Aktualności i wydarzenia
Produkty i usługi, Uprawa

KOSMA: najlżejszy siewnik punktowy KUHN

Siewnik KOSMA uzupełnia gamę siewników precyzyjnych KUHN. Sekcja wysiewająca łączy w sobie lekkość sekcji PLANTER 3 i precyzję wysiewu siewnika MAXIMA 3. Ta sekcja wysiewająca przeznaczona jest do siewu od 100 do 500 hektarów rocznie z prędkością od 4 do 8 km/h na dobrze przygotowanej glebie.

KOSMA - nowy lekki siewnik

PLANTER 3 i MAXIMA 3 spełniają potrzeby części użytkowników siewników punktowych, ale nie są rozwiązaniem dla wszystkich - KOSMA uzupełnia ofertę maszyn KUHN o lekkie, precyzyjne i ekonomiczne rozwiązanie. Idealnie nadaje się do siewu konwencjonalnego w dobrze przygotowanej glebie. Dzięki mniejszej wadze, sekcja wysiewająca jest w stanie pracować z dużą prędkością i precyzją siewnika MAXIMA 3. Sekcja KOSMA waży 95 kg, podczas gdy masa sekcji MAXIMA 3 to 120 kg.
W tym siewniku wykorzystane zostały te same rozwiązania dotyczące systemu wysiewającego, jak w modelu MAXIMA 3 łącznie z dwoma kołami kopiującymi zapewniającymi stabilną pracę sekcji wysiewającej i odpowiednią głębokość wysiewu. System pojedynkowania odpowiada za dokładny odstęp między nasionami. 

Sekcja wysiewająca KOSMA wyposażona jest również we wszystkie niezbędne technologie do siewu precyzyjnego: regulacja dawki wysiewu w poszczególnych rzędach, wytyczanie rzędów za pomocą GPS lub ręcznie, regulacja dawki wysiewu z kabiny, kompensacja podczas nawracania itd.

Przedsezonowa oferta specjalna! Siewnik KOSMA w promocyjnej cenie.

Sprawdź

Modele TD i TS są przeznaczone głównie dla mieszanych gospodarstw rolnych, firm usługowych i spółdzielni maszynowych.

Modele KOSMA TD i TS są wyposażone w prostą i wytrzymałą ramę z 6 rzędami, która umożliwia wykorzystanie zbiornika na nawóz o pojemności 950 l w połączeniu z redlicami talerzowymi. Niska masa maszyny oraz odpowiednia konstrukcja zaczepu wpłynęły na usytuowanie środka ciężkości blisko ciągnika. Jest to doskonałe rozwiązanie przeciwdziałające ubijaniu gleby, szczególnie na glebach lekkich.

 • KOSMA TS = 450 kg (22%) mniej niż MAXIMA 3 TS
 • KOSMA TD = 380 kg (18%) mniej niż MAXIMA 3 TD
KOSMA - nowy lekki siewnik

  Siewniki KOSMA TD i TS mogą być wyposażone w mechaniczny lub elektryczny napęd sekcji wysiewających w celu zaspokojenia potrzeb rolnictwa precyzyjnego: system GPS do automatycznego wyłączania sekcji wysiewających i zmiennego dawkowania.

   

  Rama R doskonała do buraków cukrowych

  Dzięki nowej składanej ramie o niskiej masie, siewnik doskonale nadaje się do buraków cukrowych, a także do upraw takich warzyw, cykorii lub rzepaku. Lżejszy o 300 kg niż jego poprzednik z sekcjami wysiewającymi Maxima, nowy model KOSMA R, o szerokości roboczej 6 m, jest dostępny w wersji 8-rzędowej do siewu kukurydzy, lub w wersji 12-rzędowej z rozstawem między rzędami wynoszącym 45 lub 50 cm. Siewnik jest dostępny w wersji mechanicznej lub elektrycznej.

  dealer finder map for KPL

  Inne Aktualności

  Lámina DURAKARB
  Produkty i usługi

  DURAKARB: to sprawa przetrwania!

  Nowe zęby brony obrotowej DURAKARB wyposażone w płytki z węglika wolframu oferują większą żywotność, zwłaszcza w przypadku użytkowania na gl...

  Czytaj

  Wszystkie aktualności