Aktualności i wydarzenia

Focus

TEST KUHN BALING - wyniki końcowe

Ogłoszono ostateczne wyniki testu belowania 2021-2022 przeprowadzonego przez firmę KUHN. Teraz wiemy już na pewno: bela związana folią KUHN to lepsza bela za mniejsze pieniądze! Pokazujemy również, na czym polega proces konserwacji beli i jak można na niego wpłynąć. W ten sposób można uzyskać lepsze zachowanie wartości odżywczych w belach kiszonki.

Więcej

Aktualności

Pierścień owijacza z dwoma zintegrowanymi napinaczami wstępnymi.
Zbiór zielonek

20 lat Bale-In-One - opinie użytkowników

BIO obchodzi 20-lecie istnienia. Ta wyjątkowa kombinacja prasy zwijającej i owijarki ma wielu oddanych użytkowników na całym świecie. Przeczytaj kilka historii i dowiedz się, co skłoniło tych rolników do wyboru koncepcji Bale-in-One oraz jakie są ich doświadczenia.

Czytaj
Rauch silver medal
Uprawa

RAUCH otrzymuje srebrny medal na Agritechnica 2022

Firma RAUCH Landmaschinenfabrik GmbH otrzymała srebrny medal podczas AGRITECHNICA Innovation Award za jedną z pierwszych na świecie, cyfrowych usług umożliwiających ocenę dostępności gleby w czasie rzeczywistym, a tym samym uniknięcie niepotrzebnych szkód w glebie.

Czytaj
rauch history 4
Uprawa

RAUCH świętuje 100-lecie istnienia firmy

Dzięki stale rozwijającej się sieci sprzedaży, współpracy z przedstawicielami fabryki RAUCH oraz wyspecjalizowanymi importerami i partnerami handlowymi, możliwe było dalsze zwiększanie wydajności produkcji rolnej z wykorzystaniem maszyn RAUCH. Partnerstwo, które rozwijało się przez lata, jest podstawą sukcesu. Podziękowania za zaangażowanie i solidarność kierujemy w szczególności do pracowników rodzinnej firmy. Tylko dzięki zmotywowanemu i wykwalifikowanemu zespołowi można osiągnąć w rolnictwie tak wysokie standardy wydajności i ekologii.

Czytaj
gras picture
Zbiór zielonek

Smakowitość paszy, a jej pobranie

Wysoka wartość pobrania paszy jest podstawą efektywnej i udanej produkcji mleka/mięsa, szczególnie w przypadku wysokowydajnych krów mlecznych, ponieważ odgrywa ważną rolę w dostarczaniu wystarczającej ilości energii i składników odżywczych. Pobranie paszy zależy od jej smakowitości, czyli "smaczności". Pod tym względem krowy nie różnią się od ludzi!

Czytaj
Porównanie metod wiązania na polu
Zbiór zielonek

Porównanie metod wiązania i owijania

Powszechnie stosowanym sposobem konserwacji traw w belach jest wiązanie jej siatką, a następnie owijanie folią. Co jednak dzieje się pod względem jakości paszy oraz wysokości kosztów, gdy bela zostanie związana folią i owinięta przy użyciu unikalnej technologii 3D-Wrapping? Przeprowadziliśmy test!

Czytaj
Lámina DURAKARB
Produkty i usługi

DURAKARB: to sprawa przetrwania!

Nowe zęby brony obrotowej DURAKARB wyposażone w płytki z węglika wolframu oferują większą żywotność, zwłaszcza w przypadku użytkowania na glebach kamienistych.

Czytaj
Zgrabiarka dwukaruzelowa KUHN GA 8830
Produkty i usługi

Nowa zgrabiarka karuzelowa z formowaniem bocznym GA 8830

Gamę zgrabiarek półzawieszanych z bocznym formowaniem pokosu uzupełnił model GA 8830. Jego szerokość robocza wynosi 8,80 m w trybie zgrabiania w dwóch oddzielnych pokosach. Prosta, praktyczna w użytkowaniu i bardzo wszechstronna maszyna stanowi odpowiedź przede wszystkim na potrzeby dużych gospodarstw, spółdzielni i przedsiębiorstw usługowych.

Czytaj

Wydarzenia

ZIELONE AGRO SHOW 21-22.05.2022 Targi

ZIELONE AGRO SHOW

Zapraszamy na Wystawę Rolniczą ZIELONE AGRO SHOW w Ułężu (Moto-Park, byłe lotnisko Ułęż)

Zobacz stronę wydarzenia
Opolagra 10-12.06.2022 Targi

Opolagra

Zapraszamy na Targi Rolnicze Opolagra. 10-12 czerwca 2022 Lotnisko Kamień Śląski k. Opola

Zobacz stronę wydarzenia
Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych Dni z Doradztwem Rolniczym 25-26.06.2022r. Targi

XXVIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych Dni z Doradztwem Rolniczym

Zapraszamy na XXVIII Regionalną Wystawe Zwierząt Hodowlanych Dni z Doradztwem Rolniczym 25-26 czerwca 2022 r. w Szepietowie

Zobacz stronę wydarzenia
AGRO SHOW 23-25.09.2022 Targi

AGRO SHOW 2022

Zapraszamy na stoisko KUHN podczas Międzynarodowej Wystawy Rolniczej AGRO SHOW 2022 w Bednarach.

Zobacz stronę wydarzenia
>
Do 1 stycznia 1970