LEXIS sylwetka maszyny rolniczej

Opryskiwacz LEXIS: Żadnych kompromisów pod względem łatwości obsługi!

LEXIS to podstawowy model wśród zaczepianych opryskiwaczy KUHN, stworzony na potrzeby gospodarstw z produkcją roślinną i mieszaną. Wyposażony w zbiornik o pojemności 2400 l lub 3000 l oraz belki polowe od 18 m do 28 m, spełnia wymagania każdego użytkownika.

Znajdź najbliższego dealera

Wykonanie oprysku w odpowiednim czasie za pomocą wydajnej maszyny ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia maksymalnej skuteczności zabiegu. Szybka interwencja za pomocą prostego w obsłudze i niezawodnego opryskiwacza jest gwarancją bezpieczeństwa i wydajności. Zoptymalizowana konfiguracja opryskiwacza LEXIS pozwala spełnić te oczekiwania.
Nigdy nie idź na kompromis jeśli chodzi o komfort obsługi: prosta obsługa zaczepianego opryskiwacza LEXIS zapewnia maksymalną wydajność pracy. Oszczędzaj czas z opryskiwaczem LEXIS. Dzięki bezproblemowemu przygotowaniu opryskiwacza do pracy, sterownikom elektronicznym i wygodnej obsłudze serwisowej, wykonanie każdego zabiegu jest proste!
Ze względu na bardzo ograniczoną liczbę zaworów opryskiwacz LEXIS wymaga do 50% mniej czynności obsługowych niż konkurenci w tym segmencie .
Przy każdym kolejnym użyciu, praca staje się łatwiejsza!
Przede wszystkim jakość: precyzyjność opryskiwaczy LEXIS zapewnia ochronę upraw w sposób trwały i zrównoważony. Nowoczesny opryskiwacz LEXIS oferuje wszystkie rozwiązania jakich potrzebujesz.
LEXIS podczas pracy na polu

Korzyści dla użytkownika

Kompaktowy i prosty w obsłudze opryskiwacz

Kompaktowy pod każdym względem

Stabilny i zwrotny opryskiwacz

W opryskiwaczu LEXIS odległość od zaczepu do osi wynosi 4 m, a jego wysokość 3 m (z belką 21 m), co czyni go bardzo kompaktową maszyną.
Mniejsza długość opryskiwacza pozwala na wykonywanie ciasnych manewrów na końcu pola i zapewnia dokładniejsze podążanie za kołami ciągnika. W rezultacie jakość oprysku jest lepsza, a uszkodzenia upraw ograniczone. Mała odległość pomiędzy zaczepem a osią opryskiwacza ułatwia manewrowanie. System ułatwia wjeżdżanie na pole oraz wycofywanie w narożnikach.

Kształt zbiornika został tak zaprojektowany, aby belka polowa mogła schować się po złożeniu w obrys maszyny i ograniczyć wysokość transportową. Nowe belki polowe MTA2 lub MEA2 są schowane w obrysie maszyny i nie kolidują z kabiną ciągnika. Mała wysokość opryskiwacza LEXIS zapewnia mu dużą stabilność na drodze. Przemieszczaj się po drogach i wjeżdżaj na pola w bezpieczny sposób.

Kompaktowa konstrukcja pozwala na sprawne poruszanie się po drogach i łatwe przechowywanie opryskiwacza.

Prosta i dobrze przemyślana konstrukcja zbiornika

Wydajna konstrukcja zbiornika: główny zbiornik opryskiwacza LEXIS został zaprojektowany tak, aby środek ciężkości znalazł się jak najniżej. Największa część zbiornika przylega do ramy, gwarantując maszynie maksymalną stabilność.
Głęboki odpływ zapewnia optymalne warunki opróżniania zbiornika, niezależnie od nachylenia terenu. Mieszadło umieszczone w pobliżu odpływu działa w czterech kierunkach i przez cały czas gwarantuje jednorodną ciecz roboczą bez tworzenia piany.

Zachowaj równowagę: 320-litrowy zbiornik na wodę do płukania jest umieszczony centralnie nad osią, co zapewnia opryskiwaczowi LEXIS stabilną pozycję w każdej sytuacji, jednocześnie ograniczając martwe objętości. Środek ciężkości maszyny przechodzi zawsze przez oś, niezależnie od stopnia napełnienia zbiornika.
Poza optymalną pozycją umieszczonego z tyłu zbiornika na wodę do płukania, opryskiwacz LEXIS jest wyjątkowo łatwy w obsłudze. Napełnianie zbiornika na wodę do płukania? Wskaźnik poziomu wody w zbiorniku do płukania? Wszystko znajduje się na panelu obsługowym.
Zbiornik na wodę do płukania jest umieszczony pośrodku maszyny

Wszystkie elementy w zasięgu ręki

Opryskiwacz LEXIS posiada kilka schowków do przechowywania osobistego wyposażenia ochronnego (PPE) oraz do przechowywania sterowników po zakończonej pracy.

Z myślą o bezpieczeństwie pracy przy obsłudze opryskiwacza, firma KUHN wyposażyła model LEXIS w dwa schowki do przechowywania sprzętu i odzieży ochronnej. Operator może łatwo po nie sięgnąć przed rozpoczęciem pracy ze środkami ochrony roślin.

Do przewożenia większych elementów, opryskiwacz seryjnie wyposażony w platformę z prawej strony.
Schowek PPE z lewej strony maszyny

Lekka i mocna belka polowa

Lekkie i trwałe aluminiowe belki polowe

Aluminiowe belki polowe: lekkie i wytrzymałe rozwiązanie

Belki polowe są wykonane z aluminium o trzykrotnie mniejszej gęstości od stali, dzięki czemu są lekkie i zbudowane tak, aby mogły chronić elementy opryskiwacza. Lekkie belki polowe dostosowują się wraz z opryskiwaczem do ukształtowania terenu, nawet na grząskim podłożu.
Aluminiowe belki są wyjątkowo trwałe. Całkowicie odporne na korozję i agresywne działanie środków chemicznych, aluminiowe belki polowe nie wymagają szczególnej ochrony, znacznie ułatwiają konserwację opryskiwacza i zapewniają maszynie długą żywotność.

Aluminium ma wiele zalet.
Firma KUHN stosuje aluminium w produkcji belek polowych o szerokości powyżej 18 m już od 1986 roku:
## NewLine ##
  ## NewLine ##
 • Odporność na korozję to kluczowy aspekt ze względu na kontakt ze środkami ochrony roślin i nawozami. < / li> ## NewLine ##
 • Gęstość 2,7 razy mniejsza od stali: mocniejsza i lżejsza belka polowa!
 • ## NewLine ##

System zawieszenia TRAPEZIA

Specjalnie zaprojektowany dla belek polowych MTS2 i MTA2, system zawieszenia TRAPEZIA jest doskonale dostosowany do opryskiwacza LEXIS.
Zawieszenie TRAPEZIA jest kontrolowane przez dwa cięgna utrzymujące belkę polową oraz dwie sprężyny pozwalające na swobodne dostosowanie jej położenia w zależności od nachylenia terenu. Przechył jest korygowany mechanicznie w sposób automatyczny. Do bardziej zaawansowanych zadań dostępna jest hydrauliczna korekta przechyłu.

Charakterystyka:
 • 2 cięgna stabilizujące
 • Automatyczna mechaniczna korekta przechyłu
 • Hydrauliczna korekta przechyłu
Rama zawieszenia TRAPEZIA dla belek polowych MTS2 / MTA2

System zawieszenia EQUILIBRA

System zawieszenia EQUILIBRA z wahadłowymi stabilizatorami zapewnia amortyzację wstrząsów w trzech płaszczyznach. EQUILIBRA utrzymuje belkę polową równolegle do podłoża podczas jazdy po nierównym terenie. Belka polowa płynnie przesuwa się nad glebą lub roślinami, bez przesunięć i znoszenia!

Na nierównych polach, zawieszenie wahliwe i stabilizatory pozwalają na swobodne dostosowywanie się belki do ukształtowania terenu. Dwa amortyzatory tłumią wstrząsy i ograniczają ruchy pionowe, utrzymując belkę idealnie poziomo, zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów podczas pracy z dużą prędkością.
Zawieszenie EQUILIBRA jest przystosowane do intensywnej pracy. Jest seryjnie wyposażone w niezależny system ochrony przed szarpnięciami podczas przyśpieszania/hamowania oraz pokonywania zakrętów.
ZAWIESZENIE 3D EQUILIBRA: PRZYSTOSOWANE DO INTENSYWNEJ PRACY!
 • Mocny system wahadłowy
 • Cięgna stabilizujące ruchy pionowe
 • Amortyzatory tłumiące wszelkie odbicia
 • Niezależne tłumienie szarpnięć lewej/prawej strony belki
 • Sprężynowa automatyczna korekta przechyłu
 • Blokada ramy
Rama zawieszenia EQUILIBRA dla belek polowych MEA2 i RHPA

Belka polowa MEA2

Mocna belka polowa MEA2 wyposażona w system zawieszenia EQUILIBRA jest odporna na zużycie. Dostępna w szerokościach 18, 20, 21 i 24 metrów, zapewnia szereg korzyści dla użytkownika:
 • Blokada przegubów podczas pracy
  W trakcie jazdy po polu przeguby wywołują czasami szarpnięcia do przodu i do tyłu, co wpływa niekorzystnie na konstrukcje belki. Belki polowe MTA i MEA są wyposażane w automatyczną blokadę przegubów podczas pracy. Rozwiązanie to zapewnia niezawodną pracę i poprawia stabilność belki polowej!
 • Przewody cieczowe są wbudowane w konstrukcję.
  
Ramiona zabezpieczające na końcach belki mogą się odchylić w trzech płaszczyznach. Przewody cieczowe i rozpylacze są wbudowane w konstrukcję i zabezpieczone z przodu, od spodu i z tyłu belki. Nie ma ryzyka uszkodzenia belki nawet w przypadku uderzenia w przeszkodę.
 • Regulowane przewody cieczowe ze stali nierdzewnej
  Stal nierdzewna jest odporna na zmiany temperatury i gwarantuje długą żywotność. Wysokość przewodów cieczowych może być wyregulowana względem rozpylaczy, co zapewnia im pełną ochronę, niezależnie od typu zastosowanych rozpylaczy.
Belka polowa MEA2 posiada wszystkie ważne cechy charakterystyczne dla całej gamy:
 • Zabezpieczenie rozpylaczy na całej szerokości belki
 • Zabezpieczenie w 3 płaszczyznach
- Kompaktowe składanie
- Filtry liniowe na każdej sekcji
 • Głowice na 4 rozpylacze
Belka polowa MEA2

Prosta i kompleksowa obsługa

Obsługa opryskiwacza LEXIS

Prosty, dobrze zaprojektowany układ cieczowy

Przygotowanie opryskiwacza do pracy jest kluczowym etapem zabiegu ochrony roślin. Dwa główne zawory znacznie redukują liczbę czynności związanych z napełnianiem, które są wymagane przed płukaniem, co również ogranicza ryzyko błędu. Dzięki prostemu układowi cieczowemu, wszystkie funkcje opryskiwacza są pod kontrolą. Wyobraź sobie co możesz zrobić z opryskiwaczem ALTIS 2 jeszcze przed dotknięciem zaworów!
Nawet po długiej przerwie, powrót do pracy jest wyjątkowo łatwy.

Krótki układ cieczowy jest prosty w obsłudze, ogranicza martwe objętości i upraszcza proces płukania. Po zakończeniu oprysku masz pewność, że cała maszyna została wypłukana!

Obsługa MANUSET

Manualna obsługa MANUSET zapewnia pełną kontrolę nad przygotowywaniem cieczy roboczej. Za pośrednictwem 2 głównych zaworów operator może sterować wszystkimi funkcjami opryskiwacza z poziomu panelu obsługowego na maszynie.
Dzięki wielofunkcyjnym kierownicom 360 °, czynności obsługowe zostają zredukowane nawet o 50%. Ergonomiczny kształt zaworów zapewnia ich łatwą obsługę i bezproblemowe przygotowanie opryskiwacza do pracy. Wielofunkcyjne kierownice ułatwiają pracę.
W trakcie płukania, obrócenie kierownicy o 360° zapewnia przekierowanie wody pobieranej przez pompę do wszystkich obwodów opryskiwacza. Wskaźnik poziomu wody w zbiorniku do płukania umieszczony na panelu obsługowym stanowi dodatkowe ułatwienie w zarządzaniu etapami płukania.
Manualna obsługa MANUSET, prosta i ekonomiczna

Obsługa DILUSET+

Płukanie opryskiwacza lub samej belki obsługiwane z kabiny ciągnika
Napełnianie przez pompowanie jest programowalne i zatrzymuje się automatycznie po osiągnięciu zadanej wartości . Podwójne sterowanie pozwala zachować kontrolę nad wszystkimi funkcjami opryskiwacza ze stanowiska operatora.
Aby napełnić zbiornik wodą, wystarczy podczas płukania kliknąć przycisk na terminalu, bez wychodzenia z kabiny ciągnika. Następnie można przekierować wodę do wybranego miejsca: do dysz wirowych w celu wypłukania zbiornika lub skierować ją bezpośrednio do belki polowej i wypłukać przewody cieczowe bez rozcieńczania cieczy roboczej w zbiorniku.
Ponadto, rzeczywista ilość cieczy w zbiorniku może być wyświetlana na terminalu w kabinie ciągnika przez cały oprysku. Zarządzanie pozostałościami w zbiorniku jest równie łatwe.
Funkcja jest dostępna w terminalach sterujących REB3 / VISIOREB / ISOBUS.
Obsługa DILUSET+ z programowanym napełnianiem, płukaniem i wyświetlaczem w kabinie ciągnika, informującym o ilości cieczy w zbiorniku.

Szybkie i bezpieczne rozwadnianie środków chemicznych

35-litrowy rozwadniacz środków chemicznych o lejkowatym kształcie zapewnia wydajne wprowadzanie produktów w każdej formie: płynów, proszków i granulatów. System płukania składa się z 2 obrotowych dysz przeznaczonych do czyszczenia pojemników, kubków kalibracyjnych i rozwadniacza.
Rozwadniacz środków chemicznych jest wyposażony w pojedynczy zawór, za pomocą którego produkt jest wprowadzany do układu cieczowego. Zawór jest włączany w bezpieczny sposób za pomocą nożnej dźwigni, która nie wymaga od operatora schylania się. Pozostałe czynności są wykonywane za pomocą umieszczonej w pobliżu ręcznej lancy, zapobiegającej chlapaniu. Rozwadniacz jest płukany po zamknięciu pokrywy, dzięki czemu nie ma ryzyka rozbryzgiwania produktu.
35-litrowy rozwadniacz środków chemicznych montowany na równoległoboku, wbudowany w konstrukcję zbiornika

Zapomnij o zatorach dzięki poczwórnej filtracji

Opryskiwacz LEXIS posiada cztery poziomy filtracji. Filtr wlewowy (1), przezroczysty filtr ssawny (2) i filtr ciśnieniowy (3) zapobiegają przedostawaniu się grubych zanieczyszczeń do belki polowej. Dzięki przezroczystej osłonie można łatwo sprawdzić stan zabrudzenia filtra ssawnego. Zawór służy do opróżniania osłony, którą można następnie zdemontować w bezpiecznych warunkach.
Filtry liniowe są zamontowane na belce polowej (4) za zaworami sekcyjnymi, w bezpośrednim sąsiedztwie rozpylaczy, dzięki czemu ryzyko zatoru jest ograniczone do minimum. Wszystkie filtry można czyścić, nawet przy pełnym zbiorniku opryskiwacza.
Filtr ssawny z przezroczystą osłoną

Wyposażenie

Dostępnych jest wiele opcji wyposażenia zapewniających komfort pracy i dostosowanych do wszelkich oczekiwań użytkowników.

LEXIS 3000, oprysk pszenicy

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość belki polowej (m)
Liczba ramion
Typ belki polowej
Pojemność zbiornika
Typ zbiornika
Rzeczywista pojemność zbiornika (l)
Zbiornik na wodę do płukania
Typ pompy
Wydatek (l/min.)
Maksymalne ciśnienie (bar)
Filtrowanie
Oświetlenie i oznakowanie ostrzegawcze
Typ obiegu cieczy
LEXIS 3000 MEA2 LEXIS 3000 MTA2 LEXIS 3000 MTS2 LEXIS 3000 RHPA
18 / 20 / 21 / 24 18 / 20 / 21 / 24 18 / 20 / 21 / 24 27 / 28
2 2 2 2
Aluminium Aluminium Stalowa Aluminium
3000 (2400 jako opcja) 3000 (2400 jako opcja) 3000 (2400 jako opcja 3000 (2400 jako opcja
Polietylenowy Polietylenowy Polietylenowy Polietylenowy
3180 (2790 jako opcja) 3180 (2790 jako opcja) 3180 (2790 jako opcja) 3180 (2790 jako opcja)
Seryjnie - Pojemność 320 L Seryjnie - Pojemność 320 L Seryjnie - Pojemność 320 L Seryjnie - Pojemność 320l
Tłokowo-membranowa lub wirowa Tłokowo-membranowa lub wirowa Tłokowo-membranowa lub wirowa Tłokowo-membranowa lub wirowa
280 l/min (170 l/min jako opcja) 280 l/min (170 l/min jako opcja) 280 l/min (170 l/min jako opcja) 280 l/min (170 l/min jako opcja)
7 (5 dla pompy wirowej) 7 (5 dla pompy wirowej) 7 (5 dla pompy wirowej) 7 (5 dla pompy wirowej)
Seryjnie - Poczwórne: po stronie ssawnej i tłocznej pompy, centralny filtr przed przepływomierzem oraz oprysk (filtry liniowe na każdej sekcji z dwoma kompletami sit) Seryjnie - Poczwórne: po stronie ssawnej i tłocznej pompy, centralny filtr przed
przepływomierzem oraz oprysk (filtry liniowe na każdej sekcji z dwoma kompletami sit)
Seryjnie - Poczwórne: po stronie ssawnej i tłocznej pompy, centralny filtr przed
przepływomierzem oraz oprysk (filtry liniowe na każdej sekcji z dwoma kompletami sit)
Seryjnie - Poczwórne: po stronie ssawnej i tłocznej ompy, centralny filtr przed przepływomierzem oraz oprysk (filtry liniowe na każdej sekcji z domowa kompletami sit)
Światła drogowe Światła drogowe Światła drogowe
Standardowy obieg cieczy (ciągły obieg cieczy CCH - CCP - CCE - MULTISPRAY - AUTOSPRAY jako opcja) Standardowy obieg cieczy (ciągły obieg cieczy CCH - CCP - CCE - MULTISPRAY - AUTOSPRAY jako opcja) Standardowy obieg cieczy (ciągły obieg cieczy CCH - CCP - CCE - MULTISPRAY - AUTOSPRAY jako opcja) Standardowy obieg cieczy (ciągły obieg cieczy CCH - CCP - CCE - MULTISPRAY - AUTOSPRAY jako opcja)

Media

Dostępne aplikacje: LEXIS

Rejestracja opryskiwaczy

Rejestracja opryskiwaczy

Jeśli posiadasz opryskiwacz BLANCHARD lub KUHN, zarejestruj go w naszej bazie i zyskaj dostęp do najnowszych informacji! Dzięki tej rejestracji, użytkownicy opryskiwaczy będą mieli stały dostęp do najnowszych informacji na temat naszej oferty, akcji serwisowych oraz promocji na części zamienne. Każdy z Państwa, kto prawidłowo wypełni formularz zgłoszenia, otrzyma od nas bardzo praktyczny kubek kalibracyjny KUHN.
Configurador de boquillas KUHN

KUHN Nozzle Configurator

Dzięki aplikacji możliwa jest konfiguracja rozpylaczy Twojego opryskiwacza zgodnie z Twoimi potrzebami. Aplikacja pomoże Ci wybrać odpowiednie rozpylacze do Twojego opryskiwacza i stosowanych zabiegów, biorąc pod uwagę dawkę cieczy, prędkość roboczą oraz siłę wiatru.
Pobierz z App Store

Zobacz inne aplikacje KUHN i zoptymalizuj swoją pracę

Zobacz w Google Play