Sylwetka hybrydowego modelu owijarki bel KUHN SW 4014

Prawdziwie inteligentne owijanie bel

Wprowadzając na rynek model SW 4014, firma KUHN dokonuje prawdziwej rewolucji w dziedzinie owijania bel. Ta wszechstronna, samoładująca owijarka bel okrągłych i prostopadłościennych posiada unikalną, opatentowaną funkcję w pełni automatycznego owijania bel.

KUHN SW 4014 jest modelem hybrydowej owijarki bel, która jest w stanie owijać duże bele o podstawie prostokątnej, o wymiarach 80x50-130 cm i długości do 200 cm, oraz bele o podstawie okrągłej, o średnicy do 150 cm. Ta wszechstronna owijarka oferuje szybkie, oszczędne i przyjazne dla użytkownika owijanie bel. Sterowana laserowo, opatentowana funkcja AUTOLOAD automatyzuje proces wykrywania, ładowania, owijania i wyładowywania owiniętych bel, tworząc bardziej ergonomiczne i bezstresowe środowisko pracy.
Model SW 4014 posiada masywną konstrukcję i hydraulicznie wysuwaną ramę, pozwalające na unikalne wykonywanie poszczególnych operacji podczas jazdy. Dzięki temu owijarka może być szersza, ułatwiając podejmowanie bel z pola, bardzo stabilna, zapewniając ponadto operatorowi doskonałą widoczność na cały proces owijania. Z kolei funkcja AUTOSWITCH pozwala za naciśnięciem jednego klawisza na terminalu ISOBUS na przejście maszyny z trybu transportowego do trybu roboczego poprzez wysunięcie poszczególnych elementów potrzebnych do pracy na polu, i to całkowicie automatycznie. Terminal ISOBUS w połączeniu z opracowanym przez firmę KUHN układem INTELLIWRAP pozwala na zastosowanie podczas owijania optymalnej ilości folii, co jeszcze bardziej zwiększa jej oszczędność.
Hybrydowa owijarka bel KUHN SW 4014 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

W pełni automatyczne owijanie, bez przerwy

Laser wykrywający belę do automatycznego załadowania.

Owijanie non-stop z funkcją AUTOLOAD

Innowacyjna funkcja AUTOLOAD zapewnia ciągły, w pełni automatyczny załadunek, owijanie i rozładunek bel kwadratowych i okrągłych bez ingerencji kierowcy. AUTOLOAD wykrywa zbliżające się bale, automatycznie skanuje długość beli i ustawia ramiona załadowcze w pozycji wstępnego załadunku, co zapewnia dokładny załadunek, owijanie i rozładunek beli w ruchu. Prowadzi to do zwiększenia ogólnej wydajności i zapewnia bardziej ergonomiczne i bezstresowe środowisko pracy podczas długiego dnia pracy.

Jak to działa?

Funkcja AUTOLOAD opiera się na Kategorii II Techniki Laserowej. Najpierw czujnik laserowy, umieszczony wewnątrz górnej pokrywy z przodu maszyny, skanuje obszar przed owijarką bel. Dodatkowo, czujnik umieszczony w lewym kole owijarki mierzy jej prędkość oraz odległość od najbliższej beli.
  1. Czujnik laserowy ustala poziom ziemi.
  2. Czujnik laserowy wykrył belę.
  3. Czujnik laserowy wykrył krawędź beli. Rozpoczyna się pomiar długości beli poprzez zliczanie impulsów pochodzących z czujnika umieszczonego w kole. Ramiona ładujące przesuwają się do położenia przed załadunkiem bel (na podstawie predefiniowanej szerokości beli).
  4. Czujnik laserowy wykrył koniec beli. Długość beli jest znana.
  5. W zależności od prędkości jazdy, we właściwym momencie aktywowane są ramiona ładujące w celu załadowania beli na środku rolek.
  6. Podczas owijania jednej beli możliwa jest jazda w kierunku następnej beli.
  7. W przypadku gdy bele leżą w rowie, pod płotami albo nawet w rogu pola, Funkcja AUTOLOAD zamontowana w modelu SW 4014 AUTOLOAD pozwala załadować bele ręcznie do przodu i do tyłu.
Schematyczny przegląd procesów nadzorowanych przez funkcję AUTOLOAD

Cechy konstrukcji, mające na uwadze potrzeby użytkownika

SW 4014 jest w stanie owijać średnie i duże prostopadłościenne oraz okrągłe bele ważące do 1500 kg.

Optymalna wszechstronność

SW 4014 jest w stanie owijać średnie i duże prostopadłościenne oraz okrągłe bele ważące do 1500 kg. Owijanie bel okrągłych jest możliwe bez żadnego dodatkowego sprzętu ani mechanicznych modyfikacji. Wszystkie wcześniej zdefiniowane rozmiary bel można w wygodny sposób wybrać na ekranie.

Unikatowa konstrukcja

Dzięki masywnej konstrukcji z hydraulicznie rozsuwaną ramą uzyskano bardzo szeroki rozstaw kół, który zapewnia niezwykłą stabilność maszyny. To unikatowe rozwiązanie pozwala na załadunek beli w świetle ramy, zapewniając doskonałą widoczność całego procesu owijania.
Funkcja AUTOSWITCH pozwala za jednym naciśnięciem klawisza na terminalu ISOBUS na wysunięcie wszystkich modułów złożonych na czas transportu i przygotowanie się do pracy w polu. Szerokość robocza owijarki wynosi 4 m, natomiast na czas transportu składa pewne elementy, uzyskując szerokość 2,5 m.
Owijarka posiada szerokość roboczą w polu wynoszącą 4 m.

Wyjątkowa dbałość o bele w całym procesie ich owijania

Inteligentna, "suwnicowa", konstrukcja owijarki SW 4014 gwarantuje łatwy za- i wyładunek bel, tyłem albo przodem, nawet jeśli zostały upuszczone w trudno dostępnych miejscach. Wszystkie bele są ładowane bądź wyładowywane bez ryzyka ich zniszczenia, czy też zanieczyszczenia ziemią, a to ze względu na opatentowane dwie pary stalowych rolek. Aby uniknąć uszkodzenia folii w czasie transportu, SW 4014 został wyposażony w duże błotniki. Opcjonalnie dostępne są szerokie koła o wymiarach 19,0/45x17.
Konstrukcja owijarki SW 4014 gwarantuje łatwy za- i wyładunek bel, tyłem albo przodem, nawet jeśli zostały upuszczone w trudno dostępnych miejscach.

Łatwa konserwacja i dostęp

Duże boczne drzwi w modelu owijarki SW 4014 zapewniają świetny dostęp w trakcie prowadzenia prac utrzymaniowych. Co więcej, bez potrzeby użycia jakichkolwiek narzędzi można otworzyć górną pokrywę oraz boczne drzwi. SW 4014 może zostać wyposażona w opcjonalne LED-owe światła robocze, aby mieć lepszą widoczność po zmroku w celu kontrolowania przebiegu procesu owijania bel.
Duże boczne drzwi w modelu owijarki SW 4014 zapewniają świetny dostęp w trakcie prowadzenia prac utrzymaniowych.

Ułatwienie pracy

Celem zapewnienia optymalnej widoczności oraz bezpieczeństwa wokół maszyny można SW 4014 wyposażyć w system kamer grupy KUHN. Dostępne są dwa zestawy, jeden z nich jest kompatybilny z gniazdem CCI, a drugi składa się z osobnego monitora i kamery.
Jeśli jest to konieczne, można wyładować belę, kładąc ją na krótszym boku w celu ułatwienia transportu.

High-speed & inteligentne owijanie

Każde z centralnie napędzanych ramion obrotowych trzyma napinacz folii z rolką folii o szerokości 750 mm.

Konstrukcja oparta na zastosowaniu dwóch obrotowych ramion

Konstrukcja oparta na zastosowaniu dwóch obrotowych ramion zapewnia dużą szybkość owijania bel. Każde z centralnie napędzanych ramion obrotowych trzyma napinacz folii z rolką folii o szerokości 750 mm. Obracające się ramię z rolką owija belę wymaganą liczbą warstw folii, a nad bezpieczeństwem procesu czuwają ramiona ochronne.
Standardowe napinacze folii wykonane są z aluminium, aby folia się do nich nie przyklejała. Zewnętrzne krańce aluminiowych wałków mają kształt stożków w celu zachowania optymalnej szerokości folii i obniżenia ryzyka jej zerwania. Specjalny żebrowany profil powierzchni aluminiowych wałków powoduje usuwanie powietrza i wody z powierzchni folii. Położenie napinaczy folii bardzo ułatwia zmianę rolek z folią. Standardowe wstępne napięcie folii na poziomie 70% jest osiągane przez cichą przekładnię zębatą, nie wymagającą dużych zabiegów konserwacyjnych. Można też zainstalować opcjonalny układ przekładni, aby uzyskać wstępne napinanie na poziomie 60%, dostosowując się do trudnych warunków, w jakich odbywać się będzie owijanie bel folią.

Pełna elastyczność procesu owijania bel folią

Owijarka bel jest wyposażona w dwa szybkoobrotowe ramiona z funkcją wzmocnienia, pozwalającą na podwyższenie prędkości obrotowej do 40 obrotów na minutę przy prędkości jazdy wynoszącej 5 km/h. Oznacza to wydajność dochodzącą do 100 bel na godzinę przy owinięciu każdej z nich sześcioma warstwami folii.
System INTELLIWRAP pozwala na lepsze zarządzanie procesem owijania bel, ustawicznie kontrolując stopień nakładania sie kolejnych warstw folii oraz wymaganą ich ilość (4, 5, 6, 7 ,8 , 9 ...) w zależności od warunków polowych, stanu zbiorów oraz przewidywanego okresu składowania pasz. Doskonałe rozłożenie folii wokół beli oraz precyzyjne nakładanie się poszczególnych warstw folii na siebie zapewnia maksymalną wydajność oraz zwiększoną jakość kiszonki.
Intelliwrap zapewnia ciągłą kontrolę nad nakładaniem się folii i wymaganą ilością warstw owijania.

Obcinacze folii

Z chwilą kiedy bela została owinięta żądaną ilością warstw folii, pas folii zostaje silnie przytrzymany i odcięty. Dobrze znane obcinacze typu nożycowego przytrzymują i obcinają folię. Dzięki odpowiedniej konstrukcji folia chwytana jest na całej szerokości. Folia przytrzymywana jest za pomocą zacisku, rozciągana w cienki pas, a następnie obcinana zanim bela stoczy się ze stołu. Zacisk silnie przytrzymuje folię w oczekiwaniu na kolejną belę przeznaczoną do owinięcia.
Obcinacz o dobrze znanej nożycowej konstrukcji przytrzymuje i odcina folię.

Model SW 4014 w trakcie owijania beli

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wymiary bel prostopadłościennych (szerokość x wysokość x długość) (cm)
Wymiary bel okrągłych (szerokość x średnica) (cm)
Maksymalna masa beli (kg)
Długość maszyny (cm)
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość maszyny (cm)
Zaczep
Prasa certyfikowana ISOBUS z systemem IntelliWrap
System załadunku
Automatyczny załadunek beli (AUTOLOAD)
Drugi wiersz nazwy produktu
Regulacja toru jazdy
Możliwość owijania bel okrągłych
Stół obrotowy
Automatyczne poziomowanie beli do owijania i wyładunku
Elektroniczne sterowanie zmianą prędkości podwójnych rolek, zapewniające dokładne owinięcie dużych bel
Ramię owijające z napinaczem folii 750 mm, zabezpieczeniem i hydraulicznie sterowanym obcinaczem folii
System redukcji prędkości obrotowej stołu o 1/2 umożliwiający owijanie beli 1 rolką folii
Automatyczne zatrzymanie pracy w przypadku końca / zerwania folii
Wstępne naprężenie folii
Uchwyt na zapasowe rolki folii
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Wymagania dla wydatku i ciśnienia oleju
Światła drogowe
Zestaw blokad parkingowych
Masa (kg)
SW 4014
80 x 50–100 x 200
120 x 60–130 x 200
120–150 x 90–140
1.500
470 (520 z niezależnym układem hydraulicznym Load Sensing)
250
280
Ruchoma głowica zaczepowa dyszla kat. 2
Seryjnie
Ramiona z podwójnymi rolkami
Seryjnie
KNL
Hydrauliczne, za pośrednictwem sterownika
Seryjnie
Elektronicznie sterowane 2 x 2 pary rolek
Seryjnie
Seryjnie
Podwójne ramię obrotowe
Seryjnie
Seryjnie
Seryjnie 60%
Seryjnie (do 10 rolek)
1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem
40-60 l/min przy 180 bar
Seryjnie
Seryjnie
≥ 2.820

Media

Model owijarki bel SW 4014 w położeniu transportowym