GMD 1011 LIFT-CONTROL

Model kosiarki GMD 3111

Powiedz "tak" wydajności pracy, powiedz "nie” zanieczyszczeniom!

Dostępne w pięciu szerokościach roboczych (od 2,67 m do 4,35 m) są skierowane do średniej wielkości gospodarstw rolnych i firm usługowych. Zwiększ opłacalność produkcji paszy z wyjątkowym system zawieszenia LIFT-CONTROL połączonym z zabezpieczeniem najazdowym NON-STOP.

Znajdź najbliższego dealera

Wysokowydajne gospodarstwa rolne są świadome, że opłacalność produkcji jest sprawą najwyższej wagi. Istnieją dwie proste drogi, które prowadzą do oszczędności:
- Dbałość o to, by stado wykorzystywało całą wartość odżywczą z paszy.
- Zapewnienie maksymalnej żywotności kosiarce.
Powyższe założenia były kluczowe podczas projektowania kosiarek GMD serii 1011 LIFT-CONTROL. Dzięki systemowi zawieszenia LIFT-CONTROL współpracującemu z zabezpieczeniem najazdowym NON-STOP, kosiarka kopiuje nierówności terenu i automatycznie omija przeszkody. Koszty napraw i konserwacji są utrzymane na niskim poziomie, a jakość paszy jest doskonała.
Dostępnych jest pięć wersji kosiarek serii GMD 1011 LIFT-CONTROL do pracy z ciągnikami o mocy od 80 KM: GMD 2811 (2,67 m, GMD 3111 (3,10 m), GMD 3511 (3,51 m), GMD 4011 (3,95 m), GMD 4411 (4,35 m).
Kosiarka GMD 4011 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Powiedz "tak" wydajności pracy, powiedz "nie” zanieczyszczeniom!

System zawieszenia LIFT-CONTROL w praktyce

Klucz do uzyskania czystej paszy: Hydropneumatyczne zawieszenie LIFT-CONTROL

Zmniejszenie ilości zanieczyszczeń w paszy z 4 do 2%, to oszczędności na poziomie 89 €/ha/rocznie*. Dzięki hydropneumatycznemu systemowi zawieszenia LIFT-CONTROL ograniczenie zanieczyszczeń w paszy nie stanowi już problemu. To więcej niż zwykłe zawieszenie, zamiast tradycyjnej sprężyny zastosowano tu akumulator azotowy.
Ślizgająca się po powierzchni pola belka tnąca w nieunikniony sposób natrafia na opór (1). Im większa siła działa na belkę tnącą, tym bardziej jest ona odciążana (2), co pozwala się jej dostosować do nierówności pola. Ma to dwie zalety: darń jest chroniona przed uszkodzeniem a do paszy przedostaje się mniej zanieczyszczeń.
Ponadto, regulacja systemu zawieszania jest bardzo łatwa i jest przeprowadzana z kabiny ciągnika.
*Naukowcy z Izby Rolniczej Weser Ems (Niemcy) przeprowadzili badanie w Niemczech, w regionie skoncentrowanym na produkcji pasz. Porównano 2 kiszonki, z których jedna zawierała 2% zanieczyszczeń, a druga 4%. Celem doświadczenia było oszacowanie wpływu zanieczyszczenia paszy na wyniki finansowe gospodarstwa mlecznego. Po zbadaniu wartości odżywczej kiszonki gorszej jakości, obliczona została wartość koncentratów potrzebnych do dodania w celu osiągnięcia identycznego poziomu produkcji.

OPTIDISC: bezkonkurencyjna belka tnąca

Nowa belka tnąca OPTIDISC ELITE powstała we współpracy z rolnikami. Różny rozstaw dysków tnących, duże pokrycie obszarów cięcia noży i zmniejszony kąt natarcia belki tnącej OPTIDISC zapewni Ci jakość jakiej potrzebujesz. Potrójne zestawy kosiarek FC 1030 są wyposażone w belki tnące OPTIDISC ELITE i ich najnowsze ulepszenia, które gwarantują czyste cięcie w każdej sytuacji. Belka tnąca OPTIDISC ELITE posiada wyjątkowe rozwiązania:
 • W punkcie rozchodzenia się dysków odległość między nimi jest mniejsza, co zapewnia lepsze pokrycie obszarów cięcia noży. Rezultatem jest równe i czyste koszenie nawet rzadkiej i krótkiej trawy. (A)
 • W zbieżnych punktach dysków jest więcej przestrzeni. Dzięki temu jest więcej miejsca na przejście materiału, który jest szybko przenoszony do tyłu i kosiarka może pracować bez zakłóceń. (B)

Zakres nakładania się obszarów cięcia noży jest prawie dwukrotnie większy, co zapewnia lepszą jakość koszenia na podmokłym i lepkim gruncie (lub na łąkach z kretowinami), a także ciężkich, położonych roślin przy późnojesiennym pokosie.
Mniejszy kąt natarcia: zapobiega pofalowaniu ścierniska, które jest charakterystyczne dla niskiego koszenia. Stymuluje również równomierny i szybki odrost oraz ułatwia regulację kolejnych maszyn w łańcuchu zbioru paszy.
Specjalny kształt łożysk dysków oraz solidne mocowania noży, które w przypadku uderzenia w przeszkodę pewnie utrzymują nóż i pozwalają mu na obrót o 360°.
Na pagórkowatym terenie, w wilgotnych warunkach lub podczas koszenia lepkich roślin gleba może gromadzić się przed belką tnącą, ale nie w przypadku belki tnącej OPTIDISC ELITE! Jest wyposażona w specjalne płozy, które ślizgają się po powierzchni i chronią darń. Kolejna zaleta, która przekłada się na jakość paszy, szczególnie podczas koszenia w trudnych warunkach.
Różne odległości między dyskami w belce tnącej OPTIDISC

Kopiowanie nierówności terenu przez wahliwe zawieszenie zespołu kopiującego

Zespół koszący jest zawieszony w punkcie środka ciężkości.
Centralny punkt obrotu zapewnia kosiarce stabilność i płynne przemieszczanie się nawet po bardzo nierówności polach Kopiowanie terenu jest perfekcyjne, nawet podczas pracy z dużą prędkością. Darń nie jest uszkadzana, a zanieczyszczenia są ograniczone do minimum. Kosiarki GMD serii 1011 LIFT-CONTROL zapewniają równą wysokość koszenia koszenia i doskonale dostosowują się do ukształtowania terenu, dzięki następującym rozwiązaniom:
 • Przegub wahadłowy zespołu koszącego,
 • Wychylenie boczne pod kątem 31°.
Te imponujące dane dowodzą, że firma KUHN dopięła wszelkich starań, aby Twoja pasza była najwyższej jakości!
Zespół koszący z zawieszeniem wahadłowym

WYŁĄCZNIE W KUHN: zawieszenie w pozycji transportowej i roboczej

Przejazdy po drogach z dużą prędkością to dzisiaj norma. Kosiarki GMD 4011 i 4411 są wyposażone w zawieszenie hydropneumatyczne, które sprawia, że jazda staje się jeszcze bardziej płynna i komfortowa. System absorbuje wstrząsy na nierównych drogach, poprawiając stabilność i prowadzenie. To rozwiązanie jest również bardzo przydatne na uwrociach.
Płynna jazda z zawieszeniem hydropneumatycznym

Oszczędność czasu i pieniędzy

Zakres ruchu zabezpieczenia najazdowego NON-STOP

WYŁĄCZNIE W KUHN: Połączenie zawieszenia LIFT CONTROL z zabezpieczeniem najazdowym NON-STOP

W pełni sezonu żaden rolnik nie może sobie pozwolić na uszkodzenie kosiarki w wyniku uderzenia w przeszkodę lub wykonania nieprawidłowego manewru Kosiarki GMD LIFT-CONTROL są wyposażone w aktywny system zawieszenia, zapewniający praktycznie stały docisk zespołu koszącego do podłoża, do momentu odchylenia o kąt 11°. Jeśli kosiarka natrafi na przeszkodę, nacisk na podłoże wyraźnie się zmniejsza i zespół koszący odchyla się do tyłu o 25 stopni, jednocześnie podnosząc się. System zabezpieczenia najazdowego NON-STOP działa skutecznie nawet, jeśli uderzymy w przeszkodę lewą stroną belki, ponieważ punkt obrotu ramy znajduje się daleko od pierwszego dysku kosiarki. Zespół koszący automatycznie powraca do pozycji roboczej po ominięciu przeszkody, dzięki systemowi NON-STOP. Połączenie systemu zawieszenia z zabezpieczeniem najazdowym NON-STOP to wyjątkowe rozwiązanie na rynku.

Maksymalna niezawodność i stabilność

Konstrukcja belki tnącej została tak przemyślana, aby mogła radzić sobie z przeszkodami. W przypadku gwałtownego uderzenia w przeszkodę, system zabezpieczenia PROTECTADRIVE ścina wałek napędowy dysku tuż nad łożyskiem, dzięki starannie wymierzonemu przewężeniu. Koła zębate są zabezpieczone. W czasie krótszym niż 15 minut można małym kosztem przywrócić kosiarkę do pracy!
Ułożyskowania dysków tnących są mocowane śrubami, które przechodzą przez górną i dolną część obudowy. Niebezpieczeństwo rozerwania obudowy w razie wstrząsu jest wykluczone.
Najwyższej klasy komponenty wzmacniają najważniejsze części belki tnącej:
 • Belka tnąca ze specjalnymi dwurzędowymi skośnymi łożyskami kulkowymi.
 • Koła zębate o dużej średnicy wykonane z kutej stali za pomocą wysoce precyzyjnych maszyn obróbczych, zazębione na 3 zębach.
 • Dyski z kutymi i poddanymi obróbce wzmocnieniami na powierzchni.
 • Płozy dysków z ulepszanej stali z opcją wyposażenia w osłony (mocowanie śrubowe).
W celu wydłużenia żywotności maszyny, pomiędzy belką tnącą a ramą wbudowane są gumowe amortyzatory. Podczas koszenia z dużą prędkością wstrząsy mają mniejszy wpływ na konstrukcję maszyny.
Zabezpieczenie PROTECTADRIVE chroni belkę tnącą w przypadku bardzo silnego uderzenia.

Minimalne wymagania konserwacyjne

Nie będziesz tracić czasu na konserwację.
Belka tnąca OPTIDISC firmy KUHN jest doskonałym przykładem rozwiązania, które powstało przy ścisłej współpracy między producentem a rolnikami Jest doskonale dostosowana do swoich zadań i pozwoli Ci zaoszczędzić czas:
 • Nasmarowana na cały okres użytkowania Belka tnąca nie wymaga konserwacji.
 • System szybkiego mocowania noży FAST-FIT: 100% bezpieczeństwa. Mocna sprężyna płytkowa zapewnia stały docisk elementu utrzymującego nóż w trosce o dodatkowe bezpieczeństwo. Wymiana noży zajmuje zaledwie kilka minut.
 • Obsługa serwisowa jest ograniczona do minimum i sprowadza się głównie do układu napędowego oraz kilku przegubów, które są konserwowane sporadycznie.
System szybkiego mocowania noży FAST-FIT

Szybkie i wygodne regulacje

Łatwa regulacja zawieszenia

Łatwa regulacja zawieszenia

Szybka i łatwa regulacja nacisku na podłoże. Regulacja odbywa się poprzez zmianę ciśnienia hydraulicznego w obwodzie zawieszenia. Zajmuje tylko kilka sekund i nie wymaga użycia narzędzi.

Proste i skuteczne składanie i rozkładanie

Nie ma konieczności regulowania długości ramion podnośnika, aby wyważyć ciężar podczas podczepiania maszyny. W pozycji roboczej podczas rozkładania maszyny, wysokość koszenia jest automatycznie ustawiana na wysokość 45/50 mm. Maszyna składa się wzdłużnie do tyłu. Maszyna jest odczepiana od ciągnika w pozycji transportowej, dzięki czemu może parkować w wąskich przestrzeniach. Posiada szerokie podpory parkingowe zapewniające stabilną pozycję.
Praktyczne rozwiązanie: skrzynka narzędziowa wbudowana w głowicę maszyny. Możesz również przechowywać tam instrukcję obsługi.
Maszyna jest łatwa w czyszczeniu, dzięki wygodnemu dostępowi do jej podzespołów.
GMD serii 1011 LIFT-CONTROL w pozycji transportowej

Ergonomiczna konstrukcja

Skrzynka narzędziowa jest wbudowana w głowicę maszyny. Możesz przechowywać tam również instrukcję obsługi.
Maszyna jest łatwa w czyszczeniu, dzięki wygodnemu dostępowi do jej podzespołów.
Skrzynka narzędziowa wbudowana w głowicę.

GMD 1011 podczas pracy

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Liczba dysków tnących z płozami ochronnymi z utwardzonej stali
Mocowanie noży
Regulacja wysokości koszenia za pomocą seryjnie montowanych płóz (mm)
Zabezpieczenie przekładni zębatej
Kopiowanie nierówności terenu
Zawieszenie
Zabezpieczenie najazdowe
Pozycja przejazdu na uwrociach
Średnia szerokość pokosu (m)
Pozycja talerza pokosowego
Zaczep
Regulowane przesunięcie zaczepu
Przestawianie w pozycję transportową
Napęd WOM (min-1)
Zabezpieczenie przeciążeniowe
Wolne koło
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM (kW)
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM (KM)
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Tylne światła oraz tylne i boczne tablice ostrzegawcze
Masa, ok. (kg)
GMD 2811-FF GMD 3111-FF 1000 GMD 3111-FF 540 GMD 3511-FF 1000 GMD 3511-FF 540 GMD 4011-FF GMD 4411-FF
2,67 3,10 3,10 3,51 3,51 3,95 4,35
6 7 7 8 8 9 10
System szybkiego montażu FAST-FIT System szybkiego montażu FAST-FIT System szybkiego montażu FAST-FIT System szybkiego montażu FAST-FIT System szybkiego montażu FAST-FIT System szybkiego montażu FAST-FIT System szybkiego montażu FAST-FIT
30 - 65 30 - 65 30 - 65 30 - 65 30 - 65 30 - 65 30 - 65
System PROTECTADRIVE System PROTECTADRIVE System PROTECTADRIVE System PROTECTADRIVE System PROTECTADRIVE System PROTECTADRIVE System PROTECTADRIVE
Przegub wahliwy Przegub wahliwy Przegub wahliwy Przegub wahliwy Przegub wahliwy Przegub wahliwy Przegub wahliwy
Hydropneumatyczne zawieszenie LIFT-CONTROL Hydropneumatyczne zawieszenie LIFT-CONTROL Hydropneumatyczne zawieszenie LIFT-CONTROL Hydropneumatyczne zawieszenie LIFT-CONTROL Hydropneumatyczne zawieszenie LIFT-CONTROL Hydropneumatyczne zawieszenie LIFT-CONTROL Hydropneumatyczne zawieszenie LIFT-CONTROL
Zabezpieczenie NON-STOP Zabezpieczenie NON-STOP Zabezpieczenie NON-STOP Zabezpieczenie NON-STOP Zabezpieczenie NON-STOP Zabezpieczenie NON-STOP Zabezpieczenie NON-STOP
Za pomocą siłownika hydraulicznego Za pomocą siłownika hydraulicznego Za pomocą siłownika hydraulicznego Za pomocą siłownika hydraulicznego Za pomocą siłownika hydraulicznego Za pomocą siłownika hydraulicznego Za pomocą siłownika hydraulicznego
1,7 2.3 2.3 2.8 2.8 3.3 3.7
Zewnętrzna
i wewnętrzna
Seryjnie: zewnętrzna Seryjnie: zewnętrzna Seryjnie: zewnętrzna Seryjnie: zewnętrzna Seryjnie: zewnętrzna Seryjnie: zewnętrzna
3-punktowy, kat. 2 3-punktowy, kat. 2 3-punktowy, kat. 2 3-punktowy, kat. 2 3-punktowy, kat. 2 3-punktowy, kat. 3 3-punktowy, kat. 3
2 pozycje - przesunięcie 190 mm 2 pozycje - przesunięcie 190 mm 2 pozycje - przesunięcie 190 mm 2 pozycje - przesunięcie 190 mm 2 pozycje - przesunięcie 190 mm 2 pozycje - przesunięcie 190 mm 2 pozycje - przesunięcie 190 mm
Hydrauliczne składanie poziome do tyłu 90° z automatyczną blokadą Hydrauliczne składanie poziome do tyłu 90° z automatyczną blokadą Hydrauliczne składanie poziome do tyłu 90° z automatyczną blokadą Hydrauliczne składanie poziome do tyłu 90° z automatyczną blokadą Hydrauliczne składanie poziome do tyłu 90° z automatyczną blokadą Hydrauliczne składanie poziome do tyłu 90° z automatyczną blokadą Hydrauliczne składanie poziome do tyłu 90° z automatyczną blokadą
540 1000 540 1000 540 1000 1000
Sprzęgło poślizgowe cierne na pośrednim wałku WOM Sprzęgło poślizgowe cierne na pośrednim wałku WOM Sprzęgło poślizgowe cierne na pośrednim wałku WOM Sprzęgło poślizgowe cierne na pośrednim wałku WOM Sprzęgło poślizgowe cierne na pośrednim wałku WOM Sprzęgło poślizgowe cierne na pośrednim wałku WOM Sprzęgło poślizgowe cierne na pośrednim wałku WOM
Wbudowane w boczną przekładnię Wbudowane w boczną przekładnię Wbudowane w boczną przekładnię Wbudowane w boczną przekładnię Wbudowane w boczną przekładnię Wbudowane w boczną przekładnię Wbudowane w boczną przekładnię
27 32 32 36 36 41 45
37 43 43 49 49 55 61
1 zawór jednokierunkowy* i 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy* i 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy* i 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy i 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy i 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy i 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy i 1 zawór dwukierunkowy
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie
845 900 900 950 950 1085 1120

Media