SB 890 , sylwetka

Idealnie kształtne bele w każdych warunkach

Dzięki swojej budowie, prasa KUHN SB 890 pracuje znakomicie w każdych warunkach. Aparat podwójnego wiązania gwarantuje perfekcyjne wiązanie beli w każdych warunkach.

Znajdź najbliższego dealera

Wraz z serią pras SB, KUHN wprowadza nową generację wielkogabarytowych pras kostkujących. Zaprojektowane z myślą o osiągnięciu wysokiej wydajności i masy beli w połączeniu z doskonałą wygodą operatora, prasy zwiększają wydajnoścrentowność prasowania. Wytrzymały układ napędowy sprawia, że prasy są niezwykle trwałe.

Prasa KUHN SB 890 to wyposażona w aparat podwójnego wiązania duża prasa kostkująca z segmentu pras z kanałem prasowania 80 cm. Prasa wykorzystuje proste, lecz wydajne technologie, takie jak INTEGRAL ROTOR i POWER DENSITY, dzięki którym powstają twarde jak skała bele o perfekcyjnym kształcie. Prasa SB 890 D jest przeznaczona do prasowania różnych materiałów, takich jak sianokiszonka, słoma, lucerna, słoma kukurydziana i liście trzciny cukrowej. Gdy wymagane jest cięcie materiału, stosowany jest system OMNICUT z 15 nożami i zintegrowanym nożowym systemem kasetowym ułatwiającym dostęp do noży. Dostępne są także modele bez opcji cięcia. Wszystkie główne elementy systemu podawania są zabezpieczone sprzęgłami krzywkowymi, zapewniającym maksymalne bezpieczeństwo i sprawność.
Prasa SB 890 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Zwarte bele o jednakowym kształcie i wysokiej jakości

System komory wstępnego prasowania zapewnia stałe napełnienie materiałem i, w rezultacie, ciężkie bele o równych krawędziach.

POWER DENSITY - Rozwiązanie firmy KUHN

Jednakowy kształt bel to nie tylko aspekt estetyczny. Zwarte bele są odzwierciedleniem jakości w każdej formie. Bele prostopadłościenne łatwo się układa i przenosi. Są dużo bardziej stabilne podczas transportu niż bele o nierównych kształtach. Równe, prostopadłościenne bele sianokiszonki zawierają mniej powietrza, dzięki czemu jakość paszy jest wyższa!

System POWER DENSITY firmy KUHN z pojedynczym podajnikiem widłowym udowadnia, że dobrze opracowany system napełniania wstępnej komory prasowania może być prosty. Ten system napełniania zapewnia równomierne napełnienie wstępnej komory i w rezultacie otrzymujemy ciężkie bele o równych krawędziach, niezależnie od stanu pokosu. Pojedynczy podajnik widłowy łączy w jednym mechanizmie dwie funkcje, eliminując zbędne komponenty i skomplikowanie, co oznacza niższe koszty konserwacji.

POWER DENSITY - Jak to działa?

  1. System INTEGRAL ROTOR w aktywny sposób podaje materiał do komory wstępnego prasowania.
  2. Podajnik widłowy (zaznaczone na niebiesko) zapewnia aktywne napełnianie wstępnej komory prasowania.
  3. Podajnik widłowy formuje porcję beli do momentu, aż płyta klinowa (zaznaczona na czerwono) zostanie odepchnięta z określoną wstępnie siłą.
  4. Po odepchnięciu płyty klinowej następuje aktywowanie drugiej funkcji systemu podajnika widłowego. Podajnik widłowy wykonuje większy skok podawania, który powoduje opróżnienie komory wstępnej i przepchnięcie idealnie uformowanego materiału do komory głównej.
POWER DENSITY - Rozwiązanie KUHN

Komora prasowania.

Specjalnie zaprojektowana komora prasowania o długości 3,4 m prasy SB 890 D zapewnia mnóstwo przestrzeni do formowania idealnych beli. Współdziałanie mocnych płyt przytrzymujących oraz klapy dociskowej o specjalnym kształcie, zapewnia bardzo energiczne zagęszczanie materiału i jednocześnie delikatne powiększanie beli. Tłok pracujący z częstotliwością 46 uderzeń na minutę wydajnie zagęszcza materiał. Tłok jest prowadzony na 4 dużych rolkach o średnicy 125 mm, co zapewnia mu maksymalną żywotność.
Specjalnie zaprojektowana komora prasowania o długości 3,4 m pras SB zapewnia mnóstwo przestrzeni do formowania idealnych beli.

Aparat podwójnego wiązania.

Prasa SB 890 jest wyposażona w aparat podwójnego wiązania. Dzięki elektronicznej kontroli wiązania kierowca otrzymuje cały czas dokładne informacje dotyczące naprężenia sznurka i jest powiadamiany o wszelkich problemach. Przebieg procesu wiązania może być monitorowany bezpośrednio z kabiny ciągnika.

Podczas prasowania materiału sznurek jest doprowadzany do beli jednocześnie z góry (niebieski) i z dołu (czerwony). Ponieważ sznurek nie ślizga się wokół beli nie jest naprężany podczas formowania beli.

Krok 1: Kiedy bela osiągnie żądaną długość, uruchamiane są igły (zaznaczone na szaro), które przemieszczają się w górę w kierunku aparatu wiążącego i rozpoczynają cykl wiązania. Na tym pierwszym etapie bela zostaje związana pierwszym supłem.

Krok 2: Po zawiązaniu pierwszego supła na beli, drugi supeł ponownie łączy górny i dolny sznurek, a maszyna jest gotowa do formowania następnej beli.

Wszystkie modele z aparatem podwójnego wiązania są wyposażone w 2 wentylatory czyszczące z napędem hydraulicznym. Mocne wentylatory gwarantują dobre oczyszczanie aparatu wiążącego i jego optymalne działanie.
Aparat podwójnego wiązania.

Optymalne pobieranie materiału według potrzeb dotyczących wydajności.

Prasy SB są wyposażone w wysokowydajny system pobierania materiału

Wysoka wydajność pobierania

Zdolność pobierania materiału jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na wydajność. Dlatego też prasy serii SB wyposażone są w wysokowydajny system pobierania materiału roślinnego. Unikalna konstrukcja dociskacza pokosu w połączeniu z wysokim momentem obrotowym zespołu podającego INTEGRAL ROTOR oraz układu napędowego podbieracza zapewnia wysoką wydajność poboru materiału żniwnego, oferując jednocześnie wyjątkową wytrzymałość.

Technologia INTEGRAL ROTOR

Nasza technologia INTEGRAL ROTOR jest dostępna w całej gamie pras KUHN, w modelach OPTIFEED i OMNICUT. Ten prosty, bezobsługowy zespół podający gwarantuje wysoką wydajność roboczą w każdych warunkach. Niewielka odległość między rotorem a palcami podbieracza zapewnia płynne podawanie materiału. Konstrukcja tego wymuszonego systemu podawania pozwala zwiększyć prędkość jazdy i podnieść wydajność roboczą, jednocześnie ograniczając straty w plonach.

INTEGRAL ROTOR jest wyposażony w zęby wykonane z blachy Hardox®, które zapewniają dużą wytrzymałość podczas zbioru materiału o dużym tarciu.
Przy szerokości roboczej podbieracza wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu.

POWER FEED ROLLER

Niezależnie od tego, czy prasujesz suchą słomę, siano czy mokry materiał na kiszonkę, system POWER FEED ROLLER pozwala osiągnąć wyższy poziom wydajności. Trudne warunki zbioru lub nierówne pokosy mogą stanowić wyzwanie dla rotora podającego. Dzięki systemowi POWER FEED ROLLER firmy KUHN należy to już do przeszłości. Napędzana rolka aktywnie dostosowuje się do wysokości pokosu. W rezultacie materiał jest lekko ugniatany i równomiernie rozprowadzany w momencie wejścia do rotora podającego. Wszelkie nierówności pokosu zostają zniwelowane, dzięki czemu materiał jest płynnie kierowany do rotora. Pozwala to uniknąć nadmiernych obciążeń wynikających z nierówności w pokosie. Płynne i równomierne pobieranie materiału pozwala ograniczyć zapotrzebowanie na moc i zapewnia spokojną pracę maszyny. Ponadto, maszyna mniej się zużywa, ponieważ zespół podający jest mniej obciążony.Twoje korzyści:
  • Bezkonkurencyjna wydajność
  • Doskonałe prowadzenie materiału niezależnie od rodzaju uprawy i wielkości pokosu
  • Mniej nadmiernych obciążeń w zespole podającym
  • Płynna praca maszyny
KUHN POWER FEED ROLLER jest napędzanym wałem uprawowym, który umożliwia równomierny przepływ plonu.

Bez rozdrabniacza: rotor OPTIFEED

Rotor OPTIFEED o średnicy 48 cm, w którym noże - wprodukowane ze stali Hradox® - i ślimaki boczne są umieszczone w jednej lina na wspólnym wałku, pomaga w równym rozprowadzaniu materiału i uzyskiwaniu za każdym razem takiej samej beli. Gdy cięcie materiały nie jest wymagane, system OPTIFEED zapewnia kontrolowany i stały przepływ materiału do komory wstępnej. Rotor pozwala na uzyskanie dodatkowego poziomu ochrony maszyny
Rotor OPTIFEED o średnicy 48 cm, w którym noże i ślimaki boczne są umieszczone na jednym wałku.

Cięcie: rotor OMNICUT z 15 nożami (OC 15)

Rotor OMNICUT z 15 nożami (OC 15) zapewnia długość cięcia wynoszącą 45 mm. Opatentowany przez firmę KUHN kształt noży rotora zapewnia niskie zapotrzebowanie na moc i perfekcyjną jakość cięcia. Indywidualnie zabezpieczane przez przeciążeniem za pomocą sprężyny noże mogą być łatwo wymieniane dzięki standardowemu, zintegrowanemu systemowi wysuwanej kasety nożowej.
Rotor OMNICUT z 15 nożami (OC 15) zapewnia długość cięcia wynoszącą 45 mm.

Wytrzymały układ napędowy i maksymalna ochrona.

Przekładnie i wały zapewniają idealną synchronizację maszyny z łatwą konserwacją.

Wytrzymały układ przeniesienia napędu

Maksymalna wydajność z wysoce bezpiecznym systemem poboru. W prasach wykorzystywany jest zsynchronizowany układ, wskład ktrórego wchodzą przekładnia oraz układ przeniesienia napędu. Wytrzymały układ przeniesienia posiada samoczynnie resetujące się sprzęgła krzywkowe. Ich zaletą jest możliwość wykorzystania maszyny z maksymalną wydajnością bez obaw o czasochłonną wymianę śrub. Budowa układu przeniesienia napędu jest prosta i jasna, co umożliwia łatwe serwisowanie i konserwację przy jednoczesnej minimalizacji ogólnej liczby ruchomych części.

Natychmiastowa ochrona

Maszyna przeznaczona do pracy z maksymalną wydajnością wymaga niezawodnego systemu zabezpieczeń. Wszystkie najważniejsze elementy zespołu podającego w wielkogabarytowych prasach kostkujących KUHN wyposażone są w sprzęgła krzywkowe. System zabezpieczeń w trybie ciągłym (non-stop) i pozwala odblokować maszynę bez opuszczania kabiny ciągnika. Podbieracz, zespół podający INTEGRAL ROTOR i podajnik widłowy są zabezpieczone sprzęgłami typu krzywkowego, które w razie przeciążenia włączają się automatycznie. Następuje aktywacja wybranego sprzęgła i zatrzymanie pobierania materiału. System jest ponownie uruchamiany po zredukowaniu prędkości WOM przez operatora. Ważna zaleta tego typu sprzęgieł to możliwość pracy ze stałą prędkością bez przestojów wywołanych zablokowaniem maszyny.
Wszystkie główne komponenty wielkogabarytowych pras kostkujących KUHN są wyposażone w sprzęgła krzywkowe.

Inteligentna konstrukcja dla większej wygody uzytkownika

Konstrukcja prasy oferuje doskonałą dostępność do wnętrza maszyny, dzięi czemu pozwala na codzienną kontrolę oraz diagnostykę. Dla większego bezpieczeństwa kanał prasowania jest wyposażony w solidne schody i barierkę zabezpieczającą. Barierka zabezpieczająca może być łatwo składana w celu zmniejszenia wysokości maszyny podczas transportu. Ponadto, operator może korzystać z optymalnego komfortu dzięki zastosowaniu ciężkiego koła zamachowego, hydrauliki Load-sensing oraz systemu regulacji momentu obrotowego.

Układ hydrauliczny można łatwo przełączyć mechanicznie na pracę w trybie "open center", jeśli jest on używany w połączeniu z ciągnikiem bez układu hydraulicznego Load Sensing.

Wyposażenie

Produktywność na wyciągnięcie ręki<br/>Interfejsy użytkownika są kluczem do osiągnięcia produktywności, której oczekujesz od swojej maszyny KUHN. Opracowując nowe interfejsy użytkowników i monitory uważnie słuchamy użytkowników naszych maszyn. Celem jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i szybki dostęp do wszystkich ważnych ustawień. To zapewni Ci pełną kontrolę nad maszyną.

Prasa SB 890 podczas pracy

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wysokość beli (cm)
Szerokość beli (cm)
Długość beli (cm)
Szerokość podbieracza (cm)
Liczba rzędów palców podbieracza
Rolka osłony podbieracza
Zespół podający
Liczba noży
Minimalna długość cięcia (mm)
System zabezpieczenia noży
Zespół podający z komorą wstępną POWER DENSITY
Liczba uderzeń tłoka/min
Regulacja zagęszczenia beli
System wiązania
Czyszczenie aparatów wiążących
Automatyczny system smarowania
Uchwyty na zapasowy sznurek
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Napęd WOM (min-1)
Hydraulicznie sterowana noga podporowa
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość transportowa (cm)
Hamulce parkingowe
Prasa certyfikowana ISOBUS
Światła drogowe i oznakowanie ostrzegawcze
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
SB 890 OPTIFEED SB 890 OC OPTICUT
90 90
80 80
60-300 60-300
230 230
5 5
Seryjne Seryjne
INTEGRAL ROTOR
(z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
INTEGRAL ROTOR
(z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
- 15
- 45
Indywidualne mechaniczne Indywidualne mechaniczne
Seryjne (z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego) Seryjne (z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
46 46
3 siłowniki sterowane niezależnym układem hydraulicznym 3 siłowniki sterowane niezależnym układem hydraulicznym
4 podwójne aparaty wiążące 4 podwójne aparaty wiążące
Wentylatory czyszczące turbo o zwiększonej wydajności Wentylatory czyszczące turbo o zwiększonej wydajności
Seryjne Seryjne
30 szpul 30 szpul
77 (105) 88 (120)
1000 1000
Seryjne 1000
Max. 278 (w zależności od osi i rozmiaru kół) Max. 278 (w zależności od osi i rozmiaru kół)
Max. 326 Max. 326
Seryjne Seryjne
Seryjne Seryjne
Seryjne Seryjne
1 zawór jednokierunkowy i 1 zawór dwókierunkowy 1 zawór jednokierunkowy i 1 zawór dwókierunkowy

Media

Prasa SB 890 podczas pracy