FBP 3135

Sylwetka prasoowijarki stałokomorowej KUHN FBP 3135 BalePack

Ochrona wysokiej jakości beli po najmniejszym koszcie

Prasa stałokomorowa KUHN FBP 3135 BalePack to maszyna zaprojektowana do pracy w najtrudniejszych warunkach. Dzięki unikatowej konstrukcji oraz opcjom maszyna ta zwiększy opłacalność działalności w obszarze prasowania.

Znajdź najbliższego dealera

Dwie technologie KUHN połączone w jednej stałokomorowej prasie FBP 3135 BalePack. Maszyna, łącząca prasę i owijarkę, zaczyna się od standardowej stałokomorowej prasy FB 3135 z rotorem OPTICUT INTEGRAL ROTOR i łączy ją z innowacyjnym systemem owijania.
.Prasoowijarka KUHN FBP 3135 oferuje wysokiej jakości bele po najniższych kosztach. Zużycie folii zostało zmniejszone o 30% dzięki unikatowemu, opatentowanemu przez firmę KUHN systemowi owijania folią TWIN-Reel. Perfekcyjne uszczelnienie beli umożliwiające zachowanie wysokiej jakości paszy podczas przechowywania osiągane jest dzięki połączeniu owijania folią oraz technologii owijania 3D i INTELLIWRAP. Przeprojektowana komora prasowania składa się z 18 walców POWERTRACK, zapewniających wyjątkowo duże zagęszczenie i niezawodne obracanie beli formowanych ze wszystkich materiałów.
Komfort operatora i maksymalna kontrola procesu gwarantowane są dzięki zgodnemu z systemem ISOBUS sterownikowi wyposażonemu w interfejs użytkownika PROCESS VIEW.
Prasoowijarka FBP 3135 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Optymalne pobieranie materiału według potrzeb dotyczących wydajności.

Szeroki podbieracz krzywkowy o szerokości 230 cm ze standardowym walcem do materiału.

Optymalne pobieranie materiału.

Podbieracz krzywkowy zastosowany w maszynach serii FB 3100 został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny. Przy szerokości roboczej wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu i nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Proste zęby podbieracza sprawiają, że podawany materiał nie przywiera i nie owija się. Specjalnie ukształtowane prowadnice materiału zapewnią wydajne i delikatne zbieranie materiału. Krzywki podbieracza ściągają zęby prosto do dołu, gdy znajdują się one w pozycji skrajnie z tyłu, co pozwala na uniknięcie owijania się materiału na zębach. Podbieracz o takiej budowie jest obecnie jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem hybrydowym. Podbieracz osadzony jest wahliwie w ramie oraz opcjonalne ruchome koła, które umożliwiają kopiowanie terenu przez podbieracz.

Wybierz jeden z naszych systemów INTEGRAL ROTORS - z rotorem OPTICUT z 14 lub 23 nożami.Wybierz jeden z naszych systemów INTEGRAL ROTORS - z rotorem OPTICUT z 14 lub 23 nożami.

Technologia INTEGRAL ROTOR

Ten prosty, bezobsługowy zespół podający gwarantuje wysoką wydajność roboczą w każdych warunkach. Niewielka odległość między rotorem a palcami podbieracza zapewnia płynne podawanie materiału. Konstrukcja tego wymuszonego systemu podawania pozwala zwiększyć prędkość jazdy i podnieść wydajność roboczą, jednocześnie ograniczając straty w plonach. Rotor INTEGRAL jest wyposażony w zęby wykonane z blachy trudnościeralnej Hardox®. Hardox® łączy w sobie ekstremalną twardość i wytrzymałość w celu ograniczenia zużycia zębów rotora. Większa trwałość zębów rotora oznacza oszczędność czasu i pieniędzy dla operatora.
Mała odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza##NewLine##gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania.

Rotory OPTICUT

Rotory z zespołem tnącym KUHN OPTICUT (OC) zostały zaprojektowane pod kątem nieograniczonej wydajności podawania i najwyższej jakości cięcia. Rotory z zespołem tnącym OC wyposażone w zęby o eliptycznych kształtach są uznawane przez użytkowników za jeden z najlepszych systemów docinających na rynku. Pasza jest prowadzona i dociskana do noży na samym początku procesu, co zapewnia większą płynność podawania i wydajność cięcia materiału przy minimalnym zapotrzebowaniu na moc, a także zapobiega niepożądanym zatorom.

OPTICUT 14

System INTEGRAL ROTOR, z 14-nożowym zespołem tnącym OPTICUT, został zaprojektowany tak, aby zapewnić równomierne podawanie materiału do prasy i uzyskać najwyższą wydajność roboczą. Teoretyczna długość cięcia 14-nożowego systemu OPTICUT wynosi 70 mm. Każdy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem na wypadek kontaktu z ciałem obcym.
Rotory obcinające OC, z opatentowanymi eliptycznymi nożami

DROPFLOOR & Rozłączanie rotora

W przypadku zablokowania rotora podłoga i noże mogą być hydraulicznie opuszczane z kabiny ciągnika. Po usunięciu zablokowania łatwo wracają do położenia roboczego.
Dodatkowe zabezpieczenie rotora w wyjątkowych przypadkach stanowi standardowe sprzęgło odłączające
rotor. Zarówno odłączanie rotora, jak i technologia DROPFLOOR zapewniają błyskawiczne usuwanie zablokowanego materiału i pozwalają na szybkie wznowienie pracy.
Zarówno funkcja rozłączania rotora, jak i technologia DROPFLOOR zapewniają szybkie usuwanie zablokowań materiału.

Automatyczny system odblokowywania rotora

Sprzęgło chroniące przed przeciążeniem prasy jest aktywowane w przypadku zablokowania kanału wlotowego przez pobierany materiał. Funkcja DROPFLOOR automatycznie opuszcza podłogę, a noże są cofane. Informacja o wykonywanych działaniach jest wyświetlana na wyświetlaczu operatora. Po ponownym włączeniu WOM rotor uruchamia się i przeprowadza materiał bez problemów do komory prasowania. Podłoga i noże automatycznie wracają do położenia roboczego.
Pozycje noży i opuszczanej podłogi podczas automatycznego odblokowywania.

Mocno zbite okrągłe bele o jednakowym kształcie.

Idealne, zwarte, okrągłe bele to mniej powietrza w beli.

Tworząc perfekcyjną belę.

Jednakowy kształt bel to nie tylko aspekt estetyczny. Idealne, zwarte okrągłe bele zawierają mniej powietrza, dzięki czemu jakość paszy jest wyższa!

Szybkie, perfekcyjne formowanie beli

Przeprojektowane serce prasy stanowi komora prasowania zbudowana z 18 walców POWER TRACK. Nowe walce POWERTRACK o symetrycznym profilu zapewniają wyjątkowo mocne zagęszczenie materiału i płynne obracanie beli w każdych warunkach roboczych. Wszystkie walce są wykonane z wysokogatunkowej walcowanej stali o grubości 3,20 mm i spawane laserowo z tylko jednej strony, co zapewnia optymalną trwałość. Dodatkowo, minimalna odległość między walcami ogranicza straty materiału.

W najbardziej obciążonych punktach napędu walców maszyna została wyposażona w dwurzędowe łożyska walcowe o średnicy 50 mm, gwarantujące prawidłowe formowanie bel w najtrudniejszych warunkach roboczych. Wszystkie łożyska są smarowane centralnie za pomocą portów smarujących, a maszyny są standardowo wyposażone w system automatycznego smarowania łożysk BEKA-MAX. Walce są wyposażone w specjalne wygarniacze, które trzymają materiał roślinny z dala od łożysk.

Dla zapewnienia optymalnej trwałości, prasy FBP są standardowo wyposażone w system automatycznego smarowania łańcucha i system automatycznego smarowania łożysk. System ciągłego smarowania łańcucha BEKA-MAX pozwala na indywidualną regulację ilości oleju smarującego na każdy łańcuch. Wytrzymałe i szerokie szczotki smarujące zainstalowane na łańcuchach zapewniają perfekcyjne smarowanie. System automatycznego smarowania łożysk BEKA-MAX skraca czas wykonywania codziennych prac konserwacyjnych. Łożyska walcowe są smarowane odpowiednią ilością smaru przy każdym otwarciu klapy tylnej.
18 walców o profilu POWERTRACK zapewnia niezawodne obracanie beli.

Szybkie wykrywanie otwarcia klapy tylnej

Mocne siłowniki hydrauliczne klapy tylnej przytrzymują klapę w pozycji zamkniętej i zapewniają stały rozmiar beli przy jej maksymalnym zagęszczeniu. Cylindry te połączone z zamkami hydraulicznymi i zapobiegają przeciążeniu prasy (POWER LOCK). Bardzo czułe czujniki klapy tylnej rozpoczynają monitorowanie formowania beli po osiągnięciu 80% rozmiaru beli. Wskaźnik formowania beli informuje operatora o przebiegu procesu formowania. Dodatkowo, w przypadku pras FB 3135 i prasoowijarki FBP 3135 możliwe jest prowadzenie prasy odpowiednio do wskazań dotyczących wypełnienia komory prasowania, wyświetlanych na panelu sterującym, co zwiększa komfort pracy operatora. Rezultatem są bele o optymalnym kształcie i zagęszczeniu. Klapa tylna otwiera się i zamyka w czasie ≥ 4,5 sekundy (co odpowiada przepływowi oleju wynoszącemu 60 l/min.) dzięki stabilnej budowie osadzonej na zawiasach rurowych.
Czujnik wykrywający położenie klapy tylnej.

Szybkie i niezawodne przenoszenie beli

Aby zminimalizować przestoje i zwiększyć wydajność do maksimum konieczne jest szybkie przenoszenie bel. Boczne płyty prowadzące gwarantują błyskawiczne i bezpieczne przenoszenie beli, nawet podczas pracy na stromych lub pochyłych zboczach. Stół owijarki wyposażony w 4 boczne rolki stożkowe i 4 bezkońcowe pasy, opasa 2 poziome rolki, zapewniając doskonałą przyczepność beli, płynne obracanie i dokładne nakładanie warstw folii, niezależnie od kształtu beli. Udoskonalony system dwóch ramion podających przyspiesza przenoszenie bel nawet o 30%.
Ulepszony podajnik z podwójnymi widłami zapewnia szybkie i niezawodne przenoszenie beli.

Znakomite owijanie & wiązanie

Bela owijana dwiema szpulami standardowej folii rozciągliwej o szerokości 740 mm

System napinania folią KUHN TWIN-REEL

Opatentowany przez KUHN system wiązania folią wykorzystuje dwie rolki folii 750 mm. Eliminuje to konieczność stosowania specjalnej szerokiej folii, co upraszcza zarządzanie zapasami. Wiązanie folią poprawia jakość kiszonki, kształt beli, stabilność i otwieranie beli.

Używanie zwykłej folii pozwala na zastosowanie znacznie wyższego współczynnika rozciągania wstępnego w porównaniu z konwencjonalnymi systemami do wiązania szerokimi foliami. Zmniejsza to koszty wiązania folią o 37%. Naciągnięta folia, z klejem pomiędzy warstwami, może przyjmować uszkodzenia bez ryzyka rozerwania beli lub przesunięcia się folii podczas owijania bel.

System KUHN TWIN-reel wydłuża czas do kolejnej wymiany folii o 30%. Dzięki ograniczonej wadze jednej rolki (nie więcej niż 27 kg), są łatwe w montażu. To, w połączeniu z niską wysokością podnoszenia i przyjaznym dla użytkownika systemem rolek folii, sprawia, że wymiana rolek folii jest łatwa.

Systemy wiązania folią i siatką to dwa oddzielne systemy, które umożliwiają operatorowi niezależne pobieranie przenoszenie folii lub siatki. Można łatwo przełączać się między owijaniem folią a siatką i odwrotnie, bez konieczności wyjmowania z maszyny siatki i rolek folii.

Pewne rozpoczęcie cyklu wiązania

Początkowe wąskie pasy folii gwarantują niezawodne rozpoczęcie wiązania i bezpieczny przebieg całego cyklu, co minimalizuje przestoje. Niezależnie od tego, czy jest wilgotno, czy pracujemy na pagórkowatym terenie, rozpoczęcie cyklu wiązania jest zagwarantowane. Dwa wąskie pasy folii zapewniają rozprowadzenie materiału wiążącego na górnej części beli. Nie jest konieczne podawanie w tym momencie dodatkowego materiału w komorze prasowania.

Po wciągnięciu do środka w postaci wąskiego pasa, folia jest szybko rozciągana na pełną szerokość beli. Kolejne oszczędności folii w porównaniu do konwencjonalnego systemu wiązania z wykorzystaniem szerokiej folii!
Początkowe pasmo folii gwarantuje niezawodne rozpoczęcie wiązania i bezpieczny przebieg całego cyklu niezależnie od sytuacji

System INTELLIWRAP

Opracowane przez firmę KUHN owijanie 3D to innowacyjna technika pokrywania okrągłych bel folią. System ten rozprowadza folię bardziej równomierne i wydajnie na całej powierzchni beli. Owijanie 3D rozpoczyna się od nałożenia warstwy folii tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna: na wrażliwych na uszkodzenia bokach beli. Pokrycie folią cylindrycznej powierzchni beli powoduje usunięcie większej ilość powietrza i umożliwia zachowanie kształtu dłużej podczas magazynowania.
Zastosowanie technologii INTELLIWRAP i owijania 3D zapewnia ciasno owinięte bele o odpowiednim kształcie i zachowanie jakości sianokiszonki podczas długiego przechowywania.
Podczas owijania cylindrycznej powierzchni beli spod folii zostaje usunięte więcej powietrza

System INTELLIWRAP

Opracowane przez firmę KUHN owijanie 3D to innowacyjna technika pokrywania okrągłych bel folią. System INTELLIWRAP wykorzystuje zaawansowaną elektronikę i hydraulikę do monitorowania procesu owijania i stale kontroluje nakładanie poszczególnych warstw folii, zapewniając dużą elastyczność pracy.. <br/>Owinięcie beli ma kluczowe znaczenie w całym procesie, ponieważ jest niezbędne dla jak najlepszej konserwacji i fermentacji wartościowych upraw. W zależności od indywidualnych preferencji, warunków uprawy i okresów przechowywania, ilość warstw folii (4, 5, 6, 7, 8, 9 itd.) może być łatwo regulowana.
Podczas owijania cylindrycznej powierzchni beli spod folii zostaje usunięte więcej powietrza

Owijanie 3D

Opracowane przez firmę KUHN owijanie 3D to innowacyjna technika nakładania folii na okrągłe bele. System zapewnia bardziej równomierne i wydajne rozprowadzenie folii na całej powierzchni beli. Owijanie 3D rozpoczyna się od nałożenia warstwy folii tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna: na wrażliwych na uszkodzenia krawędziach beli Podczas owijania cylindrycznej powierzchni beli spod folii zostaje usunięte więcej powietrza, dzięki czemu bela zachowuje swój kształt nawet po długim czasie magazynowania.<br/><br/>Zastosowanie systemu INTELLIWRAP, owijania 3D i wiązania folią zapewnia dobrze uformowane, szczelnie zamknięte bele i pozwala utrzymać wysoką jakość kiszonki przez długi okres jej przechowywania.
Podczas owijania cylindrycznej powierzchni beli spod folii zostaje usunięte więcej powietrza

Wyposażenie

Produktywność na wyciągnięcie ręki: interfejsy użytkownika są kluczem do osiągnięcia produktywności, której oczekujesz od swojej maszyny KUHN. Opracowując nowe interfejsy użytkowników i monitory uważnie słuchamy użytkowników naszych maszyn. Celem jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i szybki dostęp do wszystkich ważnych ustawień. To zapewni Ci pełną kontrolę nad maszyną.

Prasoowijarka FBP 3135 owijająca belę pod niebem pokrytym obłokami

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wymiary komory prasowania (szerokość x średnica) (cm)
Komora prasowania
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość transportowa (cm)
Długość transportowa (cm)
Element wypełniający przestrzeń między walcami
Automatyczne smarowanie łańcuchów
Szerokość podbieracza (cm)
Liczba rzędów palców podbieracza
Rolka osłony podbieracza
Opuszczana podłoga podbieracza DROPFLOOR
Niezależny wybór noży / opuszczanie podłogi
System AUTO DEBLOCK
Teoretyczna długość cięcia (mm)
System zabezpieczenia noży
Wyłączanie walców
Uchwyt na zapasowe rolki siatki
Uchwyt na zapasowe rolki folii
Prasa certyfikowana ISOBUS
Regulacja zagęszczenia beli
System przyspieszający otwarcie tylnej klapy
System owijania folią
Oś tandemowa
Stół obrotowy
Rolki przytrzymujące belę
System redukcji prędkości obrotowej stołu o 1/2 umożliwiający owijanie beli 1 rolką folii
Automatyczne zatrzymanie pracy w przypadku końca/zerwania folii (sygnał radiowy)
Wstępne naprężenie folii
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Wymagania dla wydatku i ciśnienia oleju
Rolka osłony podbieracza
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM (KM)
Napęd WOM (min-1)
Światła drogowe
Dyszel
Masa (kg)
FBP 3135 OPTICUT
122 x 125
18 walców POWER TRACK
299
273
646
Seryjnie
Seryjnie (BEKA-MAX ze zbiornikiem 8 litrów)
230
5
Seryjnie
Seryjnie,
GROUP SELECTION dla OC 14: 0/4/7/7/14,
GROUP SELECTION dla OC 23: 0/7/11/12/23
Za pośrednictwem terminala sterującego w kabinie ciągnika
Seryjnie
OC 14: ≥ 70
OC 23: ≥ 45
Indywidualne sprężynowe
Hydrauliczne
1 + 1 zapasowa
Seryjnie schowek na maks. 10 rolek pod osłoną
Seryjnie
Za pośrednictwem terminala sterującego w kabinie ciągnika
Seryjnie (od 80% napełnienia komory)
ze wskaźnikiem napełnienia lewej-prawej strony
Podwójne ramię obrotowe z 2 napinaczami folii 750 mm
Seryjnie
4 pasy
4 (6 jako opcja)
Seryjnie
Seryjnie
Seryjnie 70% (60% jako opcja)
2 zawory jednokierunkowe, 1 dwukierunkowy i wolny spływ 3/4''
40-60 l/min przy 180 bar
Seryjnie
80 (109)
540
Seryjnie
Seryjnie z regulacją wysokości, możliwość górnego lub dolnego podczepienia
5600 - 6300

Media

Dostępne aplikacje: FBP 3135

Film, Net & Twine Calculators Screenshot

Kalkulator folii, siatki i sznurka

Planowanie oraz ogólna kalkulacja kosztów to elemenety niezbędne w procesie owijania beli. Kalkulatory folii, siatki i sznurka pozwalają na oszacowanie rocznego zapotrzebowania na materiały do zbioru paszy i słomy.
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play