Model GA 13031

Docenisz tą prostą maszynę!

Nowa zgrabiarka czterokaruzelowa GA 13031 z centralnym formowaniem wału pracuje z szerokością roboczą od 8,40 m do 12,50 m. W pełni hydrauliczny napęd pozwala zaoszczędzić na konserwacji jedną godzinę dziennie.

Znajdź najbliższego dealera

Prosta obsługa i wysoka wydajność robocza to główne zalety GA 13031 Regulowana szerokość robocza w zakresie od 8,40 m do 12,50 m niesie ze sobą wysoką wydajność roboczą. W pełni hydrauliczny napęd oraz karuzele MASTERDRIVE GIII zapewniają maszynie długą żywotność w trudnych warunkach pracy z długim i gęstym pokosem. Zawieszenie przegubowe 3D karuzel, koła maksymalnie zbliżone do palców zgrabiających, podwójnie gięte ramiona karuzel oraz delikatne opuszczanie karuzel na podłoże, to rozwiązania zapewniające doskonałe kopiowanie nierówności terenu, ograniczenie przedostawanie się zanieczyszczeń do paszy i formowanie równomiernych wałów.
GA 13031 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Oszczędność na konserwacji

100% hydrauliczny napęd rotora z jednym wałkiem przekaźnika mocy WOM pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na konserwację.

W pełni hydrauliczny napęd

Hydrauliczny napęd karuzel z jednym wałkiem przekaźnika mocy WOM ogranicza konserwację do minimum. Zapomnij o codziennym smarowaniu pośrednich wałków przekaźnika mocy WOM. Zaoszczędzisz nawet godzinę dziennie w porównaniu z mechanicznie napędzanymi zgrabiarkami o takiej samej szerokości. Ta zaleta może mieć duże znaczenie w obliczu nadchodzącego deszczu i potrzeby szybkiego zebrania paszy.

Przekładnia MASTERDRIVE GIII: niezawodna i odporna na zużycie

Dzięki nowemu napędowi hydraulicznemu i przekładni MASTERDRIVE GIII zapewniającym jeszcze wydajniejszą pracę, Twoja maszyna poradzi sobie z dużymi ilościami pokosu w trudnych warunkach roboczych. Przeniesienie napędu odbywa się za pośrednictwem kół o prostych zębach. Tolerancje pomiędzy kołami zębatymi są w pełni kontrolowane, co zwiększa wytrzymałość i niezawodność całego zespołu.
Zgrabiarka GA 13031 jest wyposażona w przekładnie MASTERDRIVE GIII

Pasza najwyższej jakości

Dobrze uformowany wał pokosu, dzięki podwójnie giętym ramionom karuzel

Formowanie wału pokosu: zalety podwójnie giętych ramion

Jednorodna jakość i wielkość wałów pokosu to warunek szybkiego schnięcia i łatwego zbioru paszy za pomocą prasy.
Ramiona zgrabiarek GA są podwójnie gięte i stycznie montowane. Takie rozwiązanie pozwala opóźnić moment ustawienia palców pod kątem 90°. Do formowania jednorodnych, puszystych i równych wałów przyczynia się stroma prowadnica krzywki, dzięki której palce są unoszone szybciej, z większym opóźnieniem i potrzebują do tego mniejszej siły. Jakość zgrabiania jest bardzo wysoka, nawet podczas jazdy z dużą prędkością, ponieważ pokos nie jest przepychany nad wałem.
Zalety podwójnie giętych ramion:
 • Mniejszy dystans pomiędzy obszarami pracy kolejnych palców. Ograniczenie do minimum strat paszy, nawet podczas pracy z dużą prędkością.
 • Środek ciężkości znajduje się pośrodku ramienia. Zapewnia to dłuższą żywotność zespołu, ponieważ podczas obrotu ramienia, rolki pracujące w krzywce są znacznie mniej narażone na obciążenia.

Ochrona darni

Jeśli chodzi o ochronę darni, precyzyjne dostosowanie karuzeli do zmieniającego się ukształtowania terenu jest równie ważne, co zmniejszenie nacisku na podłoże. Zgrabiarki karuzelowe GA 1032 z bocznym odkładaniem wału pokosu są wyposażone w szereg rozwiązań spełniających te wymagania:
 • Karuzele posiadają ruchome połączenie z ramą, dzięki czemu pracują niezależnie i mogą się wychylać w każdym kierunku. Wahliwe zawieszenie karuzel 3D precyzyjne kopiuje nierówności terenu, zapewniając perfekcyjne zgrabianie. Imponujący zakres ruchu w górę i w dół od około +25 cm do -30 cm. Rezultat: doskonała jakość pracy gwarantująca uzyskanie czystej paszy i ochronę darni.
 • Szerokie koła ograniczają ugniatanie gleby i zapewniają karuzelom stabilność, nawet na pochyłym terenie. Stabilność na pochyłym terenie to również mocna strona opon radialnych, dostępnych jako opcja.
 • Pod każdą karuzelą znajduje się pięć skrętnych kół. Dzięki temu darń jest chroniona, nawet w najciaśniejszych narożnikach pola. Ponieważ są umieszczone blisko palców, karuzele szybko dostosowują się do nierówności terenu.
 • Ramiona przednich karuzel są odciążane przez sprężyny. Karuzele przemieszczają się po podłożu z mniejszym naciskiem. Hydrauliczne zawieszenie tylnych karuzel jest dostępne jako opcja. Umożliwia przeniesienie obciążenia na ramę nośną maszyny, zwiększając jej stabilność podczas pracy na stromych zboczach.
 • ###NewLine#
 • Przesunięte do przodu mocowanie karuzeli zapewnia zgrabianie pokosu bez uszkadzania okrywy roślinnej. Podobnie jak przy lądowaniu samolotu, na ziemię opuszczana jest najpierw tylna, a następnie przednia część karuzeli. Rozwiązanie zapobiega wbijaniu palców zgrabiarki w glebę.
Wahadłowe zawieszenie karuzel 3D

Łatwa obsługa

Szerokość wału pokosu jest regulowana w zakresie od 8,40 do 12,50 m.

Dostosuj formowanie wału pokosu do ilości paszy i szerokości podbieracza maszyny zbierającej

Szerokość robocza regulowana w zakresie od 8,40 do 12,50 m zapewnia zgrabiarkom GA 13131 bardzo dużą wydajność roboczą. Tak duże szerokości robocze wymagają dostosowania wałów pokosu do zbioru prasą lub przyczepą zbierającą.
 • Szerokość robocza przedniej karuzeli jest regulowana za pomocą układu hydraulicznego.
 • Szerokość wału pokosu może być w dowolnym momencie zmieniona, poprzez przestawienie tylnych karuzel. Szerokość wału pokosu jest regulowana w zakresie od 1,40 do 2,40 m.
 • Pomimo dużej szerokości roboczej, zgrabiarki czterokaruzelowe są na tyle elastyczne, że mogą pracować na polach w kształcie klina. Niezależne podnoszenie karuzel umożliwia omijanie przeszkód i zgrabianie pokosu w narożnikach pola. Ponadto, duży prześwit pod uniesionymi karuzelami ułatwia omijanie wcześniej zgrabionych wałów.

Proste monitorowanie pracy maszyny

Obsługuj maszynę w prosty sposób za pośrednictwem dwóch zaworów hydraulicznych. Składanie/rozkładanie maszyny, szerokość robocza, szerokość wału pokosu są obsługiwane w prosty sposób za pomocą 3 zaworów hydraulicznych. 2 zawory dwukierunkowe i 1 jednokierunkowy z wolnym spływem. Ciesz się prostą regulacją maszyny. Korba na każdej karuzeli umożliwia niezależną regulację wysokości roboczej. Opcjonalny sterownik elektryczny KGA 03C pozwala na niezależne podnoszenie prawej/lewej karuzeli. Umożliwia również przestawianie w pozycję roboczą/transportową oraz podnoszenie i ustawianie tylnych karuzel w pozycji pływającej.
GA 13031 to łatwa w obsłudze maszyna: niezależna regulacja wysokości zgrabiania karuzel za pośrednictwem korby

Większa stabilność na pochyłościach i na drodze

Zaczep z wbudowanym systemem amortyzacji zapewnia płynną jazdę i zwiększa stabilność ciągnika ze zgrabiarką podczas wykonywania skrętów. Drogi w złym stanie nie stanowią już problemu. Docenisz jakość pracy w zakrętach oraz niezależne podnoszenie karuzel, bez przenoszenia wstrząsów na ramiona podnośnika.
Pomimo imponujących rozmiarów, czterokaruzelowe zgrabiarki mają stosunkowo kompaktowe wymiary i są łatwe w transporcie:
 • W pozycji transportowej wysokość maszyny jest mniejsza niż 4 m, dzięki czemu ramiona nie muszą być demontowane.
 • Niski środek ciężkości zapewnia maszynie dobrą stabilność na drodze.
GA 13031 w pozycji transportowej

Zgrabiarka GA podczas pracy na łące

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Średnia szerokość wału pokosu (m)
Szerokość transportowa (m)
Długość transportowa (m)
Wysokość transportowa (m)
Sposób zgrabiania wału pokosu
Liczba karuzel / Średnica karuzeli (m)
Liczba ramion na karuzeli / liczba palców na każdym ramieniu
Ramiona z palcami
Przekładnia
Kopiowanie nierówności terenu
Liczba kół pod karuzelą
Regulacja wysokości zgrabiania
Kopiowanie nierówności terenu
Koło zapasowe karuzeli
Opony pod wszystkimi karuzelami
Koła pod ramą nośną
Sterowanie maszyną
Napęd karuzel
Napęd WOM (min-1)
Wałek przekaźnika mocy WOM
Zaczep
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM, ok. (kW)
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM, ok. (KM)
Puissance minimum requise à la p.d.f.(kW / ch), env.
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Wymagane wyposażenie elektryczne ciągnika
Światła drogowe i oznakowanie ostrzegawcze
Masa, ok. (kg)
Maszyna podstawowa zmontowana fabrycznie (oprócz wyposażenia opcjonalnego)
GA 13031
8.40-12.50
1.40-2.40
3.00
9.95
3.95
1 wał pośrodku maszyny
4 / 3.20
11 / 4
Sztywne
MASTERDRIVE G III
Zawieszenie przegubowe 3D
4 - Skrętne
Za pomocą korby
3D
2, seryjnie
16 x 6.50 - 8
500 / 60 - 22.5
Poprzez zawory hydrauliczne (jako opcja indywidualne podnoszenie przedniej karuzeli - zestaw zawiera sterownik KGA 03C)
Zintegrowany układ hydrauliczny zamontowany na głowicy
1000 (750 jako opcja)
1 3/8’’ - 6 wypustów, zawsze w linii ciągnika
2-punktowy - Kat. 2 i 3
70
95
70 / 95
1 zawór dwustronnego działania w pozycji pływającej + 1 wolny spływ + 2 zawory dwustronnego działania
1 gniazdo 7-pin (oświetlenie)
Seryjnie
5100
Tak

Media