Kosiarka ze zgniataczem i transporterem pokosu FC seria 1030 RA

Sylwetka FC 9330 RA

Koszenie, zgniatanie i transportowanie pokosu!

Przy szerokości roboczej 9,30 m kosiarka FC 9330 RA osiąga maksymalną wydajność roboczą bez szkody dla jakości zbieranej paszy. Stworzone na potrzeby firm usługowych i dużych gospodarstw rolnych."

Znajdź najbliższego dealera

Intensywne wykorzystywanie użytków zielonych i roślin w uprawach polowych wpływa na ilość i częstotliwość wykorzystania kosiarek. Czas zbioru jest coraz częściej ograniczony zmiennością pogody. Jakość paszy ma istotny wpływ na wielkość produkcji mleka, dlatego zmniejszenie ilości zanieczyszczeń w paszy z 4 do 2%, przyczynia się do oszczędności dochodzących do 89 €/ha/rocznie*. Możesz liczyć na wydajność, wysoką jakość pracy i niezawodność maszyn firmy KUHN.

Łączenie pokosów tuż po skoszeniu jest teraz możliwe dzięki nowej kosiarce ze zgniataczem pokosu i przenośnikiem taśmowym FC 9330 RA, Wykorzystaj kosiarkę frontalną FC 3125 F lub FC 3525 F z przodu ciągnika, aby uzyskać kompletny zestaw kosiarek

FC 9330 RA podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Nowa konstrukcja kosiarki

Kosiarka ze zgniataczem i transporterem pokosu podczas pracy na polu w Niemczech

Duży model o zredukowanej masie i kompaktowych wymiarach

Ograniczenie masy i zmniejszenie obciążeń podzespołów ciągnika stanowiły kluczowe kryteria podczas projektowania maszyny. Cele te zostały osiągnięte, dzięki nowej konstrukcji ramy i ramion podporowych zespołu kosząco-transportującego, co pozwoliło na zredukowanie masy oraz zmniejszenie rozmiarów maszyny co wpłynęło na przybliżenie o 15 cm środka ciężkości do ciągnika w porównaniu z konwencjonalnymi maszynami. Wykorzystanie aluminium w budowie ramy przenośników taśmowych wpłynęło również na zredukowanie masy. Niewielka masa jest również zaletą podczas pracy: mniejsze zapotrzebowanie na moc i ograniczenie ugniatania gleby to ważne argumenty dla każdego użytkownika. Wykorzystane w tej konstrukcji hydropneumatyczne zawieszenie zespołów tnących przyczynia się do aktywnego i precyzyjnego kopiowania terenu

Łatwa w manewrowaniu maszyna o dużej szerokości

Wyjątkowa stabilność, szczególnie podczas transportu. Maszyna została zaprojektowana w taki sposób, aby ograniczyć przenoszenie obciążeń na tylną oś, dzięki zastosowaniu aluminiowych elementów konstrukcyjnych przenośnika oraz umieszczeniu zespołów koszących jak najbliżej ciągnika. Umiarkowana masa i optymalnie położony środek ciężkości poprawiają równowagę i stabilność ciągnika, zapewniając bezpieczny transport.
Kosiarka ze zgniataczem i transporterem pokosu w pozycji transportowej na drodze

Kompaktowa maszyna z łatwiejszym dostępem do podzespołów

Przednie osłony składają się automatycznie w pozycji transportowej, co zapewnia łatwiejszy i bezpieczniejszy dostęp do tylnej części ciągnika! Można je również złożyć, podczas gdy maszyna jest rozłożona, aby mieć wygodny dostęp do wymiany noży lub czyszczenia maszyny. Kosiarka może być parkowana w pozycji pionowej, dzięki czemu oszczędza miejsce podczas przechowywania w okresie zimowym.
Możesz łatwo dostać się do tyłu ciągnika: przednie osłony kosiarki składają się w pozycji złożonej kosiarki.

Wysoka jakość pracy z kopiowaniem nierówności terenu

Belka tnąca OPTIDISC ELITE zapewnia doskonałą jakość koszenia

Wykorzystaj zalety belki tnącej OPTIDISC ELITE

2 zespoły koszące są wyposażone w 8-dyskowe belki tnące OPTIDISC ELITE o szerokości roboczej 3,50 m. Aby zapewnić optymalną pracę w zakrętach i na zboczach, zakres pokrycia obszarów koszenia z frontalną kosiarką ze zgniataczem pokosu FC 3125 F, wynosi 42 cm z każdej strony. Różne rozstawy dysków tnących, duże pokrycie obszarów cięcia noży i mały kąt natarcia belki tnącej OPTIDISC ELITE zapewniają pożądaną wysoką jakość pracy.
W miejscach gdzie dyski są zbieżne, odległość między nimi jest mniejsza, co zapewnia większe pokrycie obszarów cięcia noży. Równe koszenie, nawet w przypadku krótkiej i rzadkiej paszy.
W miejscach gdzie dyski są rozbieżne odległość między nimi jest większa, co daje więcej miejsca na przepływ paszy. Jest ona szybko odrzucana do tyłu belki tnącej, aby kosiarka mogła pracować bez zakłóceń.
Na pagórkowatym terenie, w wilgotnych warunkach lub podczas koszenia lepkich roślin, przed belką tnącą może gromadzić się gleba, ale nie w przypadku belki tnącej OPTIDISC ELITE. Belka ta jest wyposażona w specjalne płozy, które ślizgając się po powierzchni, chronią darń. Kolejna zaleta, która przekłada się na jakość paszy, szczególnie podczas koszenia w trudnych warunkach.

Maksymalna niezawodność i stabilność

Belka tnąca została zaprojektowana tak, aby dobrze radzić sobie z przeszkodami. W przypadku gwałtownego uderzenia w przeszkodę, system zabezpieczenia PROTECTADRIVE pozwala na ścięcie wałka napędowego dysku tuż nad łożyskiem, dzięki starannie wymierzonemu przewężeniu. Koła zębate są w pełni bezpieczne. W czasie krótszym niż 15 minut nawet na polu można niewielkim kosztem przywrócić kosiarkę do pracy.

Łożyska dysków są osadzone w obudowie mocowanej śrubami, które przechodzą przez górną i dolną część belki tnącej Niebezpieczeństwo rozerwania obudowy w razie uderzenia jest wykluczone.

Wysokiej klasy komponenty wzmacniają najważniejsze części belki tnącej:
- Belka tnąca ze specjalnymi dwurzędowymi skośnymi łożyskami kulkowymi.
- Koła zębate o dużej średnicy wykonane z kutej stali za pomocą wysoce precyzyjnych maszyn obróbczych, zazębione na 3 zębach.
- Dyski z kutymi i poddanymi obróbce wzmocnieniami mocowania noży.
- Płozy dysków z ulepszanej cieplnie stali z opcją wyposażenia w wzmocnienia ochronne (mocowane śrubami).

W celu wydłużenia żywotności maszyny, pomiędzy belką tnącą a ramą wbudowane są amortyzatory. Podczas koszenia z dużą prędkością na konstrukcję maszyny nie są  przenoszone drgania.
Zabezpieczenie PROTECTADRIVE chroni belkę tnącą w przypadku bardzo silnego uderzenia.

Konserwacja ograniczona do minimum

Nie będziesz tracił czasu na konserwację
Belka tnąca OPTIDISC ELITE jest doskonałym przykładem wartości dodanej powstałej dzięki ścisłej współpracy producenta z rolnikami. Jest to rozwiązanie całkowicie dostosowane do specyfiki wykonywanej pracy, dzięki któremu zaoszczędzisz czas:
  • Nasmarowane na cały okres eksploatacji. Bezobsługowa belka tnąca.
  • W pełni zabezpieczony system mocowania noży FAST-FIT zawiera sprężynę płytkową, która w trosce o dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia stały docisk elementu utrzymującego nóż. Wymiana noża nie zajmuje dużo czasu.

Konserwacja jest zasadniczo ograniczona do elementów napędu i kilku punktów obrotu, i to w dużych odstępach czasu.
Oszczędzaj czas dzięki systemowi szybkiej wymiany noży FAST-FIT

Zabezpieczenie NON-STOP połączone z systemem zawieszenia LIFT-CONTROL

W pełni sezonu nikt nie może sobie pozwolić na przestój tak dużej kosiarki spowodowany jej uszkodzeniem po uderzeniu w przeszkodę lub wykonaniu nieprawidłowego manewru.

Po napotkaniu przeszkody, zespół koszący odchyla się do tyłu wokół punktu obrotu. Zespół koszący automatycznie powraca do pozycji wyjściowej bez zatrzymywania.

  • System zabezpieczenia zachowuje skuteczność nawet jeśli kosiarka uderzy w przeszkodę wewnętrznym dyskiem, ponieważ punkt obrotu ramy znajduje się odpowiednio daleko od pierwszego dysku.
  • Przednia część zespołu koszącego lekko się unosi, zapewniając dodatkowy prześwit.
Dzięki zawieszeniu LIFT-CONTROL i systemowi zabezpieczenia NON-STOP kosiarka jest chroniona przed przeszkodami.

Bardzo wydajny i łatwy w regulacji zgniatacz pokosu

Nowy zgniatacz pokosu z metalowymi palcami przyczynia się do obniżenia masy maszyny. Dwubiegowa przekładnia sterowana za pomocą dźwigni, umożliwia zmniejszenie prędkości obrotowej zgniatacza i tym samym zapewnia ochronę najdelikatniejszych roślin paszowych. Intensywność zgniatania można łatwo dostosować do rodzaju paszy oraz warunków pogodowych. Seryjnie montowana płyta przenosząca (umieszczona pomiędzy zespołem koszącym a taśmami), zapobiega stratom plonu.

Taśmy przenośnika napędzane są przez 2 pompy zasilane olejem ze zbiornika wbudowanego w ramę centralną. Pozostałe funkcje hydrauliczne wykorzystują zespół hydrauliczny ciągnika jak jak system load sensing (składanie, podnoszenie-opuszczanie na uwrociach, położenie przenośników, zawieszenie). Taka konstrukcja pozwala uniknąć przeciążeń  układu hydraulicznego ciągnika podczas pracy, eliminując przegrzewanie, tym samym zwiększając szybkość reakcji funkcji maszyny. Naprężenie pasów przenośnika taśmowego jest ustawiane centralnie, w szybki i łatwy sposób.
Kosiarka ze zgniataczem i transporterem zapewnia wysoką jakość spulchnienia i układania pokosów.

Technologia ISOBUS dostępna w kosiarce

Odszukaj wszystkie sterowniki kosiarki FC 9330 RA w terminalu ISOBUS CCI.

Wszystkie regulacje z kabiny ciągnika za pośrednictwem systemu ISOBUS

Wszystkie sterowniki maszyny są zgrupowane w terminalu ISOBUS ciągnika lub opcjonalnie w terminalach CCI 800 lub 1200. Sterowanie wszystkimi funkcjami maszyny, jak również kosiarki frontalnej jest łatwe. Wystarczy rzut oka, aby zobaczyć wszystkie ustawienia i wskaźniki. Funkcje takie jak wbudowana sekwencja zawracania na uwrociach ułatwiają obsługę zestawu kosiarek. Skontaktuj się Twoim dealerem KUHN, aby dowiedzieć się więcej na temat kompatybilności maszyn.

Jeszcze większy komfort obsługi

Wyposażenie w joystick ISOBUS, taki jak CCI A3 (opcja), dodatkowo zwiększa komfort obsługi.
Zwiększ komfort i łatwość obsługi dzięki opcjonalnemu joystickowi CCI A3

Wyposażenie

Kosiarka ze zgniataczem i transporterem pokosu FC seria 9330 RA podczas pracy na skraju łąki.

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m) w zestawie z kosiarką frontalną
Pokrycie obszarów roboczych przednich i tylnych zespołów koszących (cm)
Szerokość transportowa (m)
Wysokość transportowa (m)
Belka tnąca
Liczba dysków tnących z płozami ochronnymi z utwardzonej stali
Mocowanie noży
Zabezpieczenie przekładni zębatej
Zakres regulacji wysokości koszenia (mm)
Kopiowanie nierówności terenu
Zawieszenie
Zabezpieczenie najazdowe
System zgniatania pokosu
Prędkość obrotowa wirnika zgniatacza (min-1)
Napęd zgniatacza pokosu
Napęd przenośników taśmowych
Układanie pokosu za pomocą przenośnika taśmowego
Zaczep
Parkowanie maszyny
Napęd WOM (min-1)
Zabezpieczenie przeciążeniowe
Wolne koło
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM (kW)
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM (KM)
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Wymagane wyposażenie elektryczne ciągnika
Masa, ok. (kg)
FC 9330 D-RA
9,30
42 (FC 3125 DF) / 62 (FC 3525 DF)
3,00
Poniżej 4
Belka tnąca OPTIDISC ELITE z nożami FAST-FIT, modułowymi łożyskami dysków wyjmowanymi od zewnątrz i wyposażonymi w zabezpieczenie PROTECTADRIVE
2 x 8 (2 x 3,50 m)
System szybkiego montażu FAST-FIT
System PROTECTADRIVE
35 - 65
Przegub wahliwy
Hydropneumatyczne zawieszenie LIFT-CONTROL
Zabezpieczenie NON-STOP
Stalowe palce, regulowana osłona z 5 pozycjami ustawianymi dźwignią
755 lub 1000 regulowana dźwignią
Przekładnia z zabezpieczeniem przeciw blokowaniu
Przez zintegrowany zespół hydrauliczny z pompami zamontowanymi
na przekładni centralnej.
Pozycja i prędkość przenośnika regulowana z kabiny. Możliwość zmiany prędkości przesuwu taśmy w zależności od kąta nachylenia (ręczna regulacja) lub automatyczna dzięki wbudowanemu czujnikowi nachylenia.
Do wyboru: transport centralny (szerokość od 1,80 do 3,60 m),
transport z podniesioną jedną stroną (18 m skoszonego materiału dostarczane na 12 m do zgrabienia przez zgrabiarkę 4-ro karuzelową),
transport z podniesionymi dwoma taśmami
3-punktowy, kat. 3 lub 4N
(kompatybilne z ramą Quick Hitch kat. 3/4N)
Rozłożona lub złożona w pozycji pionowej
1000
Główny wałek WOM z ogranicznikiem momentu obrotowego
Wbudowane w boczną przekładnię
154
210
Tylna maszyna Load Sensing: 1x docisk, 1x wolny powrót, 1x load sensing
Frontalna maszyna: 1 zawór jednokierunkowy (plus 1 zawór dwukierunkowy dla hydraulicznie sterowanych osłon bocznych Flexprotect)
Tylna maszyna: 1 złącze 7-pin i 1 złącze ISOBUS
Frontalna maszyna: 1 złącze 7-pin
3980

Media