WS 320 BIO

Model rozdrabniacza WS 320 BIO

Rozdrabniaj i zbieraj rośliny energetyczne!

WS 320 BIO to specjalistyczny rozdrabniacz do zbioru roślin energetycznych. Rozdrabniacz o szerokości roboczej 3,20 m może pracować w zestawie z prasą, w połączeniu z ciągnikami o mocy 150 KM.

Znajdź najbliższego dealera

Rozdrabniacz WS 320 BIO to maszyna przystosowana do zbioru roślin energetycznych. Są to uprawy jednoroczne lub wieloletnie uprawiane i zbierane w celu pozyskania odnawialnego źródła energii. Rośliny energetyczne (miskant, proso rózgowe, sorgo itp.) mają również korzystny wpływ na środowisko, zapewniając bioróżnorodność, oczyszczając wodę lub zapobiegając erozji gleby. Rozdrabniacz WS 320 BIO w wersji frontalnej lub odwróconej do ciągników z funkcją jazdy tyłem, wyposażony pośrodku w otwieraną osłonę do układania wału pokosu, zapewnia bezkonkurencyjne korzyści, w porównaniu z innymi systemami zbioru roślin energetycznych oferowanymi na rynku.
Rozdrabniacz WS 320 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Korzystaj z zalet tego wyjątkowego systemu zbioru

Liczne zalety zbioru miskanta lub innych roślin energetycznych za pomocą rozdrabniacza WS 320 BIO.

Zwycięska metoda!

Jeśli porównamy tą metodę zbioru z sieczkarnią samojezdną lub osobnym koszeniem i prasowaniem, dostrzeżemy zalety WS 320 BIO: do całego procesu zbioru potrzebny jest tylko jeden operator; uproszczony transport; mniejsze wymagania dla powierzchni magazynowej dla materiału zebranego w bele, szczególnie w przypadku bel prostopadłościennych; mniejsze zużycie paliwa; mniejsze ugniatanie gleby, dzięki ograniczeniu liczby przejazdów dużych maszyn.

Jeden przejazd, trzy zabiegi

Pokos jest układany za pomocą ślimaka umieszczonego za rotorem. Ślimak jest napędzany silnikiem hydraulicznym, połączonym bezpośrednio z ciągnikiem. Prędkość obrotową można dostosować do warunków pracy (ilość materiału, prędkość robocza). Rozdrobniony materiał jest równomiernie wyrzucany przez otwartą komorę z tyłu rozdrabniacza. Pozwala to uniknąć zgniatania roślin przez koła ciągnika. Zbiór prasą w tym samym przejeździe lub oddzielnie jest przez to dużo łatwiejszy.
Zbiór miskanta lub innych roślin energetycznych za pomocą rozdrabniacza WS 320 BIO umożliwia połączenie trzech zadań w jednym przejeździe.

Rozdrabnianie dostosowane do zbieranego materiału

Regulacja prędkości obrotowej rotora w zależności od materiału lub wymaganego stopnia rozdrobnienia w modelu WS 320 BIO.

Dostosuj prędkość obrotową rotora

Prędkość obrotowa rotora wyposażonego w Y-noże może być zredukowana, co pozwala na uzyskanie kawałków dłuższych niż 15 cm i zbiór za pomocą prasy. Jeśli chcemy uzyskać drobniejsze pocięcie, zalecamy zastosowanie rozdrabniacza na prasie. Wał kopiujący może regulować wysokość rozdrabniania w zakresie od 4 do 15 cm.

Łatwiejsze podbieranie długiej i gęstej okrywy roślinnej

Z myślą o lepszym chwytaniu roślin, zazwyczaj wysokich i gęstych, maszynę wyposażono w hydraulicznie regulowaną przednią osłonę z rolką. Rozdrabniacz WS 320 BIO jest przeznaczony do zbioru wszystkich rodzajów roślin o dużym plonie. Maszyna
może pracować w trudnych warunkach np. przy zbiorze wylęgniętych roślin.
Łatwiejsze podbieranie każdego typu materiału niezależnie od jego ilości za pomocą rozdrabniacza WS 320 BIO

Rozdrabnianie resztek roślinnych na duże kawałki ułatwia ich zgrabianie i prasowanie.

Rozdrabnianie biomasy na duże kawałki ułatwia zbiór roślin energetycznych za pomocą prasy. Układanie rozdrobnionego materiału w pokos odbywa się za pośrednictwem przenośnika ślimakowego umieszczonego za rotorem. Odpowiednie noże w prasie dotną materiał przed sprasowaniem.
WS 320 BIO rozdrabnia resztki roślinne na duże kawałki, co ułatwia zgrabianie i prasowanie roślin energetycznych.

Sprawdzona wytrzymałość i niezawodność

Gruba blacha i dwie belki zapewniają dużą wytrzymałość i niezawodność rozdrabniacza do roślin energetycznych WS 320 BIO.

Solidna konstrukcja zapewnia maszynie wytrzymałość

Rozdrabniacz do roślin energetycznych WS 320 BIO jest wyposażony w grubą metalową blachę wzmacniającą i dwie belki poprzeczne, które zapewniają maszynie dużą wytrzymałość i niezawodność w każdych warunkach roboczych, w szczególności przy koszeniu wysokich, gęstych i zdrewniałych roślin.
Liczne zalety zbioru miskanta lub innych roślin energetycznych za pomocą rozdrabniacza WS 320 BIO.

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Całkowita szerokość (m)
Zewnętrzna średnica rotora (mm)
Prędkość liniowa narzędzi roboczych (m/s)
Liczba uniwersalnych Y-noży
Regulacja wysokości roboczej
Średnica wału (mm)
System układania rozdrobnionej masy
Napęd ślimaka
Hydraulicznie sterowana osłona
Hydraulicznie regulowana przednia osłona i rolka
Napęd WOM (min-1)
Liczba pasów
Typ pasów
Prędkość obrotowa rotora (min-1)
Zapotrzebowanie na moc na przekładni (kW)
Zapotrzebowanie na moc na przekładni (KM)
Maksymalna dopuszczalna moc na przekładni (kW)
Maksymalna dopuszczalna moc na przekładni (KM)
Zaczep
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika
Masa z wyposażeniem, ok. (kg)
WS 320 BIO
3,23
3,48
647
38
72
Wał kopiujący z demontowanymi końcówkami
220
Za pomocą ślimaka
Silnik hydrauliczny z regulacją obrotów
Seryjnie
Seryjnie, sterowanie za pomocą joysticka
1000
2 (3 + 2)
XPB 2000
1117
110
150
221
300
3-punktowy, kat. 2 i 3
2 zawory dwukierunkowe
1700

Media