PRO-LONGER GII

Opis kosiarki wysięgnikowej do trawy i żywopłotów PRO-LONGER GII

Ugruntowana pozycja wśród profesjonalistów

Z myślą o profesjonalnym użytkowaniu powyżej 1500 roboczogodzin w roku, firma KUHN opracowała modele kosiarek wysięgnikowych do trawy i żywopłotów PRO-LONGER GII o zasięgu poziomym od 5,10 m do 7,40 m, wyposażone w rotor o mocy 80 KM.

Znajdź najbliższego dealera

Kosiarki wysięgnikowe do trawy i żywopłotów PRO‑LONGER GII zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby profesjonalistów z zakresu utrzymania dróg: firm świadczących usługi komunalne, gmin i samorządów oraz firm wyspecjalizowanych w utrzymaniu autostrad.
Dzięki wysokiej jakości wykonania i zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań, kosiarka PRO-LONGER GII gwarantuje znakomite wyniki pracy, nawet przy rocznym obciążeniu roboczym powyżej 1500 godzin!
Zasięg poziomy od 5,10 do 7,40 m i napęd rotora o mocy 80 KM to mocne strony kosiarki wysięgnikowej, które spełnią oczekiwania profesjonalistów. Kosiarki PRO-LONGER GII są dostępne z wysięgnikami w 5 wersjach, dzięki czemu są dostosowane do różnych wymagań pod względem komfortu jazdy:
 • Ramię proste
 • Ramię wyprzedzające OPTIview
 • Ramię wyprzedzające OPTIView-z mechanizmem równoległowodowym
 • Ramię prowadzące MAXIView z mechanizmem równoległowodowym
 • Ramię proste teleskopowe
 • Ramię proste teleskopowe z mechanizmem równoległowodowym.
PRO-LONGER GII podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Elektryczne sterowanie proporcjonalne w wyposażeniu seryjnym

Z joystickiem EP, poczujesz się jak profesjonalny kierowca, gdy tylko wejdziesz do kabiny.

4-funkcyjne sterowanie proporcjonalne w standardzie!

Kosiarki wysięgnikowe PRO-LONGER GII są wyposażone w 4-funkcyjne proporcjonalne sterowanie elektryczne: obrót, ramię główne, ramię zewnętrzne oraz pozycja głowicy. Prędkość ruchu wzrasta wykładniczo w miarę przesuwania joysticka w danym kierunku. Maszyna zapewnia płynną i precyzyjną pracę, przy wyjątkowo wygodnym prowadzeniu.

Dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy, efekt proporcjonalny działa w dwóch kierunkach: w górę i w dół. Precyzja jest gwarantowana niezależnie od rodzaju pracy (pobocze, skarpa, rów, żywopłot itp.).

W celu usprawnienia pracy, wszystkie funkcje głównego i zewnętrznego ramienia oraz ustawienie głowicy tnącej, przegubu i pozycji pływającej, mogą być aktywowane jednocześnie przy użyciu ergonomicznego joysticka i przełączników. Joystick sterujący EP może być również dostosowany do wielkości dłoni.

Montaż joysticka EP jest łatwy nawet w bardzo małej kabinie. Jest podłączony do maszyny pojedynczym kablem elektrycznym o małej średnicy.

Terminal sterujący z kolorowym wyświetlaczem VT 31

Terminal sterujący z kolorowym wyświetlaczem VT 31 stanowi wyposażenie seryjne modeli PRO-LONGER GII, za wyjątkiem maszyn z elektronicznym sterowaniem mechanizmem równoległowodowym.

VT 31 może zostać odłączony od głównego panelu sterowania w celu dostosowania jego położenia do każdej kabiny ciągnika. Można go łatwo umieścić na wysokości oczu i/lub w zasięgu ręki.

Terminal sterujący obsługuje wiele funkcji:
 • Licznik godzin i wskaźnik temperatury oleju,
 • Podnoszenie, zabezpieczenie najazdowe wysięgnika (w ustawieniu do cięcia trawy lub gałęzi) z blokadą przeciw cofaniu,
 • Niezalewne programowanie prędkości siłowników
 • Wskaźniki sygnalizacyjne, wentylator, odciążenie i alarm temperatury, pozycja pływająca głowicy bijakowej.
Terminal zawiera także tryb diagnostyczny i tryb rozwiązywania problemów na potrzeby obsługi serwisowej.
Terminal sterujący z kolorowym wyświetlaczem VT 31 w kosiarkach wysięgnikowych do trawy i żywopłotów KUHN PRO-LONGER GII

Terminal sterujący z kolorowym wyświetlaczem CCI 50

Terminal sterujący z kolorowym wyświetlaczem CCI 50 stanowi wyposażenie seryjne kosiarek PRO-LONGER GII z elektronicznym sterowaniem równoległowodowym wysięgnika (modele e-LPA i e-TPA) oraz jest dostępny jako opcja w modelach LP, LPA i TP.

Umożliwia elektroniczne sterowanie ruchami równoległoboku i zapewnia doskonałą widoczność na podglądy funkcji.
Terminal sterujący z kolorowym wyświetlaczem CCI 50 w kosiarkach wysięgnikowych do trawy i żywopłotów KUHN PRO-LONGER GII

Wszechstronność na miarę potrzeb

Opatentowany napęd mechaniczny MECADRIVE: kwintesencja specjalistycznej wiedzy firmy KUHN!

Opatentowany napęd mechaniczny MECADRIVE: kwintesencja specjalistycznej wiedzy firmy KUHN!

Głowica bijakowa w modelach PRO-LONGER GII została zaprojektowana z myślą o profesjonalnej pracy. Rotor z układem napędowym 80 KM seryjnie montowany we wszystkich modelach PRO-LONGER GII jest urządzeniem opatentowanym przez firmę KUHN.

Przeniesienie napędu w systemie MECADRIVE odbywa się za pomocą czterech kół zębatych pracujących w kąpieli olejowej. Wyjątkowy układ napędowy MECADRIVE zapewnia wiele korzyści:
 • Przekładnia zajmuje znacznie mniej miejsca. Ułatwia to operatorowi pracę na dnie rowów i pozwala zminimalizować ilość nieprzyciętej trawy na końcu głowicy.
 • Obudowa jest całkowicie wodoszczelna, dzięki czemu głowica bijakowa może pracować w podmokłych i zabłoconych rowach. W przeciwieństwie do napędu pasowego, zespół MECADRIVE jest odporny na przedwczesne zużycie spowodowane trudnymi warunkami roboczymi.

Zespół napędowy MECADRIVE nie wymaga konserwacji, oprócz prostej wymiany oleju raz w roku. Jeśli rotor podczas pracy napotka poważną przeszkodę, zawory powrotne oleju zabezpieczą napęd.

Rotor uniwersalny i wał kopiujący XTREM (średnica 140 mm)

Z myślą o wszechstronnym zastosowaniu, rotor uniwersalny występuje w wersji standardowej 1,20 m oraz w wersji MAXI WIDTH o szerokości 1,60 m. W pierwszej konfiguracji rotor jest wyposażony w 60 szerokich Y-noży przegubowych KUHN, montowanych na 14-milimetrowych jarzmach. Ten rotor jest przeznaczony do przycinania drzew, żywopłotów i zarośli, z gałęziami o grubości do 3 cm.

Rotor MAXI WIDTH o szerokości 1,60 m wyposażony w 42 przegubowe noże łopatkowe montowane na 14 mm jarzmach i jest przeznaczony do koszenia trawy. Możliwe jest również wykorzystanie go do cięcia krzewów lub zarośli, dzięki ruchomej osłonie z przodu. Szerokie żywopłoty mogą być przycinane w jednym przejeździe!

Szerokie noże przegubowe KUHN: wybieraj oryginalne elementy robocze! Będziesz zadowolony z wyboru noży KUHN! Te dostępne wyłącznie w KUHN szerokie noże przegubowe KUHN są o 10% cięższe w porównaniu ze standardowymi elementami roboczymi na rynku.

Wał kopiujący XTREM zachowuje całkowitą wodoszczelność w każdych warunkach roboczych. Oba końce wału są wyposażone w podwójne łożyska stożkowe. Zespół jest w 100% uszczelniony:
 • po stronie mocowania za pomocą uszczelek labiryntowych z filmem olejowym,
 • po stronie wały za pomocą zaślepek.
Rotor uniwersalny i wał kopiujący XTREM (średnica 140 mm)

Zaczep półautomatyczny

W celu szybkiego przygotowania do pracy różnych głowic tnących (rotor, piła tarczowa, obcinacz gałęzi itp.) modele PRO-LONGER GII są wyposażone w półautomatyczny system sprzęgania narzędzi. Rama zaczepowa pozwala dokładnie dostosować pozycję głowicy bijakowej na ramieniu.
Zaczep półautomatyczny

Wliczona niezawodność!

PRO-LONGER GII został wyróżniony prestiżową nagrodą SWEDISH STEEL PRIZE. Ta międzynarodowa nagroda jest przyznawana przez koncern SSAB i jest skierowana do wszystkich producentów maszyn (rolniczych, budowlanych i przemysłowych), którzy wykorzystują stal o wysokiej wytrzymałości. Wysięgnik kosiarki został zaprojektowany na nowo. Konstrukcja ramienia ma wiele zalet, między innymi pozwala na zastosowanie stali o różnej grubości oraz wewnętrznych elementów usztywniających w miejscach poddawanych największym naprężeniom.

Stal przemysłowa o bardzo dużej granicy plastyczności zapewnia ramionom kosiarki PRO-LONGER GII dwukrotnie większą wytrzymałość i elastyczność w porównaniu ze standardową konstrukcją rurową. Stal o bardzo dużej granicy plastyczności jest stopem charakteryzującym się pamięcią kształtu. W zależności od poziomu obciążenia, stal powraca do pierwotnego kształtu. Jest dzięki temu mniej podatna na pęknięcia pod wpływem powtarzających się obciążeń. Starzenie, w wyniku którego powstają pęknięcia jest znacznie opóźnione.

Wszystkie przeguby maszyny są chronione przed zużyciem przez pierścienie uszczelniające o budowie komórkowej, nasmarowane fabrycznie na cały okres eksploatacji. Osie są zabezpieczone przed obracaniem, co zapobiega przedwczesnemu zużyciu.
Stal przemysłowa o bardzo dużej granicy plastyczności zapewnia ramionom kosiarki PRO-LONGER GII dwukrotnie większą wytrzymałość i elastyczność w porównaniu ze standardową konstrukcją rurową.

Przewymiarowana chłodnica: stała moc

Wydajność chłodnicza dużego wentylatora w modelach PRO-LONGER GII zapewnia kosiarce niezawodną pracę przez cały dzień:
 • Podwójny wymiennik: pierwszy chłodzi układ hydrauliczny dwóch pomp, a drugi linię spustową silnika,
 • Moc 21 kW, czyli 30% większa wydajność chłodnicza w porównaniu z równorzędnymi modelami na rynku,
 • Niska temperatura uruchamiania wentylatora chłodnicy, zapobiega niestabilności termicznej układu hydraulicznego,
 • Umieszczony z boku zamiast z tyłu maszyny. Wentylator pochłania znacznie mniej pyłu unoszonego przez koła ciągnika.
Przewymiarowana chłodnica w kosiarce wysięgnikowej do trawy i żywopłotów KUHN PRO-LONGER: stała moc

Gama PRO-LONGER GII

Kosiarka wysięgnikowa do trawy i żywopłotów KUHN PRO-LONGER GII 5183 Pi 5683 P: wysoka jakość pracy z tradycyjnym zakresem ruchu

PRO-LONGER GII 5183 P/5683 P: skuteczność standardowego ramienia

Cechą charakterystyczną konstrukcji kosiarek PRO-LONGER GII 5183 P i 5683 P jest proste ramię z ruchem okrężnym.

Dzięki zasięgowi w poziomie 5,10 m i 5,60 m, maszyny te są idealnym rozwiązaniem dla gospodarstw rolnych lub firm zajmujących się utrzymaniem terenów zielonych i dróg, jako uzupełnienie floty kosiarek wysięgnikowych z ramionami wyprzedzającymi lub teleskopowymi. Oba modele posiadają wszystkie zalety serii PRO-LONGER GII: sterowanie EP (4-funkcyjne elektryczne sterowanie proporcjonalne), kąt obrotu ramienia 116°, opatentowany napęd mechaniczny głowicy bijakowej itp.

PRO-LONGER 5683 SP z ramieniem wyprzedzającym OPTIview

PRO-LONGER 5683 SP jest tak samo wyposażony jak model 5683 P i dodatkowo posiada ramię wyprzedzające OPTIview. Przesunięcie ramienia o 1058 mm do przodu (odległość między osią rotora i osią sprzęgu na przegubach kulowych ciągnika) zapewnia lepszą widoczność i większy komfort pracy.

W rezultacie manewrowanie jest łatwiejsze i maszyna lepiej pokonuje przeszkody.
Kosiarka wysięgnikowa do trawy i żywopłotów KUHN PRO-LONGER GII 5683 SP: lepsza widoczność z ramieniem wyprzedzającym OPTIview

PRO-LONGER GII 5783 SPA i 6183 SPA

Prowadzenie jak z automatyczną skrzynią biegów!
Te dwa modele kosiarek wysięgnikowych PRO-LONGER GII są dostępne w dwóch opcjach zasięgu poziomego (5,70 i 6,10 m) i tak jak pozostałe kosiarki w tej gamie posiadają rotor o mocy 80 KM. Są wyposażone w ramię wyprzedzające OPTIview z wysięgnikiem równoległowodowym.

W przypadku „równoległoboku” ramię główne i zewnętrzne są ze sobą połączone. Operator za pomocą joysticka steruje wszystkimi ruchami wysięgnika. Do sterowania głównym i zewnętrznym ramieniem wystarczy uruchomienia tylko jednej funkcji na joysticku.

Dzięki równoległowodowemu prowadzeniu wysięgnika w modelach PRO-LONGER GII 5783 SPA i 6183 SPA obsługa maszyny jest od samego początku intuicyjna. Kierowcy odkrywają na nowo możliwości tej maszyny, dzięki wysoce komfortowej jeździe.
Kosiarka wysięgnikowa do trawy i żywopłotów KUHN PRO-LONGER GII 5783 SPA i 6183 SPA: prowadzenie jak z automatyczną skrzynią biegów!

PRO-LONGER GII z ramieniem prowadzącym MAXIview

Modele PRO-LONGER GII z ramieniem MAXIview zapewniają najlepszą widoczność z boku maszyny spośród wszystkich modeli w gamie.

Ramię prowadzące ustawia głowicę bijakową (linię z przodu elementów tnących) w odległości 2517 mm od płaszczyzny środkowej głównego ramienia (standardowe wymiary zgodnie z NF EN 15436-1). Głowica znajduje się w tym samym polu widzenia kierowcy, co przód ciągnika, dzięki czemu może on łatwiej omijać przeszkody:
 • większy komfort prowadzenia,
 • łatwiejsze omijanie przeszkód – dłuższa żywotność maszyny,
 • większa wydajność pracy i opłacalność użytkowania,
 • większy komfort jazdy w przypadku pracy z maszyną frontalną, itp.

Konstrukcja ramienia MAXIview została ulepszona. Pozwoliło to zastosować wysokogatunkową stal (o bardzo dużej granicy plastyczności) oraz dodać wewnętrzne usztywnienia w obszarach narażonych na największe obciążenia. Taka konstrukcja jest dużo bardziej wytrzymała w porównaniu z konstrukcją rurową.

W modelu LPA wysięgnik oprócz funkcji MAXIview jest wyposażony w ramię z mechanizmem równoległowodowym. Maszyna jest łatwa w obsłudze za pomocą jednego sterownika, który prowadzi obydwa ramiona.

Model e-LPA jest wyposażony w elektroniczne sterowanie ruchem wysięgnika. To jest dokładnie to, czego potrzebujesz do komfortowej jazdy! Zastosowana technologia działa w oparciu o siłowniki hydrauliczne, jednocześnie wprowadzając dane do elektronicznego systemu sterującego, aby umożliwić korzystanie z funkcji automatycznych. Funkcje automatyczne zapewniają utrzymanie głowicy bijakowej pod tym samym kątem przez cały czas cięcia, nawet przy wysunięciu/zsunięciu wysięgnika hydraulicznego. Jeden ruch joysticka uruchamia dwa ruchy ramienia, co zapewnia precyzyjną pracę i łatwą obsługę! Podczas przycinania żywopłotów w poziomie lub w pionie,
Kosiarka wysięgnikowa do trawy i żywopłotów KUHN PRO-LONGER GII z ramieniem prowadzącym MAXIview: zaprojektowana z myślą o wielu kilometrach poboczy!

PRO-LONGER GII 6183/7483 TP i e-TPA z ramieniem teleskopowym

Dodatkowa wysokość, której potrzebujesz!
Dostosowanie maszyny do niektórych specjalistycznych zadań wymaga bardzo długich wysięgników. Te 2 modele posiadają zasięg poziomy, kolejno 6,10 m i 7,40 m.

Kosiarki PRO-LONGER GII są wyposażone w teleskopy o długości 1,00 i 1,50 m. Teleskop męski jest prowadzony na 16 podkładkach ERTALON umieszczonych wewnątrz ramienia zewnętrznego Osiem z tych podkładek jest zamocowanych na stałe, a osiem można regulować. W miarę upływu czasu wyrównanie prześwitu poprzez dostosowanie ich położenia staje się łatwiejsze. Zespół ten jest obecnie najprostszą i najbardziej wytrzymałą konstrukcją zapewniającą niezawodne funkcjonowanie i długą żywotność.

Z myślą o łatwej konserwacji, sterowanie teleskopem odbywa się za pomocą siłownika umieszczonego nad ramieniem. Siłownik jest całkowicie schowany w obudowie. Przewody hydrauliczne składają się w 100% z elastycznych węży. Ten typ zespołu jest bardziej odporny na uszkodzenia przez spadające szczątki roślin niż sztywne przewody, a ponadto umożliwia szybką konserwację. Węże są poprowadzone wewnątrz wysięgnika teleskopowego Przesuwają się na 4 rolkach, co zapobiega zużyciu w wyniku tarcia.

Modele e-TPA są wyposażone w elektroniczne sterowanie równoległobokiem. To jest dokładnie to, czego potrzebujesz do komfortowej jazdy! Zastosowana technologia działa w oparciu o siłowniki hydrauliczne i dane wprowadzane do elektronicznego systemu sterującego, aby umożliwić korzystanie z funkcji automatycznych. Funkcje automatyczne zapewniają utrzymanie głowicy tnącej pod tym samym kątem przez cały czas cięcia, nawet przy wysunięciu/zsunięciu wysięgnika hydraulicznego.
Kosiarka wysięgnikowa do trawy i żywopłotów KUHN PRO-LONGER GII 6183/7483 TP i e-TPA z ramieniem teleskopowym: dodatkowy zasięg pionowy, którego potrzebujesz!

Wyposażenie

Kosiarka wysięgnikowa do trawy i żywopłotów KUHN PRO-LONGER GII 5183 Pi 5683 P: wysoka jakość pracy z tradycyjnym zakresem ruchu

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Zasięg w poziomie (m)
Przedłużony zasięg w poziomie (m)
Moc rotora przy 1000 obr./min. (kW / ch)
Minimalna zalecana masa ciągnika (tony)
Minimalne zapotrzebowanie na moc WOM (kW / KM)
Wysokość transpoirtowa (m) z prześwitem 0,5 m nad podłożem
Masa maszyny (kg)
PRO-LONGER GII 5183 P PRO-LONGER GII 5683 P PRO-LONGER GII 5683 SP PRO-LONGER GII 5783 SPA PRO-LONGER GII 6183 SPA PRO-LONGER GII 5783 LPA PRO-LONGER GII 6183 TP PRO-LONGER GII 7483 TP PRO-LONGER GII 6183 E-TPA PRO-LONGER GII 7483 E-TPA
5.10 5.60 5.60 5.70 6.10
6.10 7.40 6.10 7.40
59 / 80 59 / 80 59 / 80 59 / 80 59 / 80 59 / 80 59 / 80 59 / 80 59 / 80
4.5 4.5 4.5 5 5 5.5 6.5 5.5 6.5
74 / 100 74 / 100 74 / 100 74 / 100 74 / 100 88 / 120 88 / 120 88 / 120 88 / 120
3.57 3.87 3.87 3.78 3.95 3.78 3.78 3.78 3.78
1 820 1 840 1 865 1 960 1 995 2 060 2 130 2 060 2 130
Caractéristiques générales
 
Poids de la machine avec attelage STABI-LINK (kg)
PRO-LONGER GII 5183 P PRO-LONGER GII 5683 P PRO-LONGER GII 5683 SP PRO-LONGER GII 5783 SPA PRO-LONGER GII 6183 SPA PRO-LONGER GII 5783 LPA PRO-LONGER GII 6183 TP PRO-LONGER GII 7483 TP PRO-LONGER GII 6183 E-TPA PRO-LONGER GII 7483 E-TPA
- - - 2 160 2 195 2 290 2 360 2 290 2 360
Układ hydrauliczny
 
Pojemność zbiornika oleju (l)
PRO-LONGER GII 5183 P PRO-LONGER GII 5683 P PRO-LONGER GII 5683 SP PRO-LONGER GII 5783 SPA PRO-LONGER GII 6183 SPA PRO-LONGER GII 5783 LPA PRO-LONGER GII 6183 TP PRO-LONGER GII 7483 TP PRO-LONGER GII 6183 E-TPA PRO-LONGER GII 7483 E-TPA
80 80 80 80 80 80 80 80 80
Głowica tnąca
 
Rzeczywista szerokość cięcia (m)
Prędkość obrotowa rotora (obr./min.)
PRO-LONGER GII 5183 P PRO-LONGER GII 5683 P PRO-LONGER GII 5683 SP PRO-LONGER GII 5783 SPA PRO-LONGER GII 6183 SPA PRO-LONGER GII 5783 LPA PRO-LONGER GII 6183 TP PRO-LONGER GII 7483 TP PRO-LONGER GII 6183 E-TPA PRO-LONGER GII 7483 E-TPA
1.20 1.20 1.20 1.20 1.20 1.20 1.20 1.20 1.20
2 850 2 850 2 850 2 850 2 850 2 850 2 850 2 850 2 850

Media