PLANTER 3

Model pneumatycznego siewnika PLANTER 3

Precyzja na dużą skalę

PLANTER 3 to siewnik punktowy zaprojektowany przez KUHN według oczekiwań klientów. Wyjątkowa modułowość sekcji wysiewających powoduje, że siewniki te są bardzo doceniane za wysoką precyzję siewu, zdolność dostosowania do potrzeb różnych gospodarstw rolnych i równomierne umieszczanie nasion w rzędach

Znajdź najbliższego dealera

Gama pneumatycznych siewników punktowych PLANTER 3 obejmuje modele z sześcioma różnymi ramami, przystosowane do potrzeb każdego gospodarstwa rolnego. Mając do wyboru ramę sztywną, teleskopową lub składaną, znajdziesz model najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom i warunkom glebowym. Za pomocą tego precyzyjnego i wydajnego siewnika wyposażonego w 3 do 12 sekcji możesz siać w rozstawie od 25 do 80 cm. Ten dostosowany do europejskich przepisów transportowych siewnik punktowy pozwala realizować cele związane z rentownością i wysoką wydajnością roboczą, dzięki prostym regulacjom, precyzji i dogodnym opcjom wyposażenia.
Siewnik punktowy PLANTER 3 podczas pracy na polu

Korzyści dla użytkownika

Siewnik do każdego gospodarstwa

Sekcja wysiewająca PLANTER 3 została wzmocniona i zapewnia jeszcze większą precyzję wysiewu.

Zoptymalizowana sekcja wysiewająca

Sekcja wysiewająca PLANTER 3 została ulepszona. Zespół ds. badań i rozwoju przede wszystkim obniżył punkt uwalniania nasion do gleby, który teraz wynosi poniżej 10 cm. Sekcja wysiewająca pozwala na siew każdego materiału siewnego, zapewniając najwyższą precyzję rozmieszczenia nasion w rzędzie. Dostępne są trzy typy sekcji wysiewających PLANTER 3:
 • sekcja wysiewająca z tylnym kołem podporowym to ekonomiczne rozwiązanie do głębokiego siewu z jednym punktem podparcia.
  • sekcja z ramą wahadłową przeznaczona do wysiewu buraków; posiada dwa punkty podparcia z przodu i z tyłu sekcji, zapewniające perfekcyjne utrzymanie głębokości roboczej na uprawionej glebie.
  • sekcja z krojem talerzowym, przeznaczona do siewu w obecności resztek pożniwnych na równej powierzchni; głębokość siewu jest w tym przypadku kontrolowana przez przednie koło podporowe i tylne koło dogniatające. Rząd wysiewu jest otwierany przez dwa kroje talerzowe.
  • Aparat wysiewający to kolejny element sekcji wysiewającej PLANTER 3, w którym wprowadzono ulepszenia. Aparat jest wyposażony w aluminiową obudowę o dużej wytrzymałości, a pobieranie nasion odbywa się z wykorzystaniem podciśnienia powietrza. Poprawiono zgarniacz, który mechanicznie zrzucając nasiona zapewnia większą równomierność wysiewu. Mocowanie sekcji jest wyposażone w sztywny równoległobok oraz zacisk na H-ramie, ułatwiający regulację rozstawu rzędów.

Kilka modeli stworzonych z myślą o wielu potrzebach

Firma KUHN opracowała gamę siewników PLANTER 3 obejmujących modele z czterema typami ram do różnych zastosowań:
 • Rama sztywna: wszechstronne możliwości siewu w konfiguracji od 3 do 18 rzędów przy szerokości roboczej od 2,50 do 9 m.
 • Rama teleskopowa pojedyncza: wygodny transport i możliwość siewu w konfiguracjach od 6 do 8 rzędów, w czterech rozstawach (50, 55, 75 lub 80).
 • Rama teleskopowa z regulacją rozstawu rzędów: możliwość siewu w sześciu rzędach z różną szerokością międzyrzędzi. Mocny i wszechstronny siewnik o długiej żywotności. Dla tych siewników dostępny jest również opatentowany system VARIMAX.
 • Rama składana: idealna maszyna dla dużych gospodarstw, składa w pozycji transportowej do 3 m i umożliwia siew 1, 2 lub 3 sekcjami ramy.
Siewniki punktowe są standardowo wyposażone w zbiorniki na ziarno o pojemności 25 l i 47 l jako opcja.
PLANTER 3 w trakcie wykonywania siewu

Modele skierowane do dużych gospodarstw rolnych

Gama siewników PLANTER 3 została poszerzona o model dedykowany dużym i bardzo dużym gospodarstwom rolnym: PLANTER 3 TRS Jest wyposażony w 24 rzędy w rozstawie 45 cm do wysiewu buraków i zapewnia dużą wydajność roboczą. W celu dostosowania maszyny do mniejszych ciągników, możliwa jest zmiana konfiguracji na 16 lub 18 rzędów w rozstawie do siewu kukurydzy i słonecznika. Siewnik składa się do transportu na szerokość 3,50 m w związku z czym nie jest dostosowany do przepisów Unii Europejskiej. Podobnie jak inne modele jest wyposażony w precyzyjne sekcje wysiewające. To oznacza stałą głębokość i obsadę oraz równomierny rozkład w rzędzie, niezależnie od rodzaju materiału siewnego.
Ponadto, ramy nośne siewnika dostosowują się do ukształtowania terenu, zapewniając równą głębokość siewu w każdych warunkach roboczych.
PLANTER 3 TRS

Wszechstronne wyposażenie dostosowane do potrzeb

Widok z boku na siewnik PLANTER 3 wyposażony w kroje talerzowe podczas pracy

Wyposażenie dostosowane do każdych warunków roboczych

Firma KUHN pozwala na wyposażenie siewnika punktowego Planter 3 w zależności od Twoich potrzeb. Różne opcje umożliwiają zoptymalizowanie siewu w zależności od rodzaju gleby, występowania kamieni i ilości resztek pożniwnych na powierzchni gleby.
Poniżej znajduje się lista dostępnych rozwiązań:
 • gwiaździsty oczyszczacz bruzdy z resztek pożniwnych
 • odgarniacz brył z krojem
 • pośrednie koło dogniatające
 • tylne stalowe koła dogniatające „V”
 • tylne gumowe koła dogniatające „V”
 • tylne koła OTIFLEX
 • skrobaki do kół dogniatających „V”
 • boczne koła podporowe
 • wakuometr do monitorowania podciśnienia
 • zestaw do niskich dawek wysiewu nawozu

Wyposażenie do wysiewu nawozu

PLANTER 3 może być wyposażony w system wysiewu nawozu. Dostępne są cztery różne zbiorniki. 2 x 190 L, 2 x 260 L, 1 x 950 L lub 1 x 1350 L. Dozowanie nawozu odbywa się za pośrednictwem rowkowych aparatów wysiewających: stopień otwarcia rowków jest regulowany przy użyciu korby i palca wskazującego. Możliwe jest wyłączenie rzędu poprzez zamknięcie aparatu wysiewającego; konserwacja wałka dozującego jest przeprowadzana po jego szybkim zdemontowaniu.W zależności od typu zbiornika, dostępnych jest kilka modeli redlic nawozowych, dostosowanych do różnych warunków roboczych:
 • redlice piersiowe do siewu na uprawionej glebie
 • redlice piersiowe z zabezpieczeniem non-stop
 • redlice talerzowe z zabezpieczeniem non-stop do siewu w technologii uproszczonej
 • redlice z krojem talerzowym

Wysiew nawozu jest również możliwy z zastosowaniem oddzielnego zbiornika. Zbiornik frontalny TF 1512 w zestawie z pneumatycznym siewnikiem punktowym PLANTER 3 może być wykorzystany do wysiewu nawozu. Taki zestaw maszyn ma dużą pojemność i zachowuje maksymalną równowagę.
Rolnik napełniający zbiorniki nasienne w siewniku PLANTER 3 wyposażonym w system wysiewu nawozu.

Zarządzaj siewem z kabiny ciągnika

Możesz wyposażyć swój przyszły siewnik PLANTER 3 w terminal sterujący ISOBUS CCI 1200

Poznaj również sterowniki elektroniczne

Dzięki sterownikom elektronicznym zainstalowanym w Twoim ciągniku, możesz teraz monitorować siew bezpośrednio z kabiny. Dostępne są trzy sterowniki do różnych zastosowań:
 • KMS 208: prosty i szybki w obsłudze, kontroluje przepływ nasion i wysiew w poszczególnych rzędach
 • KMS 548: wszystkie funkcje w jednym urządzeniu, wyświetla bieżącą obsadę, graficznie obrazuje wysiew w poszczególnych rzędach oraz posiada licznik hektarów.
 • KMD 112: umożliwia wyłączanie wysiewu w poszczególnych rzędach i oszczędza materiał siewny; współpracuje ze sterownikiem elektronicznym.
Teraz możesz korzystać również z terminali sterujących ISOBUS CCI 1200 i 50, które umożliwiają kontrolowanie wszystkich etapów siewu. To rozwiązanie zaoszczędzi Twoje pieniądze, dzięki automatycznemu wyłączaniu rzędów wysiewu za pomocą GPS. Siewniki wyposażone w system ISOBUS są kompatybilne z najpopularniejszymi terminalami sterującymi na rynku (Fendt, JD itp.)
PLANTER 3 TRS

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Rozstaw rzędów (cm)
Zaczep
Liczba kół napędowych
Typ przekładni
Wymagania dla hydrauliki ciągnika
Standardowe tarcze wysiewające
System antyznoszeniowy - zestaw
Tryb próżniowy
4 ROWS 2,50M MAIZE 4 ROWS 3,00M MAIZE 6 ROWS 4,40M MAIZE 5 ROWS 3,00M SUNFLOWER 6 ROWS 3,45M BEAN 8 ROWS 4,40M BEAN 6 ROWS 2,50M SUGAR BEET 6 ROWS 3,00M SUGAR BEET 5 ROWS 3,45M MAIZE 4 ROWS 3,45M COTTON TI 6 ROWS TIM 7 ROWS 8 ROWS 6M MAIZE 9 ROWS 6,00M SUNFLOWER 11 ROWS 6,00M SUNFLOWER 12 ROWS 6,00 SUGAR BEET
70/75 70/75/80 70/75/80 55/60 50 50 45 45/50 lub 50 70/75/80 90
Kat. 2 (jarzmo) Kat. 2 (jarzmo) Kat. 2 (jarzmo) Kat. 2 (jarzmo) Kat. 2 (jarzmo) Kat. 2 (jarzmo) Kat. 2 (jarzmo) Kat. 2 (jarzmo) Kat. 2 (jarzmo) Kat. 2 (jarzmo)
2 2 2 2 2 2 2 2 2 1
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
2 DA 2 DA 2 DA 2 DA 2 DA 2 DA 2 DA 2 DA 1 DA 1 DA
Kukurydza 27 otworów Ø 4.5 mm Kukurydza 27 otworów Ø 4.5 mm Kukurydza 27 otworów Ø 4.5 mm Słonecznik 18 otworów Ø 2.5 mm Fasola 48 otworów Ø 3.5 mm Fasola 48 koła Ø 3,5 mm Burak 22 koło Ø 2,1 mm Burak 22 koło Ø 2,1 mm Kukurydza 27 koła Ø 4.5 mm 27 koła Ø 4,5 mm
Seryjnie (dla nasion z zaprawą insektycydową) Seryjnie (dla nasion z zaprawą insektycydową) Seryjnie (dla nasion z zaprawą insektycydową) Seryjnie (dla nasion z zaprawą insektycydową) Seryjnie (dla nasion z zaprawą insektycydową) Seryjnie (dla nasion z zaprawą insektycydową) Seryjnie (dla nasion z zaprawą insektycydową) Seryjnie (dla nasion z zaprawą insektycydową) Seryjnie (dla nasion z zaprawą insektycydową)
Bezpośrednio z dmuchawy Bezpośrednio z dmuchawy Kanał powietrzny Bezpośrednio z dmuchawy Kanał powietrzny Bezpośrednio z dmuchawy Bezpośrednio z dmuchawy Bezpośrednio z dmuchawy Bezpośrednio z dmuchawy

Media

Dostępne aplikacje: PLANTER 3

KUHN PreciSeed

KUHN PreciSeed

Aplikacja KUHN PreciSeed ułatwia przygotowanie do pracy siewników punktowych PLANTER i MAXIMA! Korzystając z aplikacji w telefonie, użytkownik zyskuje wygodną pomoc w ustawieniu obsady, głębokości siewu, nawożenia i wysiewu mikrogranulatu, w zależności od rodzaju materiału siewnego (kukurydza, słonecznik, rzepak, itd.).
KUHN SeedSet

KUHN SeedSet

Aplikacja KUHN SeedSet pomaga w kalibracji siewnika. Zoptymalizuj czynności związane z siewem dzięki aplikacji KUHN pomagającej w przeprowadzeniu próby kręconej. Po pobraniu aplikacji KUHN pomagającej w kalibracji siewnika, Twój smartfon stanie się niezbędnym narzędziem umożliwiającym określenie najodpowiedniejszych ustawień dla Twojego siewnika.
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play