Model pneumatycznego siewnika MAXIMA 3

Najwyższa precyzja siewu z prędkością do 10 km/h

Nowa sekcja wysiewająca MAXIMA 3 pozwala uzyskać maksymalną precyzje siewu przy większej prędkości roboczej.

Znajdź najbliższego dealera

Firma KUHN wraz z wprowadzeniem na rynek siewnika MAXIMA 3 wdraża innowacyjne rozwiązania.
Wychodząc naprzeciw wszelkim potrzebom użytkowników, stworzono 12 modeli wyposażonych od 6 do 12 rzędów, które pozwalają na uzyskanie rozstawu od 37,5 a 80 cm. Przeznaczone do siewu kukurydzy, słonecznika, buraków, rzepaku, sorgo, soi i fasoli, siewniki MAXIMA 3 stanowią podstawę dla udanego siewu.
Ta nowa gama siewników posiada liczne zalety: precyzja siewu, prędkość robocza, niezawodność, wytrzymałość i zdolność dostosowania do warunków roboczych.
Siewnik punktowy MAXIMA 3 podczas pracy na polu

Korzyści dla użytkownika

Większa precyzja siewu

Precyzyjna kontrola głębokości roboczej

Najwyższa precyzja siewu z prędkością do 10 km/h

Dzięki udoskonaleniu systemu pobierania i wyrzutu nasion, MAXIMA 3 zapewnia maksymalną precyzję wysiewu przy prędkości roboczej do 10 km/h. Bardzo stabilna sekcja wysiewająca z regulacją nacisku (do 180 kg) gwarantuje stałą głębokość umieszczania nasion w glebie. Dodatkowym atutem jest lokalizacja punktu spadania nasion w miejscu zetknięcia koła podporowego z glebą, co zapewnia idealne rozmieszczenie materiału siewnego w bruździe.

12 modeli spełniających każde oczekiwania użytkowników

Siewniki punktowe MAXIMA 3 mogą pracować z ciągnikami we wszystkich przedziałach mocy, w konfiguracjach od 6 do 12 rzędów i przy różnych szerokościach roboczych.
Nasza gama siewników punktowych jest przystosowana do transportu. MAXIMA 3 oferuje różne opcje zbiorników do wysiewu nawozu lub mikrogranulatu .
Wszystkie dostępne ramy nośne są wymienione poniżej:
 • MAXIMA 3 TS: Rama teleskopowa pojedyncza - zapewnia małe wymiary transportowe i pozwala na siew na kamienistej glebie, w konfiguracjach od 6 do 8 rzędów, przy rozstawie od 55 do 80 cm.
 • MAXIMA 3 TD: Rama teleskopowa podwójna doskonale przystosowana do krótkich przejazdów. Model zaprojektowany do siewu w 6 rzędach, może być wyposażony w przednie lub tylne koła poprawiające jakość pracy na kamienistym podłożu lub glebie o słabej nośności.
 • MAXIMA 3 TD L: Szeroka rama teleskopowa podwójna pozwala na siew w konfiguracji siedmiorzędowej i pozwala umieścić 3 rzędy między kołami ciągnika, dzięki czemu ciągnik nie ugniata kołami rzędów wysiewu.
 • MAXIMA 3 TI: Rama teleskopowa z regulowanym rozstawem rzędów pozwala na wysiew różnych gatunków roślin przy różnych szerokościach międzyrzędzi.
 • MAXIMA 3 TI L: Szeroka rama teleskopowa z regulowanym rozstawem rzędów pozwala na wysiew w konfiguracji 8-rzędowej przy szerokości międzyrzędzi od 45 do 80 cm, takich gatunków jak buraki, kukurydza lub soja.
 • MAXIMA 3 TIM: Rama teleskopowa z regulowanym rozstawem i liczbą rzędów pozwala na siew rożnych gatunków roślin przy małych szerokościach międzyrzędzi.
 • MAXIMA 3 TIM L: Szeroka rama teleskopowa z regulowanym rozstawem i liczbą rzędów pozwala na siew w konfiguracji 8-rzędowej dla kukurydzy i słonecznika oraz 9-rzędowej dla soi i rzepaku.
Regulacja nacisku i głębokości roboczej

Specjalista w zakresie siewu punktowego


  • MAXIMA 3 M: Rama sztywna - kompaktowa maszyna przeznaczona do siewu w konfiguracjach od 4 do 11 rzędów, dostosowana do potrzeb każdego użytkownika.

  • MAXIMA 3 R: Rama składana to idealne rozwiązanie do uzyskania wysokiej wydajności roboczej z małym ciągnikiem.

  • MAXIMA 3 RX: Rama składana dla modeli 8, 9 i 12-rzędowych o szerokości roboczej 6 m, łatwo dostosowuje się do każdego typu gleby.

  • MAXIMA 3 RXL: Szeroka rama składana pozwala uzyskać małą szerokość transportową przy szerokości roboczej do 9 m.

  • MAXIMA 3 RT: Rama składana teleskopowa - ten model zapewnia wysoką wydajność roboczą i jest wyjątkowo łatwy w załadunku.

  • MAXIMA 3 TRR: Model zaczepiany z ramą składaną to kompaktowa i stabilna maszyna, idealnie przystosowana do siewu kukurydzy z ciągnikiem średniej mocy.
Gama siewników MAXIMA 3

Zmiana systemu regulacji głębokości i nacisku

Nowa sekcja wysiewająca MAXIMA 3 również zyskała 2 ważne ulepszenia:
 • prostą i szybką regulację nacisku bez użycia narzędzi. Do wyboru są 4 ustawienia z maksymalnym dociskiem 180 kg na krój talerzowy. Pojedyncza sprężyna stabilizuje sekcję wysiewającą i zapewnia precyzyjne umieszczenie nasion w glebie.
 • dokładniejsze pobieranie nasion dzięki wewnętrznej przegrodzie. Nowy mechanizm wyrzutu zapewnia lepsze prowadzenie nasion. Wraz z nowymi drzwiczkami aparatu wysiewającego, które gwarantują skuteczniejsze odcięcie strumienia powietrza, zapewnia optymalne uwalnianie nasion. Tarcze posiadają więcej otworów, co zapewnia dokładne wybieranie nasion.
Zmiana systemu regulacji głębokości i nacisku

Najwyższy komfort obsługi

Szybka, manualna regulacja oczyszczacza bruzdy

Proste i intuicyjne ustawienia robocze

Ustawienia robocze w siewnikach MAXIMA 3 są proste i intuicyjne. Aby usprawnić przygotowanie sekcji wysiewającej, regulacje są wykonywane w szybki i łatwy sposób bez użycia narzędzi. Zmiana ustawienia głębokości siewu, oczyszczacza bruzdy i koła podporowego to kilka przykładów prostych regulacji.

Wytrzymała i niezawodna sekcja wysiewająca

Nowa rama równoległoboczna z odlanych elementów żeliwnych zwiększa wytrzymałość sekcji wysiewającej. Zarówno redlica nawozowa, jak i cały zespół zostały zmodyfikowane pod kątem dłuższej żywotności. Redlica została powiększona i zastosowano bardziej wytrzymałe materiały, co wzmocniło całą sekcję. Dzięki temu, penetracja gleby jest lepsza. MAXIMA 3 ma również mniej części zużywających się.
Nowa sekcja wysiewająca MAXIMA 3

Wyposażenie dostosowane do każdych potrzeb

Sekcja wysiewająca MAXIMA 3 posiada 3 typy wyposażenia:
 • przednie wyposażenie: odgarniacz brył i oczyszczacz bruzdy

 • środkowe wyposażenie: pośrednie koło dogniatające, talerze i zgarniacze zamykające rząd wysiewu

 • tylne wyposażenie: koła dogniatające V-Max, koła dogniatające V-HD oraz koła dogniatające OTIFLEX

Wszystkie te opcje zapewniają odpowiednie zagospodarowanie resztek roślinnych i optymalny kontakt nasion z glebą.
Szczegółowy opis każdej opcji znajduje się w sekcji „Wyposażenie i opcje”.
Gumowe koło dogniatające V-MAX i obrotowy oczyszczacz bruzdy

Siewniki kompatybilne z nowymi technologiami

Nowy napęd elektryczny siewnika MAXIMA 3

Odkryj e-precyzję

Nowa sekcja wysiewająca MAXIMA 3 może być opcjonalnie wyposażona w elektrycznie napędzany aparat dozujący, który ma wiele zalet:
- możliwość regulacji obsady z kabiny ciągnika pozwala na szybszą reakcję i zwiększa komfort obsługi
- możliwość zmiennego dawkowania podczas pracy, dzięki wyeliminowaniu ograniczenia jakim jest poślizg kół napędowych. Gwarantuje to skrupulatne przestrzeganie dawki nasion na hektar.
- wyłączanie sekcji za pomocą GPS lub manualne. W tym pierwszym przypadku, zatrzymanie silnika w każdym rzędzie odbywa się bez straty materiału siewnego. Zapewnia to dużą oszczędność nasion
- codzienne i sezonowe wymagania konserwacyjne zostały ograniczone ze względu na mniejsze potrzeby smarowania i mniejszą ilość części roboczych.

Większa wydajność robocza dzięki terminalowi ISOBUS CCI 1200

Dzięki rozwiązaniom ISOBUS możesz w wygodny sposób kontrolować pracę swojego siewnika:
 • automatyczne wyłączanie rzędów za pomocą GPS zapobiega nakładkom na klinach

 • zmienne dawkowanie pozwala zwiększyć plony (średnio o 3%)

 • oszczędność materiału siewnego

Nowy terminal sterujący ISOBUS CCI 1200 ma więcej możliwości; zapewnia lepszy podgląd funkcji,
jest bardziej wszechstronny. Jego duży ekran dotykowy pozwala na wyświetlanie kilku
ważnych informacji z jednoczesnym podglądem. Ten nowy terminal sterujący oferuje rzadkie rozwiązanie,
jakim jest wyświetlanie dwóch ekranów roboczych na jednym monitorze.
Nowa sekcja wysiewająca MAXIMA 3

Wysiew nawozu / mikrogranulatu

Dostępne są 3 typy zbiorników dla siewników punktowych MAXIMA 3:
 • wysiew nawozu z 2 zbiornikami 260 l
 • wysiew nawozu z 1 zbiornikiem 950 l
 • wysiew nawozu z 1 zbiornikiem 1350 l
Dzięki zastosowaniu rowkowych aparatów wysiewających można uzyskać dawki od 30 do 330 kg na hektar.
Dostępne są różne redlice nawozowe przystosowane do każdych warunków roboczych: Redlice piersiowe z zabezpieczeniem Non-Stop i redlice talerzowe z zabezpieczeniem Non-Stop.
Dostępne są również dwa systemy wysiewu mikrogranulatu:
 • na dno bruzdy (insektycyd lub nawóz startowy)
 • na powierzchni w rzędzie wysiewu (środek przeciwko ślimakom).
MAXIMA 3 ze zbiornikiem frontalnym

Model pneumatycznego siewnika MAXIMA 3

Media

Dostępne aplikacje:MAXIMA 3

KUHN PreciSeed

KUHN PreciSeed

Aplikacja KUHN PreciSeed ułatwia przygotowanie do pracy siewników punktowych PLANTER i MAXIMA! Korzystając z aplikacji w telefonie, użytkownik zyskuje wygodną pomoc w ustawieniu obsady, głębokości siewu, nawożenia i wysiewu mikrogranulatu, w zależności od rodzaju materiału siewnego (kukurydza, słonecznik, rzepak, itd.).
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play