Model rozsiewacza AXEO

Gwarancja wysokiej jakości pracy!

Zawieszane rozsiewacze do soli i piasku o pojemności od 250 do 1500 l o maksymalnej ładowności od 500 do 1800 kg. Łatwa obsługa, ustawienia robocze w tej profesjonalnej maszynie są szybkie i proste w wykonaniu.

Znajdź najbliższego dealera

Bezpieczeństwo ludzi jest bezcenne! Dlatego opracowaliśmy kompletną gamę rozsiewaczy przeznaczonych do zimowego utrzymania dróg. Wysokiej jakości konstrukcja i zastosowanie wielu części ze stali nierdzewnej zapewnia rozsiewaczom do soli i piasku długą żywotność. Precyzja rozsiewu AXEO pozwala zaoszczędzić rozsiewane produkty, jednocześnie chroniąc środowisko, dzięki kontrolowanemu, precyzyjnemu rozsiewowi, nawet przy dużej prędkości jazdy. To połączenie kilku czynników sprawia, że modele AXEO są wydajne i wszechstronne: łatwość obsługi, imponujące możliwości zastosowania oraz szybkie i łatwe regulacje. Zaletą rozsiewacza AXEO jest zdolność do równomiernego rozsiewu każdego produktu: soli, piasku, żwiru lub nawozu w parkach i na terenach zielonych.
Rozsiewacz AXEO podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Precyzja na potrzeby wszechstronności

Elektroniczna regulacja dawki wysiewu w zależności od prędkości jazdy (DPAE) ze sterownikiem QUANTRON K dla rozsiewaczy do soli i piasku AXEO.

Elektroniczna regulacja dawki wysiewu w zależności od prędkości jazdy (DPAE)

Możliwa jest regulacja dawki w zależności od prędkości jazdy. Dzięki regulacji „DPAE” zapewniasz precyzyjny wysiew w odpowiedniej dawce, niezależnie od prędkości z jaką się poruszasz. Możesz z łatwością zwiększyć prędkość jazdy, bezstresowo osiągając większą wydajność roboczą

Gwarancja równomiernego i swobodnego przepływu

Specjalny system mieszania poprawia przepływ lepkich produktów. Nawet produkty takie jak mokra sól i piasek są płynnie podawane na tarczę rozsiewającą. Tarcza jest wyposażona w osiem łopatek, które zapewniają równomierny rozsiew nawet podczas jazdy z dużą prędkością.
Specjalny system mieszania (mieszadło) do lepkich produktów w rozsiewaczach do soli i piasku AXEO

Dokładna praca na poboczach dróg

Oprócz osłon kierujących ze stali nierdzewnej, firma KUHN zapewnia regulację wysiewu i punktu spadania produktu na tarczę za pomocą prostej w obsłudze dźwigni. Takie wyposażenie zapobiega rozsiewaniu soli na trawniki wzdłuż chodników i parkingów, przy zachowaniu optymalnego obrazu rozsiewu na całej szerokości roboczej.
Osłony kierujące ze stali nierdzewnej w rozsiewaczu do soli i piasku AXEO zapewniają kontrolowany wysiew graniczny i tym samym chronią środowisko naturalne.

Łatwa zmiana ustawień roboczych z myślą o Twoim komforcie

Łatwa regulacja punktu dozowania w rozsiewaczu do soli i piasku AXEO pozwala uzyskać idealny obraz rozsiewu produktu.

Łatwa regulacja punktu dozowania w celu uzyskania idealnego rozsiewu.

W celu optymalnego rozsiewu różnych produktów (sól, piasek, żwir, nawóz), można regulować ich punkt spadania na tarczę. Aby uzyskać idealny rozkład poprzeczny wysiewanego produktu, wystarczy obrócić dno zbiornika. Skala proporcjonalna DFC ułatwia regulację dawki wysiewu. Dno zbiornika jest wykonane ze stali nierdzewnej, co zapewnia maszynie długą żywotność.

Łatwa regulacja szerokości roboczej

Osłony kierujące ze stali nierdzewnej regulują szerokość rozsiewu w zakresie do ośmiu metrów (w zależności od produktu). Można je łatwo regulować i demontować w celu wyczyszczenia. Skorzystaj z możliwości niezależnego regulowania lewej lub prawej strony i uzyskaj optymalny rozsiew produktu.
Łatwa regulacja szerokości roboczej w rozsiewaczu do soli i piasku AXEO

Większa niezależność poprawia komfort pracy

Dzięki dużej pojemności zbiornika rozsiewacza do soli i piasku AXEO nie musimy planować wielu załadunków.

Mniejsza ilość załadunków

Rama nośna rozsiewacza AXEO 18.1 o maksymalnej nośności 1800 kg oraz obszerny zbiornik o pojemności 1500 l umożliwiają rozsiewanie dużych ilości produktu. Dzięki dużej pojemności, wydajność robocza jest większa, przy mniejszej liczbie załadunków.

Zapobiegaj błędom w wysiewie stosując sito zasypowe.

Sito zasypowe standardowo montowane w zbiorniku ogranicza ryzyko przedostanie się brył, które mogłyby zablokować zasuwy wylotowe. Zamek bezpieczeństwa zapobiega przypadkowym otwarciom.
Sito zasypowe w zbiorniku rozsiewacza AXEO zatrzymuje bryły soli i zapobiega błędom w wysiewie

Rozsiewacz AXEO do soli, piasku, żwiru i nawozu podczas pracy na ośnieżonej górskiej drodze

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Szerokość robocza (m)
Pojemność zbiornika (l)
Maksymalna ładowność (kg) ok.
Maksymalna pojemność (l)
Wymiary zbiornika (cm)
Wysokość napełniania (m)
Sygnał jazdy do przodu
Regulacja dawki wysiewu
Regulacja otworów wylotowych
Zaczep
Sito zasypowe
Mieszadło do lepkich produktów: sól, piasek
Napęd tarczy wysiewającej
Wymagania dla przyłączy hydraulicznych ciągnika
Tylne światła drogowe
Światła drogowe i oznakowanie ostrzegawcze
Masa (kg)
AXEO 2.1 K AXEO 6.1 K AXEO 18.1 K AXEO 18.1 QK
0,80 do 8,00 0,80 do 8,00 0,80 do 8,00 0,80 do 8,00
250 560 750 750
800 1000 1800 1800
350 560 1500 1500
0,87 x 1,00 0,95 x 1,20 1,20 x 1,50 120 x 150
0,96 1,23 1,44 144
Seryjnie
Za pomocą dźwigni na proporcjonalnej płycie regulacyjnej Za pomocą dźwigni na proporcjonalnej płycie regulacyjnej Za pomocą dźwigni na proporcjonalnej płycie regulacyjnej Forward speed electronic adjustment (DPAE)
1 siłownik hydrauliczny pojedynczego działania 1 siłownik hydrauliczny pojedynczego działania 1 siłownik hydrauliczny pojedynczego działania 1 siłownik elektryczny
3-pkt., kat. 1 3-pkt., kat. 1 3-pkt., kat. 2 3-pkt., kat. 2
Seryjnie Seryjnie Seryjnie Seryjnie
Opcja
wałek WOM 540 obr/min lub hydrauliczny
1 zawór pojedynczego działania lub 1 zawór dwustronnego działania 1 zawór pojedynczego działania lub 1 zawór dwustronnego działania 1 zawór pojedynczego działania lub 1 zawór dwustronnego działania
Seryjnie Seryjnie
Opcja
130 160 230 230

Media