CD 100 na białym tle

Szybka praca na lekkich glebach!

Szybkie przygotowanie łoża siewnego na lekkich glebach maszynami o szerokościach roboczych od 3 do 4 m. Kultywatory zębowe CD 100 mogą być agregowane z siewnikami mechanicznymi INTEGRA i SITERA oraz siewnikami pneumatycznymi VENTA EC.

Znajdź najbliższego dealera

Kultywatory zębowe CD zostały zaprojektowane do uprawy lekkich gleb piaszczystych i piaszczysto gliniastych. Mogą być również wykorzystywane do wiosennej uprawy po zimowej orce. Oba modele są ekonomiczną alternatywą do pracy wszędzie tam, gdzie nie jest wymagane stosowanie brony wirnikowej.
CD 100 w pracy

Korzyści dla użytkownika

Postaw na wszechstronność

CD300_INTEGRA.JPG

Doskonała praca z nabudowanym siewnikiem

Kultywatory zębowe CD 100 zostały zaprojektowane w taki sposób, aby mogły być agregowane z siewnikami mechanicznymi INTEGRA i SITERA oraz siewnikami pneumatycznymi VENTA EC. Obie maszyny, będące korzystnym rozwiązaniem pod względem finansowym, doskonale ze sobą współpracują, stanowiąc doskonałą alternatywę dla brony wirnikowej.

Narzędzia do różnych warunków roboczych

Kultywatory zębowe CD 300 i CD 400 zostały zaprojektowane do pracy z dużą prędkością na lekkich glebach piaszczystych i piaszczysto-gliniastych. Dostępne są dwie wersje z dwoma lub trzema rzędami zębów. Wersja z trzema rzędami zębów jest zalecana do mocnego spulchniania gleby, natomiast wersja z dwoma rzędami zębów może być opcjonalnie wyposażona w hydraulicznie sterowaną włókę wyrównującą.
Rzędy zębów w kultywatorze CD 300

Brak kompromisów pod względem wytrzymałości

CD 300 w zestawie z siewnikiem INTEGRA

Wytrzymałe jak brony wirnikowe

Kultywatory zębowe CD 300 i CD 400 są wyposażone w tą samą ramę nośną, zaczep i wał, co brony wirnikowe. Są to tak samo wytrzymałe i niezawodne maszyny.

Zapobiegaj wypadkom w pracy i na drodze

Znaczniki boczne składane pod kątem do tyłu są wyposażone zabezpieczenie, które zapobiega uszkodzeniu w przypadku uderzenia w przeszkodę na polu lub na drodze. Zestaw uprawowo-siewny VENTA EC z kultywatorem zębowym ma małą wysokość transportową, co pozwala uniknąć mechanicznego uszkodzenia znaczników w wyniku uderzenia w przeszkodę.
CD 300 w zestawie z siewnikiem INTEGRA

Dostosuj intensywność uprawy do warunków glebowych

CD 300 w zestawie z siewnikiem INTEGRA

Praca na mocno pagórkowatym terenie

Model z dwoma rzędami sprężystych zębów może być wyposażony w opcjonalną przednią włókę z hydrauliczną regulacją, która jest pomocna podczas pracy po orce. Jeśli włóka nie jest używana, bryły pozostaną na powierzchni i będą zapobiegać zaskorupianiu gleby.

Intensywne wyrównanie gleby

Model wyposażony w dwa rzędy zębów oraz hydraulicznie regulowaną włókę, może wyrównać glebę na tyle, na ile jest to potrzebne w określonych warunkach roboczych i zgodnie z oczekiwaniami użytkownika. Taka elastyczność jest niezwykle użyteczna pod względem dostosowania do różnych warunków pracy i upraw.
CD 300 w zestawie z siewnikiem INTEGRA

Wyposażenie

Kultywator zębowy CD 300 z nabudowanym siewnikiem INTEGRA podczas pracy

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Liczba rzędów zębów
Liczba zębów
Typ zębów
Boczne osłony kierujące
Zaczep
Masa (kg), ok. z wałem Packer PK2 Ø 515 mm
Masa (kg), ok. z wałem Maxipacker Ø 535 mm
Masa (kg), ok. z wałem Packliner Ø 592 mm dla rozstawu rzędów 12,5 cm
Masa (kg), ok. z wałem Steelliner Ø 550 mm dla rozstawu rzędów 12,5 cm
CD 300 2R CD 300 3R
3,00 3,00
2 3
19 24
Sprężynowe: 32 x 12 Sprężynowe: 32 x 12
Seryjnie, montowane na równoległoboku Seryjnie, montowane na równoległoboku
Kat. 2 i 3 - sworznie dolnych jarzm zablokowane przed obracaniem Kat. 2 i 3 - sworznie dolnych jarzm zablokowane przed obracaniem
800 850
825 880
965 1015
935 990

Media