Profil GA 4401

W drodze na szczyt

Gama maszyn KUHN powiększa się o modele GA 3901, GA 4201 i GA 4401 z szerokościami roboczymi 3,90 m, 4,20 m i 4,40 m. Innowacyjna konstrukcja napędu pozwala na układanie pokosu z prawej strony maszyny, co przekłada się na komfort pracy użytkownika.

Znajdź najbliższego dealera

Gama zgrabiarek jednokaruzelowych firmy KUHN powiększa się wraz z wprowadzeniem na rynek modeli GA 3901, GA 4201 i GA 4401. Uzupełniają one gamę jednokaruzelowych zgrabiarek szerokościami roboczymi 3,90, 4,20 i 4,40 m. Innowacyjna konstrukcja napędu umożliwia zgrabianie pokosu na prawą stronę: wyraźna korzyść pod względem komfortu pracy. Maszyny te zostały zaprojektowane z myślą o małych ciągnikach przeznaczonych do pracy na terenach górzystych, stąd szczególną uwagę zwrócono na redukcję masy i zapewnienie dobrej ergonomii. Dwa mocne amortyzatory z blokadą ustawiają maszynę idealnie w centralnej pozycji za ciągnikiem, podczas jej podnoszenia na uwrociach. Te dwie sprężyny zapewniają zgrabiarce doskonałą przyczepność podczas jazdy po źle utrzymanych drogach. Aby zapewnić dobrą zwrotność na wąskich działkach lub na zakrętach, głowica może wychylać się aż do 48°! Rozwiązanie, które zapobiega niszczeniu darni przez koła.
GA 3901 podczas pracy na zboczu

Korzyści dla użytkownika

Zgrabiarka na tereny pagórkowate

Zgrabiarki GA 3901, GA 4201 i GA 4401 są doskonale przystosowane do pracy z małymi ciągnikami na górzystych terenach.

Dobrze przystosowane do pracy z małymi ciągnikami

Niewielka masa, kompaktowość i dobra stabilność maszyny sprawiają, że doskonale zachowuje się ona nawet w przypadku współpracy z ciągnikami o niewielkich gabarytach. Mała masa maszyny pozwala na bezpieczną pracę z małymi ciągnikami nawet na zboczach.

Doskonała stabilność na zakrętach i zboczach

Dwa wydajne stabilizatory sprężynowe są umieszczone pomiędzy ramą a głowicą. Poprawiają one prowadzenie zgrabiarki na zakrętach i utrzymują jej ciężar podczas transportu. Podczas transportu, pozycja amortyzatorów tworzy trójkąt, co zapewnia właściwe oparcie ramy. Dzięki systemowi kontroli znoszenia zgrabiarka porusza się na zboczach prosto. Po podniesieniu maszyna płynnie ustawia się pośrodku ciągnika, nawet na zboczach o kącie nachylenia do 25°.
Zgrabiarki GA 3901, GA 4201 i GA 4401 gwarantują wygodną pracę na zboczach.

Nowa konstrukcja głowicy

Nowa konstrukcja głowicy pozwala na wykonanie skrętu o 48°: to jeden z największych zakresów wychylenia kątowego w tej kategorii maszyn. Jazda na zakrętach jest łatwiejsza, a także nie dochodzi do znoszenia lub uszkadzania darni.
Łatwiejsze prowadzenie zgrabiarek jednokaruzelowych serii GA 1001 na zakrętach i zboczach, dzięki dużemu zakresowi skrętu głowicy.

Liczy się każde źdźbło trawy

Dobrze uformowany wał pokosu, dzięki podwójnie giętym ramionom karuzel

Duża liczba ramion z palcami zgrabiającymi

Aby umożliwić zbieranie paszy na całej szerokości zgrabiania, modele GA 3901, GA 4201 i GA 4401 są wyposażone w 10, 11 i 12 ramion z palcami. Duża liczba ramion jest podstawowym warunkiem wysokiej jakości zgrabiania. Ramiona z palcami zgrabiającymi są podwójnie gięte i zamontowane stycznie, co oznacza, że uzyskują kąt 90° bardzo późno. Stromo nachylona krzywka sprawia, że podnoszenie palców odbywa się bardzo szybko, jest opóźnione i nie wymaga dużej siły do wykonania obrotu. Wałki pokosowe są bardziej jednorodne, mają większą objętość i są równe. Jakość formowania wałków jest lepsza nawet przy dużej prędkości jazdy (pasza nie jest wypychana poza wałek).

Palce ze stali poddanej obróbce cieplnej

Palce gładko zgrabiają nawet ciężką i gęstą paszę. Są wykonane ze stali poddanej obróbce cieplnej, dzięki czemu mają optymalną żywotność i są bardziej odporne na zużycie. "Pływające" mocowanie palców i trzy zwoje o dużej średnicy zmniejszają ryzyko zużycia. Ponadto, regulacja wysokości palców jest bardzo precyzyjna, co zapewnia ochronę runi i paszy.
Stalowe palce poddane obróbce cieplnej

Duży prześwit w pozycji do zawracania na uwrociach

Przy takim samym ciągniku i ustawieniu roboczym zapewniony jest wysoki prześwit (ponad 40 cm). Przejeżdżanie przez wałki pokosowe bez ich uszkadzania.
Prześwit powyżej 40 cm pozwala ochronić wcześniej zgrabione wałki i bezpiecznie przez nie przejeżdżać.

Utrzymany komfort obsługi.

Pokos jest zgrabiany z prawej strony, co poprawia komfort pracy użytkownika.

Lepsza ergonomia

Karuzela została zaprojektowana w taki sposób, aby zgrabiać pokos na prawą stronę, co stanowi istotną korzyść z punktu widzenia komfortu pracy. Ta szczególna konstrukcja sprawia, że wał wejściowy znajduje się pod kołem zębatym, a kierunek obrotów karuzeli umożliwia formowanie pokosu po prawej stronie maszyny.

Łatwa regulacja

Korba do regulacji wysokości zgrabiania jest dostępna z fotela ciągnika. Regulacja może być przeprowadzona nawet na maszynie spoczywającej na kołach, dzięki zastosowaniu specjalnego przełożenia mechanizmu.
Wysokość roboczą można łatwo regulować za pomocą korby

Wyposażenie

GA 3901 w pracy na wzgórzu

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Średnia szerokość wału pokosu (m)
Fartuch pokosowy
Szerokość transportowa ze zdjętymi/zamontowanymi ramionami (m)
Formowanie wału pokosu
Liczba karuzel / Średnica karuzeli (m)
Liczba ramion na karuzeli / liczba palców na każdym ramieniu
Ramiona z palcami
Przekładnia
Oś tandemowa
Koła
Regulacja wysokości zgrabiania
Opony pod wszystkimi karuzelami
Zaczep
Głowica
Amortyzacja ramy
Światła drogowe i oznakowanie ostrzegawcze
Masa, ok. (kg)
ZGRABIARKA GA3901 ZGRABIARKA GA4201 ZGRABIARKA GA4401
3.90 4,20 4.40
0.70 - 1.50 0.70 - 1.50 0.70 - 1.50
Osłona z plandeką Osłona z plandeką Osłona z plandeką
1.66 / - 1.88 / - 1.95 / -
Na prawą stronę Na prawą stronę Na prawą stronę
1 / 2.90 1 / 3.20 1 / 3.40
10 / 4 11 / 4 12 / 4
Demontowane Demontowane Demontowane
Szczelnie zamknięta jednostopniowa przekładnia redukcyjna Szczelnie zamknięta jednostopniowa przekładnia redukcyjna Szczelnie zamknięta jednostopniowa przekładnia redukcyjna
Opcja Opcja Opcja
Sztywne Sztywne Sztywne
Za pomocą korby Za pomocą korby Za pomocą korby
16 x 6.50 - 8 16 x 6.50 - 8 16 x 6.50 - 8
3-punktowy, kat. 2 3-punktowy, kat. 1 i 2 3-punktowy, kat. 2
Ruchoma Ruchoma Ruchoma
2 mechaniczne stabilizatory 2 stabilizatory mechaniczne 2 mechaniczne stabilizatory
Opcja Opcja Opcja
520 560 610
Caractéristiques techniques
 
Déploiement des protecteurs
Puissance minimum requise à la p.d.f.(kW / ch), env.
ZGRABIARKA GA3901 ZGRABIARKA GA4201 ZGRABIARKA GA4401
Seryjnie: manualne / Opcja: hydraulicznie Seryjnie: manualne - Opcja: hydrauliczne Seryjnie: manualne / Opcja: hydraulicznie
19 / 25 22 / 30 22 / 30

Media