i-BIO+

Sylwetka prasoowijarki do beli okrągłych KUHN i-BIO+.

Inteligentne prasowanie i owijanie w jednym przejeździe

Prasoowijarka KUHN i-BIO+ jest ultrakompaktową i lekką uniwersalną prasoowijarką. Dzięki małemu ciężarowi i znakomitej zwrotności, prasoowijarka KUHN i-BIO+ oferuje znakomitą wydajność w terenie górzystym oraz na małych lub podmokłych polach, z wąskimi wjazdami, do których ograniczają wąskie bramy.

Znajdź najbliższego dealera

Dzięki unikatowej budowie prasoowijarka KUHN i-BIO+, wyposażona w zintegrowaną owijarkę, pozwala na realizację dwóch procesów przez jedną maszynę. Ta kompaktowa i lekka maszyna waży jedynie 3700 kg. Dzięki małemu ciężarowi i znakomitej zwrotności, prasoowijarka KUHN i-BIO+ oferuje znakomitą wydajność w terenie górzystym oraz na małych lub podmokłych polach, z wąskimi wjazdami, do których ograniczają wąskie bramy.
Prasoowijarka i-BIO+ wyposażona jest w system owijania folią TWIN-REEL oraz system INTELLIWRAP. System owijania folią TWIN-REEL maksymalizuje jakość sianokiszonki i oferuje dodatkowe zalety związane z kosztami, recyklingiem, łatwością pracy i przechowywania. System INTELLIWRAP zapewnia lepsze możliwości zarządzania i kontroli procesu owijania dzięki stałemu monitorowania tego procesu.

Prasoowijarka KUHN i-BIO+ jest zgodna z systemem ISOBUS i zapewniając szereg funkcji kontrolowanych z kabiny ciągnika, tworzy bardziej ergonomiczne i bezstresowe środowisko pracy.
Prasoowijarka do beli okrągłych KUHN i-BIO+ podczas pracy.

Korzyści dla użytkownika

Optymalne pobieranie materiału według potrzeb dotyczących wydajności.

Szeroki podbieracz krzywkowy o szerokości 230 cm ze standardowym walcem do materiału.

Optymalne pobieranie materiału.

Podbieracz krzywkowy zastosowany w maszynach i-BIO+ został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny.

Przy szerokości roboczej wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu i nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Proste zęby podbieracza sprawiają, że podawany materiał nie przywiera i nie owija się. Bezkrzywkowe specjalnie ukształtowane prowadnice materiału zapewnią wydajne i delikatne zbieranie materiału. Krzywki podbieracza ściągają zęby prosto do dołu, gdy znajdują się one w pozycji skrajnie z tyłu, co pozwala na uniknięcie owijania się materiału na zębach. Podbieracz o takiej budowie jest obecnie jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem hybrydowym. Podbieracz osadzony jest wahliwie w ramie oraz opcjonalne ruchome koła, które umożliwiają kopiowanie terenu przez podbieracz.

Wybierz jeden z naszych systemów INTEGRAL ROTORS - z rotorem OPTICUT z 14 lub 23 nożami.Wybierz jeden z naszych systemów INTEGRAL ROTORS - z rotorem OPTICUT z 14 lub 23 nożami.

Technologia INTEGRAL ROTOR

Maszyny i-BIO+ są dostępne z systemem INTEGRAL ROTOR. Ten prosty, niewymagający konserwacji system podawania gwarantuje nadzwyczajną wydajność w każdych warunkach. Bliska odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania. Konstrukcja tego specjalnego, wymuszonego systemu podawania, pozwala na zwiększenie prędkości jazdy i zapewnia wyższą wydajność roboczą przy ograniczonych stratach materiału.
System INTEGRAL ROTOR wyposażony jest w zęby rotora wykonane z płyt trudnościeralnych Hardox®. Stal Hardox odznacza się niezwykle wysoką twardością i wytrzymałością, co przekłada się na minimalne zużycie zębów rotora. Większa trwałość zębów rotora oznacza oszczędność czasu i pieniędzy dla operatora.
Mała odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza##NewLine##gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania.

Rotory OPTICUT

Rotory tnące KUHN OPTICUT (OC) zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić nieograniczoną wydajność podawania i znakomitą jakość cięcia. Pasza jest prowadzona i dociskana do noży na samym początku procesu, co zapewnia większą płynność podawania i wydajność cięcia materiału przy minimalnym zapotrzebowaniu na moc, a także zapobiega niepożądanym zatorom. .

OPTICUT 14
System INTEGRAL ROTOR, z 14-nożowym zespołem tnącym OPTICUT, został zaprojektowany tak, aby zapewnić równomierne podawanie materiału do prasy i uzyskać najwyższą wydajność roboczą.Teoretyczna długość cięcia 14-nożowego systemu OPTICUT wynosi 70 mm. Każdy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem wskutek kontaktu z ciałami obcymi.

OPTICUT 23
Mocnymi stronami systemu INTEGRAL ROTOR z 23-nożowym zespołem tnącym OPTICUT jest intensywne cięcie i system mechanicznego zabezpieczenia. Teoretyczna długość cięcia 23-nożowego systemu OPTICUT wynosi 45 mm. Każdy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem na wypadek kontaktu z ciałem obcym. Dzięki opcji GROUP SELECTION operator może wybrać ile noży chce używać: 0, 7, 11, 12 lub 23. GROUP SELECTION dodatkowo ułatwia wymianę noży i zwiększa komfort pracy operatora.
Rotory obcinające OC, z opatentowanymi eliptycznymi nożami

DROPFLOOR & Rozłączanie rotora

W przypadku zablokowania rotora podłoga i noże mogą być hydraulicznie opuszczane z kabiny ciągnika. Po usunięciu zablokowania łatwo wracają do położenia roboczego.
Dodatkowe zabezpieczenie rotora w wyjątkowych przypadkach stanowi standardowe sprzęgło odłączające
rotor. Zarówno odłączanie rotora, jak i technologia DROPFLOOR zapewniają błyskawiczne usuwanie zablokowanego materiału i pozwalają na szybkie wznowienie pracy.
Hydrauliczne odłączanie napędu rotora

Mocno zbite okrągłe bele o jednakowym kształcie.

Prasoowijarka i-BIO+ z doskonałą, mocną, okrągłą belą w komorze prasowania

Tworząc perfekcyjną belę.

Jednakowy kształt bel to nie tylko aspekt estetyczny. Idealne, zwarte okrągłe bele zawierają mniej powietrza, dzięki czemu jakość paszy jest wyższa!

Efektywne formowanie beli

Aby uformować zbierany materiał w mocno zagęszczone bele o jednakowych wymiarach, proces prasowania musi być jak najbardziej wydajny i jednocześnie delikatny dla paszy. Komora prasowania w modelu i-BIO+ składa się z 18 walców o profilu POWERTRACK zapewniających płynne obracanie beli. Sześć dolnych walców prasy tworzy idealny stół do owijania, który jest w pełni bezpieczny dla folii. Wbudowane w komorę płyty ze stali nierdzewnej zmniejszają tarcie i zapewniają znaczne ograniczenie_zapotrzebowania na moc. System ciągłego smarowania łańcucha BEKA-MAX pozwala na indywidualną regulację ilości oleju smarującego na każdy łańcuch. Wytrzymałe i szerokie szczotki smarujące zainstalowane na łańcuchach zapewniają perfekcyjne smarowanie
Walce o profilu POWERTRACK zapewniające niezawodne obracanie beli.

Znakomite owijanie & wiązanie

Bela owijana dwiema szpulami standardowej folii rozciągliwej o szerokości 740 mm

System napinania folii KUHN TWIN-REEL

Opatentowany przez KUHN system wiązania folią wykorzystuje dwie rolki folii 750 mm. Eliminuje to konieczność stosowania specjalnej szerokiej folii, co upraszcza zarządzanie zapasami. Wiązanie folią poprawia jakość kiszonki, kształt beli, stabilność i otwieranie beli.

Używanie zwykłej folii pozwala na zastosowanie znacznie wyższego współczynnika rozciągania wstępnego w porównaniu z konwencjonalnymi systemami do wiązania szerokimi foliami. Zmniejsza to koszty wiązania folią o 37%. Naciągnięta folia, z klejem pomiędzy warstwami, może przyjmować uszkodzenia bez ryzyka rozerwania beli lub przesunięcia się folii podczas owijania bel.

System KUHN TWIN-reel wydłuża czas do kolejnej wymiany folii o 30%. Rolkę folii można wymienić bez podnoszenia i wkładania ciężkich rolek szerokiej folii od góry maszyny. Przełączanie pomiędzy owijaniem folią i siatką jest łatwe i nie wymaga wyciągania z maszyny ani rolek siatki, ani folii.

Znakomite prowadzenie siatki

System wiązania siatką z technologią aktywnego rozciągania nadaje beli zwarty kształt i zapewnia niezmiennie wysokie naprężenie podczas całego cyklu wiązania. Siatka jest podawana do przedniej części komory prasowania, co zapewnia równomierne rozpoczęcia formowania. Druga rolka gwarantuje, że siatka nie skończy się nawet podczas długiego dnia roboczego. Rolkę z siatką można łatwo i bezpiecznie wymienić stojąc bezpiecznie na ziemi.

Innowacyjna konstrukcja KUHN zapewnia stałe naprężenie siatki podczas całego procesu wiązania. System pracuje z prędkością równą 93% prędkości obrotowej beli, dzięki czemu siatka jest automatycznie naprężana bez ryzyka zerwania. Wstępne naprężenie siatki pozwala na uzyskanie beli, które zachowują swoją zwartość. Siatka jest rozprowadzana również na krawędziach beli zapobiegając powstawaniu pęcherzy powietrza, co przekłada się na jeszcze wyższą jakość paszy.
Technologia aktywnego rozciągania zapewnia odpowiednią twardość i kształt beli przy równomiernym naciągnięciu siatki.

System INTELLIWRAP

Firma KUHN była i jest pionierem technologii owijania i prasowania. Najnowszym wynikiem tego wizjonerskiego podejścia jest rewolucyjna technika owijania o nazwie INTELLIWRAP. Technologia ta wykorzystuje zaawansowane układy elektroniczne i systemy hydrauliczne do monitorowania procesu owijania i w sposób ciągły kontroluje nakładanie folii, zapewniając pełną elastyczność.

Dla zapewnienia najlepszej ochrony i zakiszania wartościowej paszy, w procesie kluczowe znaczenie ma owinięcie beli. Liczbę warstw folii (4, 5, 6, 7, 8, 9...) można łatwo dostosować w zależności od preferencji, stanu rośli oraz okresów przechowywania.
System INTELLIWRAP monitoruje proces owijania oraz stale kontroluje nakładanie poszczególnych warstw folii

Szybkie owijanie

Po uniesieniu górnej części komory prasowania, bela jest gotowa do natychmiastowego owinięcia. Przenoszenie beli nie jest konieczne. Za stół owijarki służy dolna cześć komory prasowania. Unikatowy pierścień owijający zastosowany w maszynie i-BIO+ wyposażony jest w dwa adaptery folii, które obracają się wokół beli z bardzo dużą prędkością (do 50 obr./min).Owinięcie beli 6 warstwami folii zajmuje tylko 18 sekund. Zawory proporcjonalne zapewniają płynne przyspieszanie i zwalnianie owijania, nie powodując uszkodzeń folii. Po zakończeniu owijania następuje delikatne wyładowanie beli z maszyny.
Pierścień owijacza z dwoma zintegrowanymi napinaczami wstępnymi.

Napinacze wstępne

Opatentowane napinacze wstępne pozwalają na zastosowanie dwóch szpuli folii o szerokości 750 mm i zapewniają równe dla całej szpuli rozciągnięcie wstępne folii wynoszące 70%. Stożkowe zakończenia utrzymują optymalną szerokość folii i ograniczają jej zrywanie. Aluminiowa konstrukcja pomaga unikać przywierania kleju z folii. Pochylane adaptery folii ułatwiają montaż folii na wygodnej dla operatora wysokości.
Obrotowe napinacze wstępne ułatwiają ładowanie folii na wygodnej dla operatora wysokości.

Wyposażenie

Produktywność na wyciągnięcie ręki: interfejsy użytkownika są kluczem do osiągnięcia produktywności, której oczekujesz od swojej maszyny KUHN. Opracowując nowe interfejsy użytkowników i monitory uważnie słuchamy użytkowników naszych maszyn. Celem jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i szybki dostęp do wszystkich ważnych ustawień. To zapewni Ci pełną kontrolę nad maszyną.

Prasoowijarka IBIO+ rozpoczyna owijanie beli folią w komorze prasowania

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wymiary komory prasowania (szerokość x średnica) (cm)
Komora prasowania
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość transportowa (cm)
Długość transportowa (cm)
Element wypełniający przestrzeń między walcami
Automatyczne smarowanie łańcuchów
Szerokość podbieracza (cm)
Liczba rzędów palców podbieracza
Rolka osłony podbieracza
Opuszczana podłoga podbieracza DROPFLOOR
Niezależny wybór noży / opuszczanie podłogi
Teoretyczna długość cięcia (mm)
System zabezpieczenia noży
Wyłączanie walców
Uchwyt na zapasowe rolki siatki
Uchwyt na zapasowe rolki folii
Prasa certyfikowana ISOBUS
System owijania folią
Oś tandemowa
Stół obrotowy
Rolki przytrzymujące belę
System redukcji prędkości obrotowej stołu o 1/2 umożliwiający owijanie beli 1 rolką folii
Automatyczne zatrzymanie pracy w przypadku końca/zerwania folii (sygnał radiowy)
Wstępne naprężenie folii
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Wymagania dla wydatku i ciśnienia oleju
Rolka osłony podbieracza
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM (KM)
Napęd WOM (min-1)
Światła drogowe
Dyszel
Masa (kg)
I-BIO+
122 x 125
18 walców POWER TRACK
275 
(280 z kołami 560/45-22.5,
298 z kołami 650/40-22.5)
225 (270 z systemem owijania siatką i folią)
450
Opcja
Seryjnie (automatyczna olejarka BEKA-MAX)
230
5
Seryjnie
Seryjnie,
GROUP SELECTION dla OC 14: 0/4/7/7/14
GROUP SELECTION dla OC 23: 0/7/11/12/23
Za pośrednictwem terminala sterującego w kabinie ciągnika
OC 14: ≥ 70
OC 23: ≥ 45
Indywidualne sprężynowe
Manualne (hydrauliczne jako opcja)
1 szt. jako opcja tylko dla wiązania siatką
Seryjnie schowek na maks. 6 rolek
Seryjnie
Szybkoobrotowy pierścień z 2 napinaczami folii 750 mm
Seryjnie
Wbudowany w komorę prasowania
3
Seryjnie
Opcja
Seryjnie 70% (60% jako opcja)
1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem 3/4
35 l/min przy 180 bar
Seryjnie
80 (109)
540
Seryjnie
Seryjnie z regulacją wysokości, możliwość górnego lub dolnego podczepienia
OC 14: ≥ 3.700
OC 23: ≥ 3.800

Media

Dostępne aplikacje: i-BIO+

Film, Net & Twine Calculators Screenshot

Kalkulator folii, siatki i sznurka

Planowanie oraz ogólna kalkulacja kosztów to elemenety niezbędne w procesie owijania beli. Kalkulatory folii, siatki i sznurka pozwalają na oszacowanie rocznego zapotrzebowania na materiały do zbioru paszy i słomy.
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play