SB 1270 X, sylwetka

eXtra zagęszczenie beli

Prasa KUHN SB 1270 X jest prasą wysokiego zgniotu, przeznaczoną do pracy w każdych warunkach i zapewniającą najwyższe w segmencie 120 x 70 zagęszczenie beli. Dzięki dużej sztywności maszyna jest w stanie przetrwać najtrudniejsze warunki pracy.

Znajdź najbliższego dealera

Wraz z serią pras SB, KUHN wprowadza nową generację wielkogabarytowych pras kostkujących. Zaprojektowane z myślą o osiągnięciu wysokiej wydajności i masy beli w połączeniu z doskonałą wygodą operatora, prasy zwiększają wydajnośc prasowania. Wytrzymały układ napędowy sprawia, że prasy są niezwykle trwałe.

Prasa KUHN SB 1270 X umożliwia formowanie twardych jak skała beli o idealnym kształcie (120 x 70) w najtrudniejszych warunkach. Prasa jest wyposażona w standardzie w aparat podwójnego wiązania oraz wzmocniony układ przeniesienia napędu, pozwalający na osiągnięcie wyjątkowej wydajności. Dzięki temu prasa LSB 1270 DX może formować bele o gęstości o 10% większej przy wydajności o 15% wyższej w porównaniu do standardowych modeli 120 x 70.

Prasę można wykorzystywać do prasowania różnych materiałów, takich jak sianokiszonka, słoma, lucerna, słoma kukurydziana i liście trzciny cukrowej.
Prasa SB 1270 X podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Zwarte bele o jednakowym kształcie i wysokiej jakości.

Ilustracja: powiększenie części maszyny SB 1270 X

Większe zagęszczenie beli

Prasa SB 1270 X pozwala zwiększyć zgniot beli nawet o 10% w porównaniu ze standardowymi modelami 120 x 70. Model X wyposażono w szereg rozwiązań pozwalających na ekstremalnie zagęszczenie materiału:
 • Wzmocniona główna przekładnia
 • Wzmocniona rama główna i solidna konstrukcja kanału prasowania
 • Większe wymiary siłowników kanału prasowania

  Idealna równowaga pomiędzy pojemnością i zagęszczeniem

  Opatentowany przez KUHN system pomiaru momentu obrotowego we wszystkich modelach pras SB z kanałem prasowania o szerokości 120 cm zapewnia doskonałą równowagę pomiędzy wydajnością a zagęszczeniem. System składa się ze sworzni obciążenia tłoka, które mierzą nacisk tłoka oraz czujnika nachylenia, który wskazuje kąt nachylenia korbowodu. Podczas całego cyklu prasowania obliczany jest dokładny moment obrotowy. Zaletą tej zaawansowanej metody pomiarowej jest możliwość uzyskania do 5% większej gęstości beli podczas jazdy z wydajnością 25 t/h. Skutkuje to wyższą wydajnością transportu i obsługi.
  POWER DENSITY - Rozwiązanie firmy KUHN

  POWER DENSITY - Rozwiązanie firmy KUHN

  Jednakowy kształt bel to nie tylko aspekt estetyczny. Zwarte bele są odzwierciedleniem jakości w każdej formie. Bele prostopadłościenne łatwo się układa i przenosi. Są dużo bardziej stabilne podczas transportu niż bele o nieregularnych kształtach. Równe, prostopadłościenne bele sianokiszonki zawierają mniej powietrza, dzięki czemu jakość paszy jest wyższa!

  System POWER DENSITY firmy KUHN z pojedynczym podajnikiem widłowym udowadnia, że dobrze opracowany system napełniania wstępnej komory prasowania może być prosty. Ten system napełniania komory wstępnej zapewnia równomierne napełnienie wstępnej komory i, w rezultacie otrzymujemy, cięższe bele o równych krawędziach, niezależnie od stanu pokosu. Pojedynczy podajnik widłowy łączy w jednym mechanizmie dwie funkcje, eliminując zbędne komponenty i złożoność, co oznacza również niższe koszty konserwacji


  Jak to działa?

  1. System INTEGRAL ROTOR dostarcza pokos do komory wstępnego prasowania.
  2. Podajnik widłowy (zaznaczony na niebiesko) zapewnia aktywne napełnianie wstępnej komory prasowania.
  3. Podajnik widłowy formuje porcję beli do momentu, aż płyta klinowa (zaznaczona na czerwono) zostanie odepchnięta z określoną wstępnie siłą.
  4. Po odepchnięciu płyty klinowej następuje aktywowanie drugiej funkcji systemu podajnika widłowego. Podajnik widłowy wykonuje większy skok podawania, który powoduje opróżnienie komory wstępnej i przepchnięcie idealnie uformowanego materiału do komory głównej.
  System komory wstępnej zapewnia stałe napełnienie materiałem i, w rezultacie, ciężkie bele o równych krawędziach.

  Komora prasowania.

  Specjalnie zaprojektowana komora prasowania o długości 3,4 m prasy LSB 1270 zapewnia mnóstwo przestrzeni do formowania idealnych beli. Współdziałanie mocnych płyt przytrzymujących oraz klapy dociskowej o specjalnym kształcie, zapewnia bardzo energiczne zagęszczanie materiału i jednocześnie delikatne powiększanie beli. Tłok pracujący z częstotliwością 46 uderzeń na minutę wydajnie zagęszcza materiał. Tłok jest prowadzony na 4 dużych rolkach o średnicy 125 mm, co zapewnia mu maksymalną żywotność.
  Specjalnie zaprojektowana komora prasowania o długości 3,4 m pras SB zapewnia mnóstwo przestrzeni do formowania idealnych beli.

  Aparat podwójnego wiązania.

  Prasa SB 1270 DX jest wyposażona w aparat podwójnego wiązania. Dzięki elektronicznej kontroli wiązania kierowca otrzymuje cały czas dokładne informacje dotyczące naprężenia sznurka i jest powiadamiany o wszelkich problemach. Przebieg procesu wiązania może być monitorowany bezpośrednio z kabiny ciągnika.

  Podczas prasowania materiału sznurek jest doprowadzany do beli jednocześnie z góry (niebieski) i z dołu (czerwony). Ponieważ sznurek nie ślizga się wokół beli nie jest naprężany podczas formowania beli.

  Krok 1: Kiedy bela osiągnie żądaną długość, uruchamiane są igły (zaznaczone na szaro), które przemieszczają się w górę w kierunku aparatu wiążącego i rozpoczynają cykl wiązania. Na tym pierwszym etapie bela zostaje związana pierwszym supłem.

  Krok 2: Po zawiązaniu pierwszego supła na beli, drugi supeł ponownie łączy górny i dolny sznurek, a maszyna jest gotowa do formowania następnej beli.

  Wszystkie modele z aparatem podwójnego wiązania są wyposażone w 2 wentylatory czyszczące z napędem hydraulicznym. Mocne wentylatory gwarantują dobre oczyszczanie aparatu wiążącego i jego optymalne działanie.
  Aparat podwójnego wiązania.

  Optymalne pobieranie materiału według potrzeb dotyczących wydajności.

  Prasy SB są wyposażone w wysokowydajny system pobierania materiału

  Wysoka wydajność pobierania

  Zdolność pobierania materiału jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na wydajność. Dlatego też prasy serii SB wyposażone są w wysokowydajny system pobierania materiału roślinnego. Unikalna konstrukcja dociskacza pokosu w połączeniu z wysokim momentem obrotowym zespołu podającego INTEGRAL ROTOR oraz układu napędowego podbieracza zapewnia wysoką wydajność poboru materiału żniwnego, oferując jednocześnie wyjątkową wytrzymałość.

  Optymalne pobieranie materiału.

  Podbieracz zastosowany w prasach KUHN SB został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny. Przy szerokości roboczej wynoszącej 230 cm prasa jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu i nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Aby dopasować maszynę do swoich pól, masz wybór pomiędzy kołami podbieracza sztywnymi i skrętnymi. Skrętne koła podbieracza są półpneumatyczne i dlatego idealnie nadają się do pracy w trudnym terenie i na kamienistych glebach. Lepsze dopasowanie do warunków pracy umożliwiają dwie opcje systemu pobierania materiału, oferowane w prasach SB 1270 X. Wybierz jeden z naszych opatentowanych systemów INTEGRAL ROTORS - z rotorem OPTIFEED bez noży lub z rotorem OMNICUT z 23 nożami.
  Przy szerokości roboczej podbieracza wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu.

  Technologia INTEGRAL ROTOR

  Wszystkie wielkogabarytowe prasy kostkujące KUHN, w wersji z zespołami tnącymi lub bez, są wyposażone w system INTEGRAL ROTOR. Ten prosty, niewymagający konserwacji system podający zapewnia równomierne podawanie materiału niezależnie od jego stanu. Mała odległość pomiędzy podbieraczem a rotorem gwarantuje wyjątkowo wydajny przepływ materiału. Wymuszone podawanie materiału z podbieracza do komory prasowania pozwala na pracę z większą prędkością, co w efekcie prowadzi do zwiększenia wydajności roboczej przy ograniczonych stratach roślin.
  Zęby rotora wykonane są z płyt trudnościeralnych Hardox®. Stal Hardox odznacza się niezwykle wysoką twardością i wytrzymałością, co przekłada się na minimalne zużycie zębów rotora.
  KUHN products visual

  Rotor OPTIFEED oraz rotor OPTIFEED z systemem BIOMASS

  Rotor OPTIFEED o średnicy 48 cm, w którym noże - wprodukowane ze stali Hradox® - i ślimaki boczne są umieszczone w jednej lina na wspólnym wałku, pomaga w równym rozprowadzaniu materiału i uzyskiwaniu za każdym razem takiej samej beli. Gdy cięcie materiały nie jest wymagane, system OPTIFEED zapewnia kontrolowany i stały przepływ materiału do komory wstępnej. Rotor pozwala na uzyskanie dodatkowe kontroli nad przepływem materiału.

  Konstrukcja rotora do biomasy OPTIFEED o średnicy 60 cm łączy w sobie wszystkie zalety standardowego rotora OPTIFEED z mocowanymi w lini śrubowej za zębami rotora wykonanymi ze stali HARDOX, zapewniając trwałość i łatwą wymianę. Te zęby rotora zostały specjalnie zaprojektowane do upraw energetycznych, takich jak liście trzciny cukrowej.
  Rotor OPTIFEED o średnicy 48 cm, w którym noże i ślimaki boczne są umieszczone na jednym wałku.

  Cięcie: rotor OMNICUT z 23 nożami (OC 23)

  Rotor OMNICUT wyposażony w 23 noże (OC 23) oferuje długość cięcia 45 mm w maszynie z kanałem prasowania o szerokości 120 cm. Przy średnicy 60 cm, rotor tnie każdy materiał, który znajdzie się przed prasą. Noże rotora OC 23 są wyposażone w indywidualne zabezpieczenia hydrauliczne. Zapewnia to idealną jakość cięcia niezależnie od prędkości roboczej i materiału. Operator może łatwo wybrać konfigurację grupową noży 0 - 11 - 12- 23 przy pomocy dwóch dźwigni. Razem z standardowym zintegrowanym systemem kasetowym umożliwiającym szybką wymianę noży, system zapewnia nie tylko jakość cięcia, ale przede wszystkim komfort kierowcy.
  Rotor OMNICUT z 23 nożami (OC 23) zapewnia długość cięcia wynoszącą 45 mm.

  Wytrzymały układ napędowy i maksymalna ochrona.

  Przekładnie i wały zapewniają idealną synchronizację maszyny z łatwą konserwacją.

  Wytrzymały układ przeniesienia napędu.

  Maksymalna wydajność z wysoce bezpiecznym systemem poboru. W prasach wykorzystywany jest zsynchronizowany układ, w skład którego wchodzą przekładnia oraz układ przeniesienia napędu. Wytrzymały układ przeniesienia posiada samoczynnie rozłączalne sprzęgła krzywkowe. Ich zaletą jest możliwość wykorzystania maszyny z maksymalną wydajnością bez obaw o czasochłonną wymianę śrub. Budowa układu przeniesienia napędu jest prosta, co umożliwia łatwe serwisowanie i konserwację przy jednoczesnej minimalizacji ogólnej liczby ruchomych części.

  Natychmiastowa ochrona

  Maszyna przeznaczona do pracy z maksymalną wydajnością wymaga niezawodnego systemu zabezpieczeń. Wszystkie najważniejsze elementy zespołu podającego w wielkogabarytowych prasach kostkujących wyposażone są w sprzęgła krzywkowe. System zabezpieczeń w trybie ciągłym (non-stop) pozwala odblokować maszynę bez opuszczania kabiny ciągnika. Podbieracz, zespół podający INTEGRAL ROTOR, napęd główny i podajnik widłowy są zabezpieczone sprzęgłami typu krzywkowego, które w razie przeciążenia włączają się automatycznie. Następuje aktywacja wybranego sprzęgła i zatrzymanie pobierania materiału. System jest ponownie uruchamiany po zredukowaniu prędkości WOM przez operatora. Ważna zaleta tego typu sprzęgieł to możliwość pracy ze stałą prędkością bez przestojów wywołanych zablokowaniem maszyny.
  Wszystkie główne komponenty wielkogabarytowych pras kostkujących KUHN są wyposażone w sprzęgła krzywkowe.

  Inteligentna konstrukcja dla większej wygody uzytkownika

  Konstrukcja prasy oferuje doskonałą dostępność do wnętrza maszyny, dzięki czemu pozwala na codzienną kontrolę oraz diagnostykę. Dla większego bezpieczeństwa kanał prasowania jest wyposażony w solidne schody i barierkę zabezpieczającą. Barierka zabezpieczająca może być łatwo składana w celu zmniejszenia wysokości maszyny podczas transportu. Ponadto, operator może korzystać z optymalnego komfortu dzięki zastosowaniu ciężkiego koła zamachowego, hydrauliki Load-sensing oraz systemu regulacji momentu obrotowego.

  Układ hydrauliczny można łatwo przełączyć mechanicznie na pracę w trybie "open center", jeśli jest on używany w połączeniu z ciągnikiem bez układu hydraulicznego Load Sensing.
  Konstrukcja prasy zapewnia operatorowi doskonałą dostępność i bezpieczeństwo.

  Optymalny komfort operatora

  Dla maksymalnego komfortu operatora prasa SB 1270 X jest standardowo wyposażona w najcięższe koło zamachowe w swoim segmencie. To ciężkie koło zamachowe o masie 485 kg gwarantuje wyjątkową, spokojną pracę maszyny, która oferuje operatorowi maksymalny komfort jazdy podczas codziennej pracy.
  Koło zamachowe o masie 485 kg zapewnia maksymalny komfort obsługi.

  Wyposażenie

  Produktywność na wyciągnięcie ręki<br/>Interfejsy użytkownika są kluczem do osiągnięcia produktywności, której oczekujesz od swojej maszyny KUHN. Opracowując nowe interfejsy użytkowników i monitory uważnie słuchamy użytkowników naszych maszyn. Celem jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i szybki dostęp do wszystkich ważnych ustawień. To zapewni Ci pełną kontrolę nad maszyną.

  SB 1270 X prasujące sianokiszonkę

  Specyfikacja

  Dane techniczne
   
  Wysokość beli (cm)
  Szerokość beli (cm)
  Długość beli (cm)
  Szerokość podbieracza (cm)
  Liczba rzędów palców podbieracza
  Rolka osłony podbieracza
  Zespół podający
  Liczba noży
  Minimalna długość cięcia (mm)
  System zabezpieczenia noży
  Zespół podający z komorą wstępną POWER DENSITY
  Liczba uderzeń tłoka/min
  Regulacja zagęszczenia beli
  System wiązania
  Czyszczenie aparatów wiążących
  Automatyczny system smarowania
  Uchwyty na zapasowy sznurek
  Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
  Napęd WOM (min-1)
  Hydraulicznie sterowana noga podporowa
  Szerokość transportowa (cm)
  Wysokość transportowa (cm)
  Hamulce parkingowe
  Prasa certyfikowana ISOBUS
  Światła drogowe i oznakowanie ostrzegawcze
  Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
  System wiązania
  SB 1270 X OPTIFEED SB 1270 X OC OMNICUT
  70 70
  120 120
  60-300 60-300
  230 230
  5 5
  Seryjne Seryjne
  INTEGRAL ROTOR

  (z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
  INTEGRAL ROTOR

  (z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
  - 23
  - 45
  - Indywidualne

  hydrauliczne
  Seryjnie (z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego) Seryjnie (z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
  46 46
  4 siłowniki sterowane niezależnym układem hydraulicznym 4 siłowniki sterowane niezależnym układem hydraulicznym
  6 podwójnych aparatów wiążących 6 podwójnych aparatów wiążących
  Wentylatory czyszczące turbo o zwiększonej wydajności Wentylatory czyszczące turbo o zwiększonej wydajności
  Seryjne Seryjne
  30 szpul 30 szpul
  96 (130) 114 (155)
  1000 1000
  Seryjne Seryjne
  Max. 300 (w zależności od osi i rozmiaru kół) Max. 300 (w zależności od osi i rozmiaru kół)
  Max. 326 Max. 326
  Seryjne Seryjne
  Seryjne Seryjne
  Seryjne Seryjne
  1 zawór jednokierunkowy i 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy i 1 zawór dwukierunkowy
  6 podwójnych aparatów wiążących 6 podwójnych aparatów wiążących

  Media

  SB 1270 X prasujące sianokiszonkę

  Dostępne aplikacje:

  Film, Net & Twine Calculators Screenshot

  Kalkulator folii, siatki i sznurka

  Planowanie oraz ogólna kalkulacja kosztów to elemenety niezbędne w procesie owijania beli. Kalkulatory folii, siatki i sznurka pozwalają na oszacowanie rocznego zapotrzebowania na materiały do zbioru paszy i słomy.
  Pobierz z App Store

  Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

  Zobacz w Google Play