METRIS 2

METRIS 2 sylwetka maszyny rolniczej

100 ha przed południem? Teraz jest to możliwe z opryskiwaczem METRIS 2!

METRIS 2 to flagowy model wśród zaczepianych opryskiwaczy KUHN, stworzony na potrzeby gospodarstw z produkcją roślinną. Wyposażony w zbiornik o pojemności 3200 l lub 4100 l oraz belki polowe od 18 m do 38 m, spełnia wymagania każdego użytkownika.

Znajdź najbliższego dealera

Wykonanie oprysku w odpowiednim czasie za pomocą wydajnej maszyny ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia maksymalnej skuteczności zabiegu. Szybka interwencja za pomocą prostego w obsłudze i niezawodnego opryskiwacza jest gwarancją bezpieczeństwa i wydajności. Zoptymalizowana konfiguracja opryskiwacza METRIS 2 pozwala spełnić te oczekiwania.
Teraz możliwe jest opryskanie 100 ha przed południem! Opryskiwacze METRIS 2 pozwalają działać szybko, gdy warunki są najbardziej sprzyjające! Opryskiwacze METRIS 2 zapewniają wysoką wydajność pracy: elastyczność dzięki 4 poziomom zawieszenia, zbiornik wykonany z poliestru formowanego wtryskowo, łatwiejszy do opłukania i ergonomiczna obsługa, zapewniająca pełne bezpieczeństwo opryskiwania!
Jakość to Twoje hasło przewodnie: dokładność opryskiwaczy METRIS 2 pozwala na trwałą i zrównoważoną ochronę upraw.
Opryskiwacz METRIS 2 posiada wszystkie niezbędne elementy wyposażenia o najwyższej jakości.
METRIS 2 podczas pracy na polu

Korzyści dla użytkownika

Kompaktowy i prosty w obsłudze opryskiwacz

Kompaktowy pod każdym względem

Stabilny i zwrotny opryskiwacz

W opryskiwaczu METRIS 2 odległość od zaczepu do osi wynosi 4,40 m, a jego wysokość 3,40 m (z belką 36 m), co czyni go bardzo kompaktową maszyną.
Mniejsza długość opryskiwacza pozwala na wykonywanie ciasnych manewrów na końcu pola i zapewnia dokładniejsze podążanie za kołami ciągnika. W rezultacie jakość oprysku jest lepsza, a uszkodzenia upraw ograniczone. Mała odległość pomiędzy zaczepem a osią opryskiwacza ułatwia manewrowanie. System ułatwia wjeżdżanie na pole oraz wycofywanie w narożnikach.

Kształt zbiornika został tak zaprojektowany, aby belka polowa mogła schować się po złożeniu w obrys maszyny i ograniczyć wysokość transportową. Nowe belki polowe LEA3, RHA3S i RHA3 są schowane w obrysie maszyny i nie kolidują z kabiną ciągnika. Mała wysokość opryskiwacza METRIS 2 zapewnia mu dużą stabilność na drodze. Przemieszczaj się po drogach i wjeżdżaj na pola w bezpieczny sposób.

Kompaktowa konstrukcja pozwala na sprawne poruszanie się po drogach i łatwe przechowywanie opryskiwacza.

Elastomerowa amortyzacja dyszla

Dobra stabilność maszyny podczas pracy ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania belki polowej jak najbliżej celu.
Stabilność maszyny jest do tego kluczowym warunkiem. Czteropunktowy system zawieszenia opryskiwacza METRIS 2 pozwala utrzymać maszynę w stabilnej pozycji i zapewnia jej doskonałą amortyzację na drodze i na polu.

Amortyzacja dyszla chroni ciągnik i jego kierowcę przed obciążeniami ze strony maszyny. Podczas transportu ze złożoną belka polową, wszystkie wstrząsy są pochłaniane. Możesz bezpiecznie wykonywać szybkie manewry.
METRIS 2, elastomerowa amortyzacja dyszla

Elastomerowa amortyzacja osi

Oś jest zawieszona na elastomerowych rolkach, które amortyzują maszynę na nierównościach, zarówno na polu jak i na drodze. Amortyzacja osi oznacza dłuższą żywotność maszyny!
Większa stabilność opryskiwacza podczas pracy pozwala także utrzymywać belkę polową jak najbliżej celu, poprzez niwelowanie wstrząsów wynikających nierówności terenu. Stabilność belki wynika z dobrej amortyzacji osi!

ZAWIESZENIE HYDROPNEUMATYCZNE: AMORTYZACJA I STABILIZACJA
System zawieszenia dyszla i osi w opryskiwaczu METRIS 2 jest wyposażony w siłowniki hydropneumatyczne.
Siłowniki zapewniają:
 • Błyskawiczne absorbowanie wstrząsów bez efektu podbijania. Akumulatory azotowe absorbują energię bez jej oddawania!
 • Natychmiastowe dostosowanie do obciążenia. Niezależnie czy maszyna jest pusta, czy ma pełny zbiornik, rolki dostosowują się do obciążenia i zachowują skuteczność działania zawieszenia.
 • Przemieszczenie jest niewielkie i maszyna zachowuje stabilność Umieszczenie po jednym siłowniku z każdej strony gwarantuje opryskiwaczowi stabilność
METRIS 2, elastomerowa amortyzacja osi

Prosta i dobrze przemyślana konstrukcja zbiornika

WYDAJNA KONSTRUKCJA ZBIORNIKA: główny zbiornik opryskiwacza METRIS 2 został zaprojektowany tak, aby środek ciężkości znalazł się jak najniżej. Największa część zbiornika przylega do ramy, gwarantując maszynie maksymalną stabilność.
Głęboki odpływ zapewnia optymalne warunki opróżniania zbiornika, niezależnie od nachylenia terenu. Mieszadło umieszczone w pobliżu odpływu działa w czterech kierunkach i przez cały czas gwarantuje jednorodną ciecz roboczą bez tworzenia piany.

ZACHOWAJ RÓWNOWAGĘ: 450-litrowy zbiornik na wodę do płukania jest umieszczony centralnie nad osią, co zapewnia opryskiwaczowi METRIS 2 stabilną pozycję w każdej sytuacji, jednocześnie ograniczając martwe objętości. Środek ciężkości maszyny przechodzi zawsze przez oś, niezależnie od stopnia napełnienia zbiornika.
Poza optymalną pozycją umieszczonego z tyłu zbiornika na wodę do płukania, opryskiwacz METRIS 2 jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Napełnianie zbiornika na wodę do płukania? Wskaźnik poziomu wody w zbiorniku do płukania? Wszystko znajduje się na panelu obsługowym.
Zbiornik na wodę do płukania jest umieszczony pośrodku maszyny

Poliestrowy zbiornik formowany wtryskowo

Konstrukcja formowanego wtryskowo poliestrowego zbiornika w opryskiwaczu METRIS 2 to rozwiązanie najwyższej klasy. Nie ma mowy o żadnych kompromisach jeśli chodzi o jakość materiałów, dlatego zapewniamy Państwu mocną i funkcjonalną maszynę.

GŁADKA POWIERZCHNIA
Nowe, wtryskowo formowane zbiorniki poliestrowe o pojemności 3200 i 4100 litrów mają idealnie gładkie ściany wewnątrz i na zewnątrz. Ponieważ powierzchnia nie jest porowata, każda substancja aktywna jest łatwo spłukiwana, co ułatwia czyszczenie maszyny.
Mycie odbywa się w łatwy sposób za pomocą trzech dyszy wirowych, których odpowiednie umiejscowienie zapobiega tworzeniu piany. Niezależnie od tego, czy płukanie zbiornika jest uruchamiane z panelu operacyjnego, czy z kabiny ciągnika, jego przeprowadzenie jest łatwe i skuteczne.

PRZEGRODA
Formowany wtryskowo zbiornik poliestrowy zawiera przegrodę, która stabilizuje ciecz roboczą podczas transportu. Powstające fale zostają natychmiast zatrzymane, aby nie zakłócić równowagi opryskiwacza.
Poliestrowy zbiornik formowany wtryskowo z przegrodą i gładkimi ścianami wewnątrz

Lekka i mocna belka polowa

Lekkie i trwałe aluminiowe belki polowe

Aluminiowe belki polowe: Lekkie i wytrzymałe rozwiązanie

Belki polowe są wykonane z aluminium o trzykrotnie mniejszej gęstości od stali, dzięki czemu są lekkie i zbudowane tak, aby mogły chronić elementy opryskiwacza. Lekkie belki polowe dostosowują się wraz z opryskiwaczem do ukształtowania terenu, nawet na grząskim podłożu.
Aluminiowe belki są wyjątkowo trwałe. Całkowicie odporne na korozję i agresywne działanie środków chemicznych, aluminiowe belki polowe nie wymagają szczególnej ochrony, znacznie ułatwiają konserwację opryskiwacza i zapewniają maszynie długą żywotność.

Aluminium ma wiele zalet.
Firma KUHN stosuje aluminium w produkcji belek polowych o szerokości powyżej 18 m już od 1986 roku:
## NewLine ##
  ## NewLine ##
 • Odporność na korozję to kluczowy aspekt ze względu na kontakt ze środkami ochrony roślin i nawozami. < / li> ## NewLine ##
 • Gęstość 2,7 razy mniejsza od stali: mocniejsza i lżejsza belka polowa!
 • ## NewLine ##

System zawieszenia EQUILIBRA

System zawieszenia EQUILIBRA z wahadłowymi stabilizatorami zapewnia amortyzację wstrząsów w trzech płaszczyznach. EQUILIBRA utrzymuje belkę polową równolegle do podłoża podczas jazdy po nierównym terenie. Belka polowa płynnie przesuwa się nad glebą lub roślinami, bez przesunięć i znoszenia!

Na nierównych polach, zawieszenie wahliwe i stabilizatory pozwalają na swobodne dostosowywanie się belki do ukształtowania terenu. Dwa amortyzatory tłumią wstrząsy i ograniczają ruchy pionowe, utrzymując belkę idealnie poziomo, zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów podczas pracy z dużą prędkością.
Zawieszenie EQUILIBRA jest przystosowane do intensywnej pracy. Jest seryjnie wyposażone w niezależny system ochrony przed szarpnięciami podczas przyśpieszania/hamowania oraz pokonywania zakrętów.
ZAWIESZENIE 3D EQUILIBRA: PRZYSTOSOWANE DO INTENSYWNEJ PRACY!
 • Mocny system wahadłowy
 • Cięgna stabilizujące ruchy pionowe
 • Amortyzatory tłumiące wszelkie odbicia
 • Niezależne tłumienie szarpnięć lewej/prawej strony belki
 • Sprężynowa automatyczna korekta przechyłu
 • Blokada ramy
Rama zawieszenia EQUILIBRA

Belka polowa LEA3

Mocna belka polowa LEA3 wyposażona w system zawieszenia EQUILIBRA jest odporna na zużycie. Dostępna w szerokościach od 27 do 33 metrów, zapewnia szereg korzyści dla użytkownika:
 • KOMPAKTOWE SKŁADANIE DO TRANSPORTU
  Belka składa się na trzy części i chowa w obrysie maszyny. Przejazdy po drogach są łatwiejsze, szybsze i bezpieczniejsze. Rozkładanie belki polowej na polu jest całkowicie zsynchronizowane, co pozwala zachować opryskiwaczowi równowagę.
 • KONSTRUKCJA ZAPEWNIAJĄCA PRECYZYJNY OPRYSK
  Belka polowa LEA3 została przystosowana do systemów rolnictwa precyzyjnego. Może być wyposażona w ciągły obieg cieczy sterowany elektrycznie CCE lub system MULTISPRAY, a także węże rozlewowe o rozstawie od 25 do 50 cm. Wyposażenie opryskowe jest zabezpieczone na całej szerokości belki polowej, we wszystkich płaszczyznach.
 • ALUMINIOWA KONSTRUKCJA
  Aluminiowa belka polowa LEA3 jest lekka i jednocześnie wytrzymała oraz odporna na korozję.
The LEA3 posiada wszystkie zalety charakterystyczne dla całej gamy:
 • Zabezpieczenie rozpylaczy na całej szerokości belki polowej
 • Zabezpieczenie najazdowe odchylane w 3 płaszczyznach
 • Filtry liniowe na każdej sekcji
 • Głowice na cztery rozpylacze
Belka polowa LEA3 33 m

Belka polowa RHA3S/RHA3

Mocna belka polowa RHA3 wyposażona w system zawieszenia EQUILIBRA jest odporna na zużycie. Dostępna w szerokościach od 30 do 38 metrów, zapewnia szereg korzyści dla użytkownika:
 • KOMPAKTOWE SKŁADANIE DO TRANSPORTU
  Belka składa się na trzy części i chowa w obrys maszyny. Przejazdy po drogach są łatwiejsze, szybsze i bezpieczniejsze. Rozkładanie belki polowej na polu jest całkowicie zsynchronizowane, co pozwala zachować opryskiwaczowi równowagę.
 • KONSTRUKCJA ZAPEWNIAJĄCA PRECYZYJNY OPRYSK
  Belka polowa RHA3 została przystosowana do systemów rolnictwa precyzyjnego. Może być wyposażona w ciągły obieg cieczy sterowany elektrycznie CCE lub system MULTISPRAY, a system BOOM ASSIST. Wyposażenie opryskowe jest zabezpieczone na całej szerokości belki polowej, we wszystkich płaszczyznach.
 • ALUMINIOWA KONSTRUKCJA
  Aluminiowa belka polowa RHA3 jest lekka i jednocześnie wytrzymała oraz odporna na korozję. 
Belka polowa RHA3 posiada wszystkie ważne cechy charakterystyczne dla całej gamy:
 • Zabezpieczenie rozpylaczy na całej szerokości belki polowej
 • Zabezpieczenie w 3 płaszczyznach
 • Filtry liniowe na każdej sekcji
 • Głowice na cztery rozpylacze
Belka polowa RHA3 36 m

BOOM ASSIST

System BOOM ASSIST utrzymuje belkę polową w prawidłowej pozycji niezależnie od ukształtowania terenu, automatycznie regulując jej wysokość, przechylenie (korekta przechyłu) i zmienną geometrię (TOTAL / TOTAL PRO). Utrzymywanie belki polowej na prawidłowej wysokości optymalizuje pokrycie i ogranicza straty produktu wynikające ze znoszenia i parowania.
Dzięki zastosowaniu czujników ultradźwiękowych system BOOM ASSIST utrzymuje belkę polową na prawidłowej wysokości nad celem, niezależnie od warunków roboczych: praca w dzień lub w nocy, suche powietrze lub mgła, oprysk na rośliny lub glebę. Opatentowany tryb hybrydowy analizuje wysokość łanu w sposób ciągły i na tej podstawie dostosowuje położenie belki polowej.
Nie musisz się martwić o prawidłową pozycję belki, opryskiwacz zarządza tym automatycznie.
METRIS 2 wyposażony w system TOTAL PRO BOOM ASSIST

Prosta i kompleksowa obsługa

Elektryczna głowica rozpylaczy CCE

Obieg ciągły z elektrycznym sterowaniem rozpylaczami CCE

Czy Twoje pola różnią się kształtem i wielkością? System CCE pozwala regulować oprysk

Chcąc ograniczyć nakładki na brzegach pól warto pamiętać, że im więcej mamy sekcji w opryskiwaczu, tym większe będą oszczędności.
Dlatego firma KUHN oferuje systemy z indywidualnym wyłączaniem poszczególnych rozpylaczy, który pozwala zoptymalizować pokrycie powierzchni środkiem fitosanitarnym.
Ciągły obieg cieczy sterowany elektrycznie CCE, pozwala na niezależne sterowanie rozpylaczami za pośrednictwem GPS. Rozpylacze są wyłączane/włączane „z chirurgiczną precyzją” w celu maksymalnego ograniczenia nakładek.

W obiegu CCE wykorzystano wszystkie zalety dobrze znanego obiegu ciągłego z pneumatycznym sterowaniem rozpylaczami:
 • Natychmiastowe napełnianie belki polowej cieczą roboczą
 • Natychmiastowe włączanie i wyłączanie oprysku w celu maksymalnego wykorzystania potencjału funkcji sterowania sekcjami
 • Cała objętość cieczy może zostać rozcieńczona = brak martwych objętości w opryskiwaczu

MULTISPRAY

Rozmiar kropel wypryskiwanych przez rozpylacze ma kluczowe znaczenie dla powodzenia oprysku.
W przypadku wielu opryskiwaczy, wraz ze wzrostem prędkości jazdy, zwiększa się ciśnienie robocze. W takiej sytuacji, jeśli nie zmienimy rozpylacza wielkość kropel się zmieni, co zwiększy ryzyko znoszenia.
Precyzyjny system KUHN MULTISPRAY pozwala na automatyczną zmianę rozpylaczy w zależności od prędkości jazdy, co zapewnia optymalną jakość oprysku. System MULTISPRAY bez przerwy oblicza, który rozpylacz lub kombinacja rozpylaczy jest najlepiej dopasowana do warunków roboczych w oparciu o dawkę i prędkość jazdy.

Z myślą o pełnym wykorzystaniu potencjału tego rozwiązania, 4 rozpylacze mogą być aktywowane pojedynczo lub w parach, co daje do 15 kombinacji. Gwarancja precyzyjnego oprysku! System MULTISPRAY jest seryjnie wyposażony w ciągły obieg cieczy sterowany elektrycznie CCE z wyłączaniem pojedynczych rozpylaczy.
Rozmiar kropel jest pod kontrolą, co zapewnia precyzję oprysku.
MULTISPRAY QUATTRO

AUTOSPRAY

Zarządzanie wielkością kropel podczas oprysku jest bardzo istotne dla uzyskania dobrych rezultatów.
Wyższa wydajność robocza wiąże się z szybszą jazdą, która nie zawsze idzie w parze z utrzymaniem dobrej jakości oprysku. Pod uwagę muszą być również brane warunki pogodowe i możliwość ich zmiany w trakcie pracy.
W celu utrzymania wysokiej jakości oprysku przez cały czas trwania zabiegu, firma KUHN stworzyła system AUTOSPRAY.

System wykorzystuje technologię modulacji szerokości impulsów (PWM) do zarządzania wielkością kropel. W celu utrzymania stałego ciśnienia, czas otwarcia dyszy zmienia się poprzez mikro pulsacje, niezależnie od wypryskiwanej dawki. Dzięki utrzymaniu stałej wielkości kropel niezależnie od prędkości jazdy, system AUTOSPRAY pozwala na pracę w szerokim zakresie prędkości roboczych. Uzyskanie wysokiej wydajności roboczej nie wpływa na jakość oprysku.

Z terminalem ISOBUS wykonanie oprysku jest bardzo łatwe. Wybór rozmiaru kropel jest włączany lub wyłączany jednym kliknięciem, co zapewnia optymalną jakość zabiegu ochrony roślin.
Dzięki regulacji dawki i wielkości kropel mamy wszystko, co jest potrzebne do precyzyjnego oprysku.
AUTOSPRAY

RINS ASSIST

Zdalne sterowanie „EASYSET” umożliwia operatorowi zarządzanie wszystkimi funkcjami z poziomu panelu obsługowego.

Podczas płukania system RINS ASSIST automatyzuje sekwencje w oparciu o ilość produktu pozostałą w maszynie. System zapewnia 1% rozcieńczenie resztek cieczy roboczej w zbiorniku.

. Jedyną czynnością do wykonania z poziomu ciągnika, jest wybór typu płukania (sama belka polowa lub cała maszyna), a następnie śledzenie postępów. Podczas płukania maszyny, system RINS ASSIST dokładnie kontroluje poziom cieczy w zbiorniku, aby wybrać najlepszą procedurę do uzyskania rozcieńczenia 1%. System będzie po kolei płukał rozwadniacz środków chemicznych, umyje zbiornik główny za pomocą dysz wirowych, następnie wszystkie przewody cieczowe i wypryska pozostałości przez belkę polową. W opryskiwaczu METRIS 2 ISOBUS na ekranie terminala będzie wyświetlany postęp pracy, a operator dokładnie zobaczy skąd przepływa woda i dokąd jest kierowana.
Operacja płukania jest przeprowadzana do uzyskania 1% rozcieńczenia. Po zakończeniu płukania, opryskiwacz jest natychmiast gotowy do następnego zabiegu.
Ekran terminala CCI 1200 podczas wykonywania płukania

TRACK ASSIST

Opryskiwacz wyposażony w oś skrętną TRACK ASSIST podąża dokładnie po śladach ciągnika na uwrociach i w zakrętach. Twoje uprawy i plony są bezpieczne.

Oś skrętna TRACK ASSIST w modelu METRIS 2 gwarantuje dokładne pokrycie śladów ciągnika i opryskiwacza. Reaguje bardzo precyzyjnie na otrzymane informacje o prędkości. Czujniki osi skrętnej są wbudowane z tyłu w konstrukcję opryskiwacza - sygnał nie jest zakłócany przez rośliny. Z przodu, pojedynczy czujnik żyroskopowy umieszczony na ciągniku pozwala na odczytanie toru jazdy i dokładne podążanie opryskiwaczem po śladach.

W połączeniu z systemem GPS Section Control skrętna oś jest automatycznie prostowana w momencie cofania opryskiwaczem: nie jest wymagana żadna interwencja operatora!
TRACK ASSIST podążanie po śladach ciągnika

Wyposażenie

METRIS 2, oprysk ziemniaków

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość belki polowej (m)
Liczba ramion
Typ belki polowej
Rzeczywista pojemność zbiornika (l)
Typ zbiornika
Pojemność zbiornika
Zbiornik na wodę do płukania
Typ pompy
Wydatek (l/min.)
Maksymalne ciśnienie (bar)
Filtrowanie
Oświetlenie i oznakowanie ostrzegawcze
Typ obiegu cieczy
[ME2-LEA3] [ME2-RHA3] [ME2-RHPA]
27 / 28 / 30 / 32 / 33 / 36 36 - 38 24 / 27 / 28
3 3 2
Aluminium Aluminium Aluminium
3200 - 4100 3200 - 4100 3200 - 4100
Poliestrowy zbiornik formowany wtryskowo Poliestrowy zbiornik formowany wtryskowo Poliestrowy zbiornik formowany wtryskowo
3430 - 4380 3430 - 4380 3430 - 4380
450 450 450
Tłokowa-membranowa PM265 / 320 / 500 lub wirowa PC700 Tłokowa-membranowa PM265 / 320 / 500 lub wirowa PC700 Tłokowa-membranowa PM265 / 320 / 500 lub wirowa PC700
265 - 500 lub 700 265 / 500 lub 700 265 - 320 - 500 lub 700
7 bar przy PM - 5 bar przy PC 7 bar przy PM - 5 bar przy PC 7 bar przy PM - 5 bar przy PC
Poczwórne: napełnianie / ssanie / ciśnienie / opryskiwanie Poczwórne: napełnianie / ssanie / ciśnienie / opryskiwanie Poczwórne: napełnianie / ssanie / ciśnienie / opryskiwanie
2.55 2.55 2.55
3550 (28m) 4050 (36m) 2800 (24m)
Remisage
 
System stabilizacji
[ME2-LEA3] [ME2-RHA3] [ME2-RHPA]
EQUILIBRA EQUILIBRA EQUILIBRA
 
Voies (m)
Longueur anneau-essieu (m)
[ME2-LEA3] [ME2-RHA3] [ME2-RHPA]
Od 1.60 do 2.25w zależności od rozmiaru kół (1.80 seryjnie) Od 1.60 do 2.25w zależności od rozmiaru kół (1.80 seryjnie) Od 1.60 do 2.25w zależności od rozmiaru kół (1.80 seryjnie)
4.40 4.40 4.40
Caractéristiques générales
 
Hauteur au transport (m)
[ME2-LEA3] [ME2-RHA3] [ME2-RHPA]
3.40 (28m) 3.40 (36m) 3.20 (24m)

Media

Dostępne aplikacje: METRIS 2

Configurador de boquillas KUHN

KUHN Nozzle Configurator

Dzięki aplikacji możliwa jest konfiguracja rozpylaczy Twojego opryskiwacza zgodnie z Twoimi potrzebami. Aplikacja pomoże Ci wybrać odpowiednie rozpylacze do Twojego opryskiwacza i stosowanych zabiegów, biorąc pod uwagę dawkę cieczy, prędkość roboczą oraz siłę wiatru.
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play