AXIS model maszyny

Bezkonkurencyjna precyzja rozsiewu!

Poznaj zawieszane rozsiewacze nawozów AXIS o szerokości roboczej od 12 do 50 m ze zbiornikami o pojemności od 1000 do 4200 l.

Znajdź najbliższego dealera

Wyjątkowe rozwiązania KUHN zapewniają absolutną precyzję rozsiewania: EMC (elektroniczny pomiar i regulacja dawki wysiewu) automatycznie dostosowuje dawkę w trakcie pracy, niezależnie dla lewej i prawej strony. Dodatkowo, system współosiowej regulacji CDA stanowi kluczowe rozwiązanie na drodze do precyzyjnego rozsiewu w każdych warunkach roboczych. Gama rozsiewaczy KUHN AXIS kompatybilnych z ISOBUS oferuje najnowocześniejsze rozwiązania do wysiewu nawozów.
AXIS H-MC W podczas rozsiewu nawozu

Korzyści dla użytkownika

Precyzyjne nawożenie dzięki zaawansowanym technologiom

EMC: pomiar przepływu nawozu na każdej tarczy osobno, KUHN - pionier od ponad 20 lat!

Pomiar przepływu nawozu na każdej tarczy osobno, KUHN

System EMC (elektroniczne sterowanie przepływem nawozu) co sekundę reguluje dawkę wysiewu z lewej i prawej strony rozsiewacza, działając podobnie jak „system ważenia” na każdej tarczy osobno. Zasada działania jest prosta, przepływ nawozu jest mierzony na każdej tarczy: w przypadku zablokowania wylotu, dawka wysiewu po tej stronie jest natychmiast automatycznie korygowana!
Od ponad 20 lat system zapewnia swoim użytkownikom prawidłowe dawki wysiewu, dzięki regulacji przepływu nawozu na każdej tarczy osobno .
Czujniki odczytują moment obrotowy każdej tarczy co sekundę. W zależności od odczytu, natężenie przepływu jest regulowane automatycznie i osobno na lewej i prawej tarczy.
System EMC zapewnia niezależną regulację przepływu nawozu w każdym wylocie, bez względu na wibrację i nachylenie terenu. Zużycie paliwa jest mniejsze, dzięki mniejszym obrotom silnika. Nie ma potrzeby wykonywania próby kręconej, wystarczy wprowadzić dawkę wysiewu i rozpocząć nawożenie. Zakres możliwych prędkości przepływu jest duży, od 20 do 500 kg/min, dlatego regulacja dawki za pomocą GPS dla lewej/prawej strony jest niezwykle precyzyjna.

System ważenia „W”: ciągła regulacja

W klasyczny system ważenia wyposażony są modele AXIS 20.2 W, AXIS 30.2 W i AXIS 40.2 W o szerokości roboczej od 12 do 42m.
Dwie komory ważenia połączone z elektronicznym terminalem QUANTRON A umożliwiają automatyczną regulację dawki wysiewu podczas rozsiewu nawozu. Co sekundę terminal monitoruje natężenie przepływu, aby sprawdzić, czy odpowiada ono zaprogramowanej dawce przed jej ustawieniem. Zapewnia to najwyższą precyzję i komfort użytkowania.
Oryginalna, opatentowana konstrukcja systemu ważenia składa się z mocnej ramy zaczepu wyposażonej w dwie komory ważenia o pojemności 10 ton każda oraz drążka łączącego połączonego z ramą maszyny. Dwie komory ważenia gwarantują wysoką precyzję, nawet na zboczach. Dostępne są dwie wysokości podnośników, które umożliwiają późniejsze rozsiewanie. Rama zaczepu ma duży prześwit dla łatwiejszej zmiany ustawień.
Wystarczy wprowadzić dawkę wysiewu, szerokość roboczą i punkt padania (w zależności od maszyny), a podłączony system w sposób ciągły monitoruje natężenie przepływu podczas wysiewu, korygując automatycznie pozycję wylotu w przypadku wykrycia usterki.
Sterownik QUANTRON A do ciagłej regulacji natężenia przepływu nawozu podczas rozsiewu.

Bezkonkurencyjny rozkład poprzeczny nawozu z systemem CDA!

Współosiowy system regulacji rozsiewu CDA zapewnia optymalny rozkład poprzeczny nawozu. Zmiana miejsca podawania nawozu na tarcze pozwala na szybkie dostosowanie maszyny do różnych produktów i szerokości roboczych. Specjalny kształt otworów wylotowych zbiornika powoduje, że nawóz jest dostarczany na całej długości łopatek wyrzucających i tym samym jego przepływ i wysiew są bardzo równomierne. Rozsiewacz z systemem współosiowej regulacji CDA zapewnia precyzyjne obrazy rozsiewu. Zmiana dawki oraz zmiana prędkości jazdy nie wpływają na jakość rozsiewu nawozu. Bardzo wolno obracające się mieszadło reguluje dozowanie nawozu na tarcze i zapewnia płynny wysiew. Obraca się o 360° z prędkością zaledwie 17 obr./min i jest bardzo delikatne dla granul nawozu. Aby zapewnić podawanie nawozu w prawidłowym miejscu na tarczy, specjalna osłona kieruje strumień nawozu do momentu, aż zostanie przechwycony przez przez łopatki. Osłony AIRFIN ograniczają turbulencje generowane przez obracające się tarcze, zapewniając regularny przepływ nawozu.
Współosiowy system regulacji rozsiewu CDA zapewnia optymalny rozkład poprzeczny nawozu.

Doskonale równomierny rozsiew w na polu nawet przy dużych prędkościach

VARISPREAD PRO: Bezstopniowe sterowanie szerokościami częściowymi (Section Control) z szybko reagującym systemem SpeedServo, 1 sekcja na metr roboczy

VARISPREAD PRO

SpeedServo to nowy system sterowania złożony z dwóch silników elektrycznych, które są 2,5 razy szybsze niż tradycyjny cylinder. Modyfikuje on punkty padania i dostosowuje wentylator do kształtu pola. Usprawniono zarządzanie nakładaniem się przejazdów, a odpowiednia dawka wysiewu jest rozsiewana we właściwym miejscu, nawet przy dużych prędkościach jazdy.
VARISPREAD PRO jest dostępny w modelach AXIS 40.2 i 50.2 z napędem mechanicznym lub hydraulicznym.

VARISPREAD 8: koniec nadmiernego wysiewania nawozu!

VARISPREAD 8 Section Control: 8 sekcji, po cztery z każdej strony, poprzez stopniową redukcję na wylocie pomiarowym zapobiega nadmiernemu stosowaniu nawozu. System jest dostępny w modelach AXIS K, D, C / W / M-EMC (W).
VARISPREAD 8

OPTIPOINT

Na uwrociach większość rolników rozpoczyna i zaprzestaje wysiewu w tym samym momencie, mimo że różne nawozy mają różne właściwości. OPTIPOINT automatycznie określa idealny punkt otwierania i zamykania wylotów w zależności od rodzaju nawozu i prędkości jazdy. Dzięki temu uzyskuje się większą precyzję przy korzystaniu z systemu sterowania GPS.
OPTIPOINT, otwieranie i zamykanie wylotów nawozowych na uwrociach optymalizowane przez GPS.

Dostęp do najbardziej innowacyjnych technologii

Logo ISOBUS z certyfikatem AEF

Rozsiewacze nawozów AXIS kompatybilne z ISOBUS

The following fertiliser spreader models feature as standard ISOBUS technology:
  • AXIS 20.2 M-EMC (W)
  • AXIS 40.2 M-EMC-(W)
  • AXIS 40.2 H-EMC-(W)
  • AXIS 50.2 M-EMC-(W)
  • AXIS 50.2 H-EMC-(W)
AXIS fertiliser spreaders are AEF-certified (Agricultural Electronics Foundation) and compatible with ISOBUS terminals.
These models are also available in non-ISOBUS version.

Hydrauliczny lub mechaniczny napęd tarcz wysiewających

Hydrauliczny napęd tarcz wysiewających (H-EMC) jest niezależny od obrotów silnika. Utrzymuje stałą prędkość obrotową tarcz wysiewających przy tej samej szerokości roboczej. Tarcze są napędzane od hydrauliki ciągnika niezależnie od obrotów silnika i prędkości WOM, przy niewielkich wymaganiach pod względem wydatku (od 45 l/min przy ciśnieniu 180 bar). Obraz wysiewu pozostaje niezmieniony i może zostać łatwo dostosowany do wysiewu na klinach. Istnieje możliwość wysiewu przy niższych obrotach silnika i mniejszym zużyciu paliwa. Mieszadło nie niszczy nawozu, ponieważ zatrzymuje się natychmiast po zamknięciu wylotu. Wysokiej jakości czujniki wagowe stale informują operatora o ilości nawozu pozostałej w zbiorniku.
W modelach z napędem mechanicznym (M-EMC lub W) tarcze są napędzane od wałka WOM (540 obr./min). Wszystkie wałki i przekładnie kątowe pracują w kąpieli olejowej, dzięki czemu rozsiewacz ma ograniczone wymagania serwisowe. Są chronione przed pyłem, glebą, wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi mocną konstrukcją ramową. Modele te są również wyposażone we własny system zabezpieczenia przeciążeniowego, który chroni cały układ napędowy wraz z mieszadłami.
Widok na silnik hydrauliczny napędzający tarcze wysiewające w rozsiewaczu AXIS H-EMC

Rozsiewacz nawozu AXIS 40.2 na polu pszenicy

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Maksymalna pojemność (l)
Podstawowa pojemność (l)
Maksymalna ładowność (kg) ok.
Wysokość napełniania (cm)
Wysokość napełniania (cm) -maszyna ustawiona poziomo na podłożu
Szerokość zbiornika (cm)
Szerokość otworu zasypowego (cm)
Duże natężenie przepływu nawozu (k/min lub kg/s)
Kontrola przepływu
Regulacja punktu podawania nawozu na tarcze
Mieszadło
Sterowanie zasuwami
Regulacja dawki wysiewu
ISOBUS
Wersja z CCI - przewód zasilający do CCI
Wersja z CCI - przewód do przechwytywania sygnału prędkości ze złączem 7-pin ISO 11786 kod zam. 1288021
Wersja z CCI - przewód ze złączem 9-pin ISOBUS do podłączenia terminala w kabinie ciągnika (kod zam. 1288014)
Wersja z CCI - z czujnikiem prędkości na kole lub GPS
Wersja z CCI - prowadzenie równoległe i sterowanie sekcjami
DPAE (dawka wysiewu proporcjonalna do prędkości jazdy)
GPS Control Ready
Opti Point
Section Control (sterowanie sekcjami manualne lub przez GPS)
Rama ważąca
Filtr hydrauliczny - zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia układu hydraulicznego
Wyłączenie wysiewu dla połowy maszyny
Osłony przeciwbłotne
Przedłużenie osłon przeciwbłotnych
Sito zasypowe
System szybkiego mocowania tarcz wysiewających
Zaczep
Przekładnia (obr/min)
Wymagane wyposażenie hydrauliczne dla maszyny podstawowej
Przepływ
Masa, ok.(kg)
AXIS 20.2 KAXIS 20.2 DAXIS 20.2 CAXIS 30.2 KAXIS 30.2 DAXIS 30.2 CAXIS 50.2 H EMC W VS8 3ML
12 do 36
(w zależności od tarcz wysiewających i rozsiewanego materiału)
12 do 36
(w zależności od tarcz wysiewających i rozsiewanego materiału)
12 do 36
(w zależności od tarcz wysiewających i rozsiewanego materiału)
12 do 42 (w zależności od tarcz wysiewających i rozsiewanego materiału)12 do 42 (w zależności od tarcz wysiewających i rozsiewanego materiału)12 do 42 (w zależności od tarcz wysiewających i rozsiewanego materiału)18 do 50
1000 / 23001000 / 23001000 / 23001400 / 32001400 / 32001400 / 32004200
1000100010001400
2300230023003200320032004200
959595
106106106156
2,40 lub 2,80 (w zależności od zamontowanej nadstawy)2,40 lub 2,80 (w zależności od zamontowanej nadstawy)2,40 lub 2,80 (w zależności od zamontowanej nadstawy)2.40 lub 2.80 w zależności od zamontowanej nadstawy2.40 lub 2.80 w zależności od zamontowanej nadstawy2.40 lub 2.80 w zależności od zamontowanej nadstawy2,90
2,30 lub 2,70 (w zależności od zamontowanej nadstawy)2,30 lub 2,70 (w zależności od zamontowanej nadstawy)2,30 lub 2,70 (w zależności od zamontowanej nadstawy)2.30 lub 2.70 w zależności od zamontowanej nadstawy2.30 lub 2.70 w zależności od zamontowanej nadstawy2.30 lub 2.70 w zależności od zamontowanej nadstawy2,80
400 lub 6,66400 lub 6,66400 lub 6,66500 lub 8.33500 lub 8.33500 lub 8.33500 / 8,33
Otwór dozujący + Skala proporcjonalna DFCOtwór dozujący + Skala proporcjonalna DFCOtwór dozujący + Skala proporcjonalna DFCOtwór dozujący + Skala proporcjonalna DFCOtwór dozujący + Skala proporcjonalna DFCOtwór dozujący + Skala proporcjonalna DFC
Manualna zmiana punktu spadania nawozu na tarczę poprzez obrót dna zbiornikaManualna zmiana punktu spadania nawozu na tarczę poprzez obrót dna zbiornikaManualna zmiana punktu spadania nawozu na tarczę poprzez obrót dna zbiornikaManualna zmiana punktu spadania nawozu na tarczę poprzez obrót dna zbiornikaManualna zmiana punktu spadania nawozu na tarczę poprzez obrót dna zbiornikaManualna zmiana punktu spadania nawozu na tarczę poprzez obrót dna zbiornika2 siłowniki elektryczne
Bezobsługowe wolnoobracające się mieszadło: 17 min-1Bezobsługowe wolnoobracające się mieszadło: 17 min-1Bezobsługowe wolnoobracające się mieszadło: 17 min-1Bezobsługowe wolnoobracające się mieszadło: 17 min-1Bezobsługowe wolnoobracające się mieszadło: 17 min-1Bezobsługowe wolnoobracające się mieszadło: 17 min-1Bardzo wolne obroty: 17 min-1 napęd elektryczny
2 siłowniki
hydrauliczne
jednostronnego
działania
2 siłowniki
hydrauliczne
dwustronnego
działania
2 siłowniki
elektryczne +
sterownik E-Click
2 siłowniki
hydrauliczne
jednostronnego
działania
2 siłowniki
hydrauliczne
dwustronnego
działania
2 siłowniki
elektryczne +
sterownik E-Click
2 siłowniki elektryczne
System EMC na obydwu tarczach wysiewających
Niezależna kontrola przepływu masy po prawej i lewej stronie - korekta co 1 sekundę
Seryjnie
Seryjnie
Seryjnie
Seryjnie
Opcja
Opcja
Seryjnie
Seryjnie
Seryjnie
Seryjnie - VS 8 (8 sekcji, 4 z każdej strony) przez zmianę punktu dozowania nawozu na tarczę i zmianę pozycji zasuw
Seryjnie
Seryjnie
SeryjnieSeryjnieSeryjnieSeryjnieSeryjnieSeryjnie
OpcjaOpcjaOpcjaSeryjnie - z szybkim demontażem (1/4 obrotu)Seryjnie - z szybkim demontażem (1/4 obrotu)Seryjnie - z szybkim demontażem (1/4 obrotu)Seryjnie
Seryjnie
SeryjnieSeryjnieSeryjnie
SeryjnieSeryjnieSeryjnieSeryjnieSeryjnieSeryjnieSeryjnie
2 wysokości zawieszenia - Kat. 22 wysokości zawieszenia - Kat. 22 wysokości zawieszenia - Kat. 22 wysokości zawieszenia - Kat. 2
Bezobsługowa - napęd: 540 do 650Bezobsługowa - napęd: 540 do 650Bezobsługowa - napęd: 540 do 650Bezobsługowa - napęd: 540 to 650Bezobsługowa - napęd: 540 to 650Bezobsługowa - napęd: 540 to 650
2 zawory dwustronnego działania-2 zawory pojedynczego działania lub 2 zawory dwustronnego działania2 zawory dwustronnego działania--
65 l/min przy 180 bar
295295295327327327780

Media

Dostępne aplikacje:AXIS

KUHN SpreadSet

KUHN SpreadSet

Przygotuj swój rozsiewacz do precyzyjnego wysiewu każdego rodzaju nawozu! Biorąc pod uwagę różnorodność nawozów oferowanych na rynku, jest bardzo istotne aby dokładnie je zidentyfikować i wybrać odpowiednie ustawienia w tabelach wysiewu. Aplikacja KUHN SpreadSet krok po kroku przeprowadzi Cię przez regulacje niezbędne do uzyskania odpowiedniej dawki oraz równomierności poprzecznej wysiewu w zależności od rodzaju nawozu, szerokości roboczej i prędkości jazdy. Ustawienia mogą być przeniesione bezpośrednio do maszyny za pośrednictwem modułu WIFI. Brak potrzeby manualnej ingerencji, wyeliminowanie błędów! Aplikacja może wyświetlać pozostałą objętość nawozu w zbiorniku, w celu uzupełnienia zbiornika tylko potrzebną ilością nawozu.
KUHN EasyMaps

KUHN EasyMaps

Zyskaj precyzję i ułatw swoją pracę z aplikacją mobilną KUHN EasyMaps! Aplikacja KUHN EasyMaps pozwala na wyświetlanie mapy aplikacyjnej oraz pozycję na polu. Dzięki KUHN EasyMaps możesz wizualizować swoje mapy aplikacyjne na smartfonie lub tablecie. W zależności od pozycji w polu natychmiast uzyskujesz nową dawkę do zastosowania, co pozwala to na dostosowanie ustawień roboczych w trakcie aplikacji,
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play