Model TRP

Gama przystosowana do każdych warunków roboczych

Rozdrabniacze z podniesionym rotorem zapewniają wydajne rozdrabnianie pędów winorośli oraz pozostałości po przycinaniu drzew w sadach, nawet w trudnych warunkach roboczych lub na kamienistym podłożu.

Znajdź najbliższego dealera

Rozdrabnianie pędów i gałęzi niesie wiele korzyści agronomicznych, przez co jest kluczowym zabiegiem w winnicach i sadach. Resztki po przycinaniu są idealnym środowiskiem do rozwoju szkodników i chorób. Dokładnie rozdrabniając resztki roślinne dbamy o zdrowie plantacji, ponieważ zwiększamy powierzchnię kontaktu dla materii organicznej z mikroorganizmami, a szkodniki nie mają ani czasu, ani miejsca do rozwoju. Modele RT i CV rozdrabniaczy TRP umożliwiają zbiór pociętej biomasy. Ogranicza to ryzyko rozwoju chorób, a resztki mogą być wykorzystane jako surowiec energetyczny. Rozdrobniona biomasa wyprodukowana w gospodarstwie i używana jako paliwo grzewcze może być ekonomicznym źródłem energii. Wykorzystanie tych zasobów, będące doskonałą alternatywą dla paliwa lub energii elektrycznej przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2.
Rozdrabniacz TRP 120 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Wytrzymałe rozdrabniacze dostosowane do każdej sytuacji

Rozdrabniacz TRP 120 zapewnia dużą wytrzymałość podczas każdej sytuacji.

Wybierz wytrzymałość i solidną konstrukcję rozdrabniaczy z gamy TPR

Grube profile zapewniają konstrukcji rozdrabniacza dużą sztywność. Dolna część maszyny jest usztywniona i zabezpiecza ją przed uderzeniami, a wewnątrz obudowy znajduje się przyspawana metalowa blacha wzmacniająca. Otwarcie tylnej osłony pozwala na łatwą wymianę elementów roboczych. Dzięki temu redukujesz przestoje i zwiększasz wydajność roboczą. Przewymiarowany napęd łańcuchowy jest odporny na duże obciążenia, szczególnie podczas pracy w trudnych warunkach. Dostępne są dwie wersje napędu rotora: Mechaniczny z ogranicznikiem momentu obrotowego, który zabezpiecza elementy napędu (sprzęgło cierne w modelach TRP 120/145/175). Napęd hydrauliczny wyposażony w zawór regulacji przepływu. Wolne koło wbudowane w przekładnię zapewnia długą żywotność pasów i w pełni zabezpiecza elementy napędu. System ciągłego smarowania zdecydowanie obniża koszty serwisowe.

PRO 175 REV: docenisz ten model za jakość rozdrabniania grubych gałęzi

Model TRP 175 PRO REV pozwala na rozdrabnianie bardzo dużych ilości resztek roślinnych oraz grubych gałęzi. Jest idealnie przystosowany do sadów oliwnych i cytrusowych. Może być zamontowany zarówno z przodu, jak i z tyłu ciągnika lub pracować w pozycji odwróconej z ciągnikami wyposażonymi w funkcję jazdy tyłem. Jest wyposażony w rotor (średnica 457 mm) z ciężkimi nożami młotkowymi, zamontowanymi na wzmocnionych jarzmach. Ząbkowane uchwyty ciężkich noży młotkowych są przyspawane w spiralnym układzie do rury rotora. Jarzma równomiernie przytrzymują gałęzie
wewnątrz komory rozdrabniania, aż do całkowitego rozdrobnienia materiału. Ponadto, w przypadku większych ilości materiału lub grubszych gałęzi, jarzma pełnią rolę sztywnych noży. Trzy przeciwnoże dodatkowo zwiększają intensywność rozdrabniania materiału, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie dokładnie rozdrobnionego materiału w jednym przejeździe.
Model TRP 175 PRO REV umożliwia rozdrabnianie gałęzi o dużej średnicy.

Zbieraj rozdrobniony materiał za pomocą modeli TRP CV i TRP RT

Zbieranie gałęzi po rozdrabnianiu może być sposobem na pozyskanie ekonomicznego źródła zielonej energii w gospodarstwie, jeśli biomasa będzie wykorzystywana jako paliwo opałowe. Rotor obracający się z dużą prędkością wyposażony w osiem rzędów ciężkich noży młotkowych oraz cztery agresywnie działające przeciwnoże, zapewnia wyjątkową jakość rozdrabniania w przypadku obu maszyn. Jeśli chodzi o zbiór biomasy, rozdrabniacze TRP CV są wyposażone w wyrzutnik, który można ustawiać w zależności od umiejscowienia przyczepy. Końcówka wyrzutnika jest regulowana hydraulicznie, co pozwala na odpowiednie kierowanie strumienia biomasy. Rozdrabniacze TRP RT są wyposażone w specjalny nylonowy worek o pojemności 800 litrów. Rozdrobnione resztki roślinne mogą być magazynowane bezpośrednio w perforowanym worku, który ogranicza proces fermentacji (opatentowany materiał). Napełnione worki można pozostawić na ziemi lub załadować na przyczepę.
Zbieraj rozdrobniony materiał za pomocą modelu TRP 145 CV z wyrzutnikiem

Wybierz maszynę przystosowaną do pracy na kamienistym podłożu

Podbieracz w rozdrabniaczu TRP 120 jest wyposażony w zęby zgarniające dostosowane do pracy na kamienistym podłożu.

Pracuj bez przeszkód na kamienistej glebie z rozdrabniaczami TRP!

Twój rozdrabniacz może dostosować się do różnych warunków roboczych. Na płaskich terenach trawiastych wysokość robocza jest ustalana na wale: maszyna zachowuje stabilność podczas przejeżdżania po nierównościach. Na kamienistym podłożu, sztywne lub półskrętne koła niwelują wstrząsy. Na podłożu z dużą ilością kamieni, podbieracz może być wyposażony w zęby zgarniające (opcja). Są one utrzymywane nad podłożem, co zapobiega zbieraniu kamieni. Wysokość zębów może być regulowana, co zapewnia precyzyjna pracę.

Regulowana wysokość robocza w modelach TRP PRO REV, TRP CV i TRP RT

W modelach TRP PRO REV, TRP CV i TRP RT regulacja wysokości rozdrabniania może odbywać się na dwa sposoby: za pomocą sztywnych bocznych kół lub wału o średnicy 180 mm z demontowanymi końcówkami.
Regulacja wysokości rozdrabniania na kołach w rozdrabniaczach TRP CV

Wybierz niezawodny rozdrabniacz z gamy TPR

Sito w modelu TRP zapewnia jednorodny efekt rozdrabniania.

Dokładne rozdrabnianie pędów winorośli

Żadne odrosty nie pozostają na podłożu. Podbieracz wydajnie zgrabia resztki roślinne, kierując je do wzmocnionej obudowy. Rotor wyposażony w osiem spiralnie rozmieszczonych rzędów kutych noży młotkowych poprawia podrywanie resztek roślinnych z podłoża i zapewnia dokładne pocięcie gałęzi o średnicy do 10 cm. Rozdrobniony materiał opuszcza obudowę tylko wtedy, gdy zostanie pocięty do odpowiednich rozmiarów: resztki wydostają się na zewnątrz przez sito z otworami o średnicy 35 mm. Równomierne rozrzucenie rozdrobnionego materiału na całej powierzchni roboczej ułatwia rozkład materii organicznej. Dostępne są dwa warianty przekładni w wyposażeniu seryjnym: przekładania z dwoma wyjściami WOM (1 dla rotora i 1 dla podbieracza) w wersji mechanicznej oraz przekładania z pojedynczym wyjściem dla rotora w wersji hydraulicznej.
Rozdrabniacz TRP 145 CV zbiera i rozdrabnia resztki roślinne nawet na kamienistym podłożu.

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Całkowita szerokość (m)
Zewnętrzna średnica rotora (mm)
Prędkość liniowa narzędzi roboczych (m/s)
Liczba ciężkich noży młotkowych
Liczba przeciwnoży
Płyta wzmacniająca
Regulacja wysokości roboczej
Średnica wału (mm)
Rozmiar kół
Napęd podbieracza
Zabezpieczenie podbieracza
Napęd WOM (min-1)
Wolne koło wbudowane w przekładnię centralną
Liczba pasów
Typ pasów
Prędkość obrotowa rotora (min-1)
Zapotrzebowanie na moc na przekładni (kW)
Zapotrzebowanie na moc na przekładni (KM)
Maksymalna dopuszczalna moc na przekładni (kW)
Maksymalna dopuszczalna moc na przekładni (KM)
Zaczep
Przedłużone jarzma zaczepu
Masa z wyposażeniem, ok. (kg)
TRP 95TRP 120TRP 145TRP 175
0,951,201,451,73
1,211,461,722,00
467467467467
53,453,453,453,4
12162024
3 proste, montowane śrubowo3 proste, montowane śrubowo3 proste, montowane śrubowo3 proste, montowane śrubowo
Seryjnie: 4 mm (przyspawana)Seryjnie: 4 mm (przyspawana)Seryjnie: 4 mm (przyspawana)Seryjnie: 4 mm (przyspawana)
Sztywne lub częściowo skrętne koła lub wał z demontowanymi końcówkamiSztywne lub częściowo skrętne koła lub wał z demontowanymi końcówkamiSztywne lub częściowo skrętne koła lub wał z demontowanymi końcówkamiSztywne lub częściowo skrętne koła lub wał z demontowanymi końcówkami
180180180180
16x6.50-8 6 PR16x6.50-8 6 PR16x6.50-8 6 PR16x6.50-8 6 PR
Mechaniczny lub hydraulicznyMechaniczny lub hydraulicznyMechaniczny lub hydraulicznyMechaniczny lub hydrauliczny
Sprzęgło poślizgowe cierne w wersji mechanicznejSprzęgło poślizgowe cierne w wersji mechanicznejSprzęgło poślizgowe cierne w wersji mechanicznejSprzęgło poślizgowe cierne w wersji mechanicznej
540540540540
SeryjnieSeryjnieSeryjnieSeryjnie
3345
SPBXSPBXSPBXSPBX
2188218821882188
44515966
60708090
88888888
120120120120
3-punktowy, kat. 1 i 23-punktowy, kat. 1 i 23-punktowy, kat. 1 i 23-punktowy, kat. 2
-SeryjnieSeryjnie
6257909501075

Media