AGRI-LONGER GII M

Kosiarka wysięgnikowa do trawy i żywopłotów AGRI-LONGER GII z mechanicznym zabezpieczeniem ramienia

Kosiarka wysięgnikowa do pracy w każdym terenie!

Z myślą o pracy powyżej 100 roboczogodzin w roku, firma KUHN opracowała kosiarki wysięgnikowe do trawy i żywopłotów AGRI-LONGER GII z mechanicznie zabezpieczonym ramieniem o zasięgu poziomym od 4,20 m do 4,70 m, wyposażone w rotor o mocy 40 KM.

Znajdź najbliższego dealera

Firma KUHN zaprojektowała kosiarkę wysięgnikową do trawy i żywopłotów AGRI-LONGER GII na potrzeby indywidualnych użytkowników.

Modele AGRI-LONGER GII 4245 M i 4745 M posiadają imponującą konstrukcją z mocnym ramieniem oraz wyjątkowe wyposażenie. Kosiarki wysięgnikowe AGRI-LONGER GII z mechanicznym zabezpieczeniem ramienia są dostępne w 2 wersjach z różnym zasięgiem bocznym (4,20 i 4,70 m).i rotorem o mocy 40 KM.

Nasze kosiarki wysięgnikowe do trawy i żywopłotów zapewniają wysoką wydajność pracy nawet podczas wykonywania najtrudniejszych zadań.

AGRI-LONGER GII: Sztuka łączenia przyjemnej jazdy z wysoką wydajnością roboczą!
Kosiarka wysięgnikowa do trawy i żywopłotów AGRI-LONGER GII z mechanicznym zabezpieczeniem ramienia

Korzyści dla użytkownika

Wszechstronna maszyna dla użytkowników indywidualnych

Kinematyka wysięgnika w kosiarkach AGRI-LONGER GII z mechanicznym zabezpieczeniem zapewnia dużą wszechstronność w wykonywaniu różnych zadań.

Wykonuj najróżniejsze prace z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa!

Kinematyka wysięgnika w kosiarkach AGRI-LONGER GII M została specjalnie opracowana w celu wykonywania najróżniejszych zadań przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa: praca na dnie rowów lub na wąskich drogach, duży prześwit podczas omijania przeszkód itp. Kosiarki wysięgnikowe do trawy i żywopłotów AGRI-LONGER GII z mechanicznym zabezpieczeniem ramienia łączą w sobie wszechstronność zastosowania i przyjazną dla użytkownika obsługę!

Modele AGRI-LONGER GII 4245 M i 4745 M posiadają wąską ramę, dzięki której maszyna mieści się w szerokości ciągnika podczas transportu drogowego.
Wyśrodkowana względem ciągnika pozycja jest idealna do pracy na wąskich ścieżkach. Dzięki temu maszyna może bezpiecznie kosić bezpośrednio za kołem ciągnika.

Głowica obracana o 220°

Głowica obracana o 220° ułatwia przycinanie żywopłotów i wykaszanie głębokich rowów. Doskonała widoczność i bezpieczeństwo.
Możliwość obrotu głowicy bijakowej o 200° zapewnia doskonałą widoczność kosiarkom wysięgnikowym do trawy i żywopłotów AGRI-LONGER GII z mechanicznym zabezpieczeniem ramienia.

Przyjazna w obsłudze maszyna do indywidualnych zastosowań

Zasięg poziomy 4,20 lub 4,70 m gwarantuje łatwą obsługę maszyny, np. na żywopłotach, brzegach wzdłuż pola itp.

Prześwit zapewniony przez geometrię wysięgnika (siłownik ramienia zewnętrznego jest umieszczony nad wysięgnikiem) pozwala maszynie bezpiecznie pokonywać przeszkody bez ryzyka zahaczania (ogrodzenia, barierki drogowe itp.).
Przyjazna w obsłudze maszyna do indywidualnych zastosowań

Będziesz pod wrażeniem ich konstrukcji!

Mocna konstrukcja kosiarek wysięgnikowych do trawy i żywopłotów AGRI-LONGER GII z mechanicznym zabezpieczeniem ramienia

Spawana konstrukcja ramienia ze stali o bardzo dużej granicy plastyczności

Kosiarki wysięgnikowe do trawy i żywopłotów AGRI-LONGER GII są wyposażone w mechaniczne zabezpieczenie ramienia z łącznikiem wahliwym. W momencie najechania na przeszkodę, drążek łączący otwiera się w punkcie mocowania wysięgnika i zapobiega ryzyku złamania.

Konstrukcja ramienia jest bardzo solidna, zwłaszcza ramię główne, które podlega największym obciążeniom. Konstrukcja wysięgnika jest spawana z solidnych profili o przekroju 140 x 120 mm i wykorzystano w niej stal o bardzo wysokiej granicy plastyczności (VHYS).

Dla zapewnienia jeszcze dłuższej żywotności, wszystkie przeguby, w tym przeguby siłowników, są chronione przed zużyciem przez pierścienie uszczelniające o budowie komórkowej, nasmarowane fabrycznie na cały okres eksploatacji.

Sworznie są zabezpieczone przed obracaniem, co zapobiega przedwczesnemu zużyciu lub otwarciu przegubów.

Seryjnie montowana chłodnica 5 kW z systemem chłodzenia powietrzem

Wszystkie modele kosiarek wysięgnikowych AGRI-LONGER GII z mechanicznym zabezpieczeniem ramienia są wyposażone w chłodnicę o mocy 5 kW chłodzoną powietrzem. Możesz się cieszyć pełną mocą swojej maszyny z napędem rotora 40 KM. Codzienna praca może być dzięki temu wykonywana bez przerwy i bez ryzyka uszkodzenia podzespołów, przez cały okres eksploatacji maszyny.
Kosiarki wysięgnikowe do trawy i żywopłotów AGRI-LONGER GII z mechanicznym zabezpieczeniem ramienia są standardowo wyposażone w chłodzoną powietrzem chłodnicę o mocy 5 kW, która pozwala na ciągłą pracę przez cały dzień, bez ryzyka uszkodzenia podzespołów maszyny.

Wydajne wycinanie zarośli

Wytrzymała głowica bijakowa jest wyposażona we wzmocnioną obudowę, w której mieści się:
 • demontowana płyta ścieralna,
 • rotor ze ścianami o grubości 10 mm,
 • dwie osłony zapobiegające owijaniu się drutów,
 • wymienne płozy ścieralne,
 • osłona do trawy zapewniająca bezpieczną pracę.
Do wycinania zarośli, głowica jest wyposażona w 36 przegubowo montowanych Y-noży i zapewnia szerokość roboczą 1,00 m. Głowica bijakowa jest wyposażona w regulowany wał kopiujący o średnicy 133 mm, który usztywnia cały zespół.

W celu zwiększenia wydajności roboczej podczas pracy na pochyłym terenie, z tyłu głowicy bijakowej zamontowany jest przegub o zakresie ruchu 220°.
Wydajne wycinanie zarośli kosiarką wysięgnikową AGRI-LONGER GII z mechanicznym zabezpieczeniem ramienia

Bogate wyposażenie seryjne.

Duży komfort jazdy, dzięki elektrycznej obsłudze kosiarki wysięgnikowej do trawy i żywopłotów AGRI-LONGER GII z mechanicznym zabezpieczeniem ramienia.

2 typy urządzeń sterujących do wyboru!

AGRI-LONGER GII z mechanicznym zabezpieczeniem ramienia ma do wyboru dwa typy sterowania:
 • Zdalne sterowanie linkami zapewniające prostą i niezawodną obsługę. Konsola sterownicza jest przedłużona o wyściełany podłokietnik. Aby wydłużyć żywotność maszyny, dwukierunkowy rotor posiada zabezpieczenie przed cofaniem.
 • ###NewLine#
 • Joystick elektryczny zapewnia ergonomiczną i przyjazną dla użytkownika obsługę maszyny. Joystick umożliwia elektryczną obsługę głównych funkcji maszyny jednocześnie: ramię główne, ramię zewnętrzne, ustawienie głowicy bijakowej i pozycja pływająca. Ze względu na swoją budowę, zespół sterowania elektrycznego jest łatwy do zainstalowania w kabinie.

Bogate wyposażenie seryjne!

Każdy z podzespołów maszyny powinien pozwalać oszczędzać czas i zapewniać komfortowe warunki obsługi, przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

Dlatego modele AGRI-LONGER GII zostały standardowo wyposażone w wiele rozwiązań:
 • Pełna obudowa ramienia z polimerową pokrywą przegubu,
 • Zderzak z wbudowanymi światłami,
 • Chłodnica chłodzona powietrzem,
 • Głowica bijakowa z pozycją pływającą,
 • Dwukierunkowy rotor z blokadą,
 • Uchwyt na elementy sterowania,
 • Pełna ochrona węży,
 • System odciążenia głowicy bijakowej,
 • Cztery demontowane nogi podporowe,
 • Zabezpieczenie z łącznikiem wahliwym.
Bogate wyposażenie seryjne

Wyposażenie

Kosiarka wysięgnikowa do trawy i żywopłotów AGRI-LONGER GII z mechanicznym zabezpieczeniem ramienia

Specyfikacja

Dane techniczne
 
Zasięg w poziomie (m)
Moc rotora dla 540 obr./min. (kW / KM)
Minimalna zalecana masa ciągnika (tony)
Minimalne zapotrzebowanie na moc WOM (kW / KM)
Wysokość transpoirtowa (m) z prześwitem 0,5 m nad podłożem
Masa maszyny (kg)
AGRI-LONGER GII 4745 M TD AGRI-LONGER GII 4245 M
4.70 4.20
30 / 40 30 / 40
3 3
51 / 70 51 / 70
3.41 3.22
915 900
Układ hydrauliczny
 
Pojemność zbiornika oleju (l)
AGRI-LONGER GII 4745 M TD AGRI-LONGER GII 4245 M
45 45
Głowica tnąca
 
Rzeczywista szerokość cięcia (m)
Prędkość obrotowa rotora (obr./min.)
AGRI-LONGER GII 4745 M TD AGRI-LONGER GII 4245 M
1.00 1.00
3 200 3 200

Media