Prasa KUHN SB 890, sylwetka maszyny

Idealnie okrągłe bele w każdych warunkach

Dzięki swojej budowie, prasa KUHN SB 890 pracuje znakomicie w każdych warunkach. Aparat podwójnego wiązania gwarantuje perfekcyjne wiązanie beli w każdych okolicznościach.

Znajdź najbliższego dealera

Wraz z serią pras SB, KUHN wprowadza nową generację wielkogabarytowych pras kostkujących. Zaprojektowane z myślą o osiągnięciu wysokiej wydajności i masy beli w połączeniu z doskonałą wygodą operatora, prasy zwiększają rentowność prasowania. Wytrzymały układ napędowy sprawia, że prasy sąniezwykle trwałe.

Prasa KUHN SB 890 to wyposażona w aparat podwójnego wiązania duża prasa kostkująca segmentu pras z kanałem prasowania 80 cm. Prasa wykorzystuje proste, lecz wydajne technologie, takie jak INTEGRAL ROTOR i POWER DENSITY, dzięki którym powstają twarde jak skała bele o perfekcyjnym kształcie. Prasa LSB 890 D jest przeznaczona do prasowania różnych materiałów, takich jak sianokiszonka, słoma, lucerna, słoma kukurydziana i liście trzciny cukrowej. Gdy wymagane jest cięcie materiału, stosowany jest system OMNICUTz 15 nożami i zintegrowanym systemem kasetowym ułatwiającym dostęp do noży. Dostępne są także modele bez opcji cięcia. Wszystkie główne elementy systemu podawania są zabezpieczone sprzęgłami krzywkowymi, zapewniającym maksymalne bezpieczeństwo i sprawność.
KUHN products visual

Korzyści dla użytkownika

Zwarte bele o jednakowym kształcie i wysokiej jakości

System komory wstępnego prasowania zapewnia stałe napełnienie materiałem i, w rezultacie, ciężkie bele o równych krawędziach.

POWER DENSITY - Rozwiązanie firmy KUHN

Jednakowy kształt bel to nie tylko aspekt estetyczny. Zwarte bele są odzwierciedleniem jakości w każdejformie. Bele prostopadłościenne łatwo się układa i przenosi. Są dużo bardziej stabilne podczas transportu niżbele o nierównych kształtach. Równe, prostopadłościenne bele sianokiszonki zawierają mniej powietrza, dzięki czemu jakość paszy jest wyższa!
System POWER DENSITY firmy KUHN z pojedynczym podajnikiem widłowym udowadnia, że dobrze opracowany system napełniania wstępnej komory prasowania może być prosty. Ten system napełniania komory wstępnej zapewnia równomierne napełnienie i, w rezultacie, ciężkie bele o równych krawędziach, niezależnie od stanu pokosu. Pojedynczy podajnik widłowy łączy w jednym mechanizmie dwie funkcje, eliminując zbędne komponenty i skomplikowanie, co oznacza również niższe koszty konserwacji.

POWER DENSITY - Jak to działa?

  1. System INTEGRAL ROTOR w aktywny sposób podaje materiał do komory wstępnego prasowania.
  2. Podajnik widłowy (zaznaczone na niebiesko) zapewnia aktywne napełnianie wstępnej komory prasowania.
  3. Podajnik widłowy formuje belę do momentu, aż płyta klinowa (zaznaczona na czerwono) zostanie odepchnięta z o0siłą
  4. Po odepchnięciu płyty klinowej następuje aktywowanie drugiej funkcji systemu podajnika widłowego. Podajnik widłowy wykonuje inny ruch, który powoduje opróżnienie komory wstępnej i przepchnięcie idealnie uformowanego materiału do komory głównej.
POWER DENSITY - Rozwiązanie KUHN

Komora prasowania.

Specjalnie zaprojektowana komora prasowania o długości 3,4 m prasy LSB 890 D zapewnia mnóstwo przestrzeni do formowania idealnych beli. Współdziałanie mocnych płyt przytrzymujących oraz klapy dociskowej o specjalnym kształcie, zapewnia bardzo energiczne zagęszczanie materiału i jednocześnie delikatne powiększanie beli. Tłok pracujący z częstotliwością 46 uderzeń na minutę wydajnie zagęszcza materiał. Tłok jest prowadzony na 4 dużychwalcach o średnicy 125 mm, co zapewnia mu maksymalną żywotność.
Specjalnie zaprojektowana komora prasowania o długości 3,4 m pras LSB zapewnia mnóstwo przestrzeni do formowania idealnych beli.

Aparat podwójnego wiązania.

Prasa SB 890 jest wyposażona w aparat podwójnego wiązania. Dzięki elektronicznej kontroli wiązania kierowca otrzymuje cały czas dokładne informacje dotyczące naprężenia sznurka i jest powiadamiany o wszelkich problemach. Przebieg procesu wiązania może być monitorowany bezpośrednio z kabiny ciągnika.

Podczas prasowania materiału sznurek jest doprowadzany do beli jednocześnie z góry (niebieski) i z dołu (czerwony). Ponieważ sznurek nie ślizga się wokół beli nie jest na naprężany podczas formowania beli.
Krok 1: Kiedy bela osiągnie żądaną długość, uruchamiane są igły (zaznaczone na szaro), które przemieszczają się w górę w kierunku aparatu wiążącego i rozpoczynają cykl wiązania. Na tym pierwszym etapie bela zostaje związana pierwszym supłem.
Krok 2: Po zawiązaniu pierwszego supła na beli, drugi supeł ponownie łączy górny i dolny sznurek, a maszyna jest gotowa do formowania następnej beli.
Wszystkie modele z aparatem podwójnego wiązania są wyposażone w 2 wentylatory czyszczące z napędem hydraulicznym. Silne wentylatory gwarantują dobre oczyszczanie aparatu wiążącego i jego optymalne działanie.
Schemat systemu podwójnego wiązania

Optymalne pobieranie materiału według potrzeb dotyczących wydajności.

Przy szerokości roboczej podbieracza wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu.

Optymalne pobieranie materiału.

Podbieracz zastosowany w prasach został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny. Przy szerokości roboczej wynoszącej 230 cm prasa jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu i nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Aby dopasować maszynę do swoich pól, masz wybór pomiędzy kołami podbieracza sztywnymi i skrętnymi. Skrętne koła podbieracza są półpneumatyczne i dlatego idealnie nadają się do pracy w trudnym terenie i na kamienistych glebach. Lepsze dopasowanie do warunków pracy umożliwiają dwie opcje systemu pobierania materiału, oferowane w prasach LSB 1270. Wybierz jeden z naszych opatentowanych systemów INTEGRAL ROTORS - z rotorem OPTIFEED bez noży lub z rotorem OMNICUT z 15 nożami.

Technologia INTEGRAL ROTOR

Wszystkie prasy KUHN LSB, w wersji z obcinaczem lub bez, są wyposażone w system INTEGRAL ROTOR. Ten prosty, niewymagający konserwacji system podający zapewnia równomierne podawanie materiału niezależnie od jego stanu. Mała odległość pomiędzy podbieraczem a rotorem gwarantuje wyjątkowo wydajny przepływ materiału. Wymuszone podawanie materiału z podbieracza do komory prasowania pozwala na pracę z większą prędkością, co w efekcie prowadzi do zwiększenia wydajności roboczej przy ograniczonych stratach roślin.
Zęby rotora wykonane są z płyt trudnościeralnych Hardox®. Stal Hardox odznacza się niezwykle wysoką twardością i wytrzymałością, co przekłada się na minimalne zużycie zębów rotora.
Wszystkie prasy KUHN, w wersji z rozdrabniaczem i bez, są wyposażone w system INTEGRAL ROTOR.

Bez rozdrabniacza: rotor OPTIFEED

Rotor OPTIFEED o średnicy 48 cm, w którym noże - wprodukowane ze stali Hradox® - i ślimaki boczne są umieszczone na jednym wałku, pomaga w równym rozprowadzaniu materiału i uzyskiwaniu za każdym razem takiej samej beli. Gdy cięcie materiały nie jest wymagane, system OPTIFEED zapewnia kontrolowany i stały przepływ materiału do komory wstępnej. Rotor pozwala na uzyskanie dodatkowego poziomu ochrony maszyny.
Rotor OPTIFEED o średnicy 48 cm, w którym noże i ślimaki boczne są umieszczone na jednym wałku.

Cięcie: rotor OMNICUT z 15 nożami (OC 15)

Rotor OMNICUT z 15 nożami (OC 15) zapewnia długość cięcia wynoszącą 45 mm. Opatentowany przez firmę KUHN kształt noży rotora zapewnia niskie zapotrzebowanie na moc i perfekcyjną jakość cięcia. Indywidualnie zabezpieczane przez przeciążeniem za pomocą sprężyny noże mogą być łatwo wymieniane dzięki standardowemu, zintegrowanemu systemowi kasetowemu.
Rotor OMNICUT z 23 nożami (OC 23) zapewnia długość cięcia wynoszącą 45 mm.

Wytrzymały układ napędowy i maksymalna ochrona.

Przekładnie i wały zapewniają idealną synchronizację maszyny z łatwą konserwacją.

Wytrzymały układ przeniesienia napędu

Maksymalna wydajność z wysoce bezpiecznym systemem poboru. W prasach wykorzystywany jest zsynchronizowany układ, wskład ktrórego wchodzą przekładnia oraz układ przeniesienia napędu. Wytrzymały układ przeniesienia posiada samoczynnie resetujące się sprzęgła krzywkowe. Ich zaletą jest możliwość wykorzystania maszyny z maksymalną wydajnością bez obaw o czasochłonną wymianę śrub. Budowa układu przeniesienia napędu jest prosta i jasna, co umożliwia łatwe serwisowanie i konserwację przy jednoczesnej minimalizacji ogólnej liczby ruchomych części.

Wyposażenie

Produktywność na wyciągnięcie ręki<br/>Interfejsy użytkownika są kluczem do osiągnięcia produktywności, której oczekujesz od swojej maszyny KUHN. Opracowując nowe interfejsy użytkowników i monitory uważnie słuchamy użytkowników naszych maszyn. Celem jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i szybki dostęp do wszystkich ważnych ustawień. To zapewni Ci pełną kontrolę nad maszyną.

KUHN products visual

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wysokość beli (cm)
Szerokość beli (cm)
Długość beli (cm)
Szerokość podbieracza (cm)
Liczba rzędów palców podbieracza
Rolka osłony podbieracza
Zespół podający
Liczba noży
Minimalna długość cięcia (mm)
System zabezpieczenia noży
Zespół podający z komorą wstępną POWER DENSITY
Liczba uderzeń tłoka/min
Regulacja zagęszczenia beli
System wiązania
Czyszczenie aparatów wiążących
Automatyczny system smarowania
Uchwyty na zapasowy sznurek
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Napęd WOM (min-1)
Hydraulicznie sterowana noga podporowa
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość transportowa (cm)
Długość transportowa (cm)
Hamulce parkingowe
Prasa certyfikowana ISOBUS
Światła drogowe i oznakowanie ostrzegawcze
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Masa (kg)
SB 890 OPTIFEED
90
80
60-300
230
5
Seryjne
INTEGRAL ROTOR
(z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
-
-
Indywidualne mechaniczne
Seryjne (z automatycznym sprzęgłem przeciążeniowym typu krzywkowego)
46
3 siłowniki sterowane niezależnym układem hydraulicznym
4 podwójne aparaty wiążące
Wentylatory czyszczące turbo o zwiększonej wydajności
Seryjne
30 szpul
77 (105)
1000
Seryjne
Max. 278 (w zależności od osi i rozmiaru kół)
Max. 326
800
Seryjne
Seryjne
Seryjne
1 zawór jednokierunkowy i 1 zawór dwókierunkowy
≥ 8.600

Media