SB 1290 iD, sylwetka

Wydajność i opłacalność działalności w obszarze prasowania.

Prasa SB 1290 iD została zaprojektowana tak, aby formować bele o wyjątkowo dużym zagęszczeniu w każdych warunkach. Dzięki opatentowanemu tłokowi TWINPACT prasa ma mniejsze zapotrzebowanie na moc i sprawia, że działalność w obszarze prasowania jest bardziej opłacalna.

Wraz z opracowaniem prasy LSB 1290 iD KUHN zaoferował swoim klientom inteligentną i innowacyjną odpowiedź na wyzwania, przed jakimi stają oni dzisiaj i przed jakim będą stawać w przyszłości. Model SB 1290 iD (intelligent-DENSITY) został zaprojektowany do formowania beli (120 x 90) o zagęszczeniu o 25% większym niż zagęszczenie beli formowanych przez konwencjonalne duże prasy kostkujące. Podstawą tego zwiększenia zagęszczenia jest opatentowany system podwójnego tłoka TWINPACT, który jednocześnie pozwala uniknąć dużych maksymalnych obciążeń dla maszyny.

Poza uzyskaniem zwiększenia zagęszczenia beli ulepszono kanał prasowania, układ przeniesienia napędu i przekładnie, co przełożyło się na dalsze oszczędności dla użytkownika. Do formowania beli o ciężarze 500 kg i większym w zupełności wystarczy ciągnik o mocy 200 KM, co przekłada się na zmniejszenie kosztów paliwa. Wynik: bardziej opłacalna działalność w obszarze prasowania zarówno w standardowej produkcji paszy, jak i najbardziej wymagających środowiskach, w których uprawiane są rośliny przeznaczone na cele energetyczne i do produkcji biomasy.
SB 1290 iD prasująca na polu pokrytym słomą

Korzyści dla użytkownika

Bele o bardzo dużej gęstości, niskie zapotrzebowanie na moc

Tłok TWINPACT jest podzielony na część dolną i górną.

Jeden suw cylindra - podwójne uderzenie

Prasa KUHN LSB 1290 iD jest wyposażona w opatentowany system TWINPACT z tłokiem, który w inteligentny sposób pozwala na uzyskanie ekstremalnie dużego zagęszczenia beli, unikając jednocześnie dużych maksymalnych obciążeń maszyny. Aby zwiększyć zagęszczenie beli o 25%, tłok wymaga siły dwukrotnie większej niż siła występująca w standardowej prasie kostkującej. Tłok TWINPACT jest podzielony na część dolną i górną. Nacisk na belę jest wywierany w dwóch krokach, powodujących zwiększenie siły działającej na powierzchnię beli, a przez to zwiększenie zagęszczenia beli. Pomimo większego ciężaru beli obciążenie działające na maszynę jest porównywalne z obciążeniem działającym na standardową prasę 120 x 90, eliminując konieczność stosowania ponadwymiarowego układu napędowego, koła zamachowego i ramy głównej.
Efekt działania technologii TWINPACT:

  • Zapewnia inteligentne, wydajne prasowanie beli bez maksymalnych obciążeń szczytowych działających na maszynę.
  • Umożliwia pracę z ciągnikami o mocach podobnych jak w przypadku konwencjonalnych pras 120 x 90.
  • Ciężar beli formowanych z suchych materiałów jest o 25% większy.

Idealna równowaga pomiędzy pojemnością i zagęszczeniem

Opatentowany przez KUHN system pomiaru momentu obrotowego we wszystkich modelach pras SB z kanałem prasowania o szerokości 120 cm zapewnia doskonałą równowagę pomiędzy wydajnością a zagęszczeniem. System składa się ze sworzni obciążenia tłoka, które mierzą nacisk tłoka oraz czujnika nachylenia, który wskazuje kąt nachylenia korbowodu. Podczas całego cyklu prasowania obliczany jest dokładny moment obrotowy. Zaletą tej zaawansowanej metody pomiarowej jest możliwość uzyskania do 5% większej gęstości beli podczas jazdy z wydajnością 25 t/h. Skutkuje to wyższą wydajnością transportu i obsługi
System regulacji momentu obrotowego zapewnia doskonałą równowagę pomiędzy wydajnością, a zagęszczeniem.

POWER DENSITY - Rozwiązanie firmy KUHN

Jednakowy kształt bel to nie tylko aspekt estetyczny. Zwarte bele są odzwierciedleniem jakości w każdej formie. Bele prostopadłościenne łatwo się układa i przenosi. Są dużo bardziej stabilne podczas transportu niż bele o nieregularnych kształtach. Równe, prostopadłościenne bele sianokiszonki zawierają mniej powietrza, dzięki czemu jakość paszy jest wyższa!

System POWER DENSITY firmy KUHN z pojedynczym podajnikiem widłowym udowadnia, że dobrze opracowany system napełniania wstępnej komory prasowania może być prosty. Ten system napełniania komory wstępnej zapewnia równomierne napełnienie wstępnej komory i, w rezultacie otrzymujemy, cięższe bele o równych krawędziach, niezależnie od stanu pokosu. Pojedynczy podajnik widłowy łączy w jednym mechanizmie dwie funkcje, eliminując zbędne komponenty i złożoność, co oznacza również niższe koszty konserwacji.

Jak to działa?

1. System INTEGRAL ROTOR w aktywny sposób podaje materiał do komory wstępnego prasowania.
2. Podajnik widłowy (zaznaczone na niebiesko) zapewnia aktywne napełnianie wstępnej komory prasowania.
3. Podajnik widłowy formuje porcję beli do momentu, aż płyta klinowa (zaznaczona na czerwono) zostanie odepchnięta z określoną wstępnie siłą.
4. Po odepchnięciu płyty klinowej następuje aktywowanie drugiej funkcji systemu podajnika widłowego. Podajnik widłowy wykonuje większy skok podawania, który powoduje opróżnienie komory wstępnej i przepchnięcie idealnie uformowanego materiału do komory głównej.
System komory wstępnej zapewnia stałe napełnienie materiałem i, w rezultacie, ciężkie bele o równych krawędziach.

Komora prasowania

Specjalnie zaprojektowana komora prasowania prasy KUHN SB 1290 iD jest wynikiem ponad 35 lat doświadczenia w segmencie dużych pras kostkujących. Aktywny mechanizm napełniania komory wstępnej z nowoopracowanym mechanicznym układem sterowania podajnika widłowego pozwala na formowanie równych beli.

Kanał prasowania o długości 3,75 m z system kontroli nacisku zapewnia optymalną kontrolę zagęszczenia beli. W maszynie zastosowano wymienne płyty ścieralne o dużej odporności, przeznaczone do pracy z suchym materiałem wymagającym dużej energii. Schodzące się do środka klapy kanału prasowania oraz górna klapa z 7-belkowaym wzmocnieniem zapewniają perfekcyjnie uformowane bele i dodatkowe tarcie.
Specjalnie zaprojektowana komora prasowania o długości 3,75 m pras SB 1290 iD zapewnia mnóstwo przestrzeni do formowania idealnych beli.

Aparat podwójnego wiązania.

Prasa SB 1290 iD jest wyposażona w aparat podwójnego wiązania. Podczas prasowania materiału sznurek jest doprowadzany do beli jednocześnie z góry (niebieski) i z dołu (czerwony). Ponieważ sznurek nie ślizga się wokół beli nie jest naprężany podczas formowania beli.

Krok 1: Kiedy bela osiągnie żądaną długość, uruchamiane są igły (zaznaczone na szaro), które przemieszczają się w górę w kierunku aparatu wiążącego i rozpoczynają cykl wiązania. Na tym pierwszym etapie bela zostaje związana pierwszym supłem.

Krok 2: Po zawiązaniu pierwszego supła na beli, drugi supeł ponownie łączy górny i dolny sznurek, a maszyna jest gotowa do formowania następnej beli.

Wszystkie modele z aparatem podwójnego wiązania są wyposażone w 2 wentylatory czyszczące z napędem hydraulicznym. Mocne wentylatory gwarantują dobre oczyszczanie aparatu wiążącego i jego optymalne działanie
Aparat podwójnego wiązania.

Optymalne pobieranie materiału według potrzeb dotyczących wydajności.

Prasy SB są wyposażone w wysokowydajny system pobierania materiału

Wysoka wydajność pobierania

Zdolność pobierania materiału jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na wydajność. Dlatego też prasy serii SB wyposażone są w wysokowydajny system pobierania materiału roślinnego. Unikalna konstrukcja dociskacza pokosu w połączeniu z wysokim momentem obrotowym zespołu podającego INTEGRAL ROTOR oraz układu napędowego podbieracza zapewnia wysoką wydajność poboru materiału żniwnego, oferując jednocześnie wyjątkową wytrzymałość.

Optymalne pobieranie materiału

Podbieracz zastosowany w prasach KUHN został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny. Przy szerokości roboczej wynoszącej 230 cm prasa jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu i nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Aby dopasować maszynę do swoich pól, masz wybór pomiędzy kołami podbieracza sztywnymi i skrętnymi. Skrętne koła podbieracza są półpneumatyczne i dlatego idealnie nadają się do pracy w trudnym terenie i na kamienistych glebach. Lepsze dopasowanie do warunków pracy umożliwiają dwie opcje systemu pobierania materiału, oferowane w prasach SB 1290. Wybierz jeden z naszych opatentowanych systemów INTEGRAL ROTORS - z rotorem OPTIFEED bez noży lub z rotorem OMNICUT z 23 nożami.
Przy szerokości roboczej podbieracza wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu.

POWER FEED ROLLER

Niezależnie od tego, czy prasujesz suchą słomę, siano czy mokry materiał na kiszonkę, system POWER FEED ROLLER pozwala osiągnąć wyższy poziom wydajności. Trudne warunki zbioru lub nierówne pokosy mogą stanowić wyzwanie dla rotora podającego. Dzięki systemowi POWER FEED ROLLER firmy KUHN należy to już do przeszłości. Napędzana rolka aktywnie dostosowuje się do wysokości pokosu. W rezultacie materiał jest lekko ugniatany i równomiernie rozprowadzany w momencie wejścia do rotora podającego. Wszelkie nierówności pokosu zostają zniwelowane, dzięki czemu materiał jest płynnie kierowany do rotora. Pozwala to uniknąć nadmiernych obciążeń wynikających z nierówności w pokosie. Płynne i równomierne pobieranie materiału pozwala ograniczyć zapotrzebowanie na moc i zapewnia spokojną pracę maszyny. Ponadto, maszyna mniej się zużywa, ponieważ zespół podający jest mniej obciążony.Twoje korzyści:
  • Bezkonkurencyjna wydajność
  • Doskonałe prowadzenie materiału niezależnie od rodzaju uprawy i wielkości pokosu
  • Mniej nadmiernych obciążeń w zespole podającym
  • Płynna praca maszyny
KUHN POWER FEED ROLLER jest napędzanym wałem uprawowym, który umożliwia równomierny przepływ plonu

Bez rozdrabniacza: rotor OPTIFEED oraz OPTIFEED z systemem BIOMASS

Rotor OPTIFEED o średnicy 48 cm, w którym noże - wprodukowane ze stali Hradox® - i ślimaki boczne są umieszczone w jednej lina na wspólnym wałku, pomaga w równym rozprowadzaniu materiału i uzyskiwaniu za każdym razem takiej samej beli. Gdy cięcie materiały nie jest wymagane, system OPTIFEED zapewnia kontrolowany i stały przepływ materiału do komory wstępnej. Rotor pozwala na uzyskanie dodatkowe kontroli nad przepływem materiału.

Konstrukcja rotora do biomasy OPTIFEED o średnicy 60 cm łączy w sobie wszystkie zalety standardowego rotora OPTIFEED z mocowanymi w lini śrubowej za zębami rotora wykonanymi ze stali HARDOX, zapewniając trwałość i łatwą wymianę. Te zęby rotora zostały specjalnie zaprojektowane do upraw energetycznych, takich jak liście trzciny cukrowej.
Rotor OPTIFEED o średnicy 48 cm, w którym noże i ślimaki boczne są umieszczone na jednym wałku.

Cięcie: rotor OMNICUT z 23 nożami (OC 23)

Rotor OMNICUT wyposażony w 23 noże (OC 23) oferuje długość cięcia 45 mm w maszynie z kanałem prasowania o szerokości 120 cm. Przy średnicy 60 cm, rotor tnie każdy materiał, który znajdzie się przed prasą. Noże rotora OC 23 są wyposażone w indywidualne zabezpieczenia hydrauliczne. Zapewnia to idealną jakość cięcia niezależnie od prędkości roboczej i materiału. Operator może łatwo wybrać konfigurację grupową noży 0 - 11 - 12- 23 przy pomocy dwóch dźwigni. Razem z standardowym zintegrowanym systemem kasetowym umożliwiającym szybką wymianę noży, system zapewnia nie tylko jakość cięcia, ale przede wszystkim komfort kierowcy.
Rotor OMNICUT z 23 nożami (OC 23) zapewnia długość cięcia wynoszącą 45 mm.

Układ przeniesienia napędu i maksymalna ochrona

Przekładnie i wały zapewniają idealną synchronizację maszyny z łatwą konserwacją.

Wytrzymały układ przeniesienia napędu.

Maksymalna wydajność z wysoce bezpiecznym systemem poboru. W prasach wykorzystywany jest zsynchronizowany układ, w skład ktrórego wchodzą przekładnia oraz układ przeniesienia napędu. Wytrzymały układ przeniesienia posiada samoczynnie rozłączalne sprzęgła krzywkowe. Ich zaletą jest możliwość wykorzystania maszyny z maksymalną wydajnością bez obaw o czasochłonną wymianę śrub. Budowa układu przeniesienia napędu jest prosta, co umożliwia łatwe serwisowanie i konserwację przy jednoczesnej minimalizacji ogólnej liczby ruchomych części

Natychmiastowa ochrona

Maszyna przeznaczona do pracy z maksymalną wydajnością wymaga niezawodnego systemu zabezpieczeń. Wszystkie najważniejsze elementy zespołu podającego w wielkogabarytowych prasach kostkujących wyposażone są w sprzęgła krzywkowe. System zabezpieczeń w trybie ciągłym (non-stop) pozwala odblokować maszynę bez opuszczania kabiny ciągnika. Podbieracz, zespół podający INTEGRAL ROTOR, napęd główny i podajnik widłowy są zabezpieczone sprzęgłami typu krzywkowego, które w razie przeciążenia włączają się automatycznie. Następuje aktywacja wybranego sprzęgła i zatrzymanie pobierania materiału. System jest ponownie uruchamiany po zredukowaniu prędkości WOM przez operatora. Ważna zaleta tego typu sprzęgieł to możliwość pracy ze stałą prędkością bez przestojów wywołanych zablokowaniem maszyny.
Wszystkie główne komponenty wielkogabarytowych pras kostkujących KUHN są wyposażone w sprzęgła krzywkowe.

Inteligentna konstrukcja dla większej wygody uzytkownika

Konstrukcja prasy oferuje doskonałą dostępność do wnętrza maszyny, dzięki czemu pozwala na codzienną kontrolę oraz diagnostykę. Dla większego bezpieczeństwa kanał prasowania jest wyposażony w solidne schody i barierkę zabezpieczającą. Barierka zabezpieczająca może być łatwo składana w celu zmniejszenia wysokości maszyny podczas transportu. Ponadto, operator może korzystać z optymalnego komfortu dzięki zastosowaniu ciężkiego koła zamachowego, hydrauliki Load-sensing oraz systemu regulacji momentu obrotowego.

Układ hydrauliczny można łatwo przełączyć mechanicznie na pracę w trybie "open center", jeśli jest on używany w połączeniu z ciągnikiem bez układu hydraulicznego Load Sensing.
Konstrukcja prasy zapewnia operatorowi doskonałą dostępność i bezpieczeństwo.

Optymalny komfort operatora

Dla maksymalnego komfortu operatora prasa SB 1290 iD jest standardowo wyposażona w najcięższe koło zamachowe w swoim segmencie. To ciężkie koło zamachowe o masie 485 kg gwarantuje wyjątkową, spokojną pracę maszyny, która oferuje operatorowi maksymalny komfort jazdy podczas codziennej pracy.
Koło zamachowe o masie 485 kg zapewnia maksymalny komfort obsługi.

SB

Gama Maszyn XXL

Dowiedz się więcej

Sprawdź

Wyposażenie

Produktywność na wyciągnięcie ręki<br/>Interfejsy użytkownika są kluczem do osiągnięcia produktywności, której oczekujesz od swojej maszyny KUHN. Opracowując nowe interfejsy użytkowników i monitory uważnie słuchamy użytkowników naszych maszyn. Celem jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i szybki dostęp do wszystkich ważnych ustawień. To zapewni Ci pełną kontrolę nad maszyną.

SB 1290 iD prasująca na polu pokrytym słomą

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wysokość beli (cm)
Szerokość beli (cm)
Długość beli (cm)
Szerokość podbieracza (cm)
Liczba rzędów palców podbieracza
Rolka osłony podbieracza
Zespół podający
Liczba noży
Minimalna długość cięcia (mm)
System zabezpieczenia noży
Zespół podający z komorą wstępną POWER DENSITY
Liczba uderzeń tłoka/min
Regulacja zagęszczenia beli
System wiązania
Czyszczenie aparatów wiążących
Automatyczny system smarowania
Uchwyty na zapasowy sznurek
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Napęd WOM (min-1)
Hydraulicznie sterowana noga podporowa
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość transportowa (cm)
Hamulce parkingowe
Prasa certyfikowana ISOBUS
Światła drogowe i oznakowanie ostrzegawcze
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Światła
SB 1290 ID OPTIFEED SB 1290 ID OMNICUT
90 90
120 120
60-300 60-300
230 230
5 5
Seryjnie Seryjnie
INTEGRAL ROTOR
(z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
INTEGRAL ROTOR
(z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
- 23
- 45
- Indywidualny hydrauliczny
Seryjnie (z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego) Seryjnie (z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
46 46
6 siłowników sterowanych niezależnym układem hydraulicznym 6 siłowników sterowanych niezależnym układem hydraulicznym
6 podwójnych aparatów wiążących 6 podwójnych aparatów wiążących
Wentylatory czyszczące turbo o zwiększonej wydajności Wentylatory czyszczące turbo o zwiększonej wydajności
Seryjnie Seryjnie
30 szpul 30 szpul
110 (150) 129 (175)
1000 1000
Seryjnie Seryjnie
Max. 300 (w zależności od osi i rozmiaru kół) Max. 300 (w zależności od osi i rozmiaru kół)
Max 335 Max. 335
Seryjnie Seryjnie
Seryjnie Seryjnie
Seryjnie
1 zawór jednokierunkowy i 1 zawór dwukierunkowy
Seryjnie Seryjnie

Media

SB 1290 iD prasująca na polu pokrytym słomą

Dostępne aplikacje:

Film, Net & Twine Calculators icon

Kalkulator folii, siatki i sznurka

Planowanie oraz ogólna kalkulacja kosztów to elemenety niezbędne w procesie owijania beli. Kalkulatory folii, siatki i sznurka pozwalają na oszacowanie rocznego zapotrzebowania na materiały do zbioru paszy i słomy.
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play