KUHN VB 7190 - sylwetka zmiennokorowej prasy zwijającej

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ PRACY W KAŻDYCH WARUNKACH

KUHN VB 7100 wyznaczają nowe standardy w prasowaniu okrągłych bel. Możesz polegać na niezmiennie wysokiej jakości pracy w każdych warunkach. Bez względu na rodzaj materiału prasowanego i porę dnia, prasy zwijające zapewniają mocno zagęszczone bele, wysoką wydajność roboczą i maksymalną żywotność.

Znajdź najbliższego dealera

Możesz polegać na niezmiennie wysokiej jakości pracy w każdych warunkach z modelami VB 7160 i 7190 HIGH PERFORMANCE. Te wysoce wydajne prasy zwijające zostały opracowane we współpracy z najbardziejwymagającymi rolnikami i usługodawcami na całym świecie.

BELE O DUŻYM ZAGĘSZCZENIU
Dzieki systemowi i-DENSE opatentowanemu przez firmę KUHN, prasa może wytwarzać belę ze słomy o gęstości nawet 140 kg/m3. Ten system podwójnego ramienia napinającego pasy w połaczeniu z czujnikiem wilgotności, może automatycznie dostosowywać nacisk pasów na belę, poprzez zmianę ciśnienia prasowania w zależności od warunków prasowania i rodzaju materiału prasowanego.

WYSOKA WYDAJNOŚĆ PODCZAS CAŁEGO PROCESU PRASOWANIA
Począwszy od podbieracza, a skończywszy na wyrzutniku bel, prasa VB 7100 została zaprojektowana tak, aby zapewnić najwyższą wydajność i jakość pracy. Zarówno podczas zbioru materiału na kiszonkę, siana lub prasowania słomy, maszyna zapewnia wydajność do 30 t/h w różnych warunkach roboczych. Ponadto VB 7100, dzięki szybkiemu podnoszeniu i opuszczaniu tylnej klapy, prasy te wyróżniają się na rynku najszybszym systemem wyrzutu beli z komory prasowania. W ciągu 4 sekund bela jest wyrzucona z komory prasowania i tylna klapa zostaje ponownie zamknięta.

MAKSYMALNA ŻYWOTNOŚĆ, MINIMALNE PRZESTOJE
Najwyższa Wytrzymałość podzespołów, minimalne przestoje i maksymalny czas prasowania. Dzięki swojej mocnej konstrukcji, prasy zwijające gwarantują wytrzymałość i niezawodność jakiej potrzebujesz.

WSZYSTKO DLA TWOJEJ WYGODY
Wystarczy skupić się na prowadzeniu, a prasa przejmie kontrolę nad gęstością i zużyciem energii, co jest kolejną zaletą systemu i-DENSE. System wiązania siatki, w tym nowe, opatentowane przez firmę KUHN* wsporniki, ułatwiają załadunek rolek siatki.

*Patent lub zgłoszenie patentowe w jednym
VB 7100 w pracy

Korzyści dla użytkownika

Wysoka wydajność podczas procesu prasowania

Wahliwie zawieszony szeroki podbieracz prowadzony na krzywce z rolką dociskową podbieracza z osłoną do ciężkiego pokosu

Optymalne pobieranie materiału.

Wszystkie modele VB 7100 są wyposażone w wahliwie zawieszony szeroki podbieracz prowadzony na krzywce z rolką dociskową podbieracza z osłoną do zbioru ciężkiego pokosu (średnica: 217 mm). Podbieracz został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny. Przy szerokości roboczej wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować w każdym pokosie i nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Proste zęby podbieracza sprawiają, że podawany materiał nie przywiera i nie owija się na podbieraczu. Wirnik podbieracza dzięki specjalnie wyprofilowanym blachą podającym wstępnie zagęszcza materiał na prowadnicach, redukujący tarcie, a przez to ograniczając straty liści i zwiększając gęstość beli poprzez równomierne rozłożenie pokosu w komorze rotora.

Model z rotorem o szerokości 230 cm wyposażony jest w zawieszoną wahliwie ramę oraz opcjonalne skrętne koła podbieracza, które umożliwiają kopiowanie terenu przez podbieracz. Specjalne ukształtowane prowadnice materiału zastosowane w podbieraczach o szerokości 230 cm zapewniają bardziej efektywne i wydajne zbieranie materiału. Takie rozwiązanie pozwala na wysuwaniu większej długości zębów podbieracza i powoduje szybsze ściąganie materiału przy wlocie do rotora prasy. Krzywki ściągają zęby prosto pionowo do dołu, gdy znajdują się one w pozycji skrajnej w tylnej części co pozwala na uniknięcie owijania się materiału na zębach. Podbieracz o takiej budowie jest obecnie jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem hybrydowym.

Aby lepiej dostosowywać się do konkretnych wymagań firma KUHN oferuje cztery opcje pobierania materiału: system DIRECT FEED oraz trzy różne warianty systemu INTEGRAL ROTORS - z rotorem OPTIFEED, który nie tnie materiału oraz tnącymi materiał rotorami OPTICUT z 14 lub 23 nożami.

Technologia INTEGRAL ROTOR

Prasy serii VB są dostępne z systemem INTEGRAL ROTOR stosowanym w modelach wyposażonych w OPTIFEED i OPTICUT. Ten prosty, niewymagający konserwacji system podawania gwarantuje nadzwyczajną wydajność w każdych warunkach. Bliska odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania. Konstrukcja tego specjalnego, wymuszonego systemu podawania, pozwala na zwiększenie prędkości jazdy i zapewnia wyższą wydajność roboczą przy ograniczonych stratach materiału.

System INTEGRAL ROTOR we wszystkich modelach pras z wyjątkiem FB 2130 i VB 3155/85 wyposażony jest w zęby rotora wykonane z blachy trudnościeralnej Hardox®. Stal Hardox odznacza się niezwykle wysoką twardością i wytrzymałością, co przekłada się na minimalne zużycie zębów rotora. Większa trwałość zębów rotora oznacza oszczędność czasu i pieniędzy dla operatora.
Mała odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania.

Bez systemu tnącego: rotor OPTIFEED

Budowa rotora OPTIFEED, z pojedynczymi zębami podającymi i zintegrowanymi ślimakami bocznymi, pomaga wyrównywać pokos na całej szerokości komory prasowania, co pozwala za uzyskiwać za każdym razem cylindrycznego kształtu beli.
Rotor OPTIFEED w prasach VB serii 7100

Cięcie: rotory OPTICUT

Rotory tnące KUHN OPTICUT (OC) zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić nieograniczoną wydajność podawania i znakomitą jakość cięcia. Rotory tnące OC z podwójnymi zębami w kształcie eliptycznym, są uznawane przez użytkowników za najlepszy system tnący dostępny na rynku. Sianokiszonka jest prowadzona i dociskana do noży od samego początku procesu cięcia, co poprawia przepływ i wydajność cięcia, wymagając przy tym minimalnej siły. Zapobiega to także niepożądanym zablokowaniom materiału w rotorze.

OPTICUT 14

System INTEGRAL ROTOR, z 14-nożowym systemem OPTICUT, został zaprojektowany tak, aby zapewnić wyrównywanie pokosu i wymuszone podawanie paszy do prasy, co pozwala na uzyskanie maksymalnej wydajności. Teoretyczna długość cięcia 14-nożowego systemu OPTICUT wynosi 70 mm. Każdy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem wskutek kontaktu z ciałami obcymi. Dzięki funkcji GROUP SELECTION operator może bez użycia dodatkowych narzędzi wybrać liczbę pracujących noży (4, 7, 7 lub 14).

OPTICUT 23

System INTEGRAL ROTOR, z 23-nożowym systemem OPTICUT, został zaprojektowany tak, aby jednocześnie zapewnić intensywne cięcie i pełną ochronę systemu tnącego. Teoretyczna długość cięcia 23-nożowego systemu OPTICUT wynosi 45 mm. Każdy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem wskutek kontaktu z ciałami obcymi. Dzięki funkcji GROUP SELECTION operator może bez użycia dodatkowych narzędzi wybrać liczbę pracujących noży (0, 7, 11, 12 lub 23). Funkcja GROUP SELECTION ułatwia ponadto łatwą i szybką wymianę noży i poprawia komfort kierowcy.
Rotor OPTICUT w prasach VB serii 7100

Uszczelnienia rolek prowadzących pasy

Główne walce napędowe są wyposażone w łożyska baryłkowe 50 mm, a rolki prowadzące w specjalne, opatentowane przez firme KUHN* uszczelnienia. Uszczelnienia te będące innowacyjną kombinacją specjalnie zaprojektowanych pierścieni zabezpieczających łożyska przez zanieczyszczeniem resztkami roślin
Opatentowane przez KUHN uszczelnienia rolek prowadzących pasy

Mocno zbite okrągłe bele o jednakowym kształcie.

Automatyczne ustawianie ciśnienia prasowania beli dzięki systemowi i-DENSE

System i-DENSE - inteligentne zagęszczenie

Opatentowany* system i-DENSE zapewnia formowanie bel słomy o dużym zagęszczeniu do 140 kg/m3. Innowacyjny system dwóch ramion napinających pasy zapewnia optymalne rozłożenie nacisku. Przednie ramię napinające tworzy optymalną komorę wstępną i nadaje kształt belom w każdych warunkach. Tylne ramię napinające mocno naciska na pasy, dzięki czemu powstają bardzo twarde bele.

System dwóch ramion napinających współpracując z czujnikami wilgotności automatycznie dostosowuje napięcie pasów poprzez zmianę ciśnienie prasowania do różnych upraw i warunków zbioru, bez ingerencji kierowcy. W rezultacie uzyskuje się najbardziej ekonomiczne wykorzystanie prasy nie tracąc na jej wydajności.

Szybkie, perfekcyjne formowanie beli

Dzięki wyjątkowemu połączeniu systemu i-DENSE oraz sprawdzonej konstrukcji komory prasowania z 4 pasami i 3 walcami, maszyna zapewnia szybkie, bezpieczne i równomierne formowanie beli z każdego materiału, nawet materiału zbieranego na kiszonkę. Specjalny profil górnego walce zwiększa powierzchnię kontaktu z materiałem i ogranicza straty. Przedni segment prasy jest wyposażony w duży, gładki walec pasów i w napędzany spiralny walec czyszczący, którego zadaniem jest zapobieganie gromadzeniu się materiału i zanieczyszczeń pomiędzy pasami a rolkami prowadzącymi. System KUHN i-DENSE, PROGRRESSIVE DENSITY oraz przemyślana konstrukcja komory prasowania gwarantują za każdym razem doskonały rezultat pracy.
VB 7100 posiada komorę prasowania z 4 pasami i 3 walcami

Najszybciej działająca tylna klapa na rynku

Prasy VB 7100 wyróżniają się na rynku najszybszym systemem wyrzutu beli z komory prasowania. W ciągu 4 sekund bela jest wyrzucona z komory prasowania i tylna klapa zostaje ponownie zamknięta.
Działanie tylnej klapy w 4 sekundy

Bezpieczne wiązanie beli

Technologia wiązania firmy KUHN gwarantuje najbardziej niezawodne i bezpieczne wiązanie

Zwarty kształt beli

Jednym z ostatnich kroków procesu tworzenia perfekcyjnej beli jest wiązanie. Służące do ochrony beli przed wpływem czynników zewnętrznych i utratą kształtu, wiązanie beli jest jednym z najważniejszych etapów procesu. Im mniej czasu zajmuje wiązanie, tym większa jest wydajność prasy. Rozwiązania firmy KUHN stosowane do wiązania beli to najbardziej niezawodne i bezpieczne rozwiązania dostępne na rynku.

Znakomite prowadzenie siatki

System wiązania siatką z technologią aktywnego rozciągania nadaje beli zwarty kształt i zapewnia niezmiennie wysokie naprężenie podczas całego cyklu wiązania. Siatka jest podawana do przedniej części komory prasowania, co zapewnia równomierne rozpoczęcia procesu wiązania. Dwie zapasowe rolki gwarantują, że siatka nie skończy się nawet podczas długiego dnia roboczego. Rolkę z siatką można łatwo i szybko wymienić stojąc bezpiecznie na ziemi.

Innowacyjna konstrukcja KUHN zapewnia stałe naprężenie siatki podczas całego procesu wiązania. System pracuje z prędkością równą 93% prędkości obrotowej beli, dzięki czemu siatka jest automatycznie naprężana bez ryzyka jej zerwania. Wstępne naprężenie siatki pozwala na uzyskanie beli, które zachowują swoją zwartość. Siatka jest rozprowadzana również na krawędziach beli zapobiegając powstawaniu pęcherzy powietrza podczas późniejszego jej foliowania, co przekłada się na jeszcze wyższą jakość paszy.
System wiązania siatką z technologią aktywnego rozciągania nadaje beli zwarty kształt i zapewnia niezmiennie wysokie naprężenie siatki.

Wiązanie sznurka

Zastosowanie systemu podwójnego wiązania sznurkiem pozwala skrócić cykl do minimum. W cyklu podwójnego wiązania oba sznurki rozpoczynają cykl wiązania od krawędzi beli, nakładając się na siebie zanim przemieszczą się do środek. Na środku beli ponownie nakładają się na siebie i blokują, nie pozostawiając luźnych końców.

W razie potrzeby prasy serii VB 3100 mogą być wyposażone jednocześnie w system wiązania siatką i sznurkiem.
Aparat podwójnego wiązania skraca czas cyklu wiązania do minimum.<br />

Wsporniki siatki

System wiązania siatką ułatwia załadunek rolek z obu stron maszyny. Nowe, opatentowane przez firmę KUHN* wsporniki, pozwalają w wygodny sposób wysunąć siatkę z uchwytu i wsunąć ją do systemu wiązania bez konieczności podnoszenia całej rolki. Co więcej, rolkę siatki można załadować, stojąc bezpiecznie na ziemi.
Opatentowane przez KUHN wsporniki siatki

Wyposażenie

Produktywność na wyciągnięcie ręki: interfejsy użytkownika są kluczem do osiągnięcia produktywności, której oczekujesz od swojej maszyny KUHN. Opracowując nowe interfejsy użytkowników i monitory uważnie słuchamy użytkowników naszych maszyn. Celem jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i szybki dostęp do wszystkich ważnych ustawień. To zapewni Ci pełną kontrolę nad maszyną.

VB 7190 belowanie okrągłych bel słomy pod pięknym niebieskim niebem

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Średnica beli (cm)
Szerokość beli (cm)
Komora prasowania
Konfiguracja komory prasowania
Zawór proporcjonalny do regulacji zgniotu beli (elektroniczna zmiana ciśnienia prasowania z kabiny ciągnika)
Automatyczny system smarowania łańcuchów
Opuszczana podłoga podbieracza DROPFLOOR
Długość cięcia (mm)
System zabezpieczenia noży
Szerokość podbieracza (cm)
Liczba rzędów palców podbieracza
Podbieracz z rolką dociskającą
Zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Zabezpieczenie przeciążeniowe
Zaczep dyszla
Szerokość transportowa (cm)
Prasa certyfikowana ISOBUS
Sterownik elektroniczny
Oświetlenie i oznakowanie ostrzegawcze
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Minimalna masa maszyny (kg)
VB 7160 OPTICUT VB 7160 OPTIFEED VB 7190 OPTICUT VB 7190 OPTIFEED
80-160 80-160 80-185 80-185
120 120 120 120
1 walec startowy - 2 walce komory prasowania - 4 pasy bezkońcowe 1 walec startowy - 2 walce komory prasowania - 4 pasy bezkońcowe 1 walec startowy - 2 walce komory prasowania - 4 pasy bezkońcowe 1 walec startowy - 2 walce komory prasowania - 4 pasy bezkońcowe
Seryjnie drugi napęd pasów Seryjnie drugi napęd pasów Seryjnie drugi napęd pasów Seryjnie drugi napęd pasów
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie
Seryjnie (BEKA-MAX ze zbiornikiem 8 litrów) Seryjnie (BEKA-MAX ze zbiornikiem 8 litrów) Seryjnie (BEKA-MAX ze zbiornikiem 8 litrów) Seryjnie (BEKA-MAX ze zbiornikiem 8 litrów)
Seryjnie,
GROUP SELECTION dla OC 14: 0/4/7/7/14,
GROUP SELECTION dla OC 23: 0/7/11/12/23
Seryjnie Seryjnie,
GROUP SELECTION dla OC 14: 0/4/7/7/14,
GROUP SELECTION dla OC 23: 0/7/11/12/23
Seryjnie
OC 14: 70
OC 23: 45
- OC 14: 70
OC 23: 45
-
Indywidualne sprężynowe - Indywidualne sprężynowe -
230 230 230 230
5 5 5 5
Seryjnie, duża średnica (Ø 217 mm) Seryjnie, duża średnica (Ø 217 mm) Seryjnie, duża średnica (Ø 217 mm) Seryjnie, duża średnica (Ø 217 mm)
OC 14: 88 (120)
OC 23: 99 (135)
80 (109) OC 14: 88 (120)
OC 23: 99 (135)
80 (109)
Sprzęgło krzywkowe Sprzęgło krzywkowe Sprzęgło krzywkowe Sprzęgło krzywkowe
Bezstopniowa regulacja wysokości Bezstopniowa regulacja wysokości Bezstopniowa regulacja wysokości Bezstopniowa regulacja wysokości
268 268 268 268
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie
Bez terminala sterującego, prosimy wybrać na zamówieniu CCI 50, CCI 800 lub CCI 1200 Bez terminala sterującego, prosimy wybrać na zamówieniu CCI 50, CCI 800 lub CCI 1200 Bez terminala sterującego, prosimy wybrać na zamówieniu CCI 50, CCI 800 lub CCI 1200 Bez terminala sterującego, prosimy wybrać na zamówieniu CCI 50, CCI 800 lub CCI 1200
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie
2 zawory dwukierunkowe, 1 zawór jednokierunkowy, 1 wolny powrót 2 zawory dwukierunkowe, 1 zawór jednokierunkowy, 1 wolny powrót 2 zawory dwukierunkowe, 1 zawór jednokierunkowy, 1 wolny powrót 2 zawory dwukierunkowe, 1 zawór jednokierunkowy, 1 wolny powrót
4200-5200 4200-5200 4200-5200 4200-5200
SPECIFICATIONS
 
Teardrop bar for bale chamber
VB 7160 OPTICUT VB 7160 OPTIFEED VB 7190 OPTICUT VB 7190 OPTIFEED
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjny

Media