Frontalna kosiarka dyskowa KUHN PZ 3021 F

Optymalna wydajność koszenia w najbardziej wymagających warunkach

Modele PZ 2721 F i 3021 F uzupełniają sprawdzone funkcje kosiarkek serii PZ o nowe rozwiązania spełniające wymagania jutra. Najważniejsza jest optymalna wydajność koszenia.

Znajdź najbliższego dealera

Frontalne kosiarki bębnowe KUHN PZ 2721 F i PZ 3021 F zapewniają optymalną wydajność koszenia w najtrudniejszych warunkach. Sprawdzone funkcje kosiarek PZ są uzupełnione o nowe rozwiązania, które spełniają dzisiejsze i jutrzejsze potrzeby. Stabilna i sztywna rama główna wraz z solidnym układem napędowym sprawiają, że ta kosiarka nadaje się zarówno do zwykłych, jak i większych ciągników. Masz dwie możliwości zawieszenia w zależności od warunków pracy.
Frontalna kosiarka dyskowa KUHN PZ 3021 F

Korzyści dla użytkownika

Inteligentnie zaprojektowane komponenty zapewniające optymalne osiągi

Spłaszczone bębny

Spłaszczone bębny

Okrągłe bębny nie transportują plonu w odpowiedni sposób. Dlatego KUHN wykorzystuje bębny z dwoma płaskimi bokami, dzięki któremu plon jest przenoszony odpowiednio bez ryzyka zablokowania. Ruch plonu w kosiarce ma wpływ na jakość koszenia. Z tego powodu KUHN zastosował przykręcane paski transportowe, które również zapobiegają zużyciu samego bębna.

Bezstopniowa regulacja wysokości

Płynna regulacja wysokości koszenia na górze kosiarki, ze zwiększonym zakresem do 45 mm, pozwala w łatwy i bezpieczny sposób ustawić optymalną wysokość koszenia w zmieniających się warunkach. Pozwala to na przykład kosić nieco wyżej jesienią, aby zmniejszyć zanieczyszczenie paszy glebą.
Płynna regulacja wysokości koszenia

Swobodnie obracające się talerze

Stale obracające się talerze ślizgowe stanowią dużą zaletę. Na nierównym terenie talerz „prześlizguje” się nad ziemią, nie stykając się z podłożem, a tym samym nie niszcząc darni. Mniejsze są też wymagania dotyczące mocy WOM. Znaczny spadek zanieczyszczenia paszy jest przede wszystkim zauważalny w przypadku koszenia na trudnych terenach np. łąkach bagiennych.
Talerze kosiarki bębnowej obracają się swobodnie.

Szybka wymiana noża

Za pomocą specjalnego narzędzia w kształcie haka możesz wcisnąć uchwyt noża w dół i wymienić noże. Szybki i bezpieczny system jest odporny na zanieczyszczenia.
Za pomocą narzędzia w kształcie haka możesz w prosty i bezpieczny sposób wymienić noże.

Tworzenie wąskiego pokosu

W kosiarce PZ ‘big & small’ talerz nożowy zapewnia wąski pokos, zabezpieczony standardowymi tarczami pokosu. Wąski pokos mieści się pomiędzy oponami ciągnika oraz zapobiega uszkodzeniom i zanieczyszczeniu koszonego materiału. Kolejną zaletą tego typowego układu jest bardzo niskie zapotrzebowanie na moc dzięki dużemu otworowi między bębnami.

Modele PZ 2721 F i 3021 F są standardowo wyposażone w zestaw tarcz pokosu. Dodatkowa para tarcz pokosu jest dostępna na życzenie. Pozwala to na odkładanie trawy w optymalnym pokosie dla dowolnych maszyn.
Talerze o różnych średnicach tworzą czyste pokosy.

Bezpieczeństwo i komfort tam, gdzie są niezbędne

W przypadku napotkania przeszkody materiał, z którego wykonana jest osłona, ugina się, nie pękając i nie powodując uszkodzeń kosiarki. Po minięciu przeszkody osłona powraca do pierwotnego kształtu.

Osłona boczna FLEXPROTECT

Uszkodzenie osłon bocznych należy już do przeszłości. Elastyczne osłony boczne KUHN FLEXPROTECT nadają nowy wymiar koszenia dzięki swojej konstrukcji z polietylenu. W przypadku napotkania przeszkód materiał osłony bocznej wygina się, nie niszcząc ani nie uszkadzając kosiarki. Materiał powraca do pierwotnego kształtu. Jest to szczególnie przydatne podczas koszenia wokół słupów lub wzdłuż krawędzi pola.

Opcjonalnie dostępne są hydraulicznie składane boczne pokrywy, które zapewniają wysoki komfort pracy operatora.

Składana osłona przednia i osłony boczne.

Składane przednie i boczne osłony ochronne można podnieść do góry, co ułatwia codzienną kontrolę i wymianę ostrzy.
Składane przednie i boczne osłony ochronne można podnieść do góry.

Łatwy dostęp do bębnów

Osłonę przednią można złożyć, zapewniając swobodny dostęp do noży ułatwiający wykonywanie codziennych kontroli oraz konserwację kosiarki.
Osłonę przednią można złożyć, zapewniając swobodny dostęp do noży.

Maksymalna widoczność

Nowoczesna konstrukcja kosiarki jest wyposażona w standardowe zintegrowane znaki ostrzegawcze i światła drogowe, zapewniające maksymalną widoczność i bezpieczeństwo na drodze.
Maksymalna widoczność

Płynny rozeuch i komfortowy poziom hałasu

Niezawodne zabezpieczenie układu napędowego paska klinowego zapewnia łatwe uruchomienie maszyny. Napęd z paskiem klinowym z dużymi łożyskami i osią może przenosić o 30% więcej mocy niż poprzednie modele. To sprawia, że ​​kosiarki nadają się zarówno do zwykłych, jak i większych ciągników.

Wytrzymałe jednostki napędowe ze spiralnymi zębatymi przekładniami zapewniają maksymalne przenoszenie mocy na komfortowym poziomie hałasu, co jest korzystne zarówno dla kierowcy, jak i środowiska.
Płynny rozeuch i komfortowy poziom hałasu

Szybkość i manewrowalność

Kosiarka jest zamontowana blisko ciągnika.

Znakomity rozkład ciężaru

Dzięki specyficznemu ustawieniu konfiguracji bębna powstaje bardzo wąski pokos, co sprawia, że ​​stosowanie podwójnych tarcz pokosu w wielu przypadkach nie jest konieczne. W rezultacie kosiarka jest montowana bliżej ciągnika. W efekcie rozkład ciężaru i środek ciężkości jest jeszcze bardziej ulepszony.

Głowica oscylacyjna PENDELFLEX

Głowica oscylacyjna PENDELFLEX umożliwia kopiowanie terenu w kierunku wzdłużnym i poprzecznym, zapewniając doskonałe dostosowywanie do powierzchni w terenie pagórkowatym. Ponadto, głowica PENDELFLEX wolniej się zużywa, wymaga mniejszej mocy i chroni darń.
PENDELFLEX to głowica oscylacyjna.

Głowica sztywna

Głowica sztywna to proste i ekonomiczne rozwiązanie dla terenów lekko pagórkowatych. Jako opcja dostępne jest elastyczny łącznik górny FLEXTOP (A) lub teleskopowy łącznik górny FRONTFLEX (B).
FLEXTOP to głowica sztywna.

Frontalna kosiarka dyskowa KUHN PZ 3021 F

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Tytuł strony
Szerokość robocza (m)
Szerokość transportowa (m)
Podtytuł - strona
Zaczep 3-punktowy
Napęd WOM (min-1)
Minimalne zapotrzebowanie na moc na WOM kW (KM)
Zawieszenie
Kompensacja nacisku na podłoże
Kierunek obrotów
Główny napęd
Liczba bębnów
Liczba noży
Regulacja wysokości koszenia
Zakres regulacji wysokości koszenia (mm)
Średnia szerokość pokosu (m)
1 zestaw talerzy pokosowych
Oświetlenie i oznakowanie ostrzegawcze
Masa (kg)
PZ 2721 F GŁOWICA RUCHOMA PZ 3021 F GŁOWICA SZTYWNA PZ 3021 F GŁOWICA RUCHOMA PZ 3221 F GŁOWICA SZTYWNA PZ 3221 F GŁOWICA RUCHOMA
FRONTALNE KOSIARKI BĘBNOWE FRONTALNE KOSIARKI BĘBNOWE FRONTALNE KOSIARKI BĘBNOWE FRONTALNE KOSIARKI BĘBNOWE FRONTALNE KOSIARKI BĘBNOWE
2,69 3,04 3,04 3,19 3,19
2,60 2,95 2,95 3,10 3,10
PZ 2721 F PZ 3021 F PZ 3021 F PZ 3221 F PZ 3221 F
Rama A ISO 11001-2 (kat. 2), rama A ciągnika nie wchodzi w skład zestawu Rama A ISO 11001-2 (kat. 2), rama A ciągnika nie wchodzi w skład zestawu Rama A ISO 11001-2 (kat. 2), rama A ciągnika nie wchodzi w skład zestawu Rama A ISO 11001-2 (kat. 2), rama A ciągnika nie wchodzi w skład zestawu Rama A ISO 11001-2 (kat. 2), rama A ciągnika nie wchodzi w skład zestawu
1000 (740 opcja) 1000 (740 opcja) 1000 (740 opcja) 1000 (740 opcja) 1000 (740 opcja)
40 (54) 45 (61) 45 (61) 48 (65) 48 (65)
Głowica oscylacyjna Głowica sztywna Głowica oscylacyjna Głowica sztywna Głowica oscylacyjna
2 źródła 2 źródła 2 źródła 2 źródła 2 źródła
CW (opcja CCW) CW (opcja CCW) CW (opcja CCW) CW (opcja CCW) CW (opcja CCW)
Wałek napędowy WOM ze sprzęgłem wolnego koła i pasami klinowymi Wałek napędowy WOM ze sprzęgłem wolnego koła i pasami klinowymi Wałek napędowy WOM ze sprzęgłem wolnego koła i pasami klinowymi Wałek napędowy WOM ze sprzęgłem wolnego koła i pasami klinowymi Wałek napędowy WOM ze sprzęgłem wolnego koła i pasami klinowymi
4 4 4 4 4
10 12 12 12 12
Stałe Stałe Stałe Stałe Stałe
45 45 45 45 45
0,90 1,00 1,00 1,00 1,00
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie
660 - 730 710 - 780 710 - 780 740 - 810 740 - 810

Media

Frontalna kosiarka dyskowa KUHN PZ 3021 F