Siewniki

Siew ma bezpośredni wpływ na wysokość plonów. Firma KUHN oferuje siewniki, które zapewniają precyzyjny siew w każdych warunkach glebowych oraz w każdej technologii siewu.

Siewniki Aktualności i oferty

KUHN Aurock - technologia przyszłości
21 maj 2020 Uprawa

AUROCK - technologia przyszłości

Od 2000 roku, praktyki rolnicze mocno rozwijają się w kierunku uprawy konserwującej, gdzie orka jest zastępowana przez płytkie zabiegi upraw...

Siewniki zawieszane

Siew pełni bardzo ważną rolę w procesie uprawy gleby. W KUHN opracowaliśmy serię siewników zawieszanych, które zostały opracowane na bazie doświadczeń w produkcji siewników. Jeżeli szukasz rozwiązania, które umożliwia siew różnych gatunków roślin przy zachowaniu precyzyjnej dawki i równomiernych odstępów między nasionami, nasze siewniki zawieszane są skierowane do Ciebie. Gwarantują wysoką jakość siewu w każdej sytuacji oraz są łatwe w regulacji.

Przeczytaj więcej

Siewniki nabudowane

Siewniki nabudowane KUHN są doceniane za ich wyjątkową wszechstronność. Ich sekcje wysiewające doskonale sprawdzają się w każdych warunkach, zarówno po orce, jak i w uprawie uproszczonej. Nasze siewniki nabudowane to solidna konstrukcja, kompaktowe wymiary i duża wydajność robocza. Siewniki nabudowane KUHN dzięki nabudowie na maszynie uprawowej pozwalają na jeszcze bardziej równomierny siew. Wszystko dzięki wałom dogniatającym w maszynie uprawowej. Siewniki nabudowane KUHN pozwolą Ci na jeszcze łatwiejszą i szybszą uprawę.

Przeczytaj więcej

Siewniki zaczepiane

Siewniki zaczepiane KUHN charakteryzują się wysoką wszechstronnością. Charakterystyczna dla siewników zaczepianych KUHN jest jednakowa głębokość siewu w każdych warunkach roboczych, niezależnie od prędkości jazdy oraz prosta konstrukcja. Nacisk redlic jest przez cały czas utrzymany, co gwarantuje ich wydajne zagłębianie w glebie. Siewniki zaczepiane KUHN są uniwersalne, co oznacza, że przeznaczone są do siewu po orce, w technologii uproszczonej, a nawet do siewu bezpośredniego w resztki pożniwne.

Przeczytaj więcej

Przednie zbiorniki

Przednie zbiorniki to jeszcze większa wydajność siewu. Dzięki lepszemu rozłożeniu ciężaru na przednią i tylną oś ciągnika manewrowanie jest ułatwione, a nacisk na glebę ograniczony. Zbiorniki wysiewu KUHN zapewniają dużą wydajność powierzchniową. Zbiornik frontalny w zestawie z tylnym siewnikiem jest idealnym rozwiązaniem nie tylko do siewu upraw i poplonów, ale również do wysiewu nawozu.

Przeczytaj więcej

  • Sylwetka maszyny z dużym zbiornikiem TF 1520

   TF 1512

   Dodatkowy wysiew nasion i poplonów oraz rozrzucanie nawozu.

Siewniki punktowe pneumatyczne

Dzięki swojej wyjątkowej budowie, siewniki punktowe są maszynami uniwersalnymi pod względem wysiewu poszczególnych gatunków roślin oraz pracy w różnych technologiach uprawowych. Głównymi zaletami tych maszyn jest solidna konstrukcja, niezawodność oraz precyzja wysiewu. Bogate wyposażenie dodatkowe, między innymi zbiornik na mikrogranulat oraz system wysiewu nawozów, spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Przeczytaj więcej

  • Model pneumatycznego siewnika MAXIMA 3

   MAXIMA 3

   Nowa gama pneumatycznych siewników punktowych KUHN MAXIMA 3

  • Model pneumatycznego siewnika PLANTER 3

   PLANTER 3

   Wyjątkowa modułowość wszystkich sekcji wysiewających

  • Widok szczegółowy sekcji wysiewającej KOSMA

   KOSMA

   Nowa, lekka, precyzyjna i niedroga sekcja wysiewająca

Siewniki poplonów

Firma KUHN oferuje siewniki do wysiewu roślin okrywowych, które mogą być stosowane na różnych maszynach uprawowych i siewnikach. Umożliwiają wysiewanie nasion w tym samym czasie, w którym wykonywana jest uprawa lub wysiewanie rośliny towarzyszącej - oszczędność czasu i pieniędzy!

Przeczytaj więcej

  • Rożne modele siewników do poplonów SH

   SH

   Siew na różnych głębokościach lub mieszanie materiału siewnego w głównym aparacie dozującym.

dealer finder map for KPL