model KUHN SW 1114

Szybkie i niezawodne owijanie

KUHN SW 1114 jest modelem z szybkim zaczepem, idealnym do operacji typu "owiń i odłóż na stertę" na polu lub w gospodarstwie. Owijanie w miejscu składowania oznacza mniejsze ryzyko wiążące się z uszkodzeniem folii. Dobra kombinacja sprzętowa w sytuacji, gdy pracę wykonuje tylko jedna osoba.

Model owijarki bel KUHN SW 1114 może owijać duże bele o podstawie prostokątnej o wymiarach 80x60-90 cm i długości do 180 cm oraz bele okrągłe o średnicy dochodzącej do 150 cm. Owijarki marki KUHN obracają bele równomiernie w celu uzyskania dokładnej wielkości nakładania sie pasów folii oraz szczelnego i jednolitego owinięcia beli. Można wybierać spośród dwóch rodzajów sterowania: ręcznego oraz elektronicznego, odpowiednio do indywidualnych preferencji użytkownika. Zastosowanie napinaczy folii, obcinaka folii, stołu do owijania oraz nisko położonego podwozia sprawia, że owijarki bel marki KUHN są proste i łatwe w użyciu, szybkie oraz efektywne. Owijarki bel marki KUHN zostały zaprojektowane z myślą o Tobie i dlatego gwarantują niezawodność działania, zapewniając optymalną jakość paszy przez cały okres jej składowania.
KUHN SW 1114 jest trzypunktowo zawieszanym modelem z szybkim zaczepem, idealnym do operacji typu "owiń i odłóż na stertę" na polu lub w gospodarstwie. Owijanie w miejscu składowania oznacza mniejsze ryzyko wiążące się z uszkodzeniem folii i jest idealnym rozwiązaniem w przypadku gdy pracę wykonuje tylko jedna osoba. Owijarka może być obsługiwana z ładowarki przy użyciu zewnętrznego układu zasilania w postaci agregatu hydraulicznego lub przy wykorzystaniu zasilania drugiego ciągnika (elektryczne, olejowe), a także standardowego pilota zdalnego sterowania pracującego na częstotliwościach radiowych.
Owijarka bel KUHN SW 1114 przy pracy

Korzyści dla użytkownika

Szybkie i niezawodne owijanie

Owijarki ze stołem obrotowym przystosowanym do bel prostopadłościennych wyposażone są w dwie pary stalowych rolek o żebrowanym profilu.

Stół obrotowy do bel prostopadłościennych

Owijarki marki KUHN ze stołem obrotowym przystosowanym do średniej wielkości bel prostopadłościennych wyposażone są w dwie pary stalowych rolek o żebrowanym profilu. Dzięki takiej konstrukcji bela spoczywa w głębokim stabilnym łożu, gdzie zapewniona jest maksymalna trakcja, równomierny obrót beli oraz prawidłowe nakładanie się na siebie poszczególnych warstw folii bez względu na wielkość beli. Dwa duże wałki podtrzymujące belę zapewniają dodatkową stabilność i lepsze prowadzenie beli. W tego typu maszynach mogą być również owijane bele okrągłe.

Stożkowe nosze wstępne

Standardowe napinacze folii, trzymające rolkę z folią o szerokości 750 mm, wykonane są z aluminium, aby folia się do nich nie przyklejała. Zewnętrzne krańce aluminiowych wałków mają kształt stożków w celu zachowania optymalnej szerokości folii i obniżenia ryzyka jej zerwania. Specjalny żebrowany profil powierzchni aluminiowych wałków powoduje usuwanie powietrza i wody z powierzchni folii. Położenie napinaczy folii bardzo ułatwia zmianę rolek z folią. Standardowe wstępne napięcie folii na poziomie 70% jest osiągane przez cichą przekładnię zębatą, nie wymagającą dużych zabiegów konserwacyjnych. Można też zainstalować opcjonalny układ przekładni, aby uzyskać wstępne napinanie na poziomie 60%, dostosowując się do trudnych warunków, w jakich odbywać się będzie owijanie bel folią.
Zewnętrzne krańce aluminiowych wałków mają kształt stożków w celu zachowania optymalnej szerokości folii i obniżenia ryzyka jej zerwania.

Hydrauliczne obcinacze z mocnymi zaciskami

W momencie kiedy bela została już owinięta żądaną ilością warstw folii, folia zostaje silnie przytrzymana i odcięta. Hydrauliczny obcinacz folii z mocnym zaciskiem pozwala dopasować moment odcięcia folii niezależnie od kąta nachylenia stołu, w efekcie czego można maksymalnie skrócić długość odcinanego paska folii. Obcinacz posiada duży skok i dlatego może pracować przy belach o różnej długości, gwarantując silne przytrzymanie folii i jej dokładne odcięcie w różnych warunkach pogodowych.
Hydrauliczny obcinacz folii z mocnym zaciskiem pozwala dopasować moment odcięcia folii niezależnie od kąta nachylenia stołu.

Łagodny wyładunek bel

Nisko zamontowany stół zapewnia łagodny wyładunek beli

Niskie posadowienie stołu obrotowego

Nisko położony stół zapewnia łagodny wyładunek beli, a więc nie ma potrzeby stosowania amortyzatora upadku. Nisko zamontowany stół pozwala także na łatwą wymianę rolek z folią.

Sterowanie ręczne lub elektroniczne

Zintegrowany joystick automatycznie steruje wyładunkiem beli, między innymi funkcjami bezpośrednimi.

System sterowania

W zależności od modelu i preferencji użytkownika można stosować dw a rodzaje sterowania:
Wersja ze sterowaniem ręcznym (M) jest obsługiwana za pomocą 2 dźwigni z linkami i w standardzie jest wyposażona w licznik bel, warstw folii i automatyczne zatrzymywanie. Licznik ten zlicza ilość warstw folii oraz łączną ilość owiniętych folią bel. Funkcja automatycznego zatrzymywania spowoduje automatyczne zatrzymanie stołu obrotowego z chwilą nałożenia wszystkich warstw folii. To przeistacza ręcznie sterowaną owijarkę w model półautomatyczny.
Sterowana elektronicznie wersja maszyny (C) wykorzystuje terminal sterujący, który dostarcza wszystkie informacje i funkcje potrzebne do pełnego zautomatyzowania procesu owijania bel. Za pomocą zintegrowanego joysticka można zautomatyzować sterowanie wyładunkiem bel, a to tylko jedna z funkcji dostępnych bezpośrednio z joysticka.
Sterowana elektronicznie (C) wersja modelu SW 1114, ze standardowym pilotem zdalnego sterowania RF, może być obsługiwana z ładowarki przy użyciu zewnętrznego agregatu hydraulicznego lub z wykorzystaniem zasilania olejowego i elektrycznego drugiego ciągnika. Dzięki temu wystarczy tylko jedna osoba, aby nadzorować ładowanie, owijanie folią i odstawianie owiniętych folii. Owijanie bel w miejscu ich składowania minimalizuje ryzyko uszkodzenia folii. Wersja C jest standardowo wyposażona w funkcję automatycznego zatrzymania maszyny w momencie skończenia sie folii lub jej przerwania, zintegrowany licznik bel i warstw folii, funkcję wstrzymywania i wznawiania pracy maszyny (Play/Pause) oraz pozycję ładowania pod kątem 90 stopni.
Owijarka do bel okrągłych (model KUHN SW 1114) przed stajnią.

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Wymiary bel prostopadłościennych (szerokość x wysokość x długość) (cm)
Wymiary bel okrągłych (szerokość x średnica) (cm)
Maksymalna masa beli (kg)
Długość maszyny (cm)
Szerokość transportowa (cm)
Wysokość maszyny (cm)
Zaczep
System załadunku
Drugi wiersz nazwy produktu
Możliwość owijania bel okrągłych
Stół obrotowy
Rolki przytrzymujące belę
Sterowanie
Półautomatyczna praca z licznikiem bel i owinięć oraz automatycznym zatrzymaniem stołu
Automatyczne zatrzymanie pracy w przypadku końca / zerwania folii
Zdalne sterowanie radiowe
W pełni automatyczny hydrauliczny obcinacz folii
Napinacz folii
Wstępne naprężenie folii
Uchwyt na zapasowe rolki folii
Minimalne wymagania dla wyposażenia hydraulicznego ciągnika
Wymagania dla wydatku i ciśnienia oleju
Masa (kg)
SW 1114 M SW 1114 C
80 x 60–90 x 180 80 x 60–90 x 180
120–150 x 100–150 120–150 x 100–150
1.200 1.200
288 288
176 176
203 203
3-punktowe kat. 1 i 2
+ jarzmo US U-Ramy (ISO 11001-1)
3-punktowe kat. 1 i 2
+ jarzmo US U-Ramy (ISO 11001-1)
Zewnętrzny Zewnętrzny
KNL
Seryjnie Seryjnie
Regulowane podwójne rolki Regulowane podwójne rolki
2 regulowane 2 regulowane
Manualne:
2 dźwignie
z linkami
Elektroniczne
Seryjnie -
- Seryjnie
- Seryjnie
Seryjnie, hydrauliczny Seryjnie, hydrauliczny
Pojedynczy 750 mm Pojedynczy 750 mm
Seryjnie 70% (60% jako opcja) Seryjnie 70% (60% jako opcja)
Na 4 rolki jako opcja Na 4 rolki jako opcja
1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem lub 1 zawór dwukierunkowy 1 zawór jednokierunkowy z wolnym spływem lub 1 zawór dwukierunkowy
26 l/min przy 150 bar 26 l/min przy 150 bar
≥ 1.020 ≥ 1.020

Media

Pracująca w miejscu owijarka bel prostopadłościennych SW 1114 stojąca przed stajnią

Dostępne aplikacje:

Film, Net & Twine Calculators icon

Kalkulator folii, siatki i sznurka

Planowanie oraz ogólna kalkulacja kosztów to elemenety niezbędne w procesie owijania beli. Kalkulatory folii, siatki i sznurka pozwalają na oszacowanie rocznego zapotrzebowania na materiały do zbioru paszy i słomy.
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play