Aktualności i wydarzenia

Focus

Idealna pasza - minimum strat

Aby utrzymać wysoką wartość pokarmową, uniknąć szkodliwych skutków zdrowotnych, a tym samym nie pogorszyć produktywności zwierząt, ważne jest, aby ograniczyć do minimum ubytki paszy podczas jej przechowywania. Głównymi czynnikami powodującymi psucie się kiszonek są bakterie gnilne, drożdże i pleśnie. Są one odpowiedzialne za zmiany koloru, zapachu i konsystencji paszy oraz powodują straty energii i składników odżywczych. Ponieważ zainfekowane obszary paszy prowadzą do utraty całej partii paszy i nie mogą być skarmiane.

Więcej

Aktualności

GA 13231 at work
Zbiór zielonek

Poczuj różnice dzięki nowym zgrabiarkom czterokaruzelowym GA 13231 i GA 15231!

Zgrabiarka GA 15131 była i nadal jest uważana za najlepszą zgrabiarkę w Danii. W sierpniu 2019 roku zgrabiarka KUHN GA 15131 ustanowiła rekord świata. Była w stanie zgrabić 188,9 ha w zaledwie 8 godzin. Jest synonimem wysokiej wydajności, wszechstronności i nienagannej jakości pracy. Jej szerokość robocza wynosi 9,50 do 14,70 m, co czyni ją wysokowydajną maszyną do zbioru zielonki.

Czytaj
Baling test - interview - results
Zbiór zielonek

TEST KUHN BALING - wyniki końcowe

Ogłoszono ostateczne wyniki testu belowania 2021-2022 przeprowadzonego przez firmę KUHN. Teraz wiemy już na pewno: bela związana folią KUHN to lepsza bela za mniejsze pieniądze! Pokazujemy również, na czym polega proces konserwacji beli i jak można na niego wpłynąć. W ten sposób można uzyskać lepsze zachowanie wartości odżywczych w belach kiszonki.

Czytaj
Pierścień owijacza z dwoma zintegrowanymi napinaczami wstępnymi.
Zbiór zielonek

20 lat Bale-In-One - opinie użytkowników

BIO obchodzi 20-lecie istnienia. Ta wyjątkowa kombinacja prasy zwijającej i owijarki ma wielu oddanych użytkowników na całym świecie. Przeczytaj kilka historii i dowiedz się, co skłoniło tych rolników do wyboru koncepcji Bale-in-One oraz jakie są ich doświadczenia.

Czytaj
Rauch silver medal
Uprawa

RAUCH otrzymuje srebrny medal na Agritechnica 2022

Firma RAUCH Landmaschinenfabrik GmbH otrzymała srebrny medal podczas AGRITECHNICA Innovation Award za jedną z pierwszych na świecie, cyfrowych usług umożliwiających ocenę dostępności gleby w czasie rzeczywistym, a tym samym uniknięcie niepotrzebnych szkód w glebie.

Czytaj
rauch history 4
Uprawa

RAUCH świętuje 100-lecie istnienia firmy

Dzięki stale rozwijającej się sieci sprzedaży, współpracy z przedstawicielami fabryki RAUCH oraz wyspecjalizowanymi importerami i partnerami handlowymi, możliwe było dalsze zwiększanie wydajności produkcji rolnej z wykorzystaniem maszyn RAUCH. Partnerstwo, które rozwijało się przez lata, jest podstawą sukcesu. Podziękowania za zaangażowanie i solidarność kierujemy w szczególności do pracowników rodzinnej firmy. Tylko dzięki zmotywowanemu i wykwalifikowanemu zespołowi można osiągnąć w rolnictwie tak wysokie standardy wydajności i ekologii.

Czytaj
gras picture
Zbiór zielonek

Smakowitość paszy, a jej pobranie

Wysoka wartość pobrania paszy jest podstawą efektywnej i udanej produkcji mleka/mięsa, szczególnie w przypadku wysokowydajnych krów mlecznych, ponieważ odgrywa ważną rolę w dostarczaniu wystarczającej ilości energii i składników odżywczych. Pobranie paszy zależy od jej smakowitości, czyli "smaczności". Pod tym względem krowy nie różnią się od ludzi!

Czytaj
Porównanie metod wiązania na polu
Zbiór zielonek

Porównanie metod wiązania i owijania

Powszechnie stosowanym sposobem konserwacji traw w belach jest wiązanie jej siatką, a następnie owijanie folią. Co jednak dzieje się pod względem jakości paszy oraz wysokości kosztów, gdy bela zostanie związana folią i owinięta przy użyciu unikalnej technologii 3D-Wrapping? Przeprowadziliśmy test!

Czytaj

Wydarzenia

AGRO SHOW 23-25.09.2022 Targi

AGRO SHOW 2022

Zapraszamy na stoisko KUHN podczas Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2022 w Bednarach.

Zobacz stronę wydarzenia
>
Do 1 stycznia 1970