MDS 20.2 model maszyny

Prosta i wydajna maszyna do codziennego użytku

Poznaj rozsiewacze nawozów MDS .2 o szerokości roboczej od 10 do 24 m i pojemności zbiornika pojedynczego od 500 do 2000 l.

Znajdź najbliższego dealera

Nawożenie wyspecjalizowanych upraw (winorośli, sadów, chmielu, warzyw) i upraw zbożowych wymaga wyjątkowej precyzji. Nowa gama rozsiewaczy nawozów MDS .2 zapewnia proste rozwiązanie dostosowane do wszystkich operacji. Masz wiele możliwości pod względem wielkości, pojemności, otwierania i zamykania zasuw dozujących, a nawet regulacji. Przy maksymalnej pojemności zbiornika 2000 l nowy rozsiewacz nawozów MDS 20.2 uzupełnia ofertę MDS .2 o większą pojemność i bardziej autonomiczną maszynę. Wszystkie modele MDS .2 są wyposażone w jednokomorowy zbiornik.
MDS .2 podczas pracy na polu

Korzyści dla użytkownika

Tak samo skuteczny między rzędami, jak i w polu"

Łatwy przejazd między rzędami winorośli z rozsiewaczem nawozu MDS 8.2 dzięki jego wyjatkowej konstrukcji

Zaprojektowany do wysiewu między rzędami

Rozsiewacze nawozów MDS 8.2 oraz MDS 14.2 mają odpowiednio szerokość całkowitą 1,08 m i 1,4 m. Komaktowa konstrukcja sprawia, że ​​szczególnie nadają się do sadów i winnic. Specjalna konstrukcja modelu MDS 8.2 przyczynia się do łatwego manewrowania między rzędami bez niszczenia upraw i plantacji.

Precyzyjne rozsiewanie w dwóch rzędach

Ogranicznik wysiewu w 2 rzędach kieruje nawóz do podstawy plantacji w przypadku upraw rzędowych, w odstępach 1,50 do 5 m. Ta opcjonalna, wyjmowana część jest szybka i łatwa w regulacji, bez konieczności użycia narzędzi. Wykonany jest ze stali nierdzewnej, aby zapewnić długą żywotność. Ogranicznik wysiewu zapewnia optymalny i zoptymalizowany wkład mineralny na plantacje i uprawy, wysiewając nawóz obok korzeni.
Ogranicznik wysiewu w 2 rzędach do wysiewu nawozu bezpośrednio u podstawy plantacji za pomocą rozsiewacza nawozów MDS 8.2.

Większa pojemność - większa autonomia

Rozsiewacze nawozów MDS 18.2 i 20.2 mają szeroki wybór wyposażeń dodatkowych, które można dostosować do różnych typów ciągników. Maksymalna pojemność zbiornika 2000 l nowego rozsiewacza nawozów MDS 20.2 może pomieścić na przykład 3 big bagi azotanu amonu 33,5%, co czyni go idealnym urządzeniem dla gospodarstw poszukujących prostoty i wydajności. Ten zbiornik o większej pojemności można dostosować do lżejszych nawozów i produktów pakowanych w big bagi. W ten sposób skraca się czas przestoju niezbędny do załadowania nawozu.
Łatwy w załadunku big bagami rozsiewacz nawozów MDS 20.2 o pojemności 2000 litrów

Solidny i trwały

Wzmocniona przekładnia z kapielą olejową napędza tarcze rozrzucające. Pierwsza wymiana oleju w przekładni jest konieczna dopiero po 10 latach. Solidne serce maszyny charakteryzuje się niezrównaną długowiecznością i wytrzymałością na trudne warunki pracy. Dno zbiornika, mieszadło i wyloty wykonane są ze stali nierdzewnej, co zapewnia wyjątkową trwałość.
Przekładnia rozsiewacza nawozów MDS .2 wzmocniona kąpielą olejową w celu zwiększenia trwałości

Precyzyjne dawkowanie

Najwyzsza precyzja tarcz wysiewających M1 w rozsiewaczu nawozów MDS .2

Tarcze rozsiewajace MDS: bardzo precyzyjne!

Tarcze rozsiewające MDS (Multi-Disc-System) są przeznaczone do standardowego lub późnego rozsiewu przy wysokich uprawach. Są proste w użyciu i gwarantują wysoką precyzję przy użyciu granulowanego i organicznego nawozu. W zależności od rodzaju nawozu i szerokości roboczej można dostosować długość i ustawienie kierunku łopatek. Można je szybko dostosować za pomocą tabeli rozsiewu. Dyski można szybko wyjmować bez użycia narzędzi, co ułatwia opróżnianie zbiornika. Tarcze M1 do wysiewu nawozu są standardem dla szerokości roboczych od 10 do 18 m. Tarcze M2 umożliwiają pracę w szerokościach roboczych od 18 do 24 m, w zależności od rozsiewanego produktu, bez wpływu na jakość rozsiewu i poprawę plonu na granicach pola.

Skala DFC: Doskonałe ustawienia!

Dwie podziałki proporcjonalna do dawki wysiewu DFC są idealnie umieszczone z przodu zbiornika, co zapewnia doskonałą widoczność ustawień z kabine ciągnika. Nie ma potrzeby wciskania się między koło a maszynę, aby uzyskać dostęp do wagi, wystarczy wyciągnąć ramię, aby uzyskać dostęp do ustawień z boku! Aby zmienić dawkę wysiewu z jednego wykresu na drugi, nie ma nic prostszego, wystarczy umieścić ogranicznik otwarcia na skali DFC (bezpośrednia kontrola przepływu). Skala DFC jest proporcjonalna do przepływu nawozu, dlatego też zmiana natężenia przepływu jest szybka i łatwa i nie wymaga stosowania dodatkowego sprzętu. Poprzez zwiększenie otwarcia o 10% zwiększa się dawkę wysiewu o 10%. Ustawienia są precyzyjne, niezawodne i szybkie, od 3 kg/ha dla nawozów, nasion i granulatu ślimakobójczego. Aby zwiększyć precyzję wysiewu, należy również skorzystać ze standardowego, półszerokokątnego wyłącznika, który umożliwia zwiększenie precyzji wysiewu.
Skala DFC - proste i precyzyjne sterowanie dawką aplikacji w całej gamie maszyn MDS .2

Płynny przepływ nawozu to jeszcze większa precyzja

Rozsiewacze nawozów MDS .2 posiadają wolnoobracające się mieszadło: tylko 180 obr/min! W ten sposób uzyskuje się regularny przepływ nawozu bez uszkadzania granulek i zatykania wylotów. Mieszadło gwarantuje optymalną precyzję wysiewu niezależnie od wielkości i gęstości rozsiewanego produktu.
Wolnoobracające się mieszadło zapewnia płynny przepływ nawozu w całym zakresie rozsiewaczy nawozów MDS .2

Otwieranie i zamykanie wylotu

Rozsiewacz nawozów w wersji MDS .2 Q z dwoma siłownikami elektrycznymi do sterowania wylotami.

Regulacja DPAE

Regulacja DPAE (regulacja dawki proporcjonalnej do prędkości jazdy) jest dostępna w modelach MDS .2 Q, z otwieraniem i zamykaniem za pomocą dwóch siłowników elektrycznych, po jednym z każdej strony. Sterownik QUANTRON A jest szczególnie przyjazny dla użytkownika. Umożliwia otwieranie i zamykanie wylotów za pomocą jednego przycisku START/STOP bez konieczności stosowania zaworu hydraulicznego. Rozsiewacze nawozów w wersji MDS .2 Q są kompatybilne z terminalami GPS, co pozwala na automatyczne sterowanie wylotami na uwrociach i na polu. W celu optymalizacji danych wejściowych, sterownik QUANTRON A jest kompatybilny z modulacją dawki wysiewu przez GPS.

Bezpośrednie sterowanie wylotem za pomocą sterownika E-Click

Z modelami w wersji MDS .2 C sterowanie otwieraniem i zamykaniem wylotu odbywa się bezpośrednio za pomocą dwóch siłowników elektrycznych po jednym z każdej strony. W tym celu należy wykorzystać Sterownik E-Click w kabinie ciągnika z dwoma przełącznikami elektornicznymi zamiast zaworów hydraulicznych!
Rozsiewacz nawozów MDS .2 C z regulacją wylotu za pomocą dwóch cylindrów elektrycznych

Sterowanie ręczne czy hydrauliczne?

Można wybrać maszynę w wersji K, która posiada hydrauliczne otwieranie wylotów za pomocą dwóch działających jednokierunkowo siłowników. Każdy siłownik posiada zawór, który może odizolować obwód w przypadku wewnętrznej nieszczelności, co zapobiega samoczynnemu otwieraniu wylotów. Wersja D zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo dzięki dwóm podwójnie działającym cylindrom, które zapobiegają otwarciu wylotów w przypadku wewnętrznej nieszczelności.
Rozsiewacz nawozów MDS .2 wersja K z regulacją wylotu za pomocą dwóch działających jednokierunkowo zaworów hydraulicznych.

Wyposażenie

Skorzystaj z efektywnych opcji, które dostosowują maszynę do Twoich potrzeb.

Rozsiewacz nawozów MDS 8.2 podczas pracy w winnicy z kontrolowanym rozsiewem w dwóch rzędach

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Maksymalna pojemność (l)
Podstawowa pojemność (l)
Wysokość napełniania (cm)
Szerokość zbiornika (cm)
Szerokość otworu zasypowego (cm)
Masa, ok.(kg)
Masa ok.(kg)
MDS 82 MDS 142 MDS 182 MDS 202
800 Kat. I: 800
Kat. II: 1400
1800 2000
500 800 700 900
92 104 93 101
108 140 190 190
130 180 180
210 250 250
200

Media

Dostępne aplikacje: MDS .2

KUHN SpreadSet

KUHN SpreadSet

Przygotuj swój rozsiewacz do precyzyjnego wysiewu każdego rodzaju nawozu! Biorąc pod uwagę różnorodność nawozów oferowanych na rynku, jest bardzo istotne aby dokładnie je zidentyfikować i wybrać odpowiednie ustawienia w tabelach wysiewu. Aplikacja KUHN SpreadSet krok po kroku przeprowadzi Cię przez regulacje niezbędne do uzyskania odpowiedniej dawki oraz równomierności poprzecznej wysiewu w zależności od rodzaju nawozu, szerokości roboczej i prędkości jazdy. Ustawienia mogą być przeniesione bezpośrednio do maszyny za pośrednictwem modułu WIFI. Brak potrzeby manualnej ingerencji, wyeliminowanie błędów! Aplikacja może wyświetlać pozostałą objętość nawozu w zbiorniku, w celu uzupełnienia zbiornika tylko potrzebną ilością nawozu.
KUHN EasyMaps

KUHN EasyMaps

Zyskaj precyzję i ułatw swoją pracę z aplikacją mobilną KUHN EasyMaps! Aplikacja KUHN EasyMaps pozwala na wyświetlanie mapy aplikacyjnej oraz pozycję na polu. Dzięki KUHN EasyMaps możesz wizualizować swoje mapy aplikacyjne na smartfonie lub tablecie. W zależności od pozycji w polu natychmiast uzyskujesz nową dawkę do zastosowania, co pozwala to na dostosowanie ustawień roboczych w trakcie aplikacji,
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play