Model GA 6501

Zawieszana zgrabiarka dwukaruzelowa zamiast jednokaruzelowej!

Zawieszane zgrabiarki dwukaruzelowe GA 6501 P o szerokości roboczej od 5,65 m do 6,40 m formują wał pokosu pośrodku maszyny. Jakość pracy tych maszyn robi duże wrażenie. Zgrabiają paszę w idealne wały, zapewniając jej szybkie schnięcie.

Znajdź najbliższego dealera

W gospodarstwach rolnych, w których powierzchnie użytków zielonych stale rosną, możliwości zgrabiarek jednokaruzelowych są bliskie wyczerpania. Dlatego, dwukaruzelowa zgrabiarka o większej wydajności roboczej, ale równie kompaktowych wymiarach, co model jednokaruzelowy, jest dokładnie tym, czego potrzebujesz. Zawieszane zgrabiarki dwukaruzelowe GA 6501 P to najlepszy wybór, który nie wymaga kompromisów w zakresie zwrotności maszyny. Są wyposażone w podwójnie gięte, stycznie montowane ramiona karuzel, które zapewniają wysoką jakość zgrabiania i perfekcyjne formowanie szybko przesychających wałów pokosu. Modele te są wyposażone we wszystkie rozwiązania stosowane w najwyższych seriach zgrabiarek i jednocześnie zachowują wysoką zwrotność, przy bardzo korzystnym stosunku jakości do ceny.
GA 6501 P podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Kompaktowe wymiary i łatwe manewrowanie to kluczowe zalety

Brak potrzeby demontowania ramion na czas transportu, w przeciwieństwie do modelu jednokaruzelowego

2,50 m w pozycji transportowej

Przejazdy pomiędzy polami są usprawnione, dzięki niewielkiej szerokości transportowej. Zawieszany model GA 6501 P jest idealny dla rolników poszukujących maszyny o większej szerokości roboczej, która ma zwrotność maszyny zawieszanej.
  • Szerokość może być regulowana w zakresie 5,65 do 6,40 m poprzez zmianę rozstawu dwóch karuzel.
  • Sztywna głowica i cztery skrętne koła bardzo stabilnie prowadzą karuzelę w zakrętach. Zapobiega to uszkodzeniom darni i ułatwia wjazd na pole maszyna zaczepianą.
  • Zmiana pozycji transportowej na roboczą jest obsługiwana z kabiny ciągnika za pomocą wbudowanego w zgrabiarkę systemu podnoszenia. Hydrauliczne podnoszenia karuzel ułatwia zawracanie na uwrociach i zapewnia wysoki prześwit podczas przejeżdżania nad wałami pokosu. Nie ma potrzeby uruchamiania podnośnika ciągnika. Rezultat: do wykonywania manewrów potrzebny jest jeden zawór dwukierunkowy.
  • Dodatkowo, z modelem GA 6501 P oszczędzasz miejsce pod wiatą, ponieważ maszyna składa się do pozycji pionowej, podpartej na specjalnych nogach.

Doskonałe zgrabianie zapewniające wysoką jakość paszy bez zanieczyszczeń

Dobrze uformowany wał pokosu, dzięki podwójnie giętym ramionom karuzel

Formowanie wału pokosu: zalety podwójnie giętych ramion

Jednorodna jakość i wielkość wałów pokosu to warunek szybkiego schnięcia i łatwego zbioru paszy za pomocą prasy.
Ramiona zgrabiarek GA są podwójnie gięte i stycznie montowane. Takie rozwiązanie pozwala opóźnić moment ustawienia palców pod kątem 90°. Do formowania jednorodnych, puszystych i równych wałów przyczynia się stroma prowadnica krzywki, dzięki której palce są unoszone szybciej, z większym opóźnieniem i potrzebują do tego mniejszej siły. Jakość zgrabiania jest bardzo wysoka, nawet podczas jazdy z dużą prędkością, ponieważ pokos nie jest przepychany nad wałem.
Zalety podwójnie giętych ramion:
  • Mniejszy dystans pomiędzy obszarami pracy kolejnych palców. Ograniczenie do minimum strat paszy, nawet podczas pracy z dużą prędkością.
  • Środek ciężkości znajduje się pośrodku ramienia. Zapewnia to dłuższą żywotność zespołu, ponieważ podczas obrotu ramienia, rolki pracujące w krzywce są znacznie mniej narażone na obciążenia.

Karuzele zaprojektowane z myślą o ograniczeniu zanieczyszczenia paszy

Karuzele delikatnie kopiują nierówności terenu bez uszkadzania darni. Są wyposażone w bardzo skuteczny system zawieszenia 3D.
Koła karuzelu są umieszczone bardzo blisko palców zgrabiających, co zapewnia optymalne kopiowanie terenu na nierównych polach. Rozwiązania te zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń do paszy.
System zawieszenia karuzel 3D zapewniający kopiowanie nierówności terenu

Łatwe ustawienia robocze

GA 6501 P: regulacja wału pokosu za pomocą korby

Wały pokosu o szerokości do 2 metrów

W modelu GA 6501 P szerokość wału pokosu jest regulowana w prosty sposób. Za pomocą dźwigni, szerokość wału pokosu może być zwiększona do 2,00 m.

Brak potrzeby demontowania ramion

Duża szerokość tej maszyny zapewnia większą wydajność roboczą w porównaniu ze zgrabiarką jednokaruzelową oraz oszczędza Twój czas. Nie ma potrzeby demontowania ramion na czas transportu.
Brak potrzeby demontowania ramion na czas transportu, w przeciwieństwie do modelu jednokaruzelowego

GA 6501 P podczas pracy

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Średnia szerokość wału pokosu (m)
Sposób zgrabiania wału pokosu
Liczba karuzel / Średnica karuzeli (m)
Liczba ramion na karuzeli / liczba palców na każdym ramieniu
Ramiona z palcami
Przekładnia
Kopiowanie nierówności terenu
Liczba kół pod karuzelą
Opony pod wszystkimi karuzelami
Wolne koło wbudowane w przekładnię centralną
Zaczep
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM, ok. (kW)
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM, ok. (KM)
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Wymagane wyposażenie elektryczne ciągnika
Światła drogowe i oznakowanie ostrzegawcze
Masa, ok. (kg)
GA 6501 P
5,65 - 6,40
1.25 - 2.00
1 wał pośrodku maszyny
2 / 2.65
10 / 3
Sztywne
Szczelnie zamknięta jednostopniowa przekładnia redukcyjna
Zawieszenie przegubowe 3D
4 skrętne
16 x 6.50 - 8
Seryjnie
3-punktowy - sztywny, kat. 2
30
40
1 zawór dwukierunkowy
1 gniazdo 7-pin
Seryjnie
1200

Media