Model GMD 285

Czyste i równomierne cięcie

Nowe pionowo składane kosiarki dyskowe GMD serii 105 o szerokości roboczej od 2,80 do 3,50 m są idealne dla średnich gospodarstw rolnych. Ciesz się czystym i równomiernym cięciem oraz niezawodnością i wydajnością belki tnącej.

Znajdź najbliższego dealera

Nowe kosiarki GMD serii 105 są przystosowane do pracy, w której ważne jest doskonałe kopiowanie terenu oraz cięcie roślin, które będzie skutkowało wysoką jakością paszy. Duża wydajność pracy i niskie zużycie energii sprawiają, że maszyny te są zaprojektowane w taki sposób, aby kosić wiele hektaró roślin po niższych kosztach, nie wpływając przy tym na jakość koszenia. Ich konstrukcja sprawia, że doskonale nadają się do współpracy z lekkimi ciągnikami. Wyposażone w belkę tnącą serii 100 i urządzenia, które zapewniają niezawodność niezbędną do koszenia, GMD serii 105 jest dostępny w 3 modelach: GMD 285 (2,80 m), GMD 315 (3,10 m) i GMD 355 (3,50 m).
Kosiarka dyskowa GMD 315 w pracy

Korzyści dla użytkownika

Idealne cięcie w każdych okolicznościach!

Dynamiczna redukcja masy i mocne zawieszenie zapewniają doskonałe kopiowanie nierówności terenu w maszynach serii GMD 105.

Nowe zawieszenie CONSTANT FLOAT

Nowy system zawieszenia CONSTANT FLOAT opiera się na przegubie wahadłowym. Jest również bardzo stabilny, co zapewnia utrzymanie stałej wysokości koszenia nawet przy dużych prędkościach roboczych oraz optymalne kopiowanie ukształtowania terenu. Darń jest chroniona, nawet w wilgotnych warunkach. Regulacja zawieszenia jest prosta i szybka: nie wymaga narzędzi.
Duży zakres przechylenia pod kątem od -25 do +35° pozwala kosiarce doskonale dostosować się do terenu, nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Ten znaczny zakres przechylenia umożliwia koszenie na nasypach

Bezpośredni napęd od pierwszego dysku tnącego

Bezpośredni napęd belki tnącej od pierwszego dysku to kolejna zaleta tej maszyny.
Duży prześwit zapewnia płynne przenoszenie ściętych roślin do tyłu maszyny, szczególnie na nierównych polach. Zewnętrzny dysk tnący i talerz pokosowy wyraźnie oddzielają łan od pokosu oraz tworzą czysty przejazd dla prawego koła ciągnika. Pokos jest dobrze uformowany, wyrównany i łatwy do zebrania.
Dobry przepływ paszy przez maszynę, dzięki bezpośredniemu napędowi belki tnącej

Zachowaj wysoką wartość Twojej maszyny!

Jeśli maszyna uderzy w przeszkodę, system zabezpieczenia przesuwa zespół koszący do tyłu. Mechanizm zwalniający obrót jest maksymalnie przesunięty na lewą stronę maszyny i pozwala na odchylenie do tyłu o 22°. Maszyna lepiej amortyzuje wstrząsy w przypadku uderzenia w przeszkodę. Skutki uderzenia są znacznie mniejsze. Aby zresetować system, wystarczy cofnąć maszyną.
Zabezpieczenie najazdowe chroni zespół koszący

Solidna konstrukcja

Zabezpieczenie PROTECTADRIVE chroni belkę tnącą w przypadku bardzo silnego uderzenia.

Belka tnąca serii 100 - wysoce niezawodna

Konstrukcja belki tnącej została tak przemyślana, aby mogła radzić sobie z przeszkodami. W przypadku gwałtownego uderzenia w przeszkodę, system zabezpieczenia PROTECTADRIVE ścina wałek napędowy dysku tuż nad łożyskiem, dzięki starannie wymierzonemu przewężeniu. Koła zębate są zabezpieczone. W czasie krótszym niż 15 minut można małym kosztem przywrócić kosiarkę do pracy!
Ułożyskowania dysków tnących są mocowane śrubami, które przechodzą przez górną i dolną część obudowy. Niebezpieczeństwo rozerwania obudowy w razie wstrząsu jest wykluczone.
Najwyższej klasy komponenty wzmacniają najważniejsze części belki tnącej:
  • Belka tnąca ze specjalnymi dwurzędowymi skośnymi łożyskami kulkowymi.
  • Koła zębate o dużej średnicy wykonane z kutej stali za pomocą wysoce precyzyjnych maszyn obróbczych, zazębione na 3 zębach.
  • Dyski z kutymi i poddanymi obróbce wzmocnieniami na powierzchni.
  • Płozy dysków z ulepszanej stali z opcją wyposażenia w osłony (mocowanie śrubowe).
W celu wydłużenia żywotności maszyny, pomiędzy belką tnącą a ramą wbudowane są gumowe amortyzatory. Podczas koszenia z dużą prędkością wstrząsy mają mniejszy wpływ na konstrukcję maszyny.

FAST-FIT: 100% bezpieczne mocowania noży

Modele od GMD 105 mogą być wyposażone w system szybkiego mocowania noży FAST-FIT, który posiada 3 dodatkowe zabezpieczenia:
  • Mocna sprężyna płytkowa zapewnia stały docisk elementu mocującego nóż: nie jest on ograniczony.
  • Sworzeń mocujący nóż posiada wgłębienie, będące dodatkowym zabezpieczeniem.
  • Sprężyna płytkowa ugina się i umożliwia demontaż noża tylko w jednym punkcie, gdy nóż jest wyśrodkowany względem płozy. 
Dzięki temu nie ma możliwości zdemontowania noża, jeśli dysk nadal się obraca. Aby zminimalizować koszty, sworzeń mocujący można wymieniać niezależnie od sprężyny płytkowej.
Kompaktowa konstrukcja belki tnącej oraz specjalny kształt noży, które pracują możliwie jak najbliżej osłon, wpływają na wysoką jakość koszenia.
System szybkiego mocowania noży FAST-FIT

Stworzone do długiej pracy!

Wszystkie GMD 105 są standardowo wyposażone we wzmocnione połączenie zewnętrzne pomiędzy belką tnącą a ramą. System wyposażony w dwa amortyzatory elastomerowe gwarantuje doskonałą stabilność w trudnych warunkach roboczych lub podczas jazdy po drogach w złym stanie. Bezpośredni napęd belki tnącej oraz zewnętrzny łącznik zapewniają optymalną wydajność i trwałość zespołu, również w ekstremalnych warunkach roboczych.
Belka tnąca zastosowana w kosiarkach dyskowych GMD serii 105

Wygodna obsługa i szybka regulacja

Głowica kosiarki dyskowej GMD 105

Kompatybilność z zaczepami

Aby wykorzystać całą szerokość roboczą zespołu koszącego w maszynach pracujących z kilkoma ciągnikami o różnym rozstawie kół, kosiarki GMD 285, 315 i 355 posiadają możliwość bocznego przesunięcia o 190 mm.

Ochrona pokosów podczas manewrowania

Duży prześwit w pozycji na uwrociu (ok. 50 cm po wewnętrznej stronie) jest zaletą w regionach górzystych.
Zapewnienie optymalnego prześwitu podczas zawracania na uwrociu zapobiega niszczeniu wcześniej ułożonych pokosów. Aby zapewnić jeszcze większy komfort pracy i zmniejszyć naprężenia mechaniczne, zespół koszący zatrzymuje się w uniesionej pozycji. Maszyna nie trzęsie się podczas podnoszenia.
Kosiarka dyskowa GMD 315 w pracy

W szczycie sezonu nie ma czasu do stracenia

Wymiana modułów dysków tnących w kosiarkach serii 100 jest szybka i łatwa, dzięki czemu ewentualne naprawy są tańsze i znacznie szybsze, a przestoje w pracy ograniczone do minimum. Dostęp do belki tnącej jest bardzo wygodny, dzięki podwójnemu otwarciu nie wymagającemu użycia narzędzi. Wymiana noży, obsługa serwisowa i czyszczenie są dużo łatwiejsze.
Łatwiejszy dostęp do belki tnącej

Kosiarka dyskowa GMD 315 w pracy

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Belka tnąca
Liczba dysków tnących z płozami ochronnymi z utwardzonej stali
Mocowanie noży
Regulacja wysokości koszenia za pomocą seryjnie montowanych płóz (mm)
Zabezpieczenie przekładni zębatej
Zewnętrzne połączenie belki i osłony
Kopiowanie nierówności terenu
Zawieszenie
Zabezpieczenie najazdowe
Kąt ustawienia zespołu koszącego
Pozycja przejazdu na uwrociach
Średnia szerokość pokosu (m)
Pozycja talerza pokosowego
Zaczep
Regulowane przesunięcie zaczepu
Przestawianie w pozycję transportową
Napęd WOM (min-1)
Wolne koło
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Masa, ok. (kg)
Masa, ok. (kg) z nożami FAST-FIT
GMD 285 FFGMD 315 FFGMD 355 FF
2,803,103,50
Seria 100 z napędem bezpośrednim i wzmocnioną
obudową zewnętrzną
Seria 100 z napędem bezpośrednim i wzmocnioną obudową zewnętrznąSeria 100 z napędem bezpośrednim i wzmocnioną obudową zewnętrzną
789
FAST-FITFAST-FITFAST-FIT
30 - 5030 - 5030 - 50
System PROTECTADRIVESystem PROTECTADRIVESystem PROTECTADRIVE
SeryjnieSeryjnieSeryjnie
Boczny przegubBoczny przegubBoczny przegub
SpężynoweSpężynoweSpężynowe
Seryjnie - blokada mechanicSeryjnie - blokada mechanicznaSeryjnie - blokada mechaniczna
+35° / -25°+35° / -25°+35° / -25°
Za pomocą zintegrowanego siłownika hydraulicznegoZa pomocą zintegrowanego siłownika hydraulicznegoZa pomocą zintegrowanego siłownika hydraulicznego
2.002.402,80
Seryjnie - zewnętrzneSeryjnie - zewnętrzneSeryjnie - zewnętrzne
3-punktowy, kat. 23-punktowy, kat. 23-punktowy, kat. 2
2 pozycje - przesunięcie 190 mm2 pozycje - przesunięcie 190 mm2 pozycje - przesunięcie 190 mm
Składanie 120°Składanie 120°Składanie 120°
540540540
SeryjnieSeryjnieSeryjnie
1 zawór jednokierunkowy1 zawór jednokierunkowy1 zawór jednokierunkowy
795
845875

Media