Kosiarki dyskowe ze zgniataczem pokosu

Firma KUHN będąca prekursorem w produkcji kosiarek ze zgniataczem pokosu oferuje rozwiązania, które pozwolą na szybszy zwrot Twoich inwestycji. Palce zgniatacza lub wały zgniatające przyśpieszają schnięcie roślin, co znaczne ogranicza utratę składników pokarmowych i pozwala zachować wysoką wartość odżywczą paszy. System hydropneumatycznej regulacji nacisku belki tnącej na podłoże LIFT-CONTROL® zapewnia czyste koszenie niezależnie od ukształtowania terenu, a tym samym wolną od zanieczyszczeń, zdrową paszę dla Twoich zwierząt.

Frontalne kosiarki dyskowe ze zgniataczem pokosu

Dokładne kopiowanie nierówności terenu to bezwzględny warunek równego koszenia i uzyskania odpowiedniej jakości paszy podczas pracy na nierównym terenie i pochyłościach. Frontalne kosiarki dyskowe ze zgniataczem pokosu dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technicznym, zapewniają duży zakres ruchu zespołów koszących w płaszczyźnie pionowej i pod kątem. Frontalne kosiarki dyskowe ze zgniataczem pokosu to doskonałe kopiowanie terenu oraz wysoka jakość paszy.

Przeczytaj więcej

  • Kosiarki frontalne ze zgniataczem pokosu FC 3125 F

   FC 1025 F

   Kosiarki frontalne ze zgniataczem pokosu FC 3125 F i 3525 F

Tylne kosiarki dyskowe ze zgniataczem pokosu

Zgniatanie delikatnych roślin, takich jak lucerna czy koniczyna, jest najtrudniejszym etapem ich zbioru. W tylnych kosiarkach dyskowych ze zgniataczem pokosu, wały zgniatające zostały zaprojektowane w taki sposób, aby przyspieszać schnięcie roślin i jednocześnie zapobiegać utracie wartościowych listków. Kosiarki dokładnie kopiują teren, co jest możliwe dzięki hydropneumatycznemu zawieszeniu LIFT-CONTROL oraz wahliwemu połączeniu przegubowego zespołu koszącego. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie paszy o maksymalnej wartości odżywczej. Pasza jest wolna od zanieczyszczeń, a darń chroniona przed uszkodzeniami.

Przeczytaj więcej

  • Model kosiarki ze zgniataczem pokosu FC 341

   FC 104 LIFT-CONTROL

   3 modele o szerokości roboczej od 2,40 do 3,11 m wyposażone w zawieszenie LIFT-CONTROL

  • FC 3115 D kształt

   FC 1015

   Kosiarka 3 w 1 o szerokości roboczej 3,10 i 3,50 m"

Kosiarki z centralnym dyszlem

Nowa generacja zaczepianych kosiarek ze zgniataczem pokosu, które doskonale łączą wysoką wydajność pracy, elastyczność i komfort obsługi. Czyste koszenie zarówno ciężkich traw jak i delikatnych roślin paszowych oraz skuteczne zgniatanie koszonych roślin przyspiesza schnięcie pokosu. Dzięki niezawodnej belce tnącej OPTIDISC ELITE i zabezpieczeniu PROTECTADRIVE jeszcze bardziej zwiększasz wydajność kosiarki dyskowej ze zgniataczem pokosu z centralnym dyszlem.

Przeczytaj więcej

  • Profil kosiarki ze zgniataczem pokosu FC 3161 TCD

   FC 1061 TC

   13 modeli kosiarek ze zgniataczem pokosu o szerokości roboczej od 3,10 do 4,40m z centralnym dyszlem

Kosiarki z bocznym dyszlem

Zgniatacz to kolejne kluczowe rozwiązanie w kosiarkach FC od którego zależy szybkość schnięcia paszy. Im krótszy czas schnięcia, tym więcej składników odżywczych pozostaje w paszy. Zgniatacze palcowe i walce zgniatające skutecznie przyśpieszają schnięcie pokosu. Dodatkową zaletą zgniatacza z nylonowymi palcami w kształcie litery V jest mniejszy pobór mocy. Kosiarki dyskowe ze zgniataczem pokosu z bocznym zaczepem to idealne rozwiązanie w produkcji wysokojakościowej paszy.

Przeczytaj więcej

  • Profil kosiarki ze zgniataczem pokosu FC 3161 TL

   FC 1061 TL

   9 modeli kosiarek ze zgniataczem pokosu o szerokości roboczej od 2,67 do 3,50 m z bocznym dyszlem.

Zestawy kosiarek dyskowych

Zestawy kosiarek dyskowych ze zgniataczem pokosu zapewniają wyjątkowo duże szerokości robocze (nawet do 9,93 m). Zespoły kosiarek dyskowych to znaczne ułatwienie pracy. Każdy z zespołów koszących można niezależnie podnieść, co jest szczególnie ważne w przypadku pracy na skraju pola. Ten system to szybkość oraz komfort w wykonywaniu manewrów. Jednocześnie kosiarki nie są obciążane. Dzięki specjalnej konstrukcji tych zestawów kosiarek dyskowych, pasza jest czysta i wysokiej jakości.

Przeczytaj więcej

  • FC 1030 profil kosiarki ze zgniataczem pokosu

   FC 1030

   Połączenie wydajności roboczej i jakości paszy

  • Sylwetka FC 9330 RA

   FC 1030 RA

   Dzięki transporterowi pokosu, FC 9330 RA kosi i łączy pokosy podczas jednego przejazdu."

  • FC 13460 RA obrys

   FC 10060 RA

   Większa wydajność robocza w porównaniu z tradycyjnymi zestawami kosiarek.

dealer finder map for KPL