Opis kosiarki wysięgnikowej do trawy i żywopłotów MULTI-LONGER GII

Doskonała wydajność!

Z myślą o pracy powyżej 800 roboczogodzin w roku, firma KUHN opracowała kosiarki wysięgnikowe do trawy i żywopłotów MULTI-LONGER GII o zasięgu poziomym od 5 m do 5,70 m, wyposażone w rotor o mocy 57 KM.

Znajdź najbliższego dealera

Ze względu na swoją konstrukcję i moc rotora, kosiarki wysięgnikowe MULTI-LONGER GII to maszyny doskonale dostosowane do prac w gospodarstwach rolnych i wykorzystania przez służby komunalne.
Dzięki trzem różnym typom wysięgnika, każdy użytkownik znajdzie model MULTI-LONGER GII dla siebie:
  • Ramię proste,
  • Ramię wyprzedzające OPTIview,
  • Ramię wyprzedzające OPTIview z równoległobokiem.

Innowacyjna konstrukcja i wysokiej jakości podzespoły kosiarki gwarantują doskonały rezultat pracy przez długie lata.
Modele MULTI-LONGER GII mogą pracować do 800 roboczogodzin rocznie.
MULTI-LONGER GII podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Elektryczne sterowanie proporcjonalne w wyposażeniu seryjnym

Z joystickiem EP, poczujesz się jak profesjonalny kierowca, gdy tylko wejdziesz do kabiny.

4-funkcyjne sterowanie proporcjonalne w standardzie!

Kosiarki wysięgnikowe MULTI-LONGER GII są wyposażone w 4-funkcyjne proporcjonalne sterowanie elektryczne: obrót, ramię główne, ramię zewnętrzne oraz pozycja głowicy. Prędkość ruchu wzrasta wykładniczo w miarę przesuwania joysticka w danym kierunku. Maszyna zapewnia płynną i precyzyjną pracę i jest wyjątkowo wygodna w prowadzeniu.

Dla większego bezpieczeństwa i komfortu jazdy, efekt proporcjonalny działa w dwóch kierunkach: w górę i w dół. Precyzja jest gwarantowana niezależnie od rodzaju pracy (pobocze, skarpa, rów, żywopłot itp.).

W celu usprawnienia pracy, wszystkie funkcje głównego i zewnętrznego ramienia oraz ustawienie głowicy tnącej, przegubu i pozycji pływającej, mogą być aktywowane jednocześnie przy użyciu ergonomicznego joysticka i przełączników. Joystick sterujący EP może być również dostosowany do wielkości dłoni.

Montaż joysticka EP jest łatwy nawet w bardzo małej kabinie. Jest podłączony do maszyny pojedynczym kablem elektrycznym o małej średnicy.

Konsola sterująca T15

Sterownik T15 może zostać odłączony od głównego panelu sterowania w celu dostosowania jego położenia do każdej kabiny ciągnika. Można go łatwo umieścić na wysokości oczu i/lub w zasięgu ręki.

Konsola sterująca obsługuje wiele funkcji:
  • Licznik godzin i wskaźnik temperatury oleju,
  • Podnoszenie, zabezpieczenie najazdowe wysięgnika (w ustawieniu do cięcia trawy lub gałęzi) z blokadą przeciw cofaniu,
  • Wskaźniki sygnalizacyjne, wentylator, odciążenie i alarm temperatury, pozycja pływająca głowicy bijakowej.
Konsola zawiera także tryb diagnostyczny i tryb rozwiązywania problemów na potrzeby obsługi serwisowej.
Konsola sterująca T15 odczepiana od głównego panelu sterowania

Wszechstronność na miarę potrzeb

Wszechstronność na miarę potrzeb z kosiarką wysięgnikową KUHN MULTI-LONGER GII

Trudne zadania stały się teraz łatwe!

Inwestując w kosiarkę wysięgnikową o mocy rotora 57 KM i zasięgu ramienia od 5 do 5,70 m oczekujesz maszyny, którą możesz dotrzeć wszędzie. Właśnie z taką myślą zostały zaprojektowane modele MULTI-LONGER GII.

Niezależnie od tego czy wykonujesz pracę na swoje indywidualne potrzeby na obrzeżach pól, rzek i lasów, czy też świadczysz usługi w zakresie utrzymania poboczy dróg, kosiarka MULTI-LONGER GII z wysięgnikiem o dużym zakresie ruchu zapewni Ci dużą wszechstronność.

SZYBKIE PRZYGOTOWANIE DO PRACY
Liczne rodzaje sprzęgów i łatwa instalacja osprzętu w kabinie ciągnika przyspiesza przygotowanie kosiarki do pracy lub odczepianie jej od ciągnika.

KOSIARKA, KTÓRA DOCIERA WSZĘDZIE!
Obrót ramienia, zasięg pionowy do 6,83 m, ramię z mechanizmem równoległowodowym i/lub ramię wyprzedzające OPTIview oraz opcje wyposażenia, takie jak system SRS (Shift Rail System) to innowacyjne rozwiązania przydatne w pracy związanej z utrzymaniem terenów zielonych i poboczy dróg.

Maksymalny prześwit

Siłownik ramienia zewnętrznego jest umieszczony nad wysięgnikiem, co pozwala na bezpieczną pracę ponad ogrodzeniem lub żywopłotem bez ryzyka zaczepienia. Modele z ramieniem o konstrukcji równoległowodowej mogą pracować nad wyższymi ogrodzeniami ze względu na mocowanie ramienia na wahaczu.
Maksymalny prześwit

Wąskie ścieżki

Wyśrodkowana pozycja przegubu w modelach MULTI-LONGER oraz duży zakres ruchu wysięgnika umożliwia prace na wąskich ścieżkach. Podczas pracy pionowo ustawioną głowicą maksymalnie blisko ciągnika, ramię nie wystaje po stronie przeciwnej.
Wąskie ścieżki

Sięgaj daleko!

Modele MULTI-LONGER GII z zasięgiem poziomym od 5,00 do 5,70 m łatwo radzą sobie z szerokimi żywopłotami, odległymi brzegami i pracą po obu stronach rzek. Wysoki prześwit pod ramieniem i możliwość sięgania na głębokość nawet 3,63 m umożliwia łatwą i bezpieczną pracę na wysokich nasypach i w głębokich rowach.
Zasięg poziomy od 5,00 do 5,70 m

Sięgaj wysoko!

Pionowy zasięg do 6,86 m pozwala pracować maszyną maksymalnie blisko żywopłotów bez obawy o zahaczenie. Hydrauliczny system zapobiegający przechyleniom automatycznie dostosowuje się do zmiany środka ciężkości ramienia, całkowicie zapobiegając ryzyku przewrócenia.
Zasięg pionowy do 6,83 m

Gama MULTI-LONGER GII

Kosiarka wysięgnikowa do trawy i żywopłotów KUHN MULTI-LONGER GII 5057 P: potęga ruchu prostego ramienia

MULTI-LONGER GII 5057 P: potęga ruchu prostego ramienia

MULTI-LONGER GII 5057 P to maszyna dla każdego, kto szuka kompaktowej kosiarki wysięgnikowej o zasięgu poziomym 5,00 m, wyposażonej w układ napędowy o mocy 57 KM, umożliwiający zasilanie rotora do grubych gałęzi. Dzięki niewielkim rozmiarom może pracować w pobliżu żywopłotów, gdzie drogi są wąskie. Podobnie jak wszystkie kosiarki serii MULTI-LONGER GII, model 5057 P jest seryjnie wyposażony w system EP (4-funkcyjne elektryczne sterowanie proporcjonalne), który zapewnia intuicyjne i wygodne prowadzenie maszyny.

MULTI-LONGER GII 5557 P: proste ramię o większym zasięgu poziomym!

Model MULTI-LONGER GII 5557 P jest tak samo wyposażony jak model 5057 P: rotor o mocy 57 KM, system sterowania proporcjonalnego EP, konstrukcja ze stali o wysokiej granicy plastyczności oraz przegub obrotu ramienia 116°, przy czym zapewnia większy zasięg poziomy (5,50 m). Kosiarka jest idealna do prac wymagających dłuższego ramienia, takich jak kanały lub głębokie rowy. Podobnie jak wszystkie modele MULTI-LONGER GII, wersja 5557 P posiada głowicę bijakową o szerokości 1,20 m z napędem pasowym.
Kosiarka wysięgnikowa do trawy i żywopłotów KUHN MULTI-LONGER GII 5557 P: proste ramię o większym zasięgu poziomym!

MULTI-LONGER GII 5557 SP: widoczność i wysoka jakość pracy

Model SP w gamie MULTI-LONGER GII jest wyposażony w ramię wyprzedzające OPTIview. Geometria ramienia zewnętrznego pozwala operatorowi zawsze widzieć głowicę tnącą, bez konieczności obracania się na siedzeniu. Ramię jest wysunięte o 985 mm do przodu (odległość między osią rotora i osią sprzęgu na przegubach kulowych ciągnika).
Wysięgniki OPTIview, w przypadku których głowica tnąca znajduje się na wysokości kierowcy (w zależności od modelu i marki ciągnika), pozwalają łatwiej dostrzec i omijać przeszkody.
Kosiarka wysięgnikowa do trawy i żywopłotów KUHN MULTI-LONGER GII 5557 SP: widoczność i wydajność

MULTI-LONGER GII 5757 SPA: witamy w kategorii dla profesjonalistów!

Stworzony oparciu o model MULTI-LONGER GII z rotorem o mocy 57 KM, model 5757 SPA posiada jeszcze większy zasięg poziomy: do 5,70 m. MULTI-LONGER GII 5757 SPA z ramieniem wyprzedzającym OPTIview wyposażonym w równoległobok, został zaprojektowany z uwzględnieniem potrzeb użytkowników specjalizujących się w pracach z zakresu utrzymania dróg (służby miejskie, rolnicze firmy usługowe). Wysięgnik z równoległobokiem jest bardzo łatwy w obsłudze i zapewnia lepszą widoczność. Ramię główne i zewnętrzne są połączone za pomocą mechanicznego cięgna, dzięki czemu operator jednym ruchem joysticka może sterować całym wysięgnikiem.
Kosiarka wysięgnikowa do trawy i żywopłotów KUHN MULTI-LONGER GII 5757 SPA: witamy w kategorii dla profesjonalistów!

Wyposażenie

Kosiarka wysięgnikowa do trawy i żywopłotów KUHN MULTI-LONGER GII 5057 P: potęga ruchu prostego ramienia

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Zasięg w poziomie (m)
Moc rotora dla 540 obr./min. (kW / KM)
Minimalna zalecana masa ciągnika (tony)
Minimalne zapotrzebowanie na moc WOM (kW / KM)
Wysokość transpoirtowa (m) z prześwitem 0,5 m nad podłożem
Masa maszyny (kg)
MULTI-LONGER GII 5057 PMULTI-LONGER GII 5557 PMULTI-LONGER GII 5557 SPMULTI-LONGER GII 5757 SPA
5.005.505.505.70
41 / 5741 / 5741 / 5741 / 57
44.54.55
59 / 8059 / 8066 / 9066 / 90
3.573.873.873.80
1 6001 6551 7001 810
Układ hydrauliczny
 
Pojemność zbiornika oleju (l)
MULTI-LONGER GII 5057 PMULTI-LONGER GII 5557 PMULTI-LONGER GII 5557 SPMULTI-LONGER GII 5757 SPA
80808080
Głowica tnąca
 
Rzeczywista szerokość cięcia (m)
Prędkość obrotowa rotora (obr./min.)
MULTI-LONGER GII 5057 PMULTI-LONGER GII 5557 PMULTI-LONGER GII 5557 SPMULTI-LONGER GII 5757 SPA
1.201.201.201.20
2 9702 9702 9702 970

Media