SPRING LONGER 70

Model rozsiewacza SPRING 70

Montowane z przodu lub z tyłu: nie ma potrzeby wybierania

Modele o szerokości roboczej 1,60 m są skierowane do służb komunalnych z przeznaczeniem do koszenia.

Znajdź najbliższego dealera

Wszechstronność i bezpieczeństwo to kluczowe cechy tej gamy kosiarek do poboczy. Przy zapotrzebowaniu na moc tylko 70 KM, kosiarka SPRING-LONGER S 1670 RTR to maszyna zaprojektowana na potrzeby gmin w zakresie koszenia.
SPRING LONGER 70 podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Wszechstronność w praktyce

SPRING LONGER 70 w wersji frontalnej

Zmienna konfiguracja do pracy z przodu lub z tyłu

Model SPRING-LONGER S 1670 RTR może być montowany z przodu lub z tyłu ciągnika. Zmiana konfiguracji zajmuje zaledwie kilka minut.
Maszyna może pracować w zestawie z kosiarką wysięgnikową, ale jest również bardzo przydatna w przypadku ciągników bez przedniego wyjścia WOM.

Pobocza dróg, rowy, nasypy i żywopłoty

Maszyna jest wyposażona w hydrauliczne boczne przesunięcie o 580 mm do wykaszania ścieżek i poboczy dróg. System składania do pozycji pionowej zapewnia maszynie małe wymiary transportowe. Funkcja przesunięcia w płaszczyźnie pionowej o 600 mm pozwala na wykaszanie powierzchni ponad poziomem drogi. W ustawieniu do koszenia na płaskim terenie, wszelkie nierówności są kompensowane, co zapewnia gładkie cięcie.
Do wykaszania rowów, nasypów i żywopłotów, maszyna może pracować pod kątem, w zakresie -55° to +90° (3). Duży zakres pracy pod kątem, przesunięcie boczne i przesunięcie w poziomie zapewniają łatwe dostosowanie zespołu koszącego do różnych warunków roboczych.
Wykaszanie przydrożnych rowów

Liczy się niezawodność!

Zabezpieczenie przed uderzeniami z zabezpieczeniem najazdowym NON-STOP

Zabezpieczenie przed uderzeniami

Hydrauliczne zabezpieczenie najazdowe NON-STOP z automatycznym powrotem do pozycji roboczej stanowi wyposażenie seryjne maszyny. Ciśnienie w siłowniku jest regulowane przez akumulator azotowy.
W przypadku uderzenia w przeszkodę, zespół koszący odchyla się o 720 mm do tyłu. Powrót do pozycji roboczej odbywa się automatycznie. Obudowa jest seryjnie wzmocniona metalową blachą.

Wydajny napęd

Modele SPRING-LONGER serii 70 zostały zaprojektowane do pracy z ciągnikami o maksymalnej mocy 120 KM (dla maszyn pracujących solo). Prędkość obrotowa może być ustawiona na 540 lub 1000 obr./min., a zmiana odbywa się przez odwrócenie koła pasowego. Przeniesienie napędu odbywa się za pośrednictwem czterech pasów klinowych.
Napęd jest zapewniony przez pasy

Szybszy rozkład resztek pożniwnych

Dokładne rozdrabnianie na małe kawałki za pomocą przegubowych noży łyżkowych zamontowanych na rotorze.

Profesjonalna praca

Rotor o średnicy 425 mm i szerokości roboczej 1,60 m jest wyposażony w 42 przegubowe noże łopatkowe. Dzięki dużej liczbie elementów roboczych resztki roślinne są bardzo dokładnie podrywane z podłoża i rozdrabniane na małe kawałki.

Umieszczenie wału kopiującego możliwie jak najbliżej rotora sprzyja lepszemu rozkładowi rozdrobnionych resztek roślinnych.

Wał kopiujący kosiarkę do poboczy jest umieszczony jak najbliżej rotora. Dzięki temu, rozdrobnione resztki roślinne są wyrzucane ponad wałem, co przyśpiesza ich rozkład w przeciwieństwie do sytuacji, kiedy byłyby wciskane w podłoże. Efekt wizualny jest doskonały, a kopiowanie nierówności terenu bardzo precyzyjne.
Doskonałe kopiowanie nierówności terenu i szybki rozkład resztek roślinnych

Kosiarka do poboczy SPRING LONGER 70 podczas pracy wzdłuż rzeki

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Zasięg w poziomie (m)
Szerokość transportowa (m)
Przesunięcie w pionie (mm)
Zewnętrzna średnica rotora (mm)
[SLS1670]
3220
1.76
600
425

Media