Kultywatory do głębokiej uprawy

W przypadku mocno zagęszczonych gleb lub podeszew płużnych niezbędne jest podjęcie wszelkich niezbędnych działań mających na celu zwiększenie wydajności prac polowych. Spulchniacze, głębosze oraz kultywatory talerzowe i zębowe firmy KUHN pozwalają optymalnie przygotować glebę, co zapewnia wyższe plony, poprzez dobrą penetrację gleby, ulepszenie gospodarki wodnej gleby i wspomaganie mineralizacji.

Kultywatory zębowe / talerzowe

Czas na przygotowanie pola do siewu po żniwach jest bardzo krótki, dlatego ważne są rozwiązania, które pozwolą kompleksowo uprawić glebę po zbiorze kombajnem. W tym celu marka KUHN posiada w swojej ofercie kultywatory zębowe i talerzowe do głębokiej uprawy gleby. Zastosowana została koncepcja kompleksowej uprawy: zamontowane z przodu talerze uprawowe podcinają ściernisko, a następnie resztki pożniwne są mieszane z glebą na ustawionej wcześniej głębokości. Jest to rozwiązanie dostosowane do kązdej z występujących technik uprawy: powierzchniowa uprawa ścierniska, głęboka uprawa, rozluźnienie gleby, kompleksowa uprawa za jednym przejazdem.

Przeczytaj więcej

  • Model kultywatora PERFORMER

   PERFORMER

   Kultywator do głębokiej uprawy KUHN PERFORMER to najwyższej klasy maszyna do Twojego gospodarstwa.

Głębosze

Głębosze KUHN mogą być agregowane z bronami obrotowymi lub glebogryzarkami, a także pracować osobno z wałem. Zastosowana w nich została rama o konstrukcji trójkątnej, która zapewnia optymalny stosunek wagi do wytrzymałości. Na konstrukcję głęboszy KUHN składają się także symetryczne lemiesze, które montowane są pod kątem zapewniającym równomierne podcięcie, uniesienie i skuteczne spulchnienie gleby na całej szerokości roboczej.

Przeczytaj więcej

  • Modele spulchniaczy gleby DC

   DC

   Wszechstronne spulchniacze gleby na Twoich ścieżkach technologicznych

dealer finder map for KPL