Sylwetka prasoowijarki stałokomorowej KUHN FBP 3135 BalePack

Ochrona wysokiej jakości beli po najmniejszym koszcie

Prasa stałokomorowa KUHN FBP 3135 BalePack to maszyny zaprojektowane do pracy najtrudniejszych warunkach występujących w różnych miejscach na całym świecie. Dzięki dużej sztywności i unikatowym opcjom maszyna ta zwiększy opłacalność działalności w obszarze prasowania.

Znajdź najbliższego dealera

Dwie technologie KUHN połączone w jednej stałokomorowej prasie FBP 3135 BalePack. Maszyna, łącząca prasę i owijarkę, zaczyna się od standardowej stałokomorowej prasy FB 3135 z rotorem OPTICUT INTEGRAL ROTOR i łączy ją z innowacyjnym systemem owijania.
.Prasoowijarka KUHN FBP 3135 oferuje wysokiej jakości bele po najniższych kosztach. Zużycie folii zostało zmniejszone o 30% dzięki unikatowemu, opatentowanemu przez firmę KUHN systemowi owijania folią TWIN-Reel. Perfekcyjne uszczelnienie beli umożliwiające zachowanie wysokiej jakości paszy podczas przechowywania osiągane jest dzięki połączeniu owijania folią oraz technologii owijania 3D i INTELLIWRAP. Przeprojektowana komora prasowania składa się z 18 walców POWERTRACK, zapewniających wyjątkowo duże zagęszczenie i niezawodne obracanie beli formowanych ze wszystkich materiałów.
Komfort operatora i maksymalna kontrola procesu gwarantowane są dzięki zgodnemu z systemem ISOBUS sterownikowi wyposażonemu w interfejs użytkownika PROCESS VIEW.
Prasoowijarka FBP 3135 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Optymalne pobieranie materiału według potrzeb dotyczących wydajności.

KUHN products visual

Optymalne pobieranie materiału.

Podbieracz krzywkowy zastosowany w maszynie FBP 3135 został zaprojektowany tak, aby maksymalizować wydajność maszyny. Przy szerokości roboczej wynoszącej 230 cm maszyna jest w stanie pracować z każdym rodzajem pokosu i nie zawiedzie nawet w najtrudniejszych warunkach. Proste zęby podbieracza sprawiają, że podawany materiał nie przywiera i nie owija się. Bezkrzywkowe prowadnice materiału zapewnią bardziej agresywne i wydajne zbieranie materiału. Krzywki ściągają zęby prosto do dołu, gdy znajdują się one w pozycji skrajnie z tyłu, co pozwala na uniknięcie owijania się materiału na zębach. Podbieracz o takiej budowie jest obecnie jedynym dostępnym na rynku rozwiązaniem hybrydowym. Podbieracz wyposażony jest w zawieszoną wahliwie ramę oraz opcjonalne ruchome koła, które umożliwiają kopiowanie terenu przez podbieracz.
Wybierz jeden z naszych systemów INTEGRAL ROTORS - z rotorem OPTICUT z 14 lub 23 nożami.

Technologia INTEGRAL ROTOR

Prasa FBP 3135 jest wyposażona w system INTEGRAL ROTOR. Ten prosty, niewymagający konserwacji system podawania gwarantuje nadzwyczajną wydajność w każdych warunkach. Bliska odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania. Konstrukcja tego specjalnego, wymuszonego systemu podawania, pozwala na zwiększenie prędkości jazdy i zapewnia wyższą wydajność roboczą przy ograniczonych stratach materiału.
System INTEGRAL ROTOR wyposażony jest w zęby rotora wykonane z płyt trudnościeralnych Hardox®. Stal Hardox odznacza się niezwykle wysoką twardością i wytrzymałością, co przekłada się na minimalne zużycie zębów rotora. Większa trwałość zębów rotora oznacza oszczędność czasu i pieniędzy dla operatora.
Mała odległość pomiędzy rotorem i palcami podbieracza##NewLine##gwarantuje płynne podawanie materiału do komory prasowania.

Rotory OPTICUT

Rotory tnące KUHN OPTICUT (OC) zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić nieograniczoną wydajność podawania i znakomitą jakość cięcia. Rotory tnące OC z eliptycznymi nożami rotora, są uznawane przez użytkowników za najlepszy system tnący dostępny na rynku. Sianokiszonka jest prowadzona i ściągana na noże na początku procesu, co poprawia przepływ i wydajność cięcia, wymagając jednocześnie minimalnej siły. Zapobiega to także niepożądanym zablokowaniom.
OPTICUT 14
System INTEGRAL ROTOR, z 14-nożowym systemem OPTICUT, został zaprojektowany tak, aby zapewnić wyrównywanie pokosu i wymuszone podawanie paszy do prasy, co pozwala na uzyskanie maksymalnej wydajności. Teoretyczna długość cięcia 14-nożowego systemu OPTICUT wynosi 70 mm. Każdy nóż jest zabezpieczony sprężyną przed uszkodzeniem wskutek kontaktu z ciałami obcymi.
KUHN products visual

DROPFLOOR & Rozłączanie rotora

W przypadku zablokowania rotora podłoga i noże mogą być hydraulicznie opuszczane z kabiny ciągnika. Po usunięciu zablokowania łatwo wracają do położenia roboczego.
Dodatkowe zabezpieczenie rotora w wyjątkowych przypadkach stanowi standardowe sprzęgło odłączające
rotor. Zarówno odłączanie rotora, jak i technologia DROPFLOOR zapewniają błyskawiczne usuwanie zablokowanego materiału i pozwalają na szybkie wznowienie pracy.
Zarówno funkcja rozłączania rotora, jak i technologia DROPFLOOR zapewniają szybkie usuwanie zablokowań materiału.

Automatyczny system odblokowywania rotora

Sprzęgło chroniące przed przeciążeniem prasy jest aktywowane w przypadku zablokowania wlotu do prasy przez pobierany materiał. Funkcja DROPFLOOR automatycznie obniża podłogę, a noże są cofane. Informacja o wykonywanych działaniach jest wyświetlana na terminalu operatora. Po ponownym włączeniu WOM rotor uruchamia się i przeprowadza materiał bez problemów do komory prasowania. Podłoga i noże automatycznie wracają do położenia roboczego.
Pozycje noży i opuszczanej podłogi podczas automatycznego odblokowywania.

Mocno zbite okrągłe bele o jednakowym kształcie.

Idealne, zwarte, okrągłe bele to mniej powietrza w beli.

Tworząc perfekcyjną belę.

Jednakowy kształt bel to nie tylko aspekt estetyczny. Idealne, zwarte okrągłe bele zawierają mniej powietrza, dzięki czemu jakość paszy jest wyższa!

Szybkie, perfekcyjne formowanie beli

Przeprojektowane serce prasy stanowi komora prasowania zbudowana z 18 walców POWER TRACK. Nowe walce POWERTRACK o symetrycznym profilu zapewniają wyjątkowo mocne zagęszczenie materiału i płynne obracanie beli w każdych warunkach roboczych. Wszystkie walce są wykonane z wysokogatunkowej walcowanej stali o grubości 3,20 mm i spawane laserowo z tylko jednej strony, co zapewnia optymalną trwałość. Dodatkowo, minimalna odległość między walcami ogranicza straty materiału.
W najbardziej obciążonych punktach napędu walców maszyna została wyposażona w dwurzędowe łożyska o średnicy 50 mm, gwarantujące prawidłowe formowanie bel w najtrudniejszychwarunkach roboczych. Wszystkie łożyska są smarowane centralnie za pomocą portów smarujących, a maszyny są standardowo wyposażone w system automatycznego smarowania łożysk BEKA-MAX. Walce są wyposażone w specjalne wygarniacze, które trzymają materiał roślinny z dala od łożysk.
Dla zapewnienia optymalnej trwałości, prasy FBP są standardowo wyposażone w system automatycznego smarowania łańcucha i system automatycznego smarowania. System ciągłego smarowania łańcucha BEKA-MAX pozwala na indywidualną regulację ilości oleju smarującego każdy łańcuch. Wytrzymałe i szerokie szczotki smarujące zainstalowane na łańcuchach zapewniają perfekcyjne smarowanie. System automatycznego smarowania BEKA-MAX skraca czas wykonywania codziennych prac konserwacyjnych. Łożyska wałeczkowe są smarowane odpowiednią ilością smaru przy każdym otwarciu klapy tylnej.
18 walców o profilu POWERTRACK zapewnia niezawodne obracanie beli.

Szybkie wykrywanie otwarcia klapy tylnej

Mocne hydrauliczne cylindry klapy tylnej przytrzymują klapę w pozycji zamkniętej i zapewniają stały rozmiar beli przy jej maksymalnym zagęszczeniu. Cylindry te działają jak zamek hydrauliczny i zapobiegają przeciążeniu prasy (POWER LOCK). Bardzo czułe czujniki klapy tylnej rozpoczynają monitorowanie formowania beli po osiągnięciu 80% rozmiaru beli. Wskaźnik formowania beli informuje operatora o przebiegu procesu formowania. Dodatkowo, w przypadku prasoowijarki FBP 3135 możliwe jest prowadzenie prasy odpowiednio do wskazań dotyczących wypełnienia lewej komory prasowania, wyświetlanych na terminalu, co zwiększa komfort pracy operatora. Rezultatem są bele o optymalnym kształcie i zagęszczeniu. Klapa tylna otwiera się i zamyka w czasie ≥ 4,5 sekundy (co odpowiada przepływowi oleju wynoszącemu 60 l/min.) dzięki stabilnej budowie wykorzystującej rury skrętne.
Czujnik wykrywający położenie klapy tylnej.

Szybkie i niezawodne przenoszenie beli

Aby zminimalizować przestoje i zwiększyć wydajność do maksimum konieczne jest szybkie przenoszenie bel. Boczne płyty prowadzące gwarantują błyskawiczne i bezpieczne przenoszenie beli, nawet podczas pracy na stromych lub pochyłych zboczach. Stół owijarki z 4 pasami prowadzonymi przez 2 poziome rolki oraz 4 boczne rolki stożkowe zapewniają doskonałą przyczepność beli, płynne obracanie i dokładne nakładanie warstw folii, niezależnie od kształtu beli. Udoskonalony system dwóch ramion podających przyspiesza przenoszenie bel nawet o 30%.
Ulepszony podajnik z podwójnymi widłami zapewnia szybkie i niezawodne przenoszenie beli.

Znakomite owijanie & wiązanie

Bela owijana dwiema szpulami standardowej folii rozciągliwej o szerokości 740 mm

System napinania folii KUHN TWIN-REEL

Opatentowany przez firmę KUHN system owijania folią wykorzystuje dwie rolki folii rozciągliwej o standardowej szerokości 750 mm. Eliminuje to konieczność stosowania folii o specjalnej szerokości, upraszczając zarządzanie materiałami eksploatacyjnymi. Owijanie folią poprawia jakość sianokiszonki oraz kształt, stabilność i otwieranie beli.
Stosowanie standardowej folii rozciągliwej umożliwia uzyskanie dużo wyższego współczynnika rozciągnięcia wstępnego w porównaniu do systemów wykorzystujących konwencjonalną folię szeroką. Obniża to koszty owijania folią o 30%. Uszkodzenie przylegających do siebie warstw naciągniętej folii nie powoduje rozsypania beli lub zsunięcia się folii podczas przenoszenia beli z prasy do owijarki.
Stosowany przez firmę KUHN system owijania folią TWIN-Reel wydłuża okresy pomiędzy wymianami rolek folii o kolejne 30%. Rolkę folii można wymienić bez podnoszenia i wkładania ciężkich rolek szerokiej folii od góry maszyny. Przełączanie pomiędzy owijaniem folią i siatką jest łatwe i nie wymaga wyciągania z maszyny ani rolek siatki, ani folii.

Znakomite prowadzenie siatki

System wiązania siatką z technologią aktywnego rozciągania nadaje beli zwarty kształt i zapewnia niezmiennie wysokie naprężenie podczas całego cyklu wiązania. Siatka jest podawana do przedniej części komory prasowania, co zapewnia równomierne rozpoczęcia formowania. Druga rolka gwarantuje, że siatka nie skończy się nawet podczas długiego dnia roboczego. Rolkę z siatką można łatwo i bezpiecznie wymienić stojąc bezpiecznie ziemi.
Innowacyjna konstrukcja KUHN zapewnia stałe naprężenie siatki podczas całego procesu wiązania. System pracuje z prędkością równą 93% prędkości obrotowej beli, dzięki czemu siatka jest automatycznie naprężana bez ryzyka zerwania. Wstępne naprężenie siatki pozwala na uzyskanie beli, które zachowują swoją zwartość. Siatka jest rozprowadzana również na krawędziach beli zapobiegając powstawaniu pęcherzy powietrza, co przekłada się na jeszcze wyższą jakość paszy.
Technologia aktywnego rozciągania zapewnia odpowiednią twardość i kształt beli przy równomiernym naciągnięciu siatki.

System INTELLIWRAP

Opracowane przez firmę KUHN owijanie 3D to innowacyjna technika pokrywania okrągłych bel folią. System ten rozprowadza folię bardziej równomierne i wydajnie na całej powierzchni beli. Owijanie 3D rozpoczyna się od nałożenia warstwy folii tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna: na wrażliwych na uszkodzenia bokach beli. Pokrycie folią cylindrycznej powierzchni beli powoduje usunięcie większej ilość powietrza i umożliwia zachowanie kształtu dłużej podczas magazynowania.
Zastosowanie technologii INTELLIWRAP i owijania 3D zapewnia ciasno owinięte bele o odpowiednim kształcie i zachowanie jakości sianokiszonki podczas długiego przechowywania.
Pokrycie folią cylindrycznej powierzchni beli powoduje usunięcie większej ilość powietrza i umożliwia zachowanie kształtu dłużej podczas magazynowania.

Wyposażenie

Produktywność na wyciągnięcie ręki: interfejsy użytkownika są kluczem do osiągnięcia produktywności, której oczekujesz od swojej maszyny KUHN. Opracowując nowe interfejsy użytkowników i monitory uważnie słuchamy użytkowników naszych maszyn. Celem jest jasny obraz tego, co robi maszyna w każdym momencie i szybki dostęp do wszystkich ważnych ustawień. To zapewni Ci pełną kontrolę nad maszyną.

Prasoowijarka FBP 3135 owijająca belę pod niebem pokrytym obłokami

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wymiary komory prasowania (szerokość x średnica) (cm)
Komora prasowania
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość transportowa (cm)
Długość transportowa (cm)
Element wypełniający przestrzeń między walcami
Automatyczne smarowanie łańcuchów
Szerokość podbieracza (cm)
Liczba rzędów palców podbieracza
Rolka osłony podbieracza
Opuszczana podłoga podbieracza DROPFLOOR
Niezależny wybór noży / opuszczanie podłogi
System AUTO DEBLOCK
Teoretyczna długość cięcia (mm)
System zabezpieczenia noży
Wyłączanie walców
Uchwyt na zapasowe rolki siatki
Uchwyt na zapasowe rolki folii
Prasa certyfikowana ISOBUS
Regulacja zagęszczenia beli
System przyspieszający otwarcie tylnej klapy
System owijania folią
Oś tandemowa
Stół obrotowy
Rolki przytrzymujące belę
System redukcji prędkości obrotowej stołu o 1/2 umożliwiający owijanie beli 1 rolką folii
Automatyczne zatrzymanie pracy w przypadku końca/zerwania folii (sygnał radiowy)
Wstępne naprężenie folii
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Wymagania dla wydatku i ciśnienia oleju
Rolka osłony podbieracza
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM (KM)
Napęd WOM (min-1)
Światła drogowe
Dyszel
Masa (kg)
FBP 3135 OPTICUT
122 x 125
18 walców POWER TRACK
299
273
646
Seryjnie
Seryjnie (BEKA-MAX ze zbiornikiem 8 litrów)
230
5
Seryjnie
Seryjnie,
GROUP SELECTION dla OC 14: 0/4/7/7/14,
GROUP SELECTION dla OC 23: 0/7/11/12/23
Za pośrednictwem terminala sterującego w kabinie ciągnika
Seryjnie
OC 14: ≥ 70
OC 23: ≥ 45
Indywidualne sprężynowe
Hydrauliczne
1 + 1 zapasowa
Seryjnie schowek na maks. 10 rolek pod osłoną
Seryjnie
Za pośrednictwem terminala sterującego w kabinie ciągnika
Seryjnie (od 80% napełnienia komory)
ze wskaźnikiem napełnienia lewej-prawej strony
Podwójne ramię obrotowe z 2 napinaczami folii 750 mm
Seryjnie
4 pasy
4 (6 jako opcja)
Seryjnie
Seryjnie
Seryjnie 70% (60% jako opcja)
2 zawory jednokierunkowe, 1 dwukierunkowy i wolny spływ 3/4''
40-60 l/min przy 180 bar
Seryjnie
80 (109)
540
Seryjnie
Seryjnie z regulacją wysokości, możliwość górnego lub dolnego podczepienia
5600 - 6300

Media

Dostępne aplikacje: FBP 3135

Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play