AGRI-LONGER GII P

Model kosiarki wysięgnikowej do trawy i żywopłotów AGRI-LONGER GII

Praca w każdym terenie z zasięgiem bocznym 5 i 6 m

Z myślą o pracy powyżej 250 roboczogodzin w roku, firma KUHN opracowała kosiarki wysięgnikowe do trawy i żywopłotów AGRI-LONGER GII z ramieniem o zasięgu poziomym od 5,10 m do 6 m zabezpieczonym na przegubie, wyposażone w rotor o mocy 45 KM.

Znajdź najbliższego dealera

Kosiarki AGRI-LONGER GII z zabezpieczeniem najazdowym na przegubie ramienia są przeznaczone głównie dla rolników oraz służb komunalnych w małych miastach, ale również mogą być z powodzeniem wykorzystywane przez małe spółdzielnie rolnicze.
Modele te zostały wyposażone w wydajny napęd rotora o mocy 45 KM/33 kW, dzięki któremu są dostosowane do różnych zadań.
Wszystkie kosiarki w tej serii wyposażone są seryjnie w zabezpieczenie najazdowe na przegubie wysięgnika, dzięki któremu operator może pracować z ramieniem odwróconym o 116°.
Wysięgnik jest dostępny w dwóch rożnych wersjach, z zasięgiem w poziomie 5 lub 6 m. Pierwsza, bardziej kompaktowa opcja idealnie nadaje się do koszenia wąskich ścieżek. Druga doskonale sprawdzi się w zadaniach wymagających dużego wysunięcia ramienia.
Kosiarki AGRI-LONGER GII z zabezpieczeniem najazdowym na przegubie wysięgnika mogą bez problemu pracować do 250 roboczogodzin rocznie.
AGRI-LONGER GII podczas pracy

Korzyści dla użytkownika

Szeroki wybór konfiguracji

2 typy głowic bijakowych w kosiarkach wysięgnikowych AGRI-LONGER GII z zabezpieczeniem najazdowym na przegubie ramienia.

Sterowanie niskociśnieniowe joystickiem lub linki do zdalnego sterowania

Maszyna może być prowadzona za pomocą joysticka hydraulicznego/elektrycznego sterowania niskociśnieniowego, który zapewnia dużą precyzję i elastyczność pracy lub za pomocą linek zdalnego sterowania, które są tańszym rozwiązaniem.

2 typy głowic bijakowych do wyboru!

Kosiarka może być wyposażona w głowicę bijakową z napędem pasowym z podwójnym zębatym pasem klinowym (model TC), która ze względu na swoje kompaktowe wymiary doskonale sprawdza się podczas wykaszania wąskich kanałów lub głowicę z napędem bezpośrednim o prostszej budowie (model TD).
2 typy głowic bijakowych w kosiarkach wysięgnikowych AGRI-LONGER GII z zabezpieczeniem najazdowym na przegubie ramienia.

Kinematyka

Kosiarka wysięgnikowa KUHN AGRI-LONGER GII z zabezpieczeniem najazdowym na przegubie ramienia w pozycji transportowej.

Bezpieczeństwo podczas transportu

Ramię w pozycji transportowej mieści się w dopuszczalnych wymiarach dla transportu drogowego.

Jest to bezpieczny sposób poruszania się!

Praca w trudnodostępnych miejscach

W ustawieniu do koszenia trawy lub wycinania zarośli, ramię cofa się automatycznie w momencie natrafienia na przeszkodę. To zabezpieczenie chroni całą konstrukcję maszyny.

W pozycji obróconej do tyłu, przeszkody są omijane pod kątem 116°. Żywopłoty i nasypy wzdłuż ślepych uliczek nie stanowią już problemu.

W ustawieniu do "wąskich ścieżek", pozycja wysięgnika na ramie umożliwia koszenie (również za kołem ciągnika), bez wchodzenia przegubu łączącego ramię główne z zewnętrznym w obszar cięcia.
Omijanie przeszkody przez kosiarkę wysięgnikową do trawy i żywopłotów KUHN AGRI-LONGER GII z zabezpieczeniem najazdowym na przegubie ramienia.

Zasięg

Dzięki zasięgowi poziomemu od 4,90 do 6 m i zasięgowi pionowemu do 7,15 m, modele AGRI-LONGER GII z zabezpieczeniem najazdowym na przegubie ramienia mogą sprostać najróżniejszym zadaniom.
Kosiarka wysięgnikowa do trawy i żywopłotów KUHN AGRI-LONGER GII z zabezpieczeniem najazdowym na przegubie ramienia zapewnia dostęp do wielu miejsc.

Omijanie przeszkód

Siłownik ramienia zewnętrznego jest umieszczony nad wysięgnikiem, co pozwala na bezpieczną pracę ponad ogrodzeniem lub żywopłotem bez ryzyka zaczepienia.
Siłownik ramienia zewnętrznego jest umieszczony nad wysięgnikiem, co pozwala na bezpieczną pracę ponad ogrodzeniem lub żywopłotem bez ryzyka zaczepienia.

Bogate wyposażenie seryjne.

Stal przemysłowa o bardzo dużej granicy plastyczności zapewnia ramionom kosiarki PRO-LONGER GII dwukrotnie większą wytrzymałość i elastyczność w porównaniu ze standardową konstrukcją rurową.

Opracowana na nowo konstrukcja ze stali o bardzo wysokiej granicy plastyczności (VHYS)

Rama i główne ramię wysięgnika zostały skonstruowane na nowo z wykorzystaniem stali o bardzo wysokiej wytrzymałości, podobnie jak w specjalistycznych maszynach komunalnych na dużą skalę. Konstrukcja mechaniczna została przewymiarowana i dostosowana do większych obciążeń.

Głowica tnąca o szerokości 1,20 m jest wyposażona w rotor uniwersalny z przegubowo montowanymi Y-nożami: 48 (napęd bezpośredni) i 60 (napęd z podwójnym zębatym pasem klinowym). Dwukierunkowy rotor może zostać odwrócony, co zapewnia równomierne zużycie noży oraz jarzm.

Pełna ochrona

Wszystkie komponenty hydrauliczne są w pełni zabezpieczone pod ochronną pokrywą.
Pełna ochrona

Przewymiarowana chłodnica w wyposażeniu seryjnym

Przewymiarowana chłodnica o mocy 12 kW chłodzona powietrzem, która stanowi wyposażenie seryjne maszyny, zapewnia ciągłość zasilania głowicy bijakowej. Ta gama maszyn jest zalecana do pracy w wymiarze do 250 roboczogodzin rocznie.
Przewymiarowana chłodnica w wyposażeniu seryjnym

Łatwa w prowadzeniu i obsłudze

Obrót ramienia o 116° pozwala operatorowi na dotarcie do najtrudniej dostępnych miejsc. Zabezpiecza również ramię w przypadku uderzenia w przeszkodę.

Bardziej kompaktowa konstrukcja ogranicza tylny zwis w zestawie z ciągnikiem. Nachylenie dolnej powierzchni ułatwia pokonywanie przeszkód (w przypadku rowów itp.).

Półautomatyczna belka sprzęgająca zwiększa bezpieczeństwo i komfort obsługi podczas przygotowywania maszyny do pracy. AGRI-LONGER GII jest standardowo wyposażony w belkę zaczepową z dwoma przegubowymi stabilizatorami. Dostępnych jest również kilka opcjonalnych systemów zaczepowych.
Łatwa w prowadzeniu i obsłudze

Wyposażenie

Kosiarka wysięgnikowa do trawy i żywopłotów KUHN AGRI-LONGER GII z zabezpieczeniem najazdowym na przegubie ramienia zapewnia dostęp do wielu miejsc.

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Zasięg w poziomie (m)
Moc rotora dla 540 obr./min. (kW / KM)
Minimalna zalecana masa ciągnika (tony)
Minimalne zapotrzebowanie na moc WOM (kW / KM)
Wysokość transpoirtowa (m) z prześwitem 0,5 m nad podłożem
Masa maszyny (kg)
AGRI-LONGER GII 5045 P AGRI-LONGER GII 5045 P TC
4.90 5.00
33 / 45 33 / 45
3.5 3.5
51 / 70 51 / 70
3.43 3.43
1 300 1 420
Układ hydrauliczny
 
Pojemność zbiornika oleju (l)
AGRI-LONGER GII 5045 P AGRI-LONGER GII 5045 P TC
70 70
Głowica tnąca
 
Rzeczywista szerokość cięcia (m)
Prędkość obrotowa rotora (obr./min.)
AGRI-LONGER GII 5045 P AGRI-LONGER GII 5045 P TC
1.20 1.20
3 200 2 970

Media