Model kultywatora PROLANDER

Płynność przejazdu 5/5

PROLANDER to wszechstronny kultywator wyposażony w sprężyste zęby. Można nim wykonywać wiele zabiegów, od płytkiej uprawy ścierniska w drugim przejeździe do przygotowania łoża siewnego. Jest to idealna maszyna do uprawy uproszczonej.

Znajdź najbliższego dealera

PROLANDER jest dostępny w dwóch szerokościach roboczych: 6 i 7,5 m. Idealnie pasuje do ciągników o mocy od 150 do 300 KM. PROLANDER ma bardzo małe zapotrzebowanie na moc, aby uzyskać dobrą jakość pracy wystarczy zaledwie 25 KM na metr maszyny.
PROLANDER jest obecnie uznawany za najlepszy kultywator do uprawy przedsiewnej w technologii uproszczonej oraz doprawiania gleby w drugim przejeździe. PROLANDER jest wyposażony w 5 rzędów sprężystych zębów, które nie zapychają się nawet przy dużej ilości resztek pożniwnych.

Zęby w kształcie litery „S” o wymiarach 70 x x12 mm mogą być wyposażone w dwa rodzaje redliczek w zależności od wykonywanego zabiegu (gęsiostopy o szerokości 60 mm i wąskie odwracalne redliczki). Wszechstronność kultywatora PROLANDER pozwala na przeprowadzanie różnych zabiegów:
 • Doprawianie gleby
 • Uprawa wiosenna
 • Uprawa przedsiewna
 • Doprawianie ścierniska w drugim przejeździe
PROLANDER to idealna maszyna do przygotowania gleby przed siewem. Dodatkowo, jest coraz bardziej docenianą maszyną do walki z chwastami w gospodarstwach ekologicznych.
PROLANDER podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Wyjątkowa jakość pracy

Kultywator do PROLANDER do uprawy przedsiewnej wyposażony w sprężyste zęby

Największy prześwit na rynku

PROLANDER jest wyposażony w 5 rzędów sprężystych zębów i posiada 68 cm prześwitu pod ramą, co zapewnia mu wysoką jakość pracy przy dużej ilości resztek pożniwnych. Zaletą kultywatora PROLANDER jest zwiększający się prześwit pomiędzy kolejnymi z 5 rzędów zębów, od 60 cm z przodu, poprzez 70 cm w środku do 80 cm z tyłu maszyny. Ta wyjątkowa konstrukcja pozwala na lepsze rozprowadzenie słomy w glebie. PROLANDER to jedyny kultywator w swojej klasie, który łączy te wszystkie zalety, zapewniając użytkownikowi skuteczną pracę w każdych warunkach glebowych. Stanowi to solidną podstawę do stosowania technologii uproszczonej.

Wyjątkowa wszechstronność

Sprężyste zęby w kształcie litery "S" o wymiarach 70x12 mm stanowią zasadniczą część kultywatora PROLANDER i gwarantują optymalną jakość pracy. Wyraźne drgania zębów "S" pozwalają na rozdrobnienie gleby na głębokości do 12 cm. Redliczki o szerokości 60 mm zapewniają dokładne wymieszanie wierzchniej warstwy gleby i przygotowanie łoża siewnego. Gęsiostopy o szerokości 200 mm, doskonale sprawdzające się w uprawie ścierniska, zapewniają dokładne podcięcie gleby na całej szerokości roboczej maszyny.
Zęby są wyposażone w bezobsługowy system zabezpieczenia 3D. W przeciwieństwie do zabezpieczenia sprężynowego, system 3D umożliwia uzyskanie bocznego prześwitu z każdej strony i jednocześnie ogranicza odchylenie zęba w płaszczyźnie pionowej, dzięki czemu utrzymana zostaje stała głębokość robocza.
Rozstawione co 15,5 cm zęby zapewniają równomierną uprawę na całej szerokości maszyny i dokładne wyrównywanie pola.
Duże prześwity w kultywatorze PROLANDER pozwalają na pracę tą maszyną w obecności resztek pożniwnych.

Maszyna przynosząca zyski

PROLANDER spełnia oczekiwania gospodarstw rolnych, spółdzielni rolniczych i firm usługowych, które szukają wydajnych maszyn do uprawy gleby z małymi wymaganiami pod względem mocy ciągnika. W zależności od wyposażenia, do przeprowadzenia wydajnej uprawy ścierniska kultywatorem PROLANDER wystarczy 25 KM na metr maszyny. Oprócz możliwości stosowania ciągników o standardowy rozstawie kół, w przedziale mocy od 150 do 300 KM, małe zapotrzebowanie na moc wpływa również na mniejsze zużycie paliwa oraz wydłuża żywotność części roboczych.
Wszystkie te zalety pozwalają uzyskać wysoką wydajność pracy przy prędkości do 15 km/h. Jakość mieszania gleby jest ściśle związana z prędkością roboczą, tj. im większa prędkość tym lepsze wymieszanie resztek pożniwnych z glebą.
PROLANDER nie potrzebuje dużego ciągnika, aby dostosować się do różnych zabiegów agrotechnicznych.

Wszechstronny kultywator ze sprężystymi zębami

Płynna regulacja hydrauliczna w kultywatorze PROLANDER pozwala na zmianę głębokości roboczej z kabiny ciągnika.

Zmiana ustawień z kabiny ciągnika

PROLANDER jest seryjnie wyposażony w sterowanie hydrauliczne z kabiny ciągnika, które zapewnia optymalny komfort pracy operatora, oszczędza czas i zwiększa wydajność roboczą podczas zabiegów uprawowych. Głębokość robocza jest regulowana bezstopniowo z kabiny ciągnika, za pośrednictwem wału połączonego z kołami podporowymi. Regulacja głębokości roboczej w kultywatorze PROLANDER nie wymaga stosowania narzędzi oraz opuszczania kabiny ciągnika. Włóka wyrównująca umieszczona z przodu maszyny może być również regulowana hydraulicznie z kabiny ciągnika. Wyrównuje zaoraną glebę przed zębami.
Wszystkie te regulacje pozwalają na błyskawiczne dostosowanie maszyny do warunków glebowych oraz ograniczają ich zapotrzebowanie na moc, szczególnie na zakamienionych glebach. Użytkownik oszczędza dużą ilość paliwa i części robocze.

Mniejsze wymagania konserwacyjne

PROLANDER może być wyposażony w zęby z prostym systemem montażu, który minimalizuje obciążenia i pozwala zredukować koszty. Demontaż redliczki ułatwia pojedyncza duża śruba. Zmiana elementów roboczych z gęsiostóp do uprawy ścierniska na proste redliczki do uprawy przedsiewnej jest szybka i łatwa w wykonaniu.  Dzięki zredukowaniu o połowę czasu potrzebnego na wymianę elementów roboczych, zostały ograniczone przestoje i zwiększyła się wydajność pracy w polu.
Sprężysty ząb „S” kultywatora PROLANDER

Części robocze dostosowane do różnych zadań

Części robocze to kluczowe elementy, które powinny być brane pod uwagę podczas zakupu maszyny uprawowej: Koszt zakupu, czas wymiany, konstrukcja, wydajność robocza itp.
Odwracalna prosta redliczka pozwala na uprawę gleby na głębokości od 5 do 12 cm przy niskim zużyciu mocy. Są ulepszane cieplnie, co wydłuża ich żywotność o 20%. Ta prosta redliczka została wyprodukowana w procesie kucia, co nadaje jej specjalny kształt „V” i zwiększoną grubość w obszarze roboczym, dzięki czemu zachowuje ona dużą zdolność penetracji gleby. Koszty eksploatacyjne maszyny w przeliczeniu na hektar są znacznie zredukowane.
Odwracalne proste dłuto posiada otwór w zębie „S” kultywatora PROLANDER

Jednorodne przygotowanie łoża siewnego

Konkretne korzyści agronomiczne

Niezależnie od wykonywanej pracy, PROLANDER to maszyna mająca wiele zalet agronomicznych.
Podczas uprawy przedsiewnej PROLANDER pozwala na:
##
  #
 • Zrywanie lub doprawianie ścierniska
 • Napowietrzenie gleby w celu jej ogrzania
 • ###NewLine#
 • Spulchnienie podłoża zapewniające dobry kontakt nasion z glebą
 • #
 • Wyrównanie gleby gwarantujące precyzyjny siew
 • ###NewLine#
 • Wtórne zagęszczenie gleby w celu zatrzymania wilgoci
 • #
#Podczas płytkiej uprawy ścierniska oraz uprawy przedsiewnej PROLANDER zapewnia wiele korzyści:

#
  #
 • Mechaniczne niszczenie chwastów
 • Rozciągnięcie słomy
 • ##NewLine#
 • Przyśpieszony rozkład resztek pożniwnych
 • ##NewLine#
 • Szybkie kiełkowanie chwastów, dzięki ich płytkiemu przykryciu
 • ##
 • Zwalczanie szkodników
 • #
## Podczas doprawiania ścierniska PROLANDER zapewnia wysoką jakość pracy:
##
  #
 • Maksymalne wymieszanie resztek pożniwnych z glebą
 • #
 • Przyśpieszenie rozkładu resztek roślinnych
 • Przygotowanie łoża siewnego
 • #
 • Przykrycie wapna lub nawozów organicznych
 • Przykrycie chwastów
 • Wtórne zagęszczenie gleby w celu zatrzymania wilgoci
 • #

Szeroki wybór wałów dostosowanych do Twoich potrzeb

Kultywator PROLANDER może być wyposażony w jeden z trzech typów wałów:
 
 • Podwójny wał pierścieniowy o profilu „U” i średnicy 600 mm. Może być stosowany na różnych typach gleby i doskonale sprawdza się w uprawie ścierniska. Pierścienie rozmieszczone w rozstawie 12,9 cm są zbudowane z profili w kształcie litery „U”, które wypełniają się glebą i zapewniają idealne zagęszczenie podłoża. Podwójny wał pierścieniowy „U” pozwala na pracę w obecności resztek pożniwnych, w wilgotnych warunkach i na zakamienionej glebie. Pierścienie „U” mają zdolność do samooczyszczania i nie zapychają się resztkami pożniwnymi. Profile pierścieni wypełniają się glebą, co ogranicza ich zużycie i zapobiega rozmazywaniu gleby.
 • Kombinacja wału rurowego o średnicy 400 mm (gładkiego) i strunowego 320 mm (ząbkowanego) jest dedykowana do uprawy przedsiewnej. Mała średnica zapewnia dużą prędkość obrotową wału strunowego, dzięki czemu wydajnie kruszy ciężką glebę za pomocą zębów.
 • Podwójny wał rurowo-strunowy (550 mm / 420 mm) jest bardziej wszechstronny od poprzedniego, ze względu na większą średnicę. Jest przeznaczony głównie do uprawy ścierniska na lekkich glebach ze względu na lepszą nośność.
Kultywator zębowy PROLANDER to idealna maszyna do pracy w technologii uproszczonej.

Uprawa ścierniska i siew poplonów w jednym przejeździe

PROLANDER może być wyposażony w siewnik SH 600 umożliwiający wysiew poplonów (gorczyca, facelia, koniczyna, życica, zboża) w trakcie uprawy ścierniska.
Uprawa roślin poplonowych przynosi wymierne korzyści pod względem agronomicznym, środowiskowym i ekonomicznym. W jednym przejeździe następuje podorywka ścierniska i wysiew nasion. W porównaniu z konwencjonalną uprawą (podorywka ścierniska + siew + wałowanie) koszty zostają zredukowane o 30% przy oszczędności czasu 50%.
Siewnik SH 600 o pojemności 600 l jest wyposażony w precyzyjny system wysiewu VENTA. Dysze wysiewające są umieszczone przed wałem w celu równomiernego rozprowadzenia nasion na całej szerokości roboczej maszyny i zapewniania im optymalnego kontaktu z glebą.
Proste i precyzyjne ustawienia są przeprowadzane z kabiny ciągnika za pośrednictwem sterownika QUANTRON S-2, który umożliwia:
Elektroniczną regulację wysiewu;
Manualne lub elektroniczne zmienne dawkowanie za pomocą GPS;
Monitorowanie poziomu nasion w zbiorniku, prędkości obrotowej dmuchawy i aparatu wysiewającego.
PROLANDER wyposażony w SH 600 zapewnia wysoką wydajność roboczą i ogranicza koszty siewu.
SH-600-Silhouette

Wyposażenie

PROLANDER: Płynność przejazdu 5/5

Wybór wałów do kultywatora PROLANDER

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Minimalne zapotrzebowanie na moc (kW/KM)
Maksymalna dopuszczalna moc ciągnika (kW/KM)
Szerokość robocza (m)
Wysokość z zębami opartymi na podłożu (m)
Szerokość transportowa (m)
Głębokość robocza (cm) minimum/maximum
Typ zębów
Liczba zębów
Poids (kg) env. avec rouleau double tube/barre
Dyszel zaczepowy
Koła transportowe
PROLANDER 400R PROLANDER 500R PROLANDER 600R PROLANDER 9000 PROLANDER 6000 PROLANDER 7500 PROLANDER 14000
62/100 78/125 95/150 184/250 110/150 140/190 257/350
88/140 110/175 133/210 265/360 140/190 220/300 441/600
3.75 4.95 5.85 9.2 6 7,5 14.2
3.9 3,25 4 3.85
2.50 2.50 2.50 3 2,83 2,83 3
Od 3 do 15 Od 3 do 15 Od 3 do 15 Od 3 do 12 Od 3 do 15 Od 3 do 15 Od 3 do 12
Sprężyste S-zęby 70x12 mm (1 otwór mocujący) Sprężyste S-zęby 70x12 mm (1 otwór mocujący) Sprężyste S-zęby 70x12 mm (1 otwór mocujący) Sprężyste S-zęby 70x12 mm Sprężyste S-zęby 70x12 mm Sprężyste S-zęby 70x12 mm Sprężyste S-zęby 70x12 mm
25 33 39 59 39 49 91
1710 2050 2260 4860 5570
Teleskopowy, przedłużany: + 40 cm / 80 cm Teleskopowy, przedłużany: + 40 cm / 80 cm
340/55-16 340/55-16

Media

Kultywator do PROLANDER do uprawy przedsiewnej wyposażony w sprężyste zęby