LSB 1290 iD, sylwetka

Wydajność i opłacalność działalności w obszarze prasowania.

Prasa SB 1290 iD została zaprojektowana tak, aby formować bele o wyjątkowo dużym zagęszczeniu w każdych warunkach. Dzięki opatentowanemu tłokowi TWINPACT prasa ma mniejsze zapotrzebowanie na moc i sprawia, że działalność w obszarze prasowania jest bardziej opłacalna.

Znajdź najbliższego dealera

Wraz z opracowaniem prasy LSB 1290 iD KUHN zaoferował swoim klientom inteligentną i innowacyjną odpowiedź na wyzwania, przed jakimi stają oni dzisiaj i przed jakim będą stawać w przyszłości. Model SB 1290 iD (intelligent-DENSITY) został zaprojektowany do formowania beli (120 x 90) o zagęszczeniu o 25% większym niż zagęszczenie beli formowanych przez konwencjonalne duże prasy kostkujące. Podstawą tego zwiększenia zagęszczenia jest opatentowany system podwójnego tłoka TWINPACT, który jednocześnie pozwala uniknąć dużych obciążeń szczytowych dla maszyny.

Poza uzyskaniem zwiększenia zagęszczenia beli ulepszono kanał prasowania, układ przeniesienia napędu i przekładnie, co przełożyło się na dalsze oszczędności dla użytkownika. Do formowania beli o ciężarze 500 kg i większym w zupełności wystarczy ciągnik o mocy 200 KM, co przekłada się na zmniejszenie kosztów paliwa. Wynik: bardziej opłacalna działalność w obszarze prasowania zarówno w standardowej produkcji paszy, jak i najbardziej wymagających środowiskach, w których uprawiane są rośliny przeznaczone na cele energetyczne i do produkcji biomasy.
Prasa LSB 1290 iD podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Bele o bardzo dużej gęstości, niskie zapotrzebowanie na moc

Tłok TWINPACT jest podzielony na część dolną i górną.

Jeden suw cylindra - podwójne uderzenie

Prasa KUHN LSB 1290 iD jest wyposażona w opatentowany system TWINPACT z tłokiem, który w inteligentny sposób pozwala na uzyskanie ekstremalnie dużego zagęszczenia beli, unikając jednocześnie dużych obciążeń szczytowych maszyny. Aby zwiększyć zagęszczenie beli o 25%, tłok wymaga siły dwukrotnie większej niż siła występująca w standardowej prasie kostkującej. Tłok TWINPACT jest podzielony na część dolną i górną. Nacisk na belę jest wywierany w dwóch krokach, powodujących zwiększenie siły działającej na powierzchnię beli, a przez to zwiększenie zagęszczenia beli. Pomimo większego ciężaru beli obciążenie działające na maszynę jest porównywalne z obciążeniem działającym na standardową prasę 120 x 90, eliminując konieczność stosowania ponadwymiarowego układu napędowego, koła zamachowego i ramy głównej.
Efekt działania technologii TWINPACT:
  • Zapewnia inteligentne, wydajne prasowanie beli bez dużych obciążeń szczytowych działających na maszynę.
  • Umożliwia pracę z ciągnikami o rozmiarach podobnych jak w przypadku konwencjonalnych pras 120 x 90.
  • Ciężar beli formowanych z suchych materiałów jest o 25% większy.

Idealna równowaga pomiędzy pojemnością i zagęszczeniem

Opatentowany przez KUHN system regulacji momentu obrotowego we wszystkich modelach pras SB z kanałem prasowania o szerokości 120 cm zapewnia doskonałą równowagę pomiędzy wydajnością a zagęszczeniem. System składa się ze sworzni obciążenia tłoka, które mierzą siłę tłoka oraz czujnika nachylenia, który wskazuje kąt nachylenia korby. Podczas całego cyklu tłokowego obliczany jest dokładny moment obrotowy. Zaletą tej zaawansowanej metody pomiarowej jest możliwość uzyskania do 5% większej gęstości beli podczas jazdy z wydajnością 25 t/h. Skutkuje to wyższą wydajnością transportu i obsługi.
System regulacji momentu obrotowego zapewnia doskonałą równowagę pomiędzy wydajnością, a zagęszczeniem.

POWER DENSITY - Rozwiązanie firmy KUHN

Jednakowy kształt bel to nie tylko aspekt estetyczny. Zwarte bele są odzwierciedleniem jakości w każdej formie. Bele prostopadłościenne łatwo się układa i przenosi. Są dużo bardziej stabilne podczas transportu ni bele o nierównych kształtach. Równe, prostopadłościenne bele sianokiszonki zawierają mniej powietrza, dzięki czemu jakość paszy jest wyższa!
System POWER DENSITY firmy KUHN z pojedynczym podajnikiem widłowym udowadnia, że dobrze opracowany system napełniania wstępnej komory prasowania może być prosty. Ten system napełniania komory wstępnej zapewnia równomierne napełnienie i, w rezultacie, ciężkie bele o równych krawędziach, niezależnie od stanu pokosu. Pojedynczy podajnik widłowy łączy w jednym mechanizmie dwie funkcje, eliminując zbędne komponenty i skomplikowanie, co oznacza również niższe koszty konserwacji.

Jak to działa?

1. System INTEGRAL ROTOR w aktywny sposób podaje materiał do komory wstępnego prasowania.
2. Podajnik widłowy (zaznaczone na niebiesko) zapewnia aktywne napełnianie wstępnej komory prasowania.
3. Podajnik widłowy formuje belę do momentu, aż płyta klinowa (zaznaczona na czerwono) zostanie odepchnięta z określoną wstępnie siłą. Po odepchnięciu płyty klinowej następuje aktywowanie drugiej funkcji systemu podajnika widłowego. Podajnik widłowy wykonuje inny ruch, który powoduje opróżnienie komory wstępnej i przepchnięcie idealnie uformowanego materiału do komory głównej.
System komory wstępnej zapewnia stałe napełnienie materiałem i, w rezultacie, ciężkie bele o równych krawędziach.

Komora prasowania

Specjalnie zaprojektowana komora prasowania prasy KUHN SB 1290 iD jest wynikiem ponad 35 lat doświadczenia w segmencie dużych pras kostkujących. Aktywny mechanizm napełniania komory wstępnej z nowoopracowanym mechanicznym układem sterowania podajnika widłowego pozwala na formowanie równych beli.
Kanał prasowania o długości 3,75 m z system kontroli nacisku zapewnia optymalną kontrolę zagęszczenia beli. W maszynie zastosowano wymienne płyty ścieralne o dużej odporności, przeznaczone do pracy z suchym materiałem wymagającym dużej energii. Tworzące lejek klapy naciskowe oraz 7-belkowa klapa górna zapewniają perfekcyjnie uformowane bele i dodatkowe tarcie.
Specjalnie zaprojektowana komora prasowania o długości 3,75 m pras SB zapewnia mnóstwo przestrzeni do formowania idealnych beli.

Aparat podwójnego wiązania.

Prasa SB 1290 iD jest wyposażona w aparat podwójnego wiązania. Dzięki elektronicznej kontroli wiązania kierowca otrzymuje cały czas dokładne informacje dotyczące naprężenia sznurka i jest powiadamiany o wszelkich problemach. Przebieg procesu wiązania może być monitorowany bezpośrednio z kabiny ciągnika.

Podczas prasowania materiału sznurek jest doprowadzany do beli jednocześnie z góry (niebieski) i z dołu (czerwony). Ponieważ sznurek nie ślizga się wokół beli nie jest na naprężany podczas formowania beli.
Krok 1: Kiedy bela osiągnie żądaną długość, uruchamiane są igły (zaznaczone na szaro), które przemieszczają się w górę w kierunku aparatu wiążącego i rozpoczynają cykl wiązania. Na tym pierwszym etapie bela zostaje związana pierwszym supłem.
Krok 2: Po zawiązaniu pierwszego supła na beli, drugi supeł ponownie łączy górny i dolny sznurek, a maszyna jest gotowa do formowania następnej beli.
Wszystkie modele z aparatem podwójnego wiązania są wyposażone w 2 wentylatory czyszczące z napędem hydraulicznym. Silne wentylatory gwarantują dobre oczyszczanie aparatu wiążącego i jego optymalne działanie.
Schemat aparatu podwójnego wiązania.

Optymalne pobieranie materiału według potrzeb dotyczących wydajności.

Przy szerokości roboczej podbieracza wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu.

Wysoka wydajność pobierania

Zdolność pobierania materiału jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na rentowność. Dlatego też prasy serii SB wyposażone są w wysokowydajny system pobierania materiału roślinnego. Unikalna konstrukcja osłony materiału żniwnego w połączeniu z wysokim momentem obrotowym zespołu podającego INTEGRAL ROTOR oraz układu napędowego podbieracza zapewnia wysoką wydajność poboru materiału żniwnego, oferując jednocześnie wyjątkową wytrzymałość.

Optymalne pobieranie materiału

Podbieracz zastosowany w prasach KUHN został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny. Przy szerokości roboczej wynoszącej 230 cm prasa jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu i nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Aby dopasować maszynę do swoich pól, masz wybór pomiędzy kołami podbieracza sztywnymi i skrętnymi. Skrętne koła podbieracza są półpneumatyczne i dlatego idealnie nadają się do pracy w trudnym terenie i na kamienistych glebach. Lepsze dopasowanie do warunków pracy umożliwiają dwie opcje systemu pobierania materiału, oferowane w prasach SB 1290. Wybierz jeden z naszych opatentowanych systemów INTEGRAL ROTORS - z rotorem OPTIFEED bez noży lub z rotorem OMNICUT z 23 nożami.
Przy szerokości roboczej podbieracza wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu.

Technologia INTEGRAL ROTOR

Wszystkie wielkogabarytowe prasy kostkujące KUHN, w wersji z zespołami tnącymi lub bez, są wyposażone w system INTEGRAL ROTOR. Ten prosty, niewymagający konserwacji system podający zapewnia równomierne podawanie materiału niezależnie od jego stanu. Mała odległość pomiędzy podbieraczem a rotorem gwarantuje wyjątkowo wydajny przepływ materiału. Wymuszone podawanie materiału z podbieracza do komory prasowania pozwala na pracę z większą prędkością, co w efekcie prowadzi do zwiększenia wydajności roboczej przy ograniczonych stratach roślin.
Zęby rotora wykonane są z płyt trudnościeralnych Hardox®. Stal Hardox odznacza się niezwykle wysoką twardością i wytrzymałością, co przekłada się na minimalne zużycie zębów rotora.
Wszystkie prasy KUHN, w wersji z rozdrabniaczem i bez, są wyposażone w system INTEGRAL ROTOR.

Bez rozdrabniacza: rotor OPTIFEED oraz rotor OPTIFEED z systemem BIOMASS

Rotor OPTIFEED o średnicy 48 cm, w którym noże i ślimaki boczne są umieszczone na jednym wałku, pomaga w równym rozprowadzaniu materiału i uzyskiwaniu za każdym razem takiej samej beli. Gdy cięcie materiały nie jest wymagane, system OPTIFEED zapewnia kontrolowany i stały przepływ materiału do komory wstępnej. Rotor pozwala na uzyskanie dodatkowe kontroli nad przepływem materiału.

Konstrukcja rotora do biomasy OPTIFEED o średnicy 60 cm łączy w sobie wszystkie zalety standardowego rotora OPTIFEED z mocowanymi za pomocą śrub zębami rotora wykonanymi ze stali HARDOX, zapewniając trwałość i łatwą wymianę. Te zęby rotora zostały specjalnie zaprojektowane do upraw energetycznych, takich jak liście trzciny cukrowej.
Rotor OPTIFEED o średnicy 48 cm, w którym noże i ślimaki boczne są umieszczone na jednym wałku.

Cięcie: rotor OMNICUT z 23 nożami (OC 23)

Rotor OMNICUT wyposażony w 23 noże (OC 23) oferuje długość cięcia 45 mm w maszynie z kanałem prasowania o szerokości 120 cm. Przy średnicy 60 cm, rotor tnie każdy materiał, który znajdzie się przed prasą. Noże rotora OC 23 są wyposażone w indywidualne zabezpieczenia hydrauliczne. Zapewnia to idealną jakość cięcia niezależnie od prędkości roboczej i materiału. Operator może łatwo wybrać konfigurację grupową noży 0 - 11 - 12- 23 przy pomocy dwóch dźwigni. Razem z standardowym zintegrowanym systemem kasetowym umożliwiającym szybką wymianę noży, system zapewnia nie tylko jakość cięcia, ale przede wszystkim komfort kierowcy.
KUHN products visual

Wytrzymały układ przeniesienia napędu i maksymalna ochrona

Przekładnie i wały zapewniają idealną synchronizację maszyny z łatwą konserwacją.

Wytrzymały układ przeniesienia napędu.

Maksymalna wydajność z wysoce bezpiecznym systemem poboru. W prasach wykorzystywany jest zsynchronizowany układ, wskład ktrórego wchodzą przekładnia oraz układ przeniesienia napędu. Wytrzymały układ przeniesienia posiada samoczynnie resetujące się sprzęgła krzywkowe. Ich zaletą jest możliwość wykorzystania maszyny z maksymalną wydajnością bez obaw o czasochłonną wymianę śrub. Budowa układu przeniesienia napędu jest prosta i jasna, co umożliwia łatwe serwisowanie i konserwację przy jednoczesnej minimalizacji ogólnej liczby ruchomych części.

Natychmiastowa ochrona

Maszyna przeznaczona do pracy z maksymalną wydajnością wymaga niezawodnego systemu zabezpieczeń. Wszystkie najważniejsze elementy zespołu podającego w wielkogabarytowych prasach kostkujących wyposażone są w sprzęgła krzywkowe. System zabezpieczeń w trybie ciągłym (non-stop) pozwala odblokować maszynę bez opuszczania kabiny ciągnika. Podbieracz, zespół podający INTEGRAL ROTOR, napęd główny i podajnik widłowy są zabezpieczone sprzęgłami typu krzywkowego, które w razie przeciążenia włączają się automatycznie. Następuje aktywacja wybranego sprzęgła i zatrzymanie pobierania materiału. System jest ponownie uruchamiany po zredukowaniu prędkości WOM przez operatora. Ważna zaleta tego typu sprzęgieł to możliwość pracy ze stałą prędkością bez przestojów wywołanych zablokowaniem maszyny.
Wszystkie główne komponenty wielkogabarytowych pras kostkujących KUHN są wyposażone w sprzęgła krzywkowe.

Inteligentna konstrukcja dla większej wygody uzytkownika

Konstrukcja prasy oferuje doskonałą dostępność do wnętrza maszyny, dzięi czemu pozwala na codzienną kontrolę oraz diagnostykę. Dla większego bezpieczeństwa kanał prasowania jest wyposażony w solidne schody i barierkę zabezpieczającą. Barierka zabezpieczająca może być łatwo składana w celu zmniejszenia wysokości maszyny podczas transportu. Ponadto, operator może korzystać z optymalnego komfortu dzięi zastosowaniu ciężkiego koła zamachowego, hydrauliki Load-sensing oraz systemu regulacji momentu obrotowego.
< br/>Układ hydrauliczny można łatwo przełączyć mechanicznie na pracę w trybie "open center", jeśli jest on używany w połączeniu z ciągnikiem bez układu hydraulicznego Load Sensing.
Konstrukcja prasy zapewnia operatorowi doskonałą dostępność i bezpieczeństwo.

Optymalny komfort operatora

Dla maksymalnego komfortu operatora prasa SB 1290 iD jest standardowo wyposażona w najcięższe koło zamachowe w swoim segmencie. To ciężkie koło zamachowe o masie 485 kg gwarantuje wyjątkową, spokojną pracę maszyny, która oferuje operatorowi maksymalny komfort jazdy podczas codziennej pracy.
Koło zamachowe o masie 485 kg zapewnia maksymalny komfort obsługi.

Wyposażenie

Produktywność na wyciągnięcie ręki<br/>Interfejsy użytkownika są kluczem do osiągnięcia produktywności, której oczekujesz od swojej maszyny KUHN. Opracowując nowe interfejsy użytkowników i monitory uważnie słuchamy użytkowników naszych maszyn. Celem jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i szybki dostęp do wszystkich ważnych ustawień. To zapewni Ci pełną kontrolę nad maszyną.

SB 1290 iD prasująca na polu pokrytym słomą

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wysokość beli (cm)
Szerokość beli (cm)
Długość beli (cm)
Szerokość podbieracza (cm)
Liczba rzędów palców podbieracza
Rolka osłony podbieracza
Zespół podający
Liczba noży
Minimalna długość cięcia (mm)
System zabezpieczenia noży
Zespół podający z komorą wstępną POWER DENSITY
Liczba uderzeń tłoka/min
Regulacja zagęszczenia beli
System wiązania
Czyszczenie aparatów wiążących
Automatyczny system smarowania
Uchwyty na zapasowy sznurek
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Napęd WOM (min-1)
Hydraulicznie sterowana noga podporowa
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość transportowa (cm)
Długość transportowa (cm)
Hamulce parkingowe
Prasa certyfikowana ISOBUS
Światła drogowe i oznakowanie ostrzegawcze
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Światła
Masa (kg)
SB 1290 ID OPTIFEED
90
120
60-300
230
5
Seryjnie
INTEGRAL ROTOR
(z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
-
-
-
Seryjnie (z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
46
6 siłowników sterowanych niezależnym układem hydraulicznym
6 podwójnych aparatów wiążących
Wentylatory czyszczące turbo o zwiększonej wydajności
Seryjnie
30 szpul
110 (150)
1000
Seryjnie
Max. 300 (w zależności od osi i rozmiaru kół)
Max 335
850
Seryjnie
Seryjnie
Seryjnie
1 zawór jednokierunkowy i 1 zawór dwukierunkowy
Seryjnie
11 700

Media

Dostępne aplikacje: SB 1290 iD

Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play