SB 1290 D, sylwetka

Zaprojektowane i zbudowane z myślą o trwałości

Prasa KUHN SB 1290 D jest wielofunkcyjną prasą kostkującą przeznaczoną do pracy w każdych warunkach. Ta profesjonalna maszyna została zaprojektowana i zbudowana z myślą o trwałości.

Znajdź najbliższego dealera

Wraz z serią pras SB, KUHN wprowadza nową generację wielkogabarytowych pras kostkujących. Zaprojektowane z myślą o osiągnięciu wysokiej wydajności i masy beli w połączeniu z doskonałą wygodą operatora, prasy zwiększają wydajność prasowania. Wytrzymały układ napędowy sprawia, że prasy są niezwykle trwałe.

Dzięki prasie LSB 1290 firma KUHN dostarcza jedną z najbardziej wytrzymałych i niezawodnych dużych pras kostkujących do beli 120 x 90 dostępnych na rynku. Prasa zapewnia dużą wydajność i maksymalną niezawodność, będąc idealną maszyną dla profesjonalnych producentów rolnych. Prasa SB 1290 została zaprojektowana z wykorzystaniem prostych, lecz jednocześnie wydajnych technologii, takich jak INTEGRAL ROTOR i system POWER DENSITY, które umożliwiają formowanie beli o dużym zagęszczeniu ze wszystkich materiałów.

Prasy KUHN SB wyposażone są w unikatowy, prosty układ przeniesienia napędu z dużym kołem zamachowym i najdłuższą standardową komorę prasowania, zapewniającą wyjątkową trwałość i wydajność. Aparaty podwójnego wiązania utrzymywane są w czystości przez wentylatory z napędem hydraulicznym.
Prasa SB 1290 D podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Zwarte bele o jednakowym kształcie i wysokiej jakości.

System regulacji momentu obrotowego zapewnia doskonałą równowagę pomiędzy wydajnością, a zagęszczeniem.

Idealna równowaga pomiędzy pojemnością i zagęszczeniem

Opatentowany przez KUHN system pomiaru momentu obrotowego we wszystkich modelach pras SB z kanałem prasowania o szerokości 120 cm zapewnia doskonałą równowagę pomiędzy wydajnością a zagęszczeniem. System składa się ze sworzni obciążenia tłoka, które mierzą nacisk tłoka oraz czujnika nachylenia, który wskazuje kąt nachylenia korbowodu. Podczas całego cyklu prasowania obliczany jest dokładny moment obrotowy. Zaletą tej zaawansowanej metody pomiarowej jest możliwość uzyskania do 5% większej gęstości beli podczas jazdy z wydajnością 25 t/h. Skutkuje to wyższą wydajnością transportu i obsługi

POWER DENSITY - Rozwiązanie firmy KUHN

Jednakowy kształt bel to nie tylko aspekt estetyczny. Zwarte bele są odzwierciedleniem jakości w każdej formie. Bele prostopadłościenne łatwo się układa i przenosi. Są dużo bardziej stabilne podczas transportu niż bele o nieregularnych kształtach. Równe, prostopadłościenne bele sianokiszonki zawierają mniej powietrza, dzięki czemu jakość paszy jest wyższa!

System POWER DENSITY firmy KUHN z pojedynczym podajnikiem widłowym udowadnia, że dobrze opracowany system napełniania wstępnej komory prasowania może być prosty. Ten system napełniania komory wstępnej zapewnia równomierne napełnienie wstępnej komory i, w rezultacie otrzymujemy, cięższe bele o równych krawędziach, niezależnie od stanu pokosu. Pojedynczy podajnik widłowy łączy w jednym mechanizmie dwie funkcje, eliminując zbędne komponenty i złożoność, co oznacza również niższe koszty konserwacji.


Jak to działa?

1. System INTEGRAL ROTOR dostarcza pokos do komory wstępnego prasowania.
2. Podajnik widłowy (zaznaczony na niebiesko) zapewnia aktywne napełnianie wstępnej komory prasowania.
3. Podajnik widłowy formuje porcję beli do momentu, aż płyta klinowa (zaznaczona na czerwono) zostanie odepchnięta z określoną wstępnie siłą.
4. Po odepchnięciu płyty klinowej następuje aktywowanie drugiej funkcji systemu podajnika widłowego. Podajnik widłowy wykonuje większy skok podawania, który powoduje opróżnienie komory wstępnej i przepchnięcie idealnie uformowanego materiału do komory głównej
System komory wstępnej zapewnia stałe napełnienie materiałem i, w rezultacie, ciężkie bele o równych krawędziach.

Komora prasowania.

Specjalnie zaprojektowana komora prasowania o długości 3,4 m prasy LSB 1270 zapewnia mnóstwo przestrzeni do formowania idealnych beli. Współdziałanie mocnych płyt przytrzymujących oraz klapy dociskowej o specjalnym kształcie, zapewnia bardzo energiczne zagęszczanie materiału i jednocześnie delikatne powiększanie beli. Tłok pracujący z częstotliwością 46 uderzeń na minutę wydajnie zagęszcza materiał. Tłok jest prowadzony na 4 dużych rolkach o średnicy 125 mm, co zapewnia mu maksymalną żywotność.
Specjalnie zaprojektowana komora prasowania o długości 3,4 m pras SB zapewnia mnóstwo przestrzeni do formowania idealnych beli.

Optymalny komfort operatora

Dla maksymalnego komfortu operatora prasa SB 1290 jest standardowo wyposażona w najcięższe koło zamachowe w swoim segmencie. To ciężkie koło zamachowe o masie 485 kg gwarantuje wyjątkową, spokojną pracę maszyny, która oferuje operatorowi maksymalny komfort jazdy podczas codziennej pracy.
Koło zamachowe o masie 485 kg zapewnia maksymalny komfort obsługi.

Optymalne pobieranie materiału według potrzeb dotyczących wydajności

Prasy SB są wyposażone w wysokowydajny system pobierania materiału

Wysoka wydajność pobierania

Zdolność pobierania materiału jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na wydajność. Dlatego też prasy serii SB wyposażone są w wysokowydajny system pobierania materiału roślinnego. Unikalna konstrukcja dociskacza pokosu w połączeniu z wysokim momentem obrotowym zespołu podającego INTEGRAL ROTOR oraz układu napędowego podbieracza zapewnia wysoką wydajność poboru materiału żniwnego, oferując jednocześnie wyjątkową wytrzymałość.

Optymalne pobieranie materiału.

Nasza technologia INTEGRAL ROTOR jest dostępna w całej gamie pras KUHN, w modelach OPTIFEED i OMNICUT. Ten prosty, bezobsługowy zespół podający gwarantuje wysoką wydajność roboczą w każdych warunkach. Niewielka odległość między rotorem a palcami podbieracza zapewnia płynne podawanie materiału. Konstrukcja tego wymuszonego systemu podawania pozwala zwiększyć prędkość jazdy i podnieść wydajność roboczą, jednocześnie ograniczając straty w plonach.

INTEGRAL ROTOR jest wyposażony w zęby wykonane z blachy Hardox®, które zapewniają dużą wytrzymałość podczas zbioru materiału o działaniu ścierającym.
Przy szerokości roboczej podbieracza wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu.

POWER FEED ROLLER

Niezależnie od tego, czy prasujesz suchą słomę, siano czy mokry materiał na kiszonkę, system POWER FEED ROLLER pozwala osiągnąć wyższy poziom wydajności. Trudne warunki zbioru lub nierówne pokosy mogą stanowić wyzwanie dla rotora podającego. Dzięki systemowi POWER FEED ROLLER firmy KUHN należy to już do przeszłości. Napędzana rolka aktywnie dostosowuje się do wysokości pokosu. W rezultacie materiał jest lekko ugniatany i równomiernie rozprowadzany w momencie wejścia do rotora podającego. Wszelkie nierówności pokosu zostają zniwelowane, dzięki czemu materiał jest płynnie kierowany do rotora. Pozwala to uniknąć nadmiernych obciążeń wynikających z nierówności w pokosie. Płynne i równomierne pobieranie materiału pozwala ograniczyć zapotrzebowanie na moc i zapewnia spokojną pracę maszyny. Ponadto, maszyna mniej się zużywa, ponieważ zespół podający jest mniej obciążony.Twoje korzyści:
  • Bezkonkurencyjna wydajność
  • Doskonałe prowadzenie materiału niezależnie od rodzaju uprawy i wielkości pokosu
  • Mniej nadmiernych obciążeń w zespole podającym
  • Płynna praca maszyny
KUHN POWER FEED ROLLER jest napędzanym wałem uprawowym, który umożliwia równomierny przepływ plonu.

Rotor OPTIFEED oraz rotor OPTIFEED z systemem BIOMASS

Rotor OPTIFEED o średnicy 48 cm, w którym noże - wprodukowane ze stali Hardox® - i ślimaki boczne są umieszczone w jednej lina na wspólnym wałku, pomaga w równym rozprowadzaniu materiału i uzyskiwaniu za każdym razem takiej samej beli. Gdy cięcie materiały nie jest wymagane, system OPTIFEED zapewnia kontrolowany i stały przepływ materiału do komory wstępnej. Rotor pozwala na uzyskanie dodatkowe kontroli nad przepływem materiału.

Konstrukcja rotora do biomasy OPTIFEED o średnicy 60 cm łączy w sobie wszystkie zalety standardowego rotora OPTIFEED z mocowanymi w lini śrubowej za zębami rotora wykonanymi ze stali Hardox® , zapewniając trwałość i łatwą wymianę. Te zęby rotora zostały specjalnie zaprojektowane do upraw energetycznych, takich jak liście trzciny cukrowej.
Rotor OPTIFEED o średnicy 48 cm, w którym noże i ślimaki boczne są umieszczone na jednym wałku.

Cięcie: rotor OMNICUT z 23 nożami (OC 23)

Rotor OMNICUT wyposażony w 23 noże (OC 23) oferuje długość cięcia 45 mm w maszynie z kanałem prasowania o szerokości 120 cm. Przy średnicy 60 cm, rotor tnie każdy materiał, który znajdzie się przed prasą. Noże rotora OC 23 są wyposażone w indywidualne zabezpieczenia hydrauliczne. Zapewnia to idealną jakość cięcia niezależnie od prędkości roboczej i materiału. Operator może łatwo wybrać konfigurację grupową noży 0 - 11 - 12- 23 przy pomocy dwóch dźwigni. Razem z standardowym zintegrowanym systemem kasetowym umożliwiającym szybką wymianę noży, system zapewnia nie tylko jakość cięcia, ale przede wszystkim komfort kierowcy.
Rotor OMNICUT z 23 nożami (OC 23) zapewnia długość cięcia wynoszącą 45 mm.

Wytrzymały układ napędowy i maksymalna ochrona.

Przekładnie i wały zapewniają idealną synchronizację maszyny z łatwą konserwacją.

Wytrzymały układ przeniesienia napędu.

Maksymalna wydajność z wysoce bezpiecznym systemem poboru. W prasach wykorzystywany jest zsynchronizowany układ, wskład ktrórego wchodzą przekładnia oraz układ przeniesienia napędu. Wytrzymały układ przeniesienia posiada samoczynnie resetujące się sprzęgła krzywkowe. Ich zaletą jest możliwość wykorzystania maszyny z maksymalną wydajnością bez obaw o czasochłonną wymianę śrub. Budowa układu przeniesienia napędu jest prosta i jasna, co umożliwia łatwe serwisowanie i konserwację przy jednoczesnej minimalizacji ogólnej liczby ruchomych części.

Natychmiastowa ochrona

Maszyna przeznaczona do pracy z maksymalną wydajnością wymaga niezawodnego systemu zabezpieczeń. Wszystkie najważniejsze elementy zespołu podającego w wielkogabarytowych prasach kostkujących wyposażone są w sprzęgła krzywkowe. System zabezpieczeń w trybie ciągłym (non-stop) pozwala odblokować maszynę bez opuszczania kabiny ciągnika. Podbieracz, zespół podający INTEGRAL ROTOR, napęd główny i podajnik widłowy są zabezpieczone sprzęgłami typu krzywkowego, które w razie przeciążenia włączają się automatycznie. Następuje aktywacja wybranego sprzęgła i zatrzymanie pobierania materiału. System jest ponownie uruchamiany po zredukowaniu prędkości WOM przez operatora. Ważna zaleta tego typu sprzęgieł to możliwość pracy ze stałą prędkością bez przestojów wywołanych zablokowaniem maszyny.
Wszystkie główne komponenty wielkogabarytowych pras kostkujących KUHN są wyposażone w sprzęgła krzywkowe.

Inteligentna konstrukcja dla większej wygody uzytkownika

Konstrukcja prasy oferuje doskonałą dostępność do wnętrza maszyny, dzięki czemu pozwala na codzienną kontrolę oraz diagnostykę. Dla większego bezpieczeństwa kanał prasowania jest wyposażony w solidne schody i barierkę zabezpieczającą. Barierka zabezpieczająca może być łatwo składana w celu zmniejszenia wysokości maszyny podczas transportu. Ponadto, operator może korzystać z optymalnego komfortu dzięki zastosowaniu ciężkiego koła zamachowego, hydrauliki Load-sensing oraz systemu regulacji momentu obrotowego.

Układ hydrauliczny można łatwo przełączyć mechanicznie na pracę w trybie "open center", jeśli jest on używany w połączeniu z ciągnikiem bez układu hydraulicznego Load Sensing
Konstrukcja prasy zapewnia operatorowi doskonałą dostępność i bezpieczeństwo.

Wyposażenie

Produktywność na wyciągnięcie ręki<br/>Interfejsy użytkownika są kluczem do osiągnięcia produktywności, której oczekujesz od swojej maszyny KUHN. Opracowując nowe interfejsy użytkowników i monitory uważnie słuchamy użytkowników naszych maszyn. Celem jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i szybki dostęp do wszystkich ważnych ustawień. To zapewni Ci pełną kontrolę nad maszyną.

SB 1290 w pozycji transportowej

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wysokość beli (cm)
Szerokość beli (cm)
Długość beli (cm)
Szerokość podbieracza (cm)
Liczba rzędów palców podbieracza
Rolka osłony podbieracza
Zespół podający
Liczba noży
Minimalna długość cięcia (mm)
System zabezpieczenia noży
Zespół podający z komorą wstępną POWER DENSITY
Liczba uderzeń tłoka/min
Regulacja zagęszczenia beli
System wiązania
Czyszczenie aparatów wiążących
Automatyczny system smarowania
Uchwyty na zapasowy sznurek
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Napęd WOM (min-1)
Hydraulicznie sterowana noga podporowa
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość transportowa (cm)
Hamulce parkingowe
Prasa certyfikowana ISOBUS
Światła drogowe i oznakowanie ostrzegawcze
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
System wiązania
SB 1290 OPTIFEED SB 1290 OC OMNICUT
90 90
120 120
60-300 60-300
230 230
5 5
Seryjne Seryjne
INTEGRAL ROTOR

(z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
INTEGRAL ROTOR

(z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
- 23
- 45
- Indywidualne hydrauliczne
Seryjnie (z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego) Seryjnie (z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
46 46
4 siłowniki sterowane niezależnym układem hydraulicznym 4 siłowniki sterowane niezależnym układem hydraulicznym
6 podwójnych aparatów wiążących 6 podwójnych aparatów wiążących
Wentylatory czyszczące turbo o zwiększonej wydajności Wentylatory czyszczące turbo o zwiększonej wydajności
Seryjne Seryjne
30 szpul 30 szpul
103 (140) 121 (165)
1000 1000
Seryjne Seryjne
Max. 300 (w zależności od osi i rozmiaru kół) Max. 300 (w zależności od osi i rozmiaru kół)
Max. 326 Max. 326
Seryjne Seryjne
Seryjne Seryjne
Seryjne Seryjne
1 zawór jednokierunkowy i 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy i 1 zawór dwukierunkowy
6 podwójnych aparatów wiążących 6 podwójnych aparatów wiążących

Media

SB 1290 w pozycji transportowej

Dostępne aplikacje:

Film, Net & Twine Calculators icon

Kalkulator folii, siatki i sznurka

Planowanie oraz ogólna kalkulacja kosztów to elemenety niezbędne w procesie owijania beli. Kalkulatory folii, siatki i sznurka pozwalają na oszacowanie rocznego zapotrzebowania na materiały do zbioru paszy i słomy.
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play