Profil kosiarki GMD 5251 TC

Szybkie i czyste koszenie z dużą szerokością roboczą

Zaczepiana kosiarka GMD 5251 TC o dużej szerokości roboczej pozwala na koszenie do 7 hektarów dziennie ze zwykłym ciągnikiem. Maszyna zapewnia wysoką wydajność roboczą, dzięki szerokości roboczej 5,20 m.

Znajdź najbliższego dealera

Kosiarka GMD 5251 TC o dużej szerokości roboczej z centralnym dyszlem to ekonomiczna alternatywa dla kosiarki frontalnej i tylnej pracujących w zestawie Ma mniejsze zapotrzebowanie mocy, więc może pracować z mniejszymi ciągnikami i nie wymaga inwestowania w przedni TUZ. Modele o szerokości roboczej 5,20 m zapewniają wysoką wydajność roboczą. Ciągniki o mocy od 120 do 130 KM są dla nich idealne.
Zaczepiana kosiarka o dużej szerokości roboczej KUHN GMD 5251 TC podczas jazdy po drodze

Korzyści dla użytkownika

Najwyższa jakość paszy dla stada

Różne odległości między dyskami w belce tnącej OPTIDISC

Perfekcyjne koszenie z OPTIDISC ELITE

Nowa belka tnąca OPTIDISC ELITE powstała we współpracy z rolnikami. Różny rozstaw dysków tnących, duże pokrycie obszarów cięcia noży i zmniejszony kąt natarcia belki tnącej OPTIDISC zapewni Ci jakość jakiej potrzebujesz. Potrójne zestawy kosiarek FC 1030 są wyposażone w belki tnące OPTIDISC ELITE i ich najnowsze ulepszenia, które gwarantują czyste cięcie w każdej sytuacji. Belka tnąca OPTIDISC ELITE posiada wyjątkowe rozwiązania:
 • W punkcie rozchodzenia się dysków odległość między nimi jest mniejsza, co zapewnia lepsze pokrycie obszarów cięcia noży. Rezultatem jest równe i czyste koszenie nawet rzadkiej i krótkiej trawy. (A)
 • W zbieżnych punktach dysków jest więcej przestrzeni. Dzięki temu jest więcej miejsca na przejście materiału, który jest szybko przenoszony do tyłu i kosiarka może pracować bez zakłóceń. (B)
 • Zakres nakładania się obszarów cięcia noży jest prawie dwukrotnie większy, co zapewnia lepszą jakość koszenia na podmokłym i lepkim gruncie (lub na łąkach z kretowinami), a także ciężkich, położonych roślin przy późnojesiennym pokosie.
 • Mniejszy kąt natarcia: zapobiega pofalowaniu ścierniska, które jest charakterystyczne dla niskiego koszenia. Stymuluje również równomierny i szybki odrost oraz ułatwia regulację kolejnych maszyn w łańcuchu zbioru paszy.
 • Specjalny kształt łożysk dysków oraz solidne mocowania noży, które w przypadku uderzenia w przeszkodę pewnie utrzymują nóż i pozwalają mu na obrót o 360°.
Na pagórkowatym terenie, w wilgotnych warunkach lub podczas koszenia lepkich roślin gleba może gromadzić się przed belką tnącą, ale nie w przypadku belki tnącej OPTIDISC ELITE! Jest wyposażona w specjalne płozy, które ślizgają się po powierzchni i chronią darń. Kolejna zaleta, która przekłada się na jakość paszy, szczególnie podczas koszenia w trudnych

Dokładne kopiowanie nierówności terenu i ochrona darni

Wysoka jakość paszy oraz jej wartość odżywcza są zachowane, dzięki 4-sprężynowemu zawieszeniu kosiarki. Zakres ruchu przegubu kosiarki zapewnia jej perfekcyjne dostosowanie do ukształtowania terenu. Bardzo szerokie opony (400/60-15.5) zostały tak zaprojektowane, aby nie ugniatać paszy. Ich nacisk na podłoże jest mniejszy, co chroni darń i zapewnia lepsze odrastanie roślin.
Zapobieganie przejeżdżaniu kołami po paszy oraz mniejszy nacisk na podłoże wpływają na ochronę darni.

Doskonale skalibrowany pokos

Pasza jest układana w pokosy o szerokości 4,40 m w celu przyśpieszenia schnięcia. Ułatwia to wykonanie zabiegu przetrząsania. Możliwe jest również rozdzielenie pokosu na 2 części poprzez zmianę ustawienia 2 blach pokosowych.
Dobrze uformowany pokos ma szerokość około 4,40 m

Moduły dysków tnących Protectadrive®

 • Zabezpieczenie Protectadrive®: Każda minuta zaoszczędzona podczas sianokosów jest cenna. Demontowane z zewnątrz moduły dysków tnących PROTECTADRIVE to najwyższej jakości zabezpieczenie, zapewniające maszynie niezawodność i szybką obsługę serwisową. W przypadku uderzenia dysku w przeszkodę, wałek napędowy może zostać ścięty tuż nad łożyskiem. Dzieje się tak, dzięki starannie wymierzonemu przewężeniu. W rezultacie cenne koła zębate są zabezpieczone.
 • Dodatkowe wzmocnienie tam, gdzie jest potrzebne: Moduły dysków tnących są mocowane śrubami, które przechodzą przez całą belkę tnącą. To wyjątkowo mocne i bezpieczne mocowanie, któremu nie grozi wyrwanie w przypadku uderzenia. Koło zębate napędzające dysk jest precyzyjnie utrzymywana na swoim miejscu, co przekłada się na wysoką niezawodność i redukcję kosztów serwisowych.
 • Przekładnia zębata: Przekładnia zębata, podstawowy element wszystkich kosiarek dyskowych KUHN, zapewnia maksymalne przeniesienie mocy na wszystkie koła zębate w belce tnącej. W przeciwieństwie do innych belek tnących, zastosowanie kół zębatych o jednakowej wielkości redukuje moment obrotowy na zębatkach, zapewniając wyjątkową niezawodność i długą żywotność zespołu.
Protectadrive_GearToGear_Combined.png

Oszczędzaj czas i pieniądze

Wałek napędowy dysku zostaje ścięty w przypadku gwałtownego uderzenia w przeszkodę, zabezpieczając koła zębate.

Kosiarka, na której możesz zawsze polegać

Wbudowany w belkę tnącą system PROTECTADRIVE zabezpiecza ją przed wstrząsami i uderzeniami w przeszkody. W przypadku gwałtownego uderzenia w przeszkodę, wałek napędowy dysku zostaje ścięty tuż nad łożyskiem, dzięki starannie wymierzonemu przewężeniu. Koła zębate są zabezpieczone. Kosiarkę można w krótkim czasie przywrócić do pracy, przy niewielkich kosztach naprawy.
Moduły dysków są przykręcane za pomocą długich śrub, które przechodzą przez całą belkę tnącą. Niebezpieczeństwo rozerwania obudowy w razie uderzenia jest wykluczone.
Najwyższej klasy komponenty wzmacniają najważniejsze części belki tnącej:
 • Belka tnąca ze specjalnymi dwurzędowymi skośnymi łożyskami kulkowymi.
 • Koła zębate o dużej średnicy wykonane z kutej stali za pomocą wysoce precyzyjnych maszyn obróbczych, zazębione na 3 zębach.
 • Dyski z kutymi i poddanymi obróbce wzmocnieniami na powierzchni.
 • Płozy dysków z ulepszanej stali z opcją wyposażenia w osłony (mocowanie śrubowe).
W celu wydłużenia żywotności maszyny, pomiędzy belką tnącą a ramą wbudowane są gumowe amortyzatory. Konstrukcja maszyny jest mniej podatna na uderzenia, zwłaszcza podczas pracy z dużą prędkością.

Szybka obsługa serwisowa z systemem mocowania noży FAST-FIT

Kosiarka GMD 5251 TC może być seryjnie wyposażona w system szybkiego mocowania noży FAST-FIT, który posiada 3 dodatkowe zabezpieczenia:
 • Mocna sprężyna płytkowa zapewnia stały docisk elementu mocującego nóż: nie jest on ograniczony.

 • Sworzeń mocujący nóż posiada wgłębienie, będące dodatkowym zabezpieczeniem.

 • Sprężyna płytkowa ugina się i umożliwia demontaż noża tylko w jednym punkcie, gdy nóż jest wyśrodkowany względem płozy. 
NewLine##Dzięki temu, nie ma możliwości zdemontowania noża, jeśli dysk nadal się obraca. Aby zminimalizować koszty, sworzeń mocujący można wymieniać niezależnie od sprężyny płytkowej.
Kompaktowa konstrukcja belki tnącej oraz specjalny kształt noży, które pracują możliwie jak najbliżej osłon, wpływają na wysoką jakość koszenia.
System FAST-FIT do szybkiej i bezpiecznej wymiany noży

Wydajna kosiarka zapewniająca wygodną pracę

Głowica GYRODINE ułatwia manewrowanie maszyną i zapewnia wysoki komfort obsługi dla użytkownika

Wąska pozycja transportowa

Komfort obsługi to jeden z priorytetów KUHN. Zaczepiana kosiarka GMD 5251 TC z centralnie montowanym dyszlem może znacznie zwiększyć wydajność roboczą. Ruchoma głowica GYRODINE została udoskonalona, co zapewnia łatwiejsze manewrowanie maszyną. Jest bardzo wytrzymała i pozwala na skręcanie pod kątem 90° przy utrzymaniu wałka przekaźnikowego WOM w linii prostej, upraszczając manewrowanie maszyną. Obsługa serwisowa zespołu jest minimalna i obejmuje tylko jeden punkt wymiany oleju. Kosiarka jest podczepiona do dolnych jarzm zaczepu ciągnika za sworzniami zabezpieczonymi przed obracaniem. System jest wyjątkowo niezawodny i zapewnia bezpieczne manewrowanie. Kosiarka jest podczepiona do dolnych jarzm zaczepu ciągnika za sworzniami zabezpieczonymi przed obracaniem. Ten system zawieszenia jest bardzo bezpieczny i niezawodny.

Zachowaj prostotę swojego ciągnika

Kosiarka GMD 5251 TC to ekonomiczna alternatywa dla kosiarki frontalnej i tylnej pracujących w zestawie Ma mniejsze zapotrzebowanie mocy, więc może pracować z mniejszymi ciągnikami i nie wymaga inwestowania w przedni TUZ. Modele o szerokości roboczej 5,20 m zapewniają wysoką wydajność roboczą. Ciągniki o mocy od 120 do 130 KM są dla nich idealne.
Pracuj kosiarką z ciągnikami o małej mocy

Wygodna regulacja wysokości

Przestaw swoja maszynę do pozycji transportowej w mniej niż 10 sekund, przechylając ramę z dwoma kołami. Maksymalna szerokość transportowa wynosi 2,90 m. Kosiarka jest praktyczna, szybka i łatwa w obsłudze podczas przejazdów po drogach i między polami.
GMD 5251 TC podczas jazdy po drodze

Zaczepiana kosiarka o dużej szerokości roboczej KUHN GMD 5251 TC podczas jazdy po drodze

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Szerokość transportowa (m)
Pozycja dyszla
Liczba dysków tnących z płozami ochronnymi z utwardzonej stali
Mocowanie noży
Zabezpieczenie przekładni zębatej
Regulacja wysokości koszenia
Zawieszenie
Średnia szerokość pokosu (m)
Zaczep
Opony
Wałek przekaźnika mocy WOM
Napęd WOM (min-1)
Wolne koło
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM (kW)
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM (KM)
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Światła drogowe i oznakowanie ostrzegawcze z tyłu
Masa, ok. (kg)
GMD5251TC MULTIDISC MOWER
5.20
2.90
pośrodku maszyny
12
System szybkiego montażu FAST-FIT
System PROTECTADRIVE
Centralna regulacja z podziałką
Za pomocą sprężyn - oddzielna regulacja dla prawej i lewej strony
4.00 - 4.40
Głowica GYRODINE
2-punktowe, ruchome połączenie kat. 2 i 3 na dolnych cięgnach
400/60x15.5 (11.5/80-15.3 dla kół transportowych)
1 3/8" - 6 wypustów
1000
Seryjnie
54
73
2 zawory dwukierunkowe
Seryjnie
3000

Media