Profil kosiarki GMD 1025 F

Kiedy nowoczesność i wysoka jakość pracy idą w parze

Kosiarki dyskowe GMD serii 1025 F dostępne w 2 szerokościach roboczych (3,10 i 3,50 m) to idealne maszyny na górzyste tereny do pracy z ciągnikami o średniej mocy GMD 1025 F, które spełniają oczekiwania firm usługowych.

Znajdź najbliższego dealera

Gospodarstwa odnoszące sukcesy, szukają dzisiaj sposobów na optymalizację kosztów. Jest rzeczą konieczną, aby zapewnić stadu paszę o wysokiej wartości odżywczej i jednocześnie dążyć do samowystarczalności paszowej. Zmniejszenie ilości zanieczyszczeń w paszy z 4 do 2%, to oszczędności na poziomie 89 €/ha/rocznie (badanie przeprowadzone przez Izbę Rolniczą Weser Ems - Niemcy), co stanowi dużą korzyść w trudnych warunkach rolniczych. Przy zbiorze wysokiej jakości paszy, rolnicy mogą polegać na wydajności i niezawodności frontalnych kosiarek GMD 1025 firmy KUHN. Dostępne są dwa modele: GMD 3125 F i GMD 3525 F. Pracuj nimi w potrójnym zestawie z tylnymi kosiarkami GMD (GMD 8730, GMD 9530 lub GMD 10030) i zwiększ wydajność roboczą.
GMD 1025 F podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Najwyższa jakość paszy dla stada

System zawieszenia LIFT-CONTROL pozwala zespołowi koszącemu dostosować się do nierównego podłoża

Hydropneumatyczne zawieszenie LIFT-CONTROL zapewnia czystą paszę

Hydropneumatyczny system zawieszenia LIFT-CONTROL z akumulatorem azotowym zastępuje tradycyjną sprężynę. Belka tnąca natrafia na opór podczas pracy. Im opór jest większy, tym mocniej działa system odciążenia. Zapewnia to skuteczne dostosowanie do nierówności terenu. Dzięki temu darń nie jest uszkadzana i mniej zanieczyszczeń przedostaje się do pokosu.

Perfekcyjne koszenie belką tnącą OPTIDISC ELITE

Nowa belka tnąca OPTIDISC ELITE powstała we współpracy z rolnikami. Różny rozstaw dysków tnących, duże pokrycie obszarów cięcia noży i zmniejszony kąt natarcia belki tnącej OPTIDISC zapewni Ci jakość jakiej potrzebujesz. Potrójne zestawy kosiarek FC 1030 są wyposażone w belki tnące OPTIDISC ELITE i ich najnowsze ulepszenia, które gwarantują czyste cięcie w każdej sytuacji. Belka tnąca OPTIDISC ELITE posiada wyjątkowe rozwiązania:
  • W punkcie rozchodzenia się dysków odległość między nimi jest mniejsza, co zapewnia lepsze pokrycie obszarów cięcia noży. Rezultatem jest równe i czyste koszenie nawet rzadkiej i krótkiej trawy. (A)
  • W zbieżnych punktach dysków jest więcej przestrzeni. Dzięki temu jest więcej miejsca na przejście materiału, który jest szybko przenoszony do tyłu i kosiarka może pracować bez zakłóceń. (B)

Zakres nakładania się obszarów cięcia noży jest prawie dwukrotnie większy, co zapewnia lepszą jakość koszenia na podmokłym i lepkim gruncie (lub na łąkach z kretowinami), a także ciężkich, położonych roślin przy późnojesiennym pokosie.
Mniejszy kąt natarcia: zapobiega pofalowaniu ścierniska, które jest charakterystyczne dla niskiego koszenia. Stymuluje również równomierny i szybki odrost oraz ułatwia regulację kolejnych maszyn w łańcuchu zbioru paszy.
Specjalny kształt łożysk dysków oraz solidne mocowania noży, które w przypadku uderzenia w przeszkodę pewnie utrzymują nóż i pozwalają mu na obrót o 360°.
Na pagórkowatym terenie, w wilgotnych warunkach lub podczas koszenia lepkich roślin gleba może gromadzić się przed belką tnącą, ale nie w przypadku belki tnącej OPTIDISC ELITE! Jest wyposażona w specjalne płozy, które ślizgają się po powierzchni i chronią darń. Kolejna zaleta, która przekłada się na jakość paszy, szczególnie podczas koszenia w trudnych warunkach.
Różne odległości między dyskami w belce tnącej OPTIDISC

Doskonała pasza ułożona w wąski pokos

Kosiarki GMD 1025 F są wyposażone po obu stronach w bębny pokosowe redukujące szerokość pokosu o 20 cm w porównaniu ze standardowym systemem pokosowym. Koła ciągnika nie przejeżdżają już po roślinach.
Pokos układany przez kosiarkę GMD 3125 F jest o 20 cm węższy od standardowego pokosu

Trzymają się podłoża

Kosiarki frontalne są wyposażone w dwie dolne dźwignie zaczepu o mocnej konstrukcji, zamontowane na dużych przegubach kulowych. Punkty mocowania ramion po stronie ciągnika są niżej, niż po stronie kosiarki. To dynamiczne obciążenie zapewnia większy prześwit pod kosiarką oraz sprawia, że jest ona bardziej stabilna i lepiej kopiuje nierówności podłoża, szczególnie na pagórkowatym terenie. Zespół koszący jest wyposażony w przegub wahadłowy, który zapewnia kosiarce większą elastyczność i dostosowuje ją do nierównych powierzchni. Ruch wahadłowy pozwala na maksymalne przechylenie pod kątem 30°. Przegubowe ramiona zapewniają pionowy prześwit do 70 cm.
Dzięki wahadłowemu przegubowi, zespół koszący kopiuje nierówności terenu

Oszczędzaj czas i pieniądze

Wałek napędowy dysku zostaje ścięty w przypadku gwałtownego uderzenia w przeszkodę, zabezpieczając koła zębate.

Kosiarka, na której możesz zawsze polegać

Wbudowany w belkę tnącą system PROTECTADRIVE zabezpiecza ją przed wstrząsami i uderzeniami w przeszkody. W przypadku gwałtownego uderzenia w przeszkodę, wałek napędowy dysku zostaje ścięty tuż nad łożyskiem, dzięki starannie wymierzonemu przewężeniu. Koła zębate są zabezpieczone. Kosiarkę można w krótkim czasie przywrócić do pracy, przy niewielkich kosztach naprawy.
Moduły dysków są przykręcane za pomocą długich śrub, które przechodzą przez całą belkę tnącą. Niebezpieczeństwo rozerwania obudowy w razie uderzenia jest wykluczone.
Najwyższej klasy komponenty wzmacniają najważniejsze części belki tnącej:
  • Belka tnąca ze specjalnymi dwurzędowymi skośnymi łożyskami kulkowymi.
  • Koła zębate o dużej średnicy wykonane z kutej stali za pomocą wysoce precyzyjnych maszyn obróbczych, zazębione na 3 zębach.
  • Dyski z kutymi i poddanymi obróbce wzmocnieniami na powierzchni.
  • Płozy dysków z ulepszanej stali z opcją wyposażenia w osłony (mocowanie śrubowe).
W celu wydłużenia żywotności maszyny, pomiędzy belką tnącą a ramą wbudowane są gumowe amortyzatory. Konstrukcja maszyny jest mniej podatna na uderzenia, zwłaszcza podczas pracy z dużą prędkością.

Szybka obsługa serwisowa z systemem mocowania noży FAST-FIT

Modele od GMD 1025 F mogą być seryjnie wyposażone w system szybkiego mocowania noży FAST-FIT, który posiada 3 dodatkowe zabezpieczenia:
  • Mocna sprężyna płytkowa zapewnia stały docisk elementu mocującego nóż: nie jest on ograniczony.
  • Sworzeń mocujący nóż posiada wgłębienie, będące dodatkowym zabezpieczeniem.
  • Sprężyna płytkowa ugina się i umożliwia demontaż noża tylko w jednym punkcie, gdy nóż jest wyśrodkowany względem płozy. 
Dzięki temu, nie ma możliwości zdemontowania noża, jeśli dysk nadal się obraca. Aby zminimalizować koszty, sworzeń mocujący można wymieniać niezależnie od sprężyny płytkowej.
Kompaktowa konstrukcja belki tnącej oraz specjalny kształt noży, które pracują możliwie jak najbliżej osłon, wpływają na wysoką jakość koszenia.
System FAST-FIT do szybkiej i bezpiecznej wymiany noży

Elastyczna osłona boczna zabezpiecza przed uderzeniem

Gumowe osłony boczne FLEXPROTECT mogą ugiąć się nie uszkadzając kosiarki, a następnie powrócić do pierwotnego kształtu. Te wyjątkowe osłony pozwolą Ci zaoszczędzić na kosztach napraw.
Boczne osłony FLEXPROTECT zabezpieczają kosiarkę GMD 3125 F przed uderzeniem w przeszkodę

Kosiarka, która dostosowuje się do pola

Połącz swoją kosiarkę frontalną GMD 3125 F z tylną kosiarką GMD 1011

Wykorzystaj szeroki zakres nakładania się obszarów koszenia

Kosiarki frontalne mogą pracować w zestawie z tylnymi kosiarkami GMD. Szerokość nakładania obszarów koszenia można regulować przesunięciem tylnej kosiarki GMD 1011 o 19 cm, co zapewnia czyste koszenie na skłonach i w zakrętach. Możliwe jest uzyskanie nakładki w zakresie 240 do 645 cm w zależności od tylnego zaczepu i szerokości roboczej kosiarki frontalnej. Jest to duża zaleta podczas pracy ciągnikami o szerokim rozstawie kół lub wyposażonych w szerokie opony.

Szybkie i wygodne regulacje

Komfort obsługi to jeden z priorytetów KUHN. W kosiarkach GMD 3125 F i 3525 F, nacisk na podłoże można ustawić szybko i łatwo, dzięki hydraulicznemu zawieszeniu, które zawsze utrzymuje maszynę na odpowiedniej wysokości. Zespoły koszące są unoszone na uwrociach za pomocą wbudowanego siłownika, dzięki czemu hydrauliczny przedni podnośnik ciągnika nie jest używany.
Wbudowany siłownik podnosi zespół koszący na uwrociach

Łatwe manewrowanie i dobra widoczność

Szerokość transportowa 3,00 m (GMD 3125 F) 3,48 m (GMD 3525 F) ułatwia jazdę, szczególnie po drogach. Opcjonalne boczne lusterka zapewniają bezpieczny transport.
GMD 3125 F podczas jazdy po drodze

Kosiarki GMD 3125 F i GMD 4411 podczas pracy

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Szerokość transportowa (m)
Belka tnąca
Liczba dysków tnących z płozami ochronnymi z utwardzonej stali
Osłony płóz dysków tnących
Mocowanie noży
Regulacja wysokości koszenia za pomocą seryjnie montowanych płóz (mm)
Zabezpieczenie przekładni zębatej
Kopiowanie nierówności terenu
Zawieszenie
Pozycja przejazdu na uwrociach
Średnia szerokość pokosu (m)
Układanie pokosu
Zaczep
Napęd WOM (min-1)
Zabezpieczenie przeciążeniowe
Wolne koło
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM (kW)
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM (KM)
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Wymagane wyposażenie elektryczne ciągnika
Światła drogowe i oznakowanie ostrzegawcze z przodu i z tyłu
Masa, ok. (kg)
GMD 3125 F-FF GMD 3525 F-FF
3,10 3,50
2,99 3,48
OPTIDISC OPTIDISC
7 8
2 - seryjnie 2 - seryjnie
System szybkiego montażu FAST-FIT System szybkiego montażu FAST-FIT
35 - 65 35 - 65
System PROTECTADRIVE System PROTECTADRIVE
Ruchome cięgna z możliwością ruchu w górę Ruchome cięgna z możliwością ruchu w górę
Hydropneumatyczne zawieszenie LIFT-CONTROL Hydropneumatyczne zawieszenie LIFT-CONTROL
Za pomocą siłownika hydraulicznego Za pomocą siłownika hydraulicznego
1,00 - 1,20 1,00 - 1,20
2 bębny z napędem od WOM 2 bębny z napędem od WOM
3-punktowy, kat. 2 3-punktowy, kat. 2
1000 (kierunek obrotów w lewo lub prawo)
Ustawienie fabryczne: w prawo (patrząc z siedzenia ciągnika)
1000 (kierunek obrotów w lewo lub prawo)
Ustawienie fabryczne: w prawo (patrząc z siedzenia ciągnika)
Sprzęgło cierne Sprzęgło cierne
Wbudowane w boczną przekładnię Wbudowane w boczną przekładnię
32 36
43 49
1 zawór jednokierunkowy 1 zawór jednokierunkowy
1 x złącze 7-pin 1 x złącze 7-pin
Seryjnie Seryjnie
1 105 1180

Media