Model rozdrabniacza BV 14

Wsparcie dla plantatorów winorośli!

Rozdrabniacze BV serii 10 o szerokościach roboczych od 0,96 do 1,53 m są przystosowane do pracy w winnicach. Zostały zaprojektowane szczególnie na potrzeby plantacji z wąskimi międzyrzędziami.

Znajdź najbliższego dealera

Istnieje wiele obszarów zastosowania rozdrabniaczy w winnicach, z których wynikają liczne zalety agronomiczne. Rozdrabnianie resztek roślinnych w międzyrzędziach jest kluczem do ich szybkiego rozkładu i przekształcenia materii organiczne w próchnicę, ale również pomaga w walce z rozprzestrzenianiem się niektórych pasożytów, chorób i chwastów. Dzięki rozdrabnianiu dbamy o zdrowie plantacji, ponieważ zwiększamy powierzchnię kontaktu resztek roślinnych z mikroorganizmami, a szkodniki nie mają ani czasu, ani miejsca do rozwoju. W efekcie zachodzącego procesu humifikacji, zwiększa się dostępność składników pokarmowych dla roślin uprawnych, poprawia zasobność, struktura i stabilność gleby oraz następuje stymulacja aktywności biologicznej w glebie. Rozdrabnianie roślin przed wykształceniem nasion pomaga w walce z rozprzestrzenianiem się chwastów, umożliwiając ograniczenie stosowania herbicydów. Skutecznie ogranicza również parowanie wody i chroni powierzchnię gleby przed promieniowaniem słonecznym, dzięki jej przykryciu warstwą rozdrobnionego materiału. W rezultacie, zasoby wodne są utrzymywane w glebie i rośliny mogą z nich korzystać w suchych okresach. Wreszcie, pędy i gałęzie po przycinaniu mogą być ekonomicznym i ekologicznym źródłem energii, jeśli są zbierane w trakcie zabiegu rozdrabniania i następnie wykorzystywane jako paliwo opałowe. Korzystanie z tych zasobów jest doskonałą alternatywą dla paliwa lub energii elektrycznej i przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2.
BV 14 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Ciesz się niezawodnym rozdrabniaczem do Twojej winnicy

Model BV 14 z gamy rozdrabniaczy BV serii 10 to maszyna doskonale dostosowana do pracy w winnicach

Rozdrabniacz przystosowany do pracy w winnicach.

Zawieszany z tyłu rozdrabniacz BV serii 10 jest doskonale przystosowany do ciągników o mocy do 90 KM. Niewielka wysokość osłony umożliwia przemieszczanie się pomiędzy roślinami bez ich uszkadzania. Osłona komory rozdrabniania otwiera się na wysokość do 29 cm, co daje jedną z największych przepustowości na rynku i pozwala na dostosowanie maszyny do wysokości i szerokości stert gałęzi. Odcięte gałęzie nie są przesuwane w międzyrzędziach, zostają zebrane i dokładnie rozdrobnione w celu zapewnienia optymalnych warunków do rozkładu i odbudowy materii organicznej w glebie. Ten model zapewnia doskonałą jakość rozdrabniania gałęzi o średnicy do 5 cm, pracując w odległości 5 cm od roślin.

Maksymalna niezawodność: rozdrabniaczy BV serii 10

Wał kopiujący z demontowanymi końcówkami reguluje wysokość roboczą. W tym drugim przypadku, podparcie jest zapewnione na całej szerokości roboczej. Nowa konstrukcja noży młotkowych zapobiega powstawaniu wgnieceń na rurze rotora w wyniku uderzeń i powrotu noży do pozycji wyjściowej. Zmniejsza się ryzyko powstawania drgań, deformacji rury lub utraty wyważenia rotora. Dzięki nożom młotkowym o masie 1,2 kg, seryjnie montowanym 3 przeciwnożom oraz rotorowi o średnicy 398 mm uzyskasz wysoką jakość rozdrobnienia resztek roślinnych i ich szybki rozkład.
Noże młotkowe w rozdrabniaczach BV w przypadku uderzenia w rurę rotora nie powodują wgnieceń.

Szybka i łatwa konserwacja

Konserwacja rozdrabniaczy BV serii 10 jest szybka i łatwa.

Oszczędność czasu i pieniędzy

Przystosowane do intensywnego użytkowania wały kopiujące z demontowanymi końcówkami, są w łatwy sposób regulowane i ograniczają koszty serwisowe. Układ napędowy został udoskonalony, dzięki nowym pasom PowerQuad IV i nowej centralnej przekładni o dużej wydajności. Niezawodny napęd i minimalne wymagania konserwacyjne oszczędzają Twój czas i pieniądze.

Szeroki wybór wyposażenia

Wyposażenie dodatkowe pozwala dostosować rozdrabniacz do różnych warunków roboczych

Szeroki wybór wyposażenia dodatkowego

Wszystkie seryjnie montowane elementy rozdrabniacza (rotor, noże) zostały zaprojektowane na potrzeby intensywnego użytkowania. Dodatkowo, szeroki wybór wyposażenia dodatkowego modeli BV (podbieracz, hydraulicznie sterowany dysk tnący itp.) pozwala na perfekcyjne dostosowanie tych maszyn do warunków roboczych.
Rozdrabniacz do terenów zielonych BV 14 podczas transportu po drodze

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Całkowita szerokość (m)
Zewnętrzna średnica rotora (mm)
Prędkość liniowa narzędzi roboczych (m/s)
Liczba ciężkich noży młotkowych
Liczba przeciwnoży
Regulacja wysokości roboczej
Średnica wału (mm)
Napęd WOM (min-1)
Wolne koło wbudowane w przekładnię centralną
Liczba pasów
Typ pasów
Prędkość obrotowa rotora (min-1)
Zapotrzebowanie na moc na przekładni (kW)
Zapotrzebowanie na moc na przekładni (KM)
Maksymalna dopuszczalna moc na przekładni (kW)
Maksymalna dopuszczalna moc na przekładni (KM)
Zaczep
Boczne przesunięcie (mm)
Masa z wyposażeniem, ok. (kg)
BV10 BV 12 BV 14 BV 16
0,96 1,15 1,34 1,53
1,08 1,27 1,48 1,67
398 398 398 398
50 50
10 12 14 16
Seryjnie - 1 ząbkowany, 2 proste - Przyspawane Seryjnie - 1 ząbkowany, 2 proste - Przyspawane Seryjnie - 1 ząbkowany, 2 proste - Przyspawane Seryjnie - 1 ząbkowany, 2 proste - Przyspawane
Wał kopiujący z demontowanymi końcówkami Wał kopiujący z demontowanymi końcówkami Wał kopiujący z demontowanymi końcówkami Wał kopiujący z demontowanymi końcówkami
140 140
540 540
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie
2 2 3 3
QP4 QP4 QP4 QP4
2404 2404
26 29 33 37
35 40 45 50
67 67 67 67
90 90 90 90
3-punktowy, kat. 1 3-punktowy, kat. 1 3-punktowy, kat. 1 3-punktowy, kat. 1
Nie Nie Nie Nie
300 360 390 440

Media