Przetrząsacze

Pozyskanie wartościowej paszy wymaga skoordynowania i optymalizacji wszystkich etapów zbioru. Należy wziąć pod uwagę rodzaj zbieranego materiału, ukształtowanie terenu, klimat, powierzchnię użytków zielonych oraz sposób magazynowania. Zachowanie niezbędnych składników odżywczych w paszy podstawowej pozwala zmniejszyć ilość koncentratów dodawanych do dawki. Przetrząsacze KUHN zostały tak skonstruowane, aby zapewnić optymalne przygotowanie paszy, niezależnie od warunków pracy. Prosta, kompaktowa i lekka konstrukcja doskonale sprawdza się na górzystych terenach. Modele półzawieszane oferują wydajność pracy ponad 10 ha/godzinę, przy szerokości roboczej 10.60 m. W przetrząsaczach KUHN istnieje możliwość zdemontowania zewnętrznych części maszyny, co zapewnia bezpieczny transport. Karuzele napędzane są za pomocą systemu DIGIDRIVE®, czyli sprzęgła palcowego. Składa się z dwóch zazębiających się wielopalcowych elementów wykonanych z kutej, utwardzanej powierzchniowo i hartowanej stali, wyjątkowo odpornej na zużycie. System zapewnia płynne przenoszenie napędu podczas pracy, pozwalając również na złożenie ramion pod kątem 180° bez ryzyka uszkodzenia maszyny. DIGIDRIVE jest praktycznie bezobsługowym rozwiązaniem niewymagającym codziennego smarowania.

Szerokość robocza < 6,5m

Przetrząsanie to kluczowy zabieg w technologii zbioru zielonek, przyspieszający schnięcie pokosu. Cel przetrząsania jest prosty: zachowanie wartości energetycznej paszy i zmniejszenie strat związanych z pogodą. Mała średnica karuzel w przetrząsaczach KUHN jest w tym przypadku kluczem do sukcesu! Dla mniejszych gospodarstw przygotowaliśmy w KUHN przetrząsacze o szerokości roboczej do 6,5 metra.

Przeczytaj więcej

  • Model przetrząsacza GF 502

   GF 102

   4 proste i skuteczne modele o szerokości roboczej od 4,22 m do 6,40 m.

Szerokość robocza 5-10m

Przetrząsacze KUHN zaprojektowano z myślą o wysokiej jakości paszy i niezawodności funkcjonowania. Przykładem w pełni przetestowanego i zaakceptowanego przez użytkowników rozwiązania jest napęd DIGIDRIVE, który zapewnia płynne przenoszenie napędu podczas pracy, pozwalając również na złożenie ramion pod kątem 180 stopni bez ryzyka uszkodzenia maszyny. To praktycznie bezobsługowe rozwiązanie stosujemy między innymi w przetrząsaczach KUHN, w tym tych o szerokości roboczej 5-10 m.

Przeczytaj więcej

  • Model przetrząsacza GF 1002

   GF 1002

   5 niezawodnych i kompaktowych modeli o szerokości roboczej od 5,20 m do 7,80 m.

  • Model przetrząsacza GF 1002 T GII

   GF 1002 T GII

   2 zawieszanie przetrząsacze o szerokości roboczej 8,70 m, wyposażone w małe lub duże karuzele.

Szerokość robocza > 8m

Aby zoptymalizować produkcję paszy podstawowej, maszyny zielonkowe muszą być dostosowane do różnych sytuacji. Przetrząsacze KUHN spełnią Twoje oczekiwania pod każdym względem.  Dzięki systemowi podnoszenia karuzel HLC (Headland Lift Control) wąskie pola, uwrocia i kliny nie są żadnym problemem dla użytkowników przetrząsaczy. Po uruchomieniu zaworu hydraulicznego, w mniej niż 5 sekund, wszystkie karuzele podnoszą się na wysokość min. 50 cm od podłoża. Nowe przetrząsacze o dużych szerokościach roboczych to wydajne i kompaktowe maszyny. Modele o szerokości od 8 metrów nie zajmą dużo miejsca na podwórku lub w stodole, za to zapewnią wysoką wydajność roboczą i wygodne prowadzenie. Najszerszy przetrząsacz z tej serii pozwala pracować z wydajnością 15 ha/godzinę.

Przeczytaj więcej

  • Model przetrząsacza GF 1012

   GF 1012

   2 zawieszane przetrząsacze (8,70 m i 10,80 m) z systemem podnoszenia karuzel HLC

  • Model przetrząsacza GF 1012 T

   GF 1012 T

   2 zaczepiane przetrząsacze (8,70 m i 10,80 m) z systemem podnoszenia karuzel HLC

  • Model przetrząsacza GD 13012

   GF 10012

   2 przetrząsacze o dużych szerokościach roboczych, wyposażone w 12 i 16 karuzel.

  • Model GF 8700

   GF 8700

   Przetrząsaj pokos na szerokości roboczej 8,70 m pracując z małym ciągnikiem.

Przetrząsaczo-zgrabiarki

Zgrabianie i przetrząsanie pokosu odgrywa kluczową rolę podczas zbioru trawy. Koordynacja tych czynności w czasie ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia optymalnej jakości paszy. Możliwość zgrabiania lub przetrząsania pokosu za pomocą jednej, uniwersalnej maszyny KUHN HAYBOB zapewnia wyjątkową elastyczność pracy podczas zbioru zielonek. Biorąc pod uwagę doskonałe kopiowanie nierówności terenu, regulowane zęby oraz osłony kierujące, KUHN HAYBOB oferuje maksymalną wydajność przy minimalnych nakładach finansowych. Dzięki swojej konstrukcji, uniwersalne przetrząsaczo-zgrabiarki firmy KUHN cechuje nie tylko wysoka wydajność pracy, lecz również wyjątkowa trwałość.

Przeczytaj więcej

  • Przetrząsaczo-zgrabiarka HAYBOB. Sylwetka, maszyna podczas postoju.

   HAYBOB

   Przetrząsaczo-zgrabiarki, szerokość robocza 300/360 cm.

dealer finder map for KPL