Zawieszane siewniki rzędowe MEGANT

Silne zęby redlic przyspieszające siew

Zawieszane siewniki rzędowe MEGANT z redlicami zębowymi do upraw uproszczonych posiadają szerokość roboczą 4-6 m i pozwalają na szybki i jednolity wysiew na gruntach ornych lub przeznaczonych pod uprawę uproszczoną. Ponadto pozwalają na ograniczenie kosztów bez obniżenia jakości prac.

Znajdź najbliższego dealera

Próbujesz zoptymalizować czas trwania wysiewu? Siewnik rzędowy MEGANT, wyposażony w redlice zębowe, pozwoli obniżyć koszty, jednocześnie skracając czas potrzebny na wysiew bez uszczerbku na jakości pracy, tak istotnej dla Twojego gospodarstwa rolnego. Odkryj prostotę, precyzję działania i wygodę obsługi siewnika rzędowego MEGANT.
Pneumatyczny siewnik rzędowy MEGANT podczas pracy na polu

Korzyści dla użytkownika

Uzyskaj najlepszą wydajność pracy!

Pneumatyczny siewnik rzędowy MEGANT na polu podczas pracy z wysoką wydajnością

Zasiewaj do 60 hektarów dziennie!

Zbiornik o pojemności 1800 l jest w stanie pomieścić do 1200 kg pszenicy, co przekłada się na znaczący jednorazowy obszar wysiewu. Szerokość robocza od 4 do 6 m jeszcze bardziej zwiększa dzienną wydajność w przeliczeniu na liczbę hektarów. Dzięki swojej prostej konstrukcji siewniki rzędowe MEGANT z redlicami zębowymi są znacznie lżejsze od innych zestawów uprawowo-siewnych. Dlatego też uzyskują wyższą prędkość roboczą i mogą być ciągnięte przez traktory o mocy zaledwie 150 KM. Wszystko to przyczynia się do optymalnej dziennej wydajności pracy.

Teraz nawet resztki roślinne nie zatrzymają siewnika

Jeśli eksploatujesz zawieszany siewnik rzędowy MEGANT z redlicami zębowymi na terenie upraw uproszczonych, to istnieje małe prawdopodobieństwo, że maszyna się zapcha. Zęby redlic rozstawione są na czterech belkach i na drodze przepływu gleby stoją tylko nieliczne elementy konstrukcyjne. Nawet występowanie dużej ilości resztek pożniwnych nie zwiększa tego ryzyka. Konstruktorzy siewnika chcieli jak najbardziej ułatwić regulację głębokości siewu, dlatego wszystko co trzeba w tym celu zrobić, to - zmienić położenie trzpienia na nastawczej płycie perforowanej.
Redlice zębowe montowane w siewniku serii MEGANT zapewniają duży prześwit dla lepszego przepływu gleby i resztek pożniwnych na polu

Łatwiejszy wysiew przy granicy pola

Zamontowane z tyłu składane znaczniki boczne ułatwiają siew na obrzeżach pola, a także w pobliżu krzewów i drzew. Znaczniki te są standardowo wyposażone w układ omijania przeszkód.
Łatwiejszy wysiew na obrzeżu pola dzięki znacznikom bocznym w siewniku rzędowym MEGANT zaopatrzonym w układ omijania przeszkód

Zachowaj prostotę i precyzję

Indywidualne koła dogniatające w siewniku rzędowym z redlicami zębowymi MEGANT polepszają kontakt nasion z glebą.

Wysoka jakość pracy jest zapewniona dzięki redlicom zębowym.

Redlice zębowe są zamontowane na specjalnie wyprofilowanej belce z wykorzystaniem rolek poliuretanowych. W połączeniu ze specjalnym profilem zębów redlic przyczynia się to do lepszej penetracji gleby i stabilności, zapewniając stałą głębokość wysiewu, ugięcie się w pionie nawet o 15 cm w razie napotkania większej przeszkody i stały przepływ nasion, bez narażania się na wibracje pochodzące od pracujących zębów redlic. Dzięki takim redlicom zębowym odnosisz korzyść w postaci szybkiego wysiewu bez narażania jakości, linie zasiewu są wolne od resztek pożniwnych, a dobra penetracja gleby możliwa jest nawet przy niższym nacisku redlic. Można w ten sposób siać na zaoranej ziemi lub na terenach upraw uproszczonych dzięki prostej konstrukcji i przy minimum zabiegów konserwacyjnych. Zużycie paliwa i zapotrzebowanie na moc będą mniejsze.

Sekret lepszego kontaktu nasion z glebą

Tylny wał dogniatający polepsza kompaktowanie gruntu na każdym nierównym terenie, zapewniając stałą głębokość wysiewu i polepszając kiełkowanie dzięki lepszemu kontaktowi nasion z glebą. Siewnik rzędowy MEGANT opiera się zarówno na swoich dwóch przednich kołach, jak i na tylnym walcu. Śledzi kontury gruntu niezależnie od ruchów ciągnika. Walec składa się z osobnych kół (dzięki temu mniejsze zapotrzebowanie na moc) zawieszonych na blokach elastomerowych celem zapewnienia lepszego prześwitu w razie przeszkód. Przed walcem usytuowane są talerze, których rolą jest zamykanie linii wysiewu (redlin).
Indywidualne koła dogniatające w siewniku rzędowym z redlicami zębowymi MEGANT polepszają kontakt nasion z glebą.

Idealne przykrycie nasion

Zagarniacz wyposażony jest w dwa rzędy elastycznych palców. Pierwszy rząd zasypuje bruzdę pozostawioną przez zęby redlic wysiewających, podczas gdy drugi rząd wykańcza łoże siewne i przykrywa nasiona. Profil wleczonych palców zagarniacza ułatwia przechodzenie resztek pożniwnych. Z korzyścią jest też obecność dwóch spulchniaczy śladów, wyposażonych w standardzie w zabezpieczenie w postaci śruby bezpiecznikowej ścinanej oraz regulację rozstawu i głębokości.
Idealne przykrycie nasion za pomocą zagarniacza podczas pracy siewnika rzędowego MEGANT z dużą prędkością.

Twoja wygoda jest ważna

Silna dmuchawa napędzana przez niezależny obwód hydrauliczny

Silna dmuchawa napędzana przez niezależny obwód hydrauliczny

Dmuchawa napędzana jest przez niezależny obwód hydrauliczny za pośrednictwem pompy bezpośrednio podłączonej do wałka WOM. Prędkość obrotowa dmuchawy wynosi 750-1000 obr./min. Nie posiada ona złączy w kształcie litery U i nie niesie ze sobą ryzyka zapchania się przy wyższych dawkach wysiewu lub prędkościach roboczych siewnika. Dmuchawa jest odporna na kurz i pozwala na uzyskanie oszczędności paliwa, gdy silnik pracuje na niskich obrotach.

Przyjazny dla użytkownika dzięki terminalowi sterującemu QUANTRON S-2

Posiadacze pneumatycznych siewników rzędowych serii MEGANT z redlicami zębowymi mogą korzystać w standardzie z elektronicznego układu zarządzania maszyną za pośrednictwem przyjaznego dla użytkownika terminalu QUANTRON S-2. Na jego kolorowym ekranie można monitorować rozmaite funkcje, np. pracę elektrycznego napędu systemu wysiewu, pracę dmuchawy, minimalny poziom ziarna w zbiorniku lub znaczniki boczne. Jeśli chodzi o zarządzanie procesem wysiewania, to wysiew rozpoczynany jest i zatrzymywany bezpośrednio, dawka wysiewu regulowana jest podczas pracy i pokazywana na wyświetlaczu w kg/ha i można ją zmienić w każdej chwili bez konieczności przeprowadzania ponownej próby kręconej. Użytkownik ma dostęp do tabel z ustawieniami fabrycznymi dla 14 odmian roślin siewnych i może przeprowadzać kalibrację siewnika za pomocą silnika elektrycznego. Możliwość zapisania w pamięci sterownika ustawień dla 30 rodzajów nasion nadaje procesowi regulacji niezaprzeczalny komfort i szybkość. Licznik dzienny pokazuje także ilość obsianych hektarów, godzin pracy, ilość wysianego ziarna, a ponadto istnieje możliwość zapisania danych dla 200 pól, jak ich nazwa, rodzaj ziarna, wysiana ilość, przepracowane godziny oraz daty rozpoczęcia i zakończenia siewu.
Praktyczny i przyjazny dla użytkownika terminal sterujący QUANTRON S-2 do elektronicznego zarządzania procesami roboczymi siewnika rzędowego MEGANT

Łatwość czyszczenia i łatwy dostęp

W siewniku rzędowym MEGANT głowica rozdzielająca i rury zamontowane są na zewnątrz zbiornika, co ułatwia jego napełnianie i czyszczenie. Docenisz to najpóźniej w tym momencie, kiedy będziesz musiał zmienić odmianę wysiewanego ziarna! Składana rama oraz umiejscowienie aparatu wysiewającego zapewniają łatwy dostęp przy konieczności dokonania regulacji lub opróżnienia zbiornika z resztek ziarna. W położeniu złożonym aparat wysiewający daje niczym nie ograniczony dostęp: nie trzeba przechodzić przez żadne elementy konstrukcyjne, aby sprawdzić prawidłowość przepływu lub opróżnić zbiornik.
Łatwo dostępna zewnętrzna głowica rozdzielająca

Wyposażenie

Liczne wyposażenie standardowe i opcjonalne dostępne dla siewników rzędowych serii MEGANT

Zawieszany siewnik rzędowy z redlicami zębowymi MEGANT do uprawy uproszczonej podczas pracy

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Szerokość transportowa (m)
Masa z zagarniaczem (kg) ok.
Kategoria zaczepu 3-punktowego
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Sito zasypowe z blokadą
Liczba rzędów
Liczba rzędów wysiewu
Koła podporowe
MEGANT 480-36 QS2 MEGANT 560-36 QS2 MEGANT 600-40 QS2 MEGANT 500-36 QS2 MEGANT 500-40 QS2
4,80 5,60 6,00 5,00 5,00
2,98 2,98 2,98 2,98 2,98
2040 2110 2150 2110 2110
Kat. 2 lub 3 Kat. 2 lub 3 Kat. 2 lub 3 Kat. 2 lub 3 Kat. 2 lub 3
1 zawór dwukierunkowy: znaczniki boczne
1 zawór dwukierunkowy: składanie
1 zawór dwukierunkowy: włóka (opcja)
1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem: napęd dmuchawy (opcja)
1 zawór dwukierunkowy: znaczniki boczne
1 zawór dwukierunkowy: składanie
1 zawór dwukierunkowy: włóka (opcja)
1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem: napęd dmuchawy (opcja)
1 zawór dwukierunkowy: znaczniki boczne
1 zawór dwukierunkowy: składanie
1 zawór dwukierunkowy: włóka (opcja)
1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem: napęd dmuchawy (opcja)
1 zawór dwukierunkowy: znaczniki boczne
1 zawór dwukierunkowy: składanie
1 zawór dwukierunkowy: włóka (opcja)
1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem: napęd dmuchawy (opcja)
1 zawór dwukierunkowy: znaczniki boczne
1 zawór dwukierunkowy: składanie
1 zawór dwukierunkowy: włóka (opcja)
1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem: napęd dmuchawy (opcja)
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie
36 36 40 36 40
4 rzędy w rozstawie 40 cm 4 rzędy w rozstawie 40 cm 4 rzędy w rozstawie 40 cm 4 rzędy w rozstawie 40 cm 4 rzędy w rozstawie 40 cm
4 koła: 26 x 12 (mozliwość wyposażenia w sumie w 8 kół) 4 koła: 26 x 12 (mozliwość wyposażenia w sumie w 8 kół) 4 koła: 26 x 12 (mozliwość wyposażenia w sumie w 8 kół) 4 koła: 26 x 12 (mozliwość wyposażenia w sumie w 8 kół) 4 koła: 26 x 12 (mozliwość wyposażenia w sumie w 8 kół)
Zbiornik
 
Pojemność zbiornika (l)
Wysokość załadunku, ok. (cm)
Wymiary otworu załadunkowego, ok. (cm)
Pokrywa
MEGANT 480-36 QS2 MEGANT 560-36 QS2 MEGANT 600-40 QS2 MEGANT 500-36 QS2 MEGANT 500-40 QS2
1800 1800 1800 1800 1800
215 215 215 215 215
130 x 95 130 x 95 130 x 95 130 x 95 130 x 95
Zwijana, na ramie Zwijana, na ramie Zwijana, na ramie Zwijana, na ramie Zwijana, na ramie
Dozowanie materiału siewnego
 
Klapa do opróżniania zbiornika
Dawka wysiewu
Napęd wysiewu
Wyłączane mieszadło
MEGANT 480-36 QS2 MEGANT 560-36 QS2 MEGANT 600-40 QS2 MEGANT 500-36 QS2 MEGANT 500-40 QS2
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie
Centralny rowkowy aparat wysiewający, dawki od 1 do 430 kg/ha Centralny rowkowy aparat wysiewający, dawki od 1 do 430 kg/ha Centralny rowkowy aparat wysiewający, dawki od 1 do 430 kg/ha Centralny rowkowy aparat wysiewający, dawki od 1 do 430 kg/ha Centralny rowkowy aparat wysiewający, dawki od 1 do 430 kg/ha
Elektryczny Elektryczny Elektryczny Elektryczny Elektryczny
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie
Ścieżki technologiczne
 
Liczba zaworów wyłączających wysiew na ścieżkach
Wyłączenie połowy siewnika
Kompatybilność z szerokością roboczą opryskiwacza/rozsiewacza (m)
MEGANT 480-36 QS2 MEGANT 560-36 QS2 MEGANT 600-40 QS2 MEGANT 500-36 QS2 MEGANT 500-40 QS2
2 x 2 rzędy symetrycznych i niesymetrycznych rzędów ścieżek 2 x 2 rzędy symetrycznych i niesymetrycznych rzędów ścieżek 2 x 2 rzędy symetrycznych i niesymetrycznych rzędów ścieżek 2 x 2 rzędy symetrycznych i niesymetrycznych rzędów ścieżek 2 x 2 rzędy symetrycznych i niesymetrycznych rzędów ścieżek
Opcja Opcja Opcja Opcja Opcja
24 28 12 - 15* - 18 - 20* - 21* - 24 - 27* - 28* - 30 - 32* - 36 - 42 15 - 20 - 25 - 30 15 - 20 - 25 - 30
Dmuchawa
 
Napęd dmuchawy
MEGANT 480-36 QS2 MEGANT 560-36 QS2 MEGANT 600-40 QS2 MEGANT 500-36 QS2 MEGANT 500-40 QS2
Niezależny układ hydrauliczny VARIO z pompą podłączoną do przedniego WOM ciągnika - napęd WOM 800 do 1000 min-1 Niezależny układ hydrauliczny VARIO z pompą podłączoną do przedniego WOM ciągnika - napęd WOM 800 do 1000 min-1 Niezależny układ hydrauliczny VARIO z pompą podłączoną do przedniego WOM ciągnika - napęd WOM 800 do 1000 min-1 Niezależny układ hydrauliczny VARIO z pompą podłączoną do przedniego WOM ciągnika - napęd WOM 800 do 1000 min-1 Niezależny układ hydrauliczny VARIO z pompą podłączoną do przedniego WOM ciągnika - napęd WOM 800 do 1000 min-1
Wysiew nasion / Regulacja wysiewu
 
Rozstaw rzędów (cm)
Typ sekcji wysiewających
Typ redlic
Regulacja głębokości siewu
Elektroniczne monitorowanie
MEGANT 480-36 QS2 MEGANT 560-36 QS2 MEGANT 600-40 QS2 MEGANT 500-36 QS2 MEGANT 500-40 QS2
13,3 15,5 15 13,9 12,5
Redlice zębowe montowane na poliuretanowych rolkach Redlice zębowe montowane na poliuretanowych rolkach Redlice zębowe montowane na poliuretanowych rolkach Redlice zębowe montowane na poliuretanowych rolkach Redlice zębowe montowane na poliuretanowych rolkach
Skierowane do przodu, odwracalne redlice zębowe (proste redlice jako opcja) Skierowane do przodu, odwracalne redlice zębowe (proste redlice jako opcja) Skierowane do przodu, odwracalne redlice zębowe (proste redlice jako opcja) Skierowane do przodu, odwracalne redlice zębowe (proste redlice jako opcja) Skierowane do przodu, odwracalne redlice zębowe (proste redlice jako opcja)
Na kołach Na kołach Na kołach Na kołach Na kołach
Poziom ziarna w zbiorniku - Obroty dmuchawy - Obroty aparatu wysiewającego Poziom ziarna w zbiorniku - Obroty dmuchawy - Obroty aparatu wysiewającego Poziom ziarna w zbiorniku - Obroty dmuchawy - Obroty aparatu wysiewającego Poziom ziarna w zbiorniku - Obroty dmuchawy - Obroty aparatu wysiewającego Poziom ziarna w zbiorniku - Obroty dmuchawy - Obroty aparatu wysiewającego
Regulacja wysiewu
 
Terminal sterujący
Tworzenie ścieżek technologicznych
Licznik hektarów
MEGANT 480-36 QS2 MEGANT 560-36 QS2 MEGANT 600-40 QS2 MEGANT 500-36 QS2 MEGANT 500-40 QS2
QUANTRON S-2 (elektroniczna regulacja dawki, system pomiarowy włączenia/wyłączenia wysiewu na końcu pola, asystent kalibracji dawki wysiewającej) QUANTRON S-2 (elektroniczna regulacja dawki, system pomiarowy włączenia/wyłączenia wysiewu na końcu pola, asystent kalibracji dawki wysiewającej) QUANTRON S-2 (elektroniczna regulacja dawki, system pomiarowy włączenia/wyłączenia wysiewu na końcu pola, asystent kalibracji dawki wysiewającej) QUANTRON S-2 (elektroniczna regulacja dawki, system pomiarowy włączenia/wyłączenia wysiewu na końcu pola, asystent kalibracji dawki wysiewającej) QUANTRON S-2 (elektroniczna regulacja dawki, system pomiarowy włączenia/wyłączenia wysiewu na końcu pola, asystent kalibracji dawki wysiewającej)
Automatyczne zarządzanie Automatyczne zarządzanie Automatyczne zarządzanie Automatyczne zarządzanie Automatyczne zarządzanie
Dzienny i ogólny - W wersji QUANTRON S2 możliwość zapisania 200 pól z nazwą Dzienny i ogólny - W wersji QUANTRON S2 możliwość zapisania 200 pól z nazwą Dzienny i ogólny - W wersji QUANTRON S2 możliwość zapisania 200 pól z nazwą Dzienny i ogólny - W wersji QUANTRON S2 możliwość zapisania 200 pól z nazwą Dzienny i ogólny - W wersji QUANTRON S2 możliwość zapisania 200 pól z nazwą

Media