Zgrabiarki

Zgrabianie przetrząśniętego pokosu jest ważnym elementem w produkcji zdrowej i wysokojakościowe paszy. W szerokiej ofercie zgrabiarek oferowanych przez firmę KUHN z pewnością znajdziesz model dla siebie. Oferujemy zgrabiarki jednokaruzelowe, dwukaruzelowe z bocznym lub centralnym formowaniem wału lub zgrabiarki z 4 karuzelami. Dostępne są także zgrabiarki z przenośnikiem taśmowym dedykowane średnim i dużym gospodarstwom rolnym. Zgrabiarki KUHN wyposażone są w wiele innowacyjnych rozwiązań, w tym system STABILIFT, dzięki któremu karuzele są blokowane w podniesionej pozycji, co wpływa na stabilność maszyny. Nasze zgrabiarki to także doskonała stabilność podczas pracy, co zawdzięczają specjalnej konstrukcji.

Zgrabiarki Aktualności i oferty

Rekord świata w zgrabianiu pokosu
4 wrz 2019 Zbiór zielonek

Rekord świata w zgrabianiu pokosu

188,9 hektarów w 8 godzin! KUHN ustanawia rekord świata w ilości zgrabionego pokosu za pomocą zgrabiarki karuzelowej GA 15131 .

Zgrabiarki jednokaruzelowe

Firma KUHN, będąca pionierem w dziedzinie zgrabiarek karuzelowych, oferuje rozwiązania, takie jak podwójnie gięte, stycznie montowane ramiona karuzel, dzięki którym zgrabianie paszy odbywa się zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Oszczędność czasu to niższe koszty produkcji. Jak to osiągnąć? Firma KUHN oferuje maszyny, które pozwalają na szybszą pracę przy zachowaniu najwyższej jakości zgrabiania i pełnej stabilności maszyny podczas jazdy na uwrociach, czy pochyłym terenie. Zgrabiarki jednokaruzelowe KUHN to stabilność w każdych warunkach oraz szybkie i dokładne zgrabianie. Wartość odżywcza paszy ma kluczowe znaczenie w prawidłowym żywieniu stada, jednak zawsze musimy pamiętać o kosztach jej wyprodukowania. Szybka praca bez ograniczeń związanych z pogorszeniem jakości paszy, jest podstawą do redukcji kosztów produkcji. Zgrabiarki karuzelowe KUHN, wyposażone w szereg oryginalnych rozwiązań, mają duży wkład w osiągnięcie tego celu.

Przeczytaj więcej

Zgrabiarki dwukaruzelowe

Dla projektantów zgrabiarek od zawsze kluczowe znaczenie miało zachowanie wysokiej jakości składników odżywczych w paszy. Szczególną uwagę w tych maszynach przywiązali do zdolności kopiowania nierówności terenu oraz dokładnego zgrabiania czystej paszy. Specjalny kształt ramion zapewnia wysoką wydajność pracy, formowanie równych wałów o odpowiedniej strukturze i wysoką niezawodność. W KUHN opracowaliśmy zgrabiarki dwukaruzelowe o szerokościach roboczych od 2,3 do 9,3 m. Dwustopniowa przekładnia redukcyjna MASTER DRIVE zapewnia maszynie długą żywotność i bezproblemowy napęd karuzel, który pozwala na pracę nawet w najcięższym pokosie. Ten unikatowy na rynku typ napędu zaprojektowany do bardzo intensywnej pracy, zapewnia zgrabiarkom dwukaruzelowym KUHN większą wszechstronność oraz niezawodność przy ograniczonych potrzebach konserwacyjnych.

Przeczytaj więcej

 • Formowanie wału pokosu pośrodku zgrabiarki

  • Model GA 6501

   GA 1001 P

   Zawieszane zgrabiarki dwukaruzelowe - szerokość robocza: 5,65 do 6,40 m

  • Kształt maszyny GA 7501 +

   GA 1001

   Dwukaruzelowa zgrabiarka formująca wał pokosu pośrodku - szerokość robocza: 5,40 do 7,40 m

  • Model GA 8731+

   GA 1031

   Dwukaruzelowa zgrabiarka formująca wał pokosu pośrodku - szerokość robocza: 7,50 do 9,30 m"

 • Side Delivery Rakes

  • Model GA 6002

   GA 1002

   Dwukaruzelowa zgrabiarka formująca wał pokosu z boku - szerokość robocza: 3,50 do 5,80 m

  • Model GA 6632

   GA 1032

   Dwukaruzelowa zgrabiarka formująca wał pokosu z boku - szerokość robocza: 6,50 do 8,80 m

  • Model GA 8030

   GA 1030

   Dwukaruzelowe zgrabiarki z bocznym formowaniem wału pokosu - szerokości robocze: 6,30 do 8,80 m

Zgrabiarki czterokaruzelowe

Zgrabiarki czterokaruzelowe zapewniają nie tylko wysoką wydajność pracy, lecz również doskonałą jakość zgrabiania i możliwość dostosowania do każdych warunków roboczych. Pokos zgrabiony w równe wały przyspiesza dalsze etapy zbioru paszy. Zgrabiarki czterokaruzelowe z napędem hydraulicznym zapewniają wysoką wydajność roboczą nie tylko ze względu na swoją szerokość. Dzięki ograniczeniu smarowania tylko do jednego wałka napędowego, codzienna konserwacja może być nawet o godzinę krótsza w porównaniu z mechanicznie napędzanymi zgrabiarkami o podobnych gabarytach. W ten sposób można zwiększyć dzienną wydajność nawet o dziesięć dodatkowych hektarów.

Przeczytaj więcej

  • Model GA 13031

   GA 10031

   Czterokaruzelowa zgrabiarka formująca wał pokosu pośrodku - szerokość robocza: 8,40 do 12,50 m

  • Model GA 10131

   GA 10131

   Czterokaruzelowa zgrabiarka formująca wał pokosu pośrodku - szerokość robocza: 8,40 do 14,70 m

Zgrabiarki taśmowe

Zgrabiarka z przenośnikiem taśmowym MERGE MAXX to idealna maszyna dla firm usługowych oraz gospodarstw wielkoobszarowych, które bazują na efektywnym i wysoce wydajnym łańcuchu technologicznym zbioru zielonek. Duża szerokość robocza pozwala na zgrabienie w pojedynczy wał dużej ilości materiału. Kolejne maszyny zbierające mogą pracować przez cały czas z dużą prędkością roboczą, ponieważ wały pokosu są bardzo wyrównane. Podstawa działania zgrabiarek z przenośnikiem taśmowym: pokos nie zostaje przesuwany po powierzchni gleby, lecz jest podnoszony przez podbieracze. Uzyskane korzyści: mniejsze straty liści oraz dużo mniejsze zanieczyszczenie pokosu glebą i kamieniami

Przeczytaj więcej

Przetrząsaczo-zgrabiarki

Zgrabianie i przetrząsanie pokosu ma kluczowe znaczenie w procesie zbioru paszy. Czas odgrywa tutaj decydującą rolę. Zgrabianie i przetrząsanie pokosu z wykorzystaniem uniwersalnego rozwiązania, jakim jest przetrząsaczo-zgrabiarka KUHN HAYBOB zapewnia wyjątkową elastyczność pracy podczas zbioru siana. Dokładne kopiowanie terenu, regulowane zęby i specjalne osłony pokosowe, to cechy zapewniające maksymalne korzyści z użytkowania tej atrakcyjnej cenowo maszyny. Przetrząsaczo-zgrabiarki KUHN gwarantują nie tylko wysoką jakość pracy, ale przede wszystkim docenianą przez użytkowników niezawodność

Przeczytaj więcej

  • Przetrząsaczo-zgrabiarka HAYBOB. Sylwetka, maszyna podczas postoju.

   HAYBOB

   Przetrząsaczo-zgrabiarki, szerokość robocza 300/360 cm.

dealer finder map for KPL