Wozy paszowe zaczepiane

Dział żywienia w systemie zarządzania stadem spełnia dzisiaj bardzo ważną rolę pod względem zwiększania konkurencyjności gospodarstw rolnych na poziomie technicznym, żywieniowym oraz finansowym. Firma KUHN opracowała wozy paszowe w oparciu o międzynarodową współpracę i doświadczenia w projektowaniu, rozwoju i sprzedaży maszyn do przygotowywania i zadawania paszy TMR, aby sprostać wyzwaniom stawianym przez rolników. Nasze wozy paszowe spełniają najważniejsze wymagania, takie jak ilościowe dostosowanie każdego składnika dawki dokładnie do potrzeb zwierząt, dzięki precyzyjnemu systemowi ważenia, szybkie rozdrabnianie całych bel oraz cięcie włókien na kawałki o pożądanej długości, zalecanej przez doradców ds. żywienia, czy przygotowanie całkowicie wymieszanych dawek (TMR) pozwalających utrzymać stado w doskonałej kondycji (ograniczenie zaburzeń trawienia, itp.).

1 pionowy ślimak 4-20 m3

Wozy paszowe z pojedynczym pionowym ślimakiem, są doskonale przystosowane do wydajnego mieszania dawek. Konstrukcja tych modeli została zaprojektowana z myślą o rolnikach wymagających prostego i funkcjonalnego urządzenia. Łatwość użycia i kompaktowe rozmiary to dwie kluczowe cechy tych maszyn. Nowa generacja wozów paszowych z pionowym ślimakiem to maszyny dla wszystkich rolników, którzy posiadają budynki z ograniczeniami pod względem poruszania się lub potrzebują nietypowych konfiguracji wysypu paszy. Kompaktowe wymiary to kluczowa zaleta tych jednoślimakowych modeli.

Przeczytaj więcej

2 pionowe ślimaki 12-34 m3

Wozy paszowe z dwoma pionowymi ślimakami doskonale nadają się do gospodarstw z niskimi oborami oraz zaspokajają potrzeby rolników wymagających zbiorników o dużej pojemności.  Dwa ślimaki napędzane na tej samej osi, mieszają paszę przemieszczającą się po linii w kształcie ósemki, zapewniając optymalne wykorzystanie przestrzeni w zbiorniku oraz zapobiegając blokowaniu i skokom poboru mocy

Przeczytaj więcej

3 pionowe ślimaki 18-45 m3

Wozy paszowe EUROMIX z trzema pionowymi ślimakami i zbiornikami o pojemności od 28 do 45 m3, to największe modele w tej linii maszyn. Mogą być wyposażone w system bezpośredniego wysypu paszy przez okna wysypowe lub przenośnik poprzeczny. Maszyny te charakteryzuje bardzo duża wydajność robocza. Przykładowo, model 45 m3 może wykarmić do 360 krów mlecznych w jednym przejeździe. Modele trzyślimakowe zostały zaprojektowane jako najwyższej klasy maszyny do przygotowywania i zadawania paszy. Wyposażone w system ważenia oparty na sześciu czujnikach, gwarantują najwyższą precyzję załadunku i dystrybucji paszy. Mogą być wyposażone w oś tandemową, kierowaną oś tandemową lub potrójną oś kierowaną.

Przeczytaj więcej

dealer finder map for KPL