Sylwetka samoładującej owijarki bel SW 1614

Kiedy liczy się pojemność i wydajność

KUHN SW 1614 jest doczepianym modelem samoładującej owijarki, doskonale sprawdzającym się wszędzie tam, gdzie od maszyny wymaga się dużego udźwigu i wydajności. Owijarka ta może być sterowana ręcznie lub przez komputer, tak aby jak najlepiej spełnić potrzeby użytkownika.

Znajdź najbliższego dealera

Model owijarki bel KUHN SW 1614 może owijać duże bele o podstawie prostokątnej, o wymiarach 80x60-90 cm i długości do 180 cm oraz bele okrągłe o średnicy dochodzącej do 150 cm. Owijarki marki KUHN obracają bele równomiernie w celu uzyskania dokładnej wielkości nakładania sie pasów folii oraz szczelnego i jednolitego owinięcia beli. Można wybierać spośród dwóch rodzajów sterowania: ręcznego oraz elektronicznego, odpowiednio do indywidualnych preferencji użytkownika. Zastosowanie napinaczy folii, obcinaczy folii, stołu do owijania oraz nisko położonego podwozia sprawia, że owijarki bel marki KUHN są proste i łatwe w użyciu, szybkie oraz efektywne. Owijarki bel marki KUHN zostały zaprojektowane z myślą o Tobie i dlatego gwarantują niezawodność działania, zapewniając optymalną jakość paszy przez cały okres jej składowania.
KUHN SW 1614 jest doczepianym, samoładującym modelem, znajdującym optymalne zastosowanie wszędzie tam, gdzie od maszyny wymaga się dużego udźwigu i wydajności roboczej. Automatyczne, równoległe do ziemi, ramię ładujące, wyposażone w standardowy zestaw do bel okrągłych, zapewnia łagodne podjęcie beli z pola w trakcie jazdy, i to we wszystkich warunkach pogodowych. Dzięki unikalnemu, nisko położonemu podwoziu z szerokimi kołami druga bela może być już transportowana w trakcie owijania pierwszej, co łącznie zwiększa ogólną wydajność maszyny.
Samoładująca owijarka SW 1614 przy pracy

Korzyści dla użytkownika

Wysoka wydajność i doskonała jakość owijania

Owijarki ze stołem obrotowym przystosowanym do bel prostopadłościennych wyposażone są w dwie pary stalowych rolek o żebrowanym profilu.

Stół obrotowy do bel prostopadłościennych

Owijarki marki KUHN ze stołem obrotowym przystosowanym do średniej wielkości bel prostopadłościennych wyposażone są w dwie pary stalowych rolek o żebrowanym profilu. Dzięki takiej konstrukcji bela spoczywa w głębokim stabilnym łożu, gdzie zapewniona jest maksymalna trakcja, równomierny obrót beli oraz prawidłowe nakładanie się na siebie poszczególnych warstw folii bez względu na wielkość beli. Dwa duże wałki podtrzymujące belę zapewniają dodatkową stabilność i lepsze prowadzenie beli. W tego typu maszynach mogą być również owijane bele okrągłe.

Stożkowe nosze wstępne

Standardowe napinacze folii, trzymające rolkę z folią o szerokości 750 mm, wykonane są z aluminium, aby folia się do nich nie przyklejała. Zewnętrzne krańce aluminiowych wałków mają kształt stożków w celu zachowania optymalnej szerokości folii i obniżenia ryzyka jej zerwania. Specjalny żebrowany profil powierzchni aluminiowych wałków powoduje usuwanie powietrza i wody z powierzchni folii. Położenie napinaczy folii bardzo ułatwia zmianę rolek z folią. Standardowe wstępne napięcie folii na poziomie 70% jest osiągane przez cichą przekładnię zębatą, nie wymagającą dużych zabiegów konserwacyjnych. Można też zainstalować opcjonalny układ przekładni, aby uzyskać wstępne napinanie na poziomie 60%, dostosowując się do trudnych warunków, w jakich odbywać się będzie owijanie bel folią.
Zewnętrzne krańce aluminiowych wałków mają kształt stożków w celu zachowania optymalnej szerokości folii i obniżenia ryzyka jej zerwania.

Hydrauliczne obcinacze z mocnymi zaciskami

W momencie kiedy bela została już owinięta żądaną ilością warstw folii, folia zostaje silnie przytrzymana i odcięta. Hydrauliczny obcinacz folii z mocnym zaciskiem pozwala dopasować moment odcięcia folii niezależnie od kąta nachylenia stołu, w efekcie czego można maksymalnie skrócić długość odcinanego paska folii. Obcinacz posiada duży skok i dlatego może pracować przy belach o różnej długości, gwarantując silne przytrzymanie folii i jej dokładne odcięcie w różnych warunkach pogodowych.
Hydrauliczny obcinacz folii z mocnym zaciskiem pozwala dopasować moment odcięcia folii niezależnie od kąta nachylenia stołu.

Łagodny wyładunek bel

Unikalny, niski profil ramy, zapewnia maszynie maksymalną stabilność przy ładowaniu, owijaniu i wyładunku bel.

Niskoprofilowa konstrukcja ramy

Doczepiane owijarki bel marki KUHN charakteryzują się unikalnym niskim profilem ramy, zapewniając maszynie maksymalną stabilność przy ładowaniu, owijaniu i wyładunku bel. Odpowiednie umiejscowienie tylnej osi pozwoliło obniżyć pozycję stołu obrotowego, eliminując potrzebę zastosowania aktywnego mechanizmu amortyzacji upadku beli na podłoże. Ponadto obciążenie ciągnika przez owijarkę jest stałe, co eliminuje skoki belki zaczepowej w górę i w dół oraz zapobiega ślizganiu się kół ciągnika podczas jazdy pod górę z belą na stole owijającym lub ramieniu ładującym. W celu zwiększenia wydajności pracy bela może być wyładowywana podczas jazdy!

Sterowanie ręczne lub elektroniczne

Zintegrowany joystick automatycznie steruje wyładunkiem beli, między innymi funkcjami bezpośrednimi.

System sterowania

W zależności od modelu i preferencji użytkownika można stosować dw a rodzaje sterowania:
Wersja ze sterowaniem ręcznym (M) jest obsługiwana za pomocą 2 dźwigni z linkami i w standardzie jest wyposażona w licznik bel, warstw folii i automatyczne zatrzymywanie. Licznik ten zlicza ilość warstw folii oraz łączną ilość owiniętych folią bel. Funkcja automatycznego zatrzymywania spowoduje automatyczne zatrzymanie stołu obrotowego z chwilą nałożenia wszystkich warstw folii. To przeistacza ręcznie sterowaną owijarkę w model półautomatyczny.
Sterowana elektronicznie wersja maszyny (C) wykorzystuje terminal sterujący, który dostarcza wszystkie informacje i funkcje potrzebne do pełnego zautomatyzowania procesu owijania bel. Za pomocą zintegrowanego joysticka można zautomatyzować sterowanie wyładunkiem bel, a to tylko jedna z funkcji dostępnych bezpośrednio z joysticka.
Sterowana elektronicznie (C) wersja modelu SW 1114, ze standardowym pilotem zdalnego sterowania RF, może być obsługiwana z ładowarki przy użyciu zewnętrznego agregatu hydraulicznego lub z wykorzystaniem zasilania olejowego i elektrycznego drugiego ciągnika. Dzięki temu wystarczy tylko jedna osoba, aby nadzorować ładowanie, owijanie folią i odstawianie owiniętych folii. Owijanie bel w miejscu ich składowania minimalizuje ryzyko uszkodzenia folii. Wersja C jest standardowo wyposażona w funkcję automatycznego zatrzymania maszyny w momencie skończenia sie folii lub jej przerwania, zintegrowany licznik bel i warstw folii, funkcję wstrzymywania i wznawiania pracy maszyny (Play/Pause) oraz pozycję ładowania pod kątem 90 stopni.

Funkcja AUTOLOAD

Model SW 1614 C transportuje drugą belę na ramieniu ładującym w czasie owijania pierwszej. Funkcja AUTOLOAD oferuje zwiększony ogólny udźwig, prędkość owijania oraz wydajność. Opatentowana funkcja AUTOLOAD pozwala kierowcy całkowicie skoncentrować sie na prowadzeniu ciągnika, podczas gdy proces owijania rozpoczyna się automatycznie w momencie wykrycia beli na ramieniu ładującym. Podniesienie drugiej beli z pola przez ramię ładujące w trakcie procesu owijania pierwszej w celu przygotowania jej do transportu z pola do magazynu, odbywa się całkowicie automatycznie.
Model SW 1614 C transportuje drugą belę na ramieniu ładującym w czasie owijania pierwszej

Model SW 1614 C transportuje drugą belę na ramieniu ładującym w czasie owijania pierwszej

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wymiary bel prostopadłościennych (szerokość x wysokość x długość) (cm)
Wymiary bel okrągłych (szerokość x średnica) (cm)
Maksymalna masa beli (kg)
Długość maszyny (cm)
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość maszyny (cm)
Zaczep
System załadunku
Automatyczny załadunek beli (AUTOLOAD)
Możliwość przenoszenia drugiej beli na ramieniu ładującym
Możliwość owijania bel okrągłych
Stół obrotowy
Rolki przytrzymujące belę
Sterowanie
Półautomatyczna praca z licznikiem bel i owinięć oraz automatycznym zatrzymaniem stołu
Automatyczne zatrzymanie pracy w przypadku końca / zerwania folii
Zdalne sterowanie radiowe
W pełni automatyczny hydrauliczny obcinacz folii
Napinacz folii
Wstępne naprężenie folii
Uchwyt na zapasowe rolki folii
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Wymagania dla wydatku i ciśnienia oleju
Światła drogowe
Możliwość odwrócenia kół do środka na czas transportu
Masa (kg)
SW 1614 M SW 1614 C
80 x 60–90 x 180 80 x 60–90 x 180
120–150 x 100–150 120–150 x 100–150
800 (bele okrągłe 1000 kg jako opcja) 800 (bele okrągłe 1000 kg jako opcja)
486 486
249 249
229 229
zaczep sztywny 40 mm
(seryjnie)
zaczep sztywny 40 mm
(seryjnie)
Boczne ramię ładujące Boczne ramię ładujące
- Seryjnie
Seryjnie Seryjnie
Seryjnie Seryjnie
Regulowane podwójne rolki Regulowane podwójne rolki
2 regulowane 2 regulowane
Manualne:
3 dźwignie
z linkami
Elektroniczne
Seryjnie -
- Seryjnie
- Opcja
Seryjnie, hydrauliczny Seryjnie, hydrauliczny
Pojedynczy 750 mm Pojedynczy 750 mm
Seryjnie 70% (60% jako opcja) Seryjnie 70% (60% jako opcja)
Na 4 rolki jako opcja Na 4 rolki jako opcja
1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem lub 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem lub 1 zawór dwukierunkowy
26 l/min przy 150 bar 26 l/min przy 150 bar
Seryjnie Seryjnie
Manualne (opcja: hydrauliczne) Manualne (opcja: hydrauliczne)
≥ 1.530 ≥ 1.530

Media

Model SW 1614 C transportuje drugą belę na ramieniu ładującym w czasie owijania pierwszej