Model frontalnej kosiarki GMD 2721 F

Kosiarka na górzyste tereny

Jej kompaktowe wymiary i lekka konstrukcja sprawiają, że jest ona szczególnie dostosowana do pracy na zboczach lub bardzo pagórkowatych terenach.

Znajdź najbliższego dealera

Kompaktowe kosiarki frontalne zdobywają rynek z nową serią GMD 1021 F. Modele GMD 2721 F i GMD 3121 F są dostępne w dwóch szerokościach roboczych. Zwarta i lekka konstrukcja sprawia, że maszyny te są doskonale przystosowane do pracy na terenach górzystych.
Kosiarka frontalna GMD 3121 F podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Regulacja na terenie o nachyleniu przekraczającym 30%

Standardowy ciągnik podczas koszenia na zboczu

Konstrukcja, która robi różnicę

Kompaktowa konstrukcja kosiarek GMD serii 1021 F jest doskonale przystosowana do pracy z małymi ciągnikami na zboczach. Maszyny te mogą pracować ze standardowymi ciągnikami lub specjalistycznymi ciągnikami górskimi typu AEBI lub REFORM, dzięki swojej niewielkiej masie 575 kg lub 635 kg. Pozycja pływająca maszyny jest zapewniona przez 2 sprężyny lub system zawieszenia zintegrowany z ramionami podnośnika ciągnika. Centralny przegub zawieszenia zapewnia dokładne kopiowanie terenu z wychyleniem w zakresie +/-8°.

OPTIDISC: optymalne koszenie

Różne odległości między dyskami w belce tnącej OPTIDISC

Jakość koszenia: bez zarzutu

Czysta pasza jest kluczem do oszczędzania na koncentratach paszowych w żywieniu Twojego stada. Różny rozstaw dysków tnących, duże pokrycie obszarów cięcia noży i zmniejszony kąt natarcia belki tnącej OPTIDISC zapewni Ci jakość jakiej potrzebujesz.
W punkcie rozchodzenia się dysków odległość między nimi jest mniejsza, co zapewnia lepsze pokrycie obszarów cięcia noży. Czyste koszenie, nawet w przypadku rzadkiej i krótkiej paszy.
W punkcie, gdzie dyski się zbiegają odległość między nimi jest większa, co zapewnia więcej miejsca na przedostanie się roślin. Są one szybko przenoszone się do tyłu aby kosiarka mogła pracować bez zakłóceń.
Na pagórkowatym terenie, w wilgotnych warunkach lub podczas koszenia lepkich roślin gleba może gromadzić się przed belką tnącą, ale nie w przypadku belki tnącej OPTIDISC! Specjalne płozy wspomagają ślizganie się belki po podłożu i chronią darń. Kolejna zaleta, która przekłada się na jakość paszy, szczególnie podczas koszenia w trudnych warunkach.

Maksymalna niezawodność i stabilność

Konstrukcja belki tnącej została tak przemyślana, aby mogła radzić sobie z przeszkodami. W przypadku gwałtownego uderzenia w przeszkodę, system zabezpieczenia PROTECTADRIVE ścina wałek napędowy dysku tuż nad łożyskiem, dzięki starannie wymierzonemu przewężeniu. Koła zębate są zabezpieczone. W czasie krótszym niż 15 minut można małym kosztem przywrócić kosiarkę do pracy!
Ułożyskowania dysków tnących są mocowane śrubami, które przechodzą przez górną i dolną część obudowy. Niebezpieczeństwo rozerwania obudowy w razie wstrząsu jest wykluczone.
Najwyższej klasy komponenty wzmacniają najważniejsze części belki tnącej:
  • Belka tnąca ze specjalnymi dwurzędowymi skośnymi łożyskami kulkowymi.
  • Koła zębate o dużej średnicy wykonane z kutej stali za pomocą wysoce precyzyjnych maszyn obróbczych, zazębione na 3 zębach.
  • Dyski z kutymi i poddanymi obróbce wzmocnieniami na powierzchni.
  • Płozy dysków z ulepszanej stali z opcją wyposażenia w osłony (mocowanie śrubowe).
W celu wydłużenia żywotności maszyny, pomiędzy belką tnącą a ramą wbudowane są gumowe amortyzatory. Podczas koszenia z dużą prędkością wstrząsy mają mniejszy wpływ na konstrukcję maszyny.
Zerwanie zabezpieczenia PROTECTADRIVE

FAST-FIT: 100% bezpieczne mocowanie

Kosiarki są wyposażone seryjnie w system szybkiego mocowania noży FAST-FIT Mocna sprężyna płytkowa zapewnia stały docisk elementu utrzymującego nóż w trosce o dodatkowe bezpieczeństwo. Wymiana noży zajmuje zaledwie kilka minut. Warto zauważyć, że nóż może obracać się o 360°. Skrzynka na narzędzia i noże ułatwia wymianę noży w belce tnącej OPTIDISC.
Szybka wymiana noży FAST-FIT

Ergonomia połączona z praktycznością

Zewnętrzne osłony FLEXPROTECT

Osłony FLEXPROTECT: oszczędzaj na kosztach naprawy

Podczas koszenia wzdłuż krawędzi pola lub w pobliżu drzew, elastyczne boczne osłony FLEXPROTECT (wyłączność) mogą się wygiąć i powrócić do swojego pierwotnego kształtu Zapobiega to dodatkowym kosztom naprawy. Rozkładanie osłon odbywa się automatycznie.

Podzespoły, które warto rozważyć

Łatwe odczepianie, podczepianie oraz czyszczenie doskonale wpisuje się w nowoczesny styl maszyny.
Kosiarka GMD 1021 F w pozycji podniesionej

Szybsze schniecie pokosu, dzięki zgniataczowi TC 320

Okna pogodowe na terenach górzystych są zazwyczaj bardzo krótkie. Musisz zapewnić sobie maksymalne szanse na szybki zbiór. Zastosuj zgniatacz pokosu TC 320 w zestawie z kosiarką frontalną GMD 1021 F, aby zrealizować swoje cele w jak najszybszy sposób.
GMD 3121 F w zestawie z tylnym zgniataczem pokosu TC 320

Wyposażenie

GMD 3121 F w pracy

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Szerokość transportowa (m)
Belka tnąca
Liczba dysków tnących z płozami ochronnymi z utwardzonej stali
Mocowanie noży
Regulacja wysokości koszenia za pomocą seryjnie montowanych płóz (mm)
Zabezpieczenie przekładni zębatej
Kopiowanie nierówności terenu
Pozycja przejazdu na uwrociach
Średnia szerokość pokosu (m)
Przestawianie w pozycję transportową
Napęd WOM (min-1)
Wolne koło
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM (kW)
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Masa, ok. (kg) z A-ramą ciągnika
GMD 2721 F-FF COMPACT 1000 GMD 3121 F-FF COMPACT 1000
2,70 3,14
2,55 3,00
OPTIDISC OPTIDISC
6 - w tym 2 wysokie dyski stożkowe na końcach belki tnącej 7 - w tym 2 wysokie dyski stożkowe na końcach belki tnącej
System szybkiego montażu FAST-FIT System szybkiego montażu FAST-FIT
35 - 65 35 - 65
System PROTECTADRIVE System PROTECTADRIVE
Poprzeczna oś obrotu wbudowana w centralną przekładnię Poprzeczna oś obrotu wbudowana w centralną przekładnię
Za pomocą podnośnika ciągnika Za pomocą podnośnika ciągnika
1,30 1,50
FLEXPROTECT boczne osłony składane manualnie (hydraulicznie jako opcja) FLEXPROTECT boczne osłony składane manualnie (hydraulicznie jako opcja)
2 wersje: 1000 lub 540 - Kierunek obrotów w lewo lub prawo (ustawienia fabryczne) 1000 - Kierunek obrotów w lewo lub prawo (ustawienie fabryczne)
Wbudowane w boczną przekładnię Wbudowane w boczną przekładnię
27/32 37 / 43
Przedni podnośnik ciągnika w ustawieniu jednostronnego działania (lub dwustronnego w pozycji pływającej) Przedni podnośnik ciągnika w ustawieniu jednostronnego działania (lub dwustronnego w pozycji pływającej)
575 635

Media

GMD 3121 F w pracy
GMD 3121 F w pracy
GMD 3121 F statyczne do poziomego
Więcej