Rożne modele siewników do poplonów SH

Więcej możliwości z kilkoma modelami siewników do poplonów

Siewnik SH może zostać zamontowany na wszystkich modelach siewników VENTA, ESPRO, AUROCK i TF i służyć jako dodatkowy, kompaktowy zbiornik na materiał siewny. Poznaj nowe możliwości!

Znajdź najbliższego dealera

Teraz w jednym przejeździe siewnik ESPRO RC może wysiewać 3 rodzaje nasion na 3 różnych głębokościach, a siewnik do uprawy konserwującej AUROCK RC, 3 rodzaje nasion na 2 głębokościach! Możliwość zastosowania kilku zbiorników na jednym siewniku daje liczne korzyści. Wysiew dwóch różnych odmian z podsiewem nawozu lub siew poplonów z wykorzystaniem trzech precyzyjnych aparatów dozujących, wysiew nawozu startowego lub dostarczanie mikroelementów jak najbliżej nasion, a także możliwość ochrony siewek przed szkodnikami, takimi jak ślimaki.<br />Dzięki SH możesz korzystać z dodatkowego, kompaktowego siewnika zamontowanego na zbiorniku dowolnego modelu z serii VENTA, ESPRO, AUROCK i TF. Dzięki spiralnym rowkom aparatu dozującego HELICA osiągniesz wyższą precyzję przy siewie poplonów, granulatu ślimakobójczego i nawozów granulowanych. To gwarancja utrzymania idealnej dawki i wysiewu w każdych warunkach.
SH 1120

Korzyści dla użytkownika

SH 1120 do wysiewu dwóch różnych dawek

Extra sowing possibilities with the SH 1120 seeder

Wysiew różnych gatunków na szerokości od 3 do 6 m

Zamontowany z przodu siewnika na dyszlu zbiornik SH 1120 o pojemności 110 l pozwala wysiewać wiele gatunków roślin, w dawce od 0,6 to 65 kg/ha na każdej szerokości roboczej w zakresie od 3 do 6 m. Strumień powietrza z dmuchawy siewnika i dwa elektrycznie napędzane aparaty wysiewające HELICA dostarczają materiał siewny ze zbiornika SH 1120 do zwężki głównego aparatu wysiewającego maszyny. Elektryczny napęd aparatu wysiewającego sprawia, że próba kręcona jest szybka i prosta. Aby rozpocząć kalibrację, wystarczy nacisnąć przycisk.<br /> Bez względu na wielkość nasion, wałek dozujący w aparacie HELICA pozwala na łatwe przestawienie z jednego materiału siewnego na inny. Ponieważ zbiornik SH 1120 jest kompatybilny z systemem ISOBUS, dozowanie materiału siewnego jest automatycznie dostosowywane do prędkości jazdy ciągnika.<br />Kolejny materiał siewny jest podawany w idealnej dawce bezpośrednio do sekcji wysiewających, bez potrzeby stosowania dodatkowych zespołów.

Co chcesz wysiać?

Możesz na przykład wysiewać trzy różne odmiany poplonu, dozując je oddzielnie przy użyciu dwóch niezależnych komór zbiornika głównego (w modelach RC) oraz dodatkowego, trzeciego zbiornika. Zanim zaczniemy uprawiać rośliny międzyplonowe należy sprawdzić przepisy i programy ochronne dla obszarów wrażliwych na zanieczyszczenia związkami azotu (OSN), szczególnie jeśli chodzi o odmiany, terminy i sposoby likwidacji upraw. <br /> Przykładowo, możemy wysiewać mieszankę poplonową zawierająca owies w dawce 15 kg/ha z wyką w dawce 20 kg/ha wysiewane na głębokość 2 cm oraz groch 50 kg/ha wysiewany na 4 cm. Inną możliwością może być owies w dawce 15 kg/ha z facelią w dawce 2 kg/ha wysiewane na głębokość 2 cm oraz groch w dawce 20 kg/ha wysiewany na głębokość 3 cm. Należy pamiętać, że aparat wysiewający nie jest odpowiedni dla materiałów sypkich lub pylistych.
Siew mieszanek poplonowych za pomocą siewnika AUROCK i SH.

SH 1540-2560-4080 do wysiewu rzutowego

CCI 1200 z siewnikiem do poplonów SH

Siew rzutowy w jednym przejeździe

Siew rzutowy poplonów podczas siewu plonu głównego. Siewniki do poplonów SH 1540, 2560 i 4080 maja pojemność, kolejno 150, 250 i 400 l i są dostosowane do następujących szerokości roboczych: 3 m, 3,5 m, 4 m i 6 m. Zapewniają dawki wysiewu od 2,2 do 130 kg/ha. Obsada nasion zależy od materiału siewnego i szerokości roboczych. W celu uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt. Strumień powietrza z dmuchawy siewnika podaje dodatkowy materiał siewny do elektrycznie napędzanych aparatów wysiewających HELICA, a następnie jest wyrzucany za sekcjami wysiewającymi, za pośrednictwem specjalnych płytek. <br />Bez względu na wielkość nasion, system HELICA pozwala na łatwe przestawienie z jednego gatunku na na inny. Ponieważ siewniki SH 1540 – 2560 – 4080 są kompatybilne z systemem komunikacji ISOBUS (jeśli maszyna nie jest wyposażona w więcej niż dwa aparaty wysiewające), wysiew jest automatycznie dostosowywany do prędkości jazdy i/lub pozycji zaczepu ciągnika.<br />Dzięki temu, dodatkowy materiał siewny jest perfekcyjnie dozowany i wysiewany w jednym przejeździe z plonem głównym.

Odkryj nowe możliwości

Możesz wysiewać mieszankę poplonową z trzech różnych gatunków, dozując je oddzielnie przy użyciu dwóch niezależnych komór zbiornika głównego, a za pomocą dodatkowego zbiornika wysiewać drobne nasiona, np. trawy, które łatwo kiełkują na powierzchni gleby lub nawet wysiewać granulat przeciwko ślimakom. Zanim zaczniemy uprawiać rośliny międzyplonowe należy sprawdzić przepisy i programy ochronne dla twojego regionu (dyrektywa azotanowa), szczególnie jeśli chodzi o odmiany, terminy i sposoby likwidacji upraw. Przykładem może być siew pszenicy w dawce 130 kg/ha na głębokości 2 cm z nawozem startowym w dawce 60 kg/ha na głębokości 3 cm oraz granulatem przeciwko ślimakom w dawce 5 kg/ha, wysiewanym na powierzchni. Kolejnym przykładem jest mieszanka międzyplonowa składająca się z owsa w dawce 15 kg/ha na głębokości 2 cm i grochu w dawce 20 kg/ha na głębokości 3 m z koniczyną w dawce 15 kg/ha, wysiewaną na powierzchni. Należy pamiętać, że aparat wysiewający nie jest odpowiedni dla materiałów sypkich lub pylistych.
Wysiew nawozu startowego z pszenicą razem z wysiewem granulatu przeciwko ślimakom na powierzchni pola

ISOBUS, HELICA: 2 funkcje ułatwiające siew

KUHN products visual

Aparat wysiewający HELICA: śrubowo ułożone rowki dozujące

Rowkowe aparaty wysiewające w siewnikach do poplonów SH gwarantują dokładne dozowania materiału siewnego niezależnie od kształtu i wielkości nasion. HELICA to bardzo precyzyjny system dozowania, który nie zawiedzie Cię w trakcie zasiewów. W siewniku SH 1120 rowki dozują objętościowo materiał siewny w dawkach od 0,6 do 65 kg/ha, natomiast w modelach SH 1540 - 2560 - 4080 w dawkach 2,2 do 130 kg/ha, niezależnie od ukształtowania terenu. Obsada nasion zależy od materiału siewnego i szerokości roboczych. W celu uzyskania szczegółowych informacji, prosimy o kontakt. Aparat wysiewający HELICA jest nieczuły na drgania i pozwala na dozowanie nasion w każdym kształcie i wielkości. Należy pamiętać, że aparat wysiewający nie jest odpowiedni dla materiałów sypkich lub pylistych.

Wyposażenie elektroniczne

Siewniki SH, popularnie nazywane „siewnikami do poplonów” mogą w prosty sposób wysiewać szeroką gamę roślin drobno- i grubonasiennych. Siewnik SH 1120 może być obsługiwany przez terminal sterujący ISOBUS np. CCI 1200 i CCI 800, lub terminal ISOBUS ciągnika w zestawie z siewnikami VENTA ISOBUS, ESPRO, AUROCK lub ze zbiornikiem frontalnym TF 1512 ISOBUS. W przypadku pracy z maszynami posiadającymi dwa aparaty wysiewające, takimi jak ESPRO RC lub AUROCK RC, monitorowanie pracy siewnika SH 1120 może odbywać się z kabiny ciągnika za pomocą sterownika KSM 50. Siewniki SH 1540, SH 2560 i SH 4080 wykorzystywane do siewu rzutowego są kompatybilne z siewnikami VENTA i ESPRO, ale niestety nie współpracują z siewnikami AUROCK i TF 1512.
Sterownik elektroniczny KSM 50

Wyposażenie

Dostosuj swoją maszynę do warunków roboczych korzystając z profesjonalnych opcji wyposażenia dodatkowego.

Siew kilku odmian roślin poplonowych z wykorzystaniem siewnika AUROCK i siewnika SH

Media