DELTIS 2

Sylwetka opryskiwacza DELTIS 2

Stawiamy na proste rozwiązania!

DELTIS 2 to zawieszany opryskiwacz KUHN, dostosowany do potrzeb gospodarstw z produkcja mieszaną. Dostępny ze zbiornikiem o pojemności od 1000 do 1500 l. W ofercie dostępnych jest pięć modeli belek polowych o szerokości od 15 do 24 metrów.

Znajdź najbliższego dealera

Opryskiwacz dostosowany do Twoich potrzeb z prostą i jednocześnie niezawodną konstrukcją, zapewniający wyjątkową ergonomię użytkowania. Wyposażenie opryskiwacza wraz z opatentowany rozwadniaczem środków chemicznych OPTIFILLER zapewnia użytkownikowi najwyższe bezpieczeństwo pracy bez strat na wydajności. Aluminiowa belka polowa montowana na równoległobocznym systemie zawieszenia OPTILIFT gwarantuje najwyższą jakość pracy i niezawodność.

DELTIS 2 to przede wszystkim prosty, łatwy w obsłudze i niezawodny opryskiwacz:
wygodne i szybkie podczepianie do ciągnika, łatwa i bezproblemowa obsługa w trakcie zabiegu, proste i intuicyjne sterowanie elektroniczne.
Lekka konstrukcja, system zawieszenia w transporcie, amortyzacja 3D itd. Konstrukcja opryskiwacza DELTIS 2 zapewnia mu stabilność podczas wykonywania zabiegu, gwarantuje niezawodną pracę i wysoką wydajność roboczą.
Opryskiwacz DELTIS 2 w pracy

Korzyści dla użytkownika

Dobrze wyważone, lekkie i stabilne połączenie

Spawana rama nośna w kształcie litery „L”

Rama w kształcie litery „L”

Nie zawsze możesz wykorzystać do oprysku duży ciągnik. Konstrukcja ramy oraz równoległoboku zawieszenia „OPTILIFT” ma najmniejszą masę własną pośród tego typu rozwiązań na rynku. Środek ciężkości jest przesunięty daleko do przodu. Rama zaczepowa jest schowana w obrysie maszyny, dzięki czemu opryskiwacz znajduje się blisko ciągnika, maksymalnie przenosząc na niego obciążenie.

Dobrze wyważone zbiorniki

Specjalny kształt zbiornika pozwala na jego łatwe opróżnienie, nawet na stromych wzniesieniach: głęboki, podwójnie załamany odpływ ogranicza pozostałości. Pozycja zbiornika do płukania, umieszczonego na przeciw odpływu zapewnia maszynie równowagę w trakcie pracy.
Nominalna pojemność zbiornika: 1405 litrów
Pojemność zbiornika na wodę do płukania: 170 litrów
Lekki zbiornik łatwy w płukaniu i opróżnianiu

Automatyczny zaczep EASY-HITCH: połącz, cofnij i podnieś

Automatyczny zaczep EASY-HITCH, który stanowi seryjne wyposażenie opryskiwacza DELTIS 2, zapewnia szybkie i wygodne podczepianie maszyny. Pompa jest umieszczona z tyłu opryskiwacza, co zapewnia łatwy dostęp w celu konserwacji, ale przede wszystkim zaletą jest długi wałek napędowy, który ułatwia podczepianie maszyny do ciągnika. Operator ma wystarczająco dużo miejsca, aby przeprowadzić wszystkie podłączenia zanim cofnie i zablokuje opryskiwacz. Rama zaczepowa jest automatycznie blokowana, co zabezpiecza opryskiwacz i eliminuje ryzyko odczepienia w trakcie pracy.
Automatyczny sprzęg pozwala na podczepienie opryskiwacza w mniej niż 3 minuty.

Stabilność belki polowej taka sama jak w opryskiwaczach zaczepianych.

Zawieszenie równoległoboczne belki polowej OPTILIFT podczas transportu i pracy na polu

Taki sam równoległobok, jak w większych modelach

OPTILIFT jest kluczowym rozwiązaniem w opryskiwaczach DELTIS 2. Obecnie wielu producentów opryskiwaczy zaczepianych i samojezdnych zamieniło pionowe podnośniki na systemy podnoszenia belek polowych na równoległoboku. Opryskiwacze DELTIS 2 naturalnie wpisały się w ten trend za sprawą równoległobocznego systemu podnoszenia OPTILIFT, istotnie wpływającego na jakość pracy.

OPTILIFT to nie tylko system podnoszenia belki polowej; wsporniki wraz z akumulatorem azotowym zapewniają pełną ochronę belki podczas transportu i elastyczność pracy na polu.

Duży zakres wysokości

Równoległoboczne zawieszenie OPTILIFT pozwala uzyskać wysokość roboczą 2,50 m (przy opryskiwaczu zawieszonym na ciągniku), umożliwiając pracę w wysokich uprawach. W porównaniu z wieloma opryskiwaczami wyposażonymi w szyny przesuwne, ten model pozwala zwiększyć wysokość roboczą o 50 cm do 80 cm.
Równoległoboczne zawieszenie umożliwia podniesienie belki z rozpylaczami na wysokość 2,5 m.

Amortyzacja w transporcie

W pozycji transportowej belka polowa nie jest blokowana i może się swobodnie poruszać, ponieważ jest zawieszona bezpośrednio na równoległoboku OPTILIFT. Belka jest dzięki temu chroniona, ponieważ wszelkie nierówności na drodze są amortyzowane.
Ochrona belki polowej podczas transportu, dzięki aktywnej amortyzacji.

Centralny system zawieszenia TRAPEZIA

Specjalnie zaprojektowany dla belek polowych RHPM, MTS2 i MTA3, system zawieszenia TRAPEZIA jest doskonale dostosowany do opryskiwacza DELTIS 2.
Zawieszenie TRAPEZIA jest kontrolowane przez dwa cięgna utrzymujące belkę polową oraz dwie sprężyny pozwalające na swobodne dostosowanie jej położenia w zależności od nachylenia terenu. Przechył jest korygowany mechanicznie w sposób automatyczny. Do bardziej zaawansowanych zadań dostępna jest hydrauliczna korekta przechyłu.

Charakterystyka:
  • 2 cięgna stabilizujące
  • Automatyczna mechaniczna korekta przechyłu
  • Hydrauliczna korekta przechyłu
Rama zawieszenia TRAPEZIA dla belek polowych MTS2 / / MTA2 / MTA3

Centralny system zawieszenia EQUILIBRA

System zawieszenia EQUILIBRA z wahadłowymi stabilizatorami zapewnia amortyzację wstrząsów w trzech płaszczyznach. EQUILIBRA utrzymuje belkę polową równolegle do podłoża podczas jazdy po nierównym terenie. Belka polowa płynnie przesuwa się nad glebą lub roślinami, bez przesunięć i znoszenia!

Na nierównych polach, zawieszenie wahliwe i stabilizatory pozwalają na swobodne dostosowywanie się belki do ukształtowania terenu. Dwa amortyzatory tłumią wstrząsy i ograniczają ruchy pionowe, utrzymując belkę idealnie poziomo, zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów podczas pracy z dużą prędkością.
Zawieszenie EQUILIBRA jest przystosowane do intensywnej pracy. Jest seryjnie wyposażone w niezależny system ochrony przed szarpnięciami podczas przyśpieszania/hamowania oraz pokonywania zakrętów.
ZAWIESZENIE 3D EQUILIBRA: PRZYSTOSOWANE DO INTENSYWNEJ PRACY!
  • Mocny system wahadłowy
  • Cięgna stabilizujące ruchy pionowe
  • Amortyzatory tłumiące wszelkie odbicia
  • Niezależne tłumienie szarpnięć lewej/prawej strony belki
  • Sprężynowa automatyczna korekta przechyłu
  • Blokada ramy
Rama zawieszenia TRAPEZIA dla belek polowych MEA2 / MEA3

Prosta i kompleksowa obsługa

Układ cieczowy obejmuje tylko 3 zawory.

Prosty, dobrze zaprojektowany układ cieczowy

Przygotowanie opryskiwacza do pracy jest kluczowym etapem zabiegu ochrony roślin. Trzy główne zawory znacznie redukują liczbę czynności związanych z napełnianiem, które są wymagane przed płukaniem, co również ogranicza ryzyko błędu. Dzięki prostemu układowi cieczowemu, wszystkie funkcje opryskiwacza są pod kontrolą. Wyobraź sobie co możesz zrobić z opryskiwaczem DELTIS 2 jeszcze przed dotknięciem zaworów!
Nawet po długiej przerwie, powrót do pracy jest wyjątkowo łatwy.

Krótki układ cieczowy jest prosty w obsłudze, ogranicza martwe objętości i upraszcza proces płukania. Po zakończeniu oprysku masz pewność, że cała maszyna została wypłukana!

Obsługa MANUSET

Manualna obsługa MANUSET zapewnia pełną kontrolę nad przygotowywaniem cieczy roboczej. Za pośrednictwem 3 głównych zaworów operator może sterować wszystkimi funkcjami opryskiwacza z poziomu panelu obsługowego na maszynie.
Dzięki wielofunkcyjnym kierownicom 360 °, czynności obsługowe zostają zredukowane nawet o 30%. Ergonomiczny kształt zaworów zapewnia ich łatwą obsługę i bezproblemowe przygotowanie opryskiwacza do pracy. Wielofunkcyjne kierownice ułatwiają pracę. br
W trakcie płukania, obrócenie kierownicy o 360° zapewnia przekierowanie wody pobieranej przez pompę do wszystkich obwodów opryskiwacza. Wskaźnik poziomu wody w zbiorniku do płukania umieszczony na panelu obsługowym stanowi dodatkowe ułatwienie w zarządzaniu etapami płukania.
Manualna obsługa MANUSET, prosta i ekonomiczna

Obsługa DILUSET+

Płukanie opryskiwacza lub samej belki obsługiwane z kabiny ciągnika
Napełnianie przez pompowanie jest programowalne i zatrzymuje się automatycznie po osiągnięciu zadanej wartości . Podwójne sterowanie pozwala zachować kontrolę nad wszystkimi funkcjami opryskiwacza ze stanowiska operatora.
Aby napełnić zbiornik wodą, wystarczy podczas płukania kliknąć przycisk na terminalu, bez wychodzenia z kabiny ciągnika. Następnie można przekierować wodę do wybranego miejsca: do dysz wirowych w celu wypłukania zbiornika lub skierować ją bezpośrednio do belki polowej i wypłukać przewody cieczowe bez rozcieńczania cieczy roboczej w zbiorniku.
Ponadto, rzeczywista ilość cieczy w zbiorniku może być wyświetlana na terminalu w kabinie ciągnika przez cały oprysku. Zarządzanie pozostałościami w zbiorniku jest równie łatwe.
Funkcja jest dostępna w terminalach sterujących REB3 / VISIOREB / ISOBUS.
Obsługa DILUSET+ z elektrycznie sterowanym zaworem ssawnym i wyświetlaczem w kabinie ciągnika, informującym o ilości cieczy w zbiorniku.

Rozwadniacz środków chemicznych OPTIFILLER

Wyprodukowany z trwałego materiału o dużej odporności na środki ochrony roślin, jest pierwszym elastycznym rozwadniaczem wbudowanym w opryskiwacz. Ten opatentowany przez KUHN rozwadniacz środków chemicznych po rozłożeniu ma pojemność 42 litry, a po złożeniu chowa się całkowicie w obrys opryskiwacza.
- Szeroki otwór pozwala operatorowi szybko wprowadzać produkty z dużych pojemników oraz wygodnie płukać opakowania
- Z rozwadniaczem dostarczany jest pistolet, który zapewnia bezpieczne i szybkie mycie
- Produkt jest rozwadniany i wprowadzany do zbiornika za pomocą dźwigni uruchamianej nogą, bez potrzeby schylania się.
OPTIFILLER, 42-litrowy elastyczny i składany rozwadniacz środków chemicznych

Wyposażenie

Dostępnych jest wiele opcji wyposażenia zapewniających komfort pracy i dostosowanych do wszelkich oczekiwań użytkowników.

DELTIS 2 z belką polową MTS2 15 m, widok z tyłu podczas pracy

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Regulacja dawki
Sterowanie przepływem cieczy
Liczba ramion
Manometr
Pojemność zbiornika (l)
Rzeczywista pojemność zbiornika (l)
Typ zbiornika
Wskaźnik poziomu cieczy
Coffre de rangement
Zbiornik na czystą wodę
Dysza wirowa
Maksymalne ciśnienie (bar)
Typ belki polowej
Typ pompy
Szerokość belki polowej (m)
Filtrowanie
DELTIS 2 MEA2 DELTIS 2 MEA3 DELTIS 2 MTA2 DELTIS 2 MTA3 DELTIS 2 MTS2
18 / 20 / 21 / 24 20 / 21 / 24 15 / 16 / 18 / 20 / 21 / 24 20 / 21 14 / 15 / 16 / 18
EQUILIBRA EQUILIBRA TRAPEZIA TRAPEZIA TRAPEZIA
2 3 2 3 2
Aluminiowa Aluminiowa Aluminiowa Aluminiowa Stalowa
1000 / 1300 / 1500 1000 / 1300 / 1500 1000 / 1300 / 1500 1000 / 1300 / 1500 1000 / 1300 / 1500
Polietylenowy Polyethylene Polietylenowy Polietylenowy Polietylenowy
1130 / 1405 / 1620 1130 / 1405 / 1620 1130 / 1405 / 1620 1130 / 1405 / 1620 1130 / 1405 / 1620
170 170 170 170 170
1 1 1 1 1
Tłokowa-membranowa (DESMOPAN) PM120 / 170 / 200 Tłokowa-membranowa (DESMOPAN) PM120 / 170 / 200 Tłokowa-membranowa (DESMOPAN) PM120 / 170 / 200 Tłokowa-membranowa (DESMOPAN) PM120 / 170 / 200 Tłokowa-membranowa (DESMOPAN) PM120 / 170 / 200
120 / 170 / 200 120 / 170 / 200 120 / 170 / 200 120 / 170 / 200 120 / 170 / 200
7 7 7 7 7
Poczwórne: napełnianie / ssanie / ciśnienie / opryskiwanie 120 / 170 / 200 Poczwórne: napełnianie / ssanie / ciśnienie / opryskiwanie Poczwórne: napełnianie / ssanie / ciśnienie / opryskiwanie Poczwórne: napełnianie / ssanie / ciśnienie / opryskiwanie
2.55 2.55 2.55 2.55 2.55
3.5 (21m) 3.65 (24m) 3.50 (21m) 3.35 (21m) 3.20 (15m)
1080 (21m) 1280 (24m) 1050 (21m) 1100 (21m) 1055 (15m)

Media