Przetrząsacze zawieszane GF 1003

The GF 1003

Kompaktowy i wytrzymały!

Przetrząsacze zawieszane GF 1003 są dostępne w sześciu szerokościach roboczych (od 5,20 m do 10,80 m), aby spełnić wymagania wszystkich gospodarstw. Korzystaj z niezawodnych i kompaktowych przetrząsaczy, które są łatwe w manewrowaniu.

Znajdź najbliższego dealera

Przetrząsacze GF 5202, GF 5902, GF 6502, GF 7803 i GF 7903 to proste i ekonomiczne maszyny o szerokości roboczej od 5,20 m do 7,80 m, wyposażone w 4 do 8 karuzel oraz hydrauliczny system składania. Io idealne przetrząsacze dla gospodarstw z małą powierzchnią użytków zielonych. Maszyny kompaktowe wymiary, dzięki czemu są bezpieczne i wygodne w prowadzeniu. System DIGIDRIVE i przekładnie karuzeli KUHN są smarowane na cały okres eksploatacji, co pozwala ograniczyć czas konserwacji do minimum. Wybierz przetrząsacz z dużymi karuzelami do pracy z długim i gęstym pokosem oraz przetrząsacz z małymi karuzelami dostosowany do przetrząsania krótkich pokosów, zapewniający odwrócenie pokosu i szybsze schnięcie roślin. Przetrząsacze GF 8703 i GF 10803 są wyposażone odpowiednio w 8 i 10 karuzel i pracują na szerokościach 8,70 m i 10,80 m. Wąskie pola, uwrocia i kliny nie stanowią problemu dzięki systemowi podnoszenia karuzeli HLC (Headland Lift Control). Wystarczy uruchomić zawór hydrauliczny, aby podnieść wszystkie karuzele na wysokość minimum 50 cm od podłoża, w czasie krótszym niż 5 sekund. Cała gama przetrząsaczy jest wyposażona w te same sprawdzone rozwiązania, które od wielu lat sprawiają, że przetrząsacze KUHN są niezastąpionym narzędziem pod względem jakości paszy i kompaktowej konstrukcji.
GF 1003 podczas pracy na polu.

Korzyści dla użytkownika

Szybsze i łatwiejsze manewrowanie

System HLC zwiększa reaktywność przetrząsaczy GF 10803 i GF 8703 podczas manewrowania.

50 cm w 5 sekund z systemem HLC (Headland Lift Control)

Wykorzystaj możliwość szybkiego podnoszenia karuzel na uworciach, dzięki systemowi HLC.
Środkowe karuzele w przetrząsaczach GF 8703 i GF 10803 zostają podniesione na wysokość 50 cm, a boczne jeszcze wyżej.

Rozwiązanie to poprawia komfort pracy i zwiększa wydajność roboczą dzięki łatwiejszemu manewrowaniu maszyną:

  • Cofanie na klinach.
  • Zawracanie na uwrociach.
  • Przejazdy przez miedze i rowy bez składania maszyny.

Duży prześwit pod karuzelami zapobiega zahaczaniu o wysokie wały pokosu. Wąskie pola, uwrocia i kliny nie są żadnym problemem.
Pozyskanie wysokiej jakości paszy z całego pola - na uwrociach pokos jest odwracany tylko raz, co ogranicza jego zanieczyszczenie.

Kompaktowy i bezpieczny transport

Zaczep przetrząsaczy GF 8703 i GF 10803 do ciągników o mocy od 80 KM.
Zaprojektowany tak, aby zajmować mniej miejsca podczas magazynowania i zapewnić wygodniejszą pracę.
Szerokość i wysokość jest sosunkowo niewielka, co zapewnia duży komfort jazdy nawet na najwęższych drogach. (3 metry szerokości oraz 3,35 i 3,65 metra wysokości odpowiednio dla GF 8703 i GF 10803).
Przejazdy pomiędzy polami są łatwiejsze ze względu na ograniczoną długość maszyny oraz duży prześwit pod karuzelami. Opatentowane połączenie głowicy zaczepowej z ramą zapewnia:
Doskonałe zawieszenie transportowe.
Dużą stabilność na zakrętach i podczas pracy.
Odpowiednie rozłożenie masy pomiędzy ciągnikiem i maszyną.

Przetrząsacz GF 10803 jest najbardziej kompaktowym modelem na rynku. Może pracować z wydajnością do 10 ha/h.
Przetrząsacz GF 8703 na drodze

Wygodny i bezpieczny transport GF 5202, GF 5902 i GF 6502

Za pomocą zaworu hydraulicznego ciągnika podnoszone są zewnętrzne karuzele i zestaw może poruszać się po drodze z szerokością transportową mniejszą niż 3,00. (2,53 m w przypadku modelu GF 5902).
Przetrząsacze te są seryjnie wyposażone w oświetlenie i oznakowanie ostrzegawcze zapewniające bezpieczny transport.
W pozycji transportowej są niewiele szersze od ciągnika, co zapewnia duży komfort jazdy i nawet najwęższe drogi prowadzące do pól nie stanowią problemu. Wysokość maszyny w pozycji transportowej jest stosunkowo niewielka.
Bezpiecznie na drodze z przetrząsaczem GF 5902

Stabilność w każdej sytuacji z GF 7803 i GF 7903

Mimo dużej szerokości roboczej, 6 i 8 karuzelowe przetrząsacze GF 7803 i GF 7903 składają się do bardzo kompaktowych rozmiarów zapewniając łatwy transport oraz dojaz do pól (o szerokości mniejszej niż 3 m i wysokości odpowiadającej 3,36 m i 2,95 m).
Opatentowany system stabilizacyjny łączy zalety mocnych sprężyn i zawieszenia hydraulicznego. Niezaprzeczalnym atutem jest zawieszenie i komfort prowadzenia, które stanowią ważną zaletę w przypadku ciągników dopuszczonych do ruchu z dużą prędkością. Nawet podczas gwałtownego hamowania i na zakrętach karuzele pozostają stabilne:
Zawieszenie hydrauliczne stabilizuje maszynę na uwrociach. Dwa duże amortyzatory zapewniają łagodne ustawienie podniesionego przetrząsacza w centralnej pozycji za ciągnikiem.
Zintegrowane sprężyny zapewniają elastyczność ruchu maszyny, utrzymując ją w najlepszej pozycji do przetrząsania.
Gumowe amortyzatory pochłaniją wstrząsy wywołane jazdą po wyboistych drogach, podczas gdy system zwieszenia kontroluje ruch maszyny.
GF 7903: główne elementy konstrukcyjne maszyny są odlane z żeliwa!
Przetrząsacz GF 7803 w pozycji transportowej

Nie wymaga konserwacji

System DIGIDRIVE z palcami umożliwia napędzanie dużej liczby karuzel i nie wymaga konserwacji.

DIGIDRIVE: pionierskie rozwiązanie

Kiedy inżynier firmy KUHN wymyślił ten wyjątkowy system przeniesienia napędu wiedzieliśmy, że ta innowacja całkowicie zmieni przetrząsacze karuzelowe.
Opatentowana konstrukcja nie tylko umożliwiła niezawodny napęd dużej ilości karuzel, ale również ich złożenie w bardzo kompaktowy sposób. Prawdziwa rewolucja!
Od momentu wprowadzenia na rynek systemu DIGIDRIVE z niesymetrycznymi palcami, ponad milion karuzel przetrząsnęło pokos na całym świecie z wyjątkową dokładnością. System DIGIDRIVE jest wykonany z hartowanej stali i nie wymaga konserwacji.

Trwałe obudowy karuzel

Prowadzenie zapewniają stożkowe łożyska kulkowego o dużej średnicy.
Dokładne uszczelnienie przekładni karuzeli zapobiega wyciekom smaru lub przedostawaniu się zanieczyszczeń.
Solidne elementy mocujące obudowę do szerokiej prostokątnej ramy zapewniają maksymalną wytrzymałość i sztywność.
Systemy napędu oraz obudowy karuzel nasmarowane na cały okres eksploatacji, pozwoliły ograniczyć ilość punktów smarowania do kilku ruchomych elementów.
Dzięki temu, będziesz spędzać więcej czasu pracując na polu, a mniej na konserwacji!
Sprzęgła karuzel w przetrząsaczach GF 10803 i GF 8703 są trwałe.

Osłony zapobiegające owijaniu roślin wokół ramion kół

Przetrząsanie wczesnego pokosu o wysokiej zawartości cukru lub długich roślin z późnego pokosu może być wyzwaniem. Rośliny mogą owijać się wokół elementów kół, powodując przestoje w pracy. Przetrząsacze KUHN (z wyjątkiem modelu GF 5202) są seryjnie wyposażone w osłony kół, które zapobiegają tego typu sytuacjom.
Osłony w przetrząsaczu GF 10803 zapobiegają owijaniu się pokosu wokół elementów kół.

Wysoka jakość paszy

Nowe karuzele OPTITEDD pracują dwa razy dłużej

Nowe karuzele OPTITEDD pracuja dwa razy dłużej

Karuzele OPTITEDD skonstruowano z myślą o większej odporności i żywotności części roboczych. Przetrząsacze GF 7803, GF 7903, GF 8703 i GF 10803 są w niego wyposażone. Konstrukcja karuzeli, ramion i zębów sprawia, że maszyna jest bardziej wytrzymała, umożliwiając pracę w najbardziej ekstremalnych warunkach (ciężki pokos, kamieniste podłoże itp.). Dzięki OPTITEDD wydłuża się żywotność maszyny.

Konstrukcyjnie zwiększono sztywność karuzeli i ramion, pozwoliło to na redukcję wibracji podczas pracy. Płyta podstawy i ramię są formowane ciśnieniowo, aby zapewnić solidne połączenie: brak ryzyka zużycia w miarę upływu czasu.

Palce zamontowane na nowej karuzeli mają dwukrotnie dłuższą żywotność w porównaniu z poprzednimi modelami. Średnica grubości palców wynosząca 10 mm i 4 zwoje o dużej średnicy (80 mm) przyczyniają się do znacznego zmniejszenia zużycia ich przy zachowaniu elastyczności potrzebnej do pracy. Jakość przetrząsania jest zachowana przy jednoczesnej redukcji naprężeń wewnętrznych i ograniczeń palców w ciężkiej paszy.

Osłony zapobiegają podnoszeniu roślin i owijaniu ich wokół palców i karuzeli. Zintegrowana funkcja "anti-loss" pozwala uniknąć zgubienia palca w paszy i tym samym uszkodzenia kolejnych maszyn lub zanieczyszczenia pokarmu.

Skrócony czas schnięcia pokosu

Podczas przeprowadzonych testów polowych specjaliści przekonali się, że karuzele o małej średnicy zapewniają lepszą jakość paszy.
Według Izby Rolniczej Weser Ems w Niemczech czas suszenia jest o 33% krótszy. Eksperci z DLG (rolnicza organizacja techniczna) uważają, że pokos jest całkowicie odwracany, a jakość rozłożenia trawy równomierna. Rolnicy, którzy używali małych karuzel, nie mogą się już bez nich obejść. Ich liczne zalety są niezbędne do produkcji najwyższej jakości paszy.
Modele wyposażone w małe karuzele: GF 5902, GF 6502, GF 7903, GF 8703 i GF 10803. Przy pracy z dużym kątem nachylenia podbierana jest cała pasza, inne korzyści to:

• Szybkie i równomierne suszenie.

• Całkowite odwrócenie pokosu.

• Niezrównane rozłożenie przekroju poprzecznego.

• Wyjątkowe dopasowanie do podłoża.

Niezależnie pracujące przeguby ramy, równe odległości pomiędzy karuzelami oraz asymetryczne palce zapewniają dokładne podbieranie materiału, nawet w przypadku długiego i ciężkiego pokosu lub podczas pracy na nierównym terenie. Kąt natarcia karuzel można dostosować do warunków roboczych dosłownie w 2 minuty, bez użycia narzędzi.
Przetrząsacze GF 8703 i 10803 wyposażone są w małe karuzele

GF 5202 i GF 7803: karuzele o dużej średnicy

Wyposażone w cztery lub sześć karuzel, przetrząsacze GF 5202 i GF 7803 są idealnymi maszynami do rozrzucania plonu z dużych pokosów.
Siedmioramienne karuzele o dużej średnicy sprawdzają się szczególnie przy przetrząsaniu długiego i gęstego materiału.
GF 5202 i GF 7803

Dokładne podbieranie pokosu, dzięki niesymetrycznym palcom

Niesymetryczność palców przynosi pewne korzyści dla jakości paszy. W porównaniu z ustawieniem symetrycznym, zewnętrzny palec szybciej zagłębia się w pokosie. Zapewnia to dokładniejsze podbieranie materiału nawet podczas pracy na granicy pola i pomiędzy karuzelami, ze względu na lepsze pokrycie obszarów roboczych w tej problematycznej strefie. Wcześniejsze podbieranie pokosu oznacza zwiększenie rzeczywistej szerokości roboczej wszystkich karuzel, a tym samym całej maszyny.
Niesymetryczne place przetrząsacza GF 10803 podbierają cały pokos

Wysoka jakość paszy, nawet na klinach pola

System HLC zwiększa reaktywność maszyny podczas cofania i manewrowania, co pozwala uzyskać wysoką jakość paszy z całego pola, nawet z bardzo wąskich obszarów. Duży prześwit uzyskiwany dzięki systemowi HLC zapewnia:

  • Łatwe przejeżdżanie przez wysokie wały pokosu - na całym polu, w tym na uwrociach, pokos jest odwracany tylko raz.
  • Wygodne cofanie na nierównym terenie bez wprowadzania zanieczyszczeń do paszy (ziemia, kamienie) - elementy robocze maszyny nie dotykają podłoża.
System HLC w przetrząsaczu GF 10803 umożliwia przejeżdżanie przez wysokie wały pokosu

Wyposażenie

GF 1003 podczas pracy na polu.

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza DIN (m)
Całkowita szerokość w pozycji roboczej (m)
Liczba karuzel
Liczba ramion na karuzeli
Type de rotor
Szerokość transportowa (m)
Wysokość transportowa (m)
Ustawienie maszyny w pozycji skośnej
System podnoszenia karuzel na uwrociach HLC
Osłony kół
Osłony zapobiegające owijaniu roślin wokół palców
Regulacja kąta pracy
Napęd karuzel
Wolne koło wbudowane w przekładnię centralną
Opony pod środkowymi karuzelami
Opony pod zewnętrznymi karuzelami
Przestawianie w pozycję transportową
Zaczep
Głowica
System stabilizujący
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Puissance minimum requise à la p.d.f.(kW / ch), env.
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM, ok. (kW)
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM, ok. (KM)
Światła drogowe i oznakowanie ostrzegawcze
Masa, ok. (kg)
GF 7803 GF 7903 GF 8703 GF 10803
7.80 7.80 8.70 10,8
8.37 8.09 9.12 11,2
6 8 8 10
7 5 6 6
OPTITEDD OPTITEDD OPTITEDD OPTITEDD
2.99 2.99 2.99 2.99
3.36 2.95 3.35 3.65
Seryjnie: manualne, w centralnym punkcie Seryjnie: manualne w centralnym punkcie Opcja (drążki + siłownik) Opcja (drążki + siłownik)
- - Seryjnie Seryjnie
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie
3 pozycje 2 pozycje 2 pozycje 2 pozycje
System kutych i nawęglanych sprzęgieł wielopalcowych DIGIDRIVE System kutych i nawęglanych sprzęgieł wielopalcowych DIGIDRIVE System kutych i nawęglanych sprzęgieł wielopalcowych DIGIDRIVE System kutych i nawęglanych sprzęgieł wielopalcowych DIGIDRIVE
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie
16 x 6.50 - 8 16 x 9.50 - 8 18 x 8.5 - 8 18 x 8.5 - 8
16 x 6.50 - 8 16 x 6.50 - 8 16 x 6.50 - 8 16 x 6.50 - 8
Hydrauliczne składanie pionowe Hydrauliczne składanie pionowe Hydrauliczne składanie pionowe Hydrauliczne składanie pionowe
3-punktowy, kat. 2 3-punktowy, kat. 2 3-punktowy, kat. 2 3-punktowy, kat. 2
Ruchoma Ruchoma Ruchoma Ruchoma
2 duże amortyzatory i zintegrowana sprężyna odciążająca 2 duże amortyzatory i zintegrowana sprężyna odciążająca 2 duże amortyzatory i zintegrowana sprężyna odciążająca 2 duże amortyzatory i zintegrowana sprężyna odciążająca
1 zawór dwukierunkowy 2 duże amortyzatory i zintegrowana sprężyna odciążająca 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór dwukierunkowy
30 / 40 30 / 40 36 / 50 40 / 55
36 40
50 55
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie
1085 1150 1430 1810

Media