VARI- CHALLENGER sylwetka pługa

Półzawieszany pług, który dostosowuje się do warunków pracy

Półzawieszany pług o zmiennej szerokości z podnoszeniem tylnego nadwozia w celu natychmiastowego dostosowania do potrzeb użytkownika.

Znajdź najbliższego dealera

Pługi półzawieszane VARI-CHALLENGER korzystają z doświadczenia firmy KUHN w dziedzinie orki: Wytrzymałość i niezawodność: duża belka o wymiarach 220 x 220 mm i zintegrowany z ramą mechanizm o zmiennej szerokości; 

Jakość pracy: przegub ramy umożliwiający śledzenie nierówności gleby, podnoszenie nadwozia w celu zmniejszenia powierzchni nawrotów i ograniczenia konieczności trakcji; 

Zwrotność: kąt skrętu 110°; 

Adaptacyjność: Przesunięcie bruzdy i na zewnątrz bruzdy 3,5 m.

Seria VARI-CHALLENGER, dostępna w wersjach od 7 do 10 korpusów, przeznaczona jest dla ciągników o dużej mocy od 315 do 450 KM.
Doskonale dostosowuje się do intensywnego użytkowania ciągników ETA (Przedsiębiorstwa rolnicze), CUMA (Spółdzielnia użytkowania sprzętu rolniczego) oraz rolników uprawiających rośliny uprawne w trudnych warunkach pracy.
Pług ciągniony CHALLENGER jest rozwiązaniem dla ciągników o dużej mocy i w ekstremalnych warunkach pracy. Dzięki dużej szerokości roboczej oferuje szczególnie wysoką wydajność pracy.
Kąt skrętu 110° zapewnia wyjątkową zwrotność i oszczędność czasu podczas zawracania na uwrociach.
Wytrzymałość jest również ważnym atutem asortymentu CHALLENGER, ponieważ posiada on profil ramy o szerokości 220 mm.
Jeśli chodzi o jakość pracy, przegub ramy zapewnia perfekcyjne dopasowanie do nierówności terenu w celu uzyskania wysokiej jakości orki.
Pługi ciągnione CHALLENGER z ciągnikiem siodłowym są dostępne z zabezpieczeniem Safe-T lub NSH od 7 do 12 korpusów o mocy od 200 do 500 KM.
Pług VARI-CHALLENGER w miejscu pracy

Korzyści dla użytkownika

Pług półzawieszany do wysokowydajnej orki

Podnośnik tylnego nadwozia zapewnia idealne dopasowanie do warunków pracy

Sprawdzona konstrukcja

Pługi półzawieszane VARI-CHALLENGER są wyposażone w system podnoszenia nadwozia. Ta specyfika oferuje wiele korzyści dla użytkownika:
 • Wykonanie progresywnych wpustów bruzd w celu uzyskania bardziej płaskich i krótszych nawrotów. Wznowienie orki staje się łatwiejsze i mniej agresywne.
 • Możliwość orki tylko z przednią częścią w celu zredukowania potrzeby trakcji, gdy wymagają tego warunki.
 • Możliwość demontażu części tylnej do pracy tylko z częścią przednią w trudnych warunkach.
Podnoszenie nadwozia jest obsługiwane przez dystrybutora, zawsze w tym samym kierunku, co upraszcza obsługę. Wysokość podnoszenia jest znaczna, aby uniknąć zjawiska znakowania.
Podnośnik tylnego nadwozia jest mocną stroną VARI-CHALLENGER, ponieważ umożliwia dostosowanie się do warunków glebowych i potrzeby trakcji, oferując jednocześnie wysoką wydajność pracy pługa półzawieszanego.

Śledzenie pola

Pługi VARI-CHALLENGER są przegubowe co umożliwia śledzenie nierówności terenu przez cały pług. Każda sekcja pracuje na takiej samej głębokości, aby zapewnić jednorodność pracy pomiędzy przednią i tylną częścią pługa.
Dzięki tej technologii, podczas pracy poza redlinami, gdy korpusy przedniej części wychodzą z ziemi, korpusy tylne są utrzymywane na żądanej głębokości roboczej bez powodowania naprężeń w strukturze.
Podczas podnoszenia ciężarówki, część tylna jest automatycznie ustawiana w osi z częścią przednią, aby zapewnić bezpieczną i płynną zmianę kierunku jazdy.
W twardym lub zagęszczonym gruncie tylna część jest stale utrzymywana w ziemi dzięki ciśnieniu hydraulicznemu w akumulatorach. Możliwe jest również usztywnienie i zablokowanie tylnej części w celu zwiększenia zdolności penetracji. Idealny w miejscach o wysokim stopniu zagęszczenia (przejścia zabiegowe, nawroty, wejścia do pola), umożliwia zachowanie tylnej części w ziemi niezależnie od warunków glebowych.
Półzawieszany pług CHALLENGER w pozycji transportowej

Poza orką bruzdową

Pługi półzawieszane VARI-CHALLENGER mogą być wyposażone w zewnętrzny zestaw redlin. Przesunięcie bruzdy na zewnątrz ma wiele zalet, ponieważ pozwala na maksymalne wykorzystanie:

 • Dostępna moc trakcyjna i redukcja zużycia paliwa. Przenoszenie mocy na glebę wymaga czasem zastosowania dużych opon lub opon bliźniaczych, które nie pozwalają już na wykonywanie orki bruzdowej.
 • Rodzaj dostępnego ciągnika. Jeśli ciągnik jest przeznaczony do innych zastosowań wymagających zastosowania opon bliźniaczych lub dużych opon, to dzięki zewnętrznemu zestawowi bruzdy nie ma już potrzeby demontażu kół do stosowania go w orce.
Zewnętrzny zestaw redlin zapewnia idealne dopasowanie do warunków pracy:
 • Zastosowanie z ciągnikami o szerokości całkowitej do 3,50 m.
 • Możliwość powrotu do wnętrza bruzdy, gdy warunki przyczepności nie są już zadowalające na gruntach ugorowanych.
Poza redlinami orka oferuje również wiele innych korzyści, takich jak:
 • Brak wygładzania na uwrociach
 • Ograniczenie zagęszczenia gleby
 • Redukcja zużycia blankietów opon w warunkach kamienistych.
 • Poprawa komfortu jazdy: brak wstrząsów i grzechotania dla kierowcy, ponieważ pracuje on na równej powierzchni. Ich pozycja robocza jest znacznie bardziej komfortowa.
Ponadto, obrót i rozkładanie / składanie kompasu odbywa się poprzez aktywację wyłącznego działającego dwukierunkowo rozdzielacza z kabiny.
Wózek z pługiem półzawieszanym VARI-CHALLENGER poza wersją redlinową.

Pług półzawieszany o bardzo prostej obsłudze

Ustawienie pionu, głębokości roboczej i przesunięcia pługa VARI-CHALLENGER można wykonać bez użycia narzędzi.

Regulacja bez użycia narzędzi

Wysokiej jakości orka ułatwia przygotowanie podłoża pod siew i zmniejsza zużycie energii. Precyzyjna i łatwo dostępna regulacja umożliwia osiągnięcie tego celu.
Regulacja pionu, głębokości roboczej i przesunięcia może być wykonywana bez użycia narzędzi.

 • Regulacja pionu odbywa się za pomocą niezależnych śrub korbowych z lewej i prawej strony w celu uzyskania większej precyzji;
 • Głębokość robocza wózka jest bardzo prosta dzięki asymetrycznej regulacji za pomocą śrub korbowych;
 • Przesunięcie jest regulowane za pomocą siłownika hydraulicznego. Umożliwia regulację opon w zakresie od 1,15 do 1,60 m. Wskaźnik widoczny z pozycji jazdy ułatwia śledzenie.

Promień skrętu 110°

KUHN czyni prostotę i łatwość obsługi swoich pługów punktem honoru. Dlatego pługi półzawieszane VARI-CHALLENGER są wyposażone w promień skrętu 110° w celu ograniczenia manewrów i ułatwienia zawracania na uwrociach.
Odległość między trzonem a pierwszym punktem została specjalnie zaprojektowana tak, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia ciągnika nawet przy najkrótszych zakrętach.
Zwiększona zwrotność VARI-CHALLENGER oszczędza czas podczas zawracania na uwrociach i zapewnia wyraźny wzrost wydajności pracy.
Pług może być obracany bardzo płynnie i bez wstrząsów za pomocą dwóch dużych, działających dwukierunkowo siłowników. Gdy tylko samochód ciężarowy zostanie ponownie podniesiony do góry, część tylna automatycznie ustawia się ponownie, co pozwala uniknąć ryzyka nieostrożnego obracania się.
Widok uwrocia Obrót VARI-CHALLENGERA na uwrociach

Komfort na drodze i na polach

Duże koła o dużych średnicach zapewniają stabilność VARI-CHALLENGER podczas skręcania i ułatwiają jazdę. Ciężarówka zapewnia również ochronę konstrukcji podczas transportu.
Zawieszenie hydrauliczne jest stale aktywne, gdy tylko wyjdzie z ziemi. Chroni strukturę pługa podczas jazdy z dużą prędkością po drodze, na polu i podczas zawracania na polu.
Opcjonalnie, oświetlenie suwnicy bramowej LED zapewnia doskonałą widoczność w nocy na wykonanej pracy. Dodatkowo jest to bardzo wygodne rozwiązanie do przechowywania pługa w gospodarstwie po długim dniu pracy.
Dostępne jest również pneumatyczne hamowanie oleopneumatyczne jako opcja zwiększająca bezpieczeństwo podczas jazdy po drogach (niemiecki certyfikat TUV 40km/h).
Pług VARI-CHALLENGER w pozycji transportowej

Solidna konstrukcja

Pług VARI-CHALLENGER w miejscu pracy

Konstrukcja dostosowana do bardzo intensywnego użytkowania

Konstrukcja i wymiary serii VARI-CHALLENGER spełniają najwyższe wymagania w zakresie intensywności użytkowania. Wytrzymałość konstrukcji gwarantuje duża spawana rama o dużych rozmiarach. Belka ramy o wymiarach 220 x 220 mm nadaje VARI-CHALLENGER niezrównaną wytrzymałość.
Pług półzawieszany VARI-CHALLENGER jest przewożony przez samochód ciężarowy składający się z 2 dużych kół 1160 x 400 mm z profilem agrarnym. Wózek ułatwia jazdę po pniu oraz poprawia udźwig i udźwig w trudnych warunkach.
W celu dostosowania do wszystkich ciągników o średniej i dużej mocy dostępny jest szeroki zakres kategorii sprzęgieł typu clevis (kategorie 3, 4N, 4 i K700).
Wreszcie, możliwe jest zwiększenie liczby nadwozi ciągników VARI-CHALLENGER (7 do 10) o tej samej podstawowej konstrukcji.

Mechanizm o zmiennej szerokości zintegrowany z ramą

VARI-CHALLENGER to jedyny na rynku pług o zmiennej szerokości, który łączy w sobie zintegrowany z ramą układ jezdny z tylnym podnośnikiem nadwozia. Zintegrowana ochrona systemu o zmiennej szerokości nadaje mu wyjątkową trwałość, ponieważ nie jest on już narażony na działanie czynników zewnętrznych, takich jak np:
 • Wstrząsy związane z upadkiem ziemi lub kamienia podczas obracania się.
 • Pył
 • Wilgotność (korozja)
Zmienna szerokość jest hydraulicznie regulowana od pozycji jazdy w zakresie od 14' do 22' (35 do 55 cm). Wskaźnik szerokości cięcia jest widoczny z fotela w ciągniku.
Dla większego spokoju ducha, ten system o zmiennej szerokości jest bezobsługowy. Wszystkie sworznie są zaryglowane obrotowo i wyposażone w pierścienie.
Wskaźnik szerokości cięcia jest widoczny z pozycji roboczej.

Hydrauliczne urządzenie zabezpieczające dla optymalnej ochrony

Pługi półzawieszane VARI-CHALLENGER są wyposażone w hydrauliczne urządzenia zabezpieczające Non-Stop na każdym korpusie, gwarantujące zwiększoną reaktywność przy orce z dużymi prędkościami bez wybijania. Zabezpieczenie NSH koncentruje wiele korzyści dla użytkownika:
 • Szybkie dostosowywanie siły na końcówce redlicy pługa do warunków pracy (700 do 1500 kg), aby uniknąć wyrywania lub podnoszenia kamieni.
 • Scentralizowana regulacja siły na czubku wszystkich ciał w celu uzyskania korzyści w czasie.
 • Rosnąca krzywa podróży dla łatwego powrotu do ziemi po pokonaniu przeszkody.
 • Prześwit pionowy 70 cm.
 • Boczny prześwit 20 cm (z lewej i prawej strony) dla pełnej ochrony.
 • Bezobsługowość: tylko jeden punkt zawiasowy z pierścieniami.
Bezobsługowe urządzenie zabezpieczające NSH urządzenia VARI-CHALLENGER

Wyposażenie

Pług VARI-CHALLENGER w miejscu pracy

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Konfiguracja korpusów (przód + tył)
Maksymalna dopuszczalna moc ciągnika (kW/KM)
Masa ok. (kg) modelu NSH
Szerokość robocza (cm)
Szerokość robocza (m)
Prześwit pod ramą (cm)
Odległość pomiędzy korpusami (cm)
Rama (cm)
Poprzeczna belka sprzęgająca
Wymagane wyposażenie hydrauliczne ciągnika
VARI-CHALLENGER 8E VARI-CHALLENGER 9E VARI-CHALLENGER 10 VARI-CHALLENGER OL 8E VARI-CHALLENGER OL 9E VARI-CHALLENGER OL 10
(4+1)+3 (4+1)+(3+1) (4+1+1)+(3+1) (4+1)+3 (4+1)+(3+1) (4+1+1)+(3+1)
265/360 298/405 331/450 265/360 298/405 331/450
6392 6792 7192 6972 7372 7772
35 - 55 35 - 55 35 - 55 35 - 55 35 - 55 35 - 55
35 - 55 14 - 22 14 - 22 14 - 22 14 - 22 14 - 22
80 80 80 80 80 80
102 102 102 102 102 102
220 x 220 220 x 220 220 x 220 220 x 220 220 x 220 220 x 220
Kat. 3 Seryjnie (Kat. 4 oraz 4N jako opcja) Kat. 3 Seryjnie (Kat. 4 oraz 4N jako opcja) Kat. 3 Seryjnie (Kat. 4 oraz 4N jako opcja) Kat. 3 Seryjnie (Kat. 4 oraz 4N jako opcja) Kat. 3 Seryjnie (Kat. 4 oraz 4N jako opcja) Kat. 3 Seryjnie (Kat. 4 oraz 4N jako opcja)
Podnoszenie i obrót: 1x jednokierunkowy + 1xdwukierunkowy,
- Podnoszenie tylnych korpusów: 1x dwukierunkowy,
- Selektor elektrohydrauliczny KTH105 2-funkcje: 1x dwukierunkowy (hydrauliczna
regulacja pierwszej skiby, zmienna szerokość robocza)
Podnoszenie i obrót: 1x jednokierunkowy + 1xdwukierunkowy,
- Podnoszenie tylnych korpusów: 1x dwukierunkowy,
- Selektor elektrohydrauliczny KTH105 2-funkcje: 1x dwukierunkowy (hydrauliczna
regulacja pierwszej skiby, zmienna szerokość robocza)
Podnoszenie i obrót: 1x jednokierunkowy + 1xdwukierunkowy,
- Podnoszenie tylnych korpusów: 1x dwukierunkowy,
- Selektor elektrohydrauliczny KTH105 2-funkcje: 1x dwukierunkowy (hydrauliczna
regulacja pierwszej skiby, zmienna szerokość robocza)
Podnoszenie i obrót: 1x jednokierunkowy + 1xdwukierunkowy,
- Podnoszenie tylnych korpusów: 1x dwukierunkowy,
- Selektor elektrohydrauliczny KTH105 2-funkcje: 1x dwukierunkowy (hydrauliczna
regulacja pierwszej skiby, zmienna szerokość robocza)
Podnoszenie i obrót: 1x jednokierunkowy + 1xdwukierunkowy,
- Podnoszenie tylnych korpusów: 1x dwukierunkowy,
- Selektor elektrohydrauliczny KTH105 2-funkcje: 1x dwukierunkowy (hydrauliczna
regulacja pierwszej skiby, zmienna szerokość robocza)
Podnoszenie i obrót: 1x jednokierunkowy + 1xdwukierunkowy,
- Podnoszenie tylnych korpusów: 1x dwukierunkowy,
- Selektor elektrohydrauliczny KTH105 2-funkcje: 1x dwukierunkowy (hydrauliczna
regulacja pierwszej skiby, zmienna szerokość robocza)

Media